Wypożyczeni: Pierwsze czyste konto Kobylaka w ekstraklasie

13.09.2022 11:00

(akt. 13.09.2022 00:06)

W poprzednim tygodniu pierwsze czyste konto w ekstraklasie zachował Gabriel Kobylak (Radomiak Radom), bardzo dobry mecz zagrał też Kacper Imiołek (Pogoń Grodzisk Mazowiecki). Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; AS Roma U-19; Primavera) – Zespół z Rzymu wygrał na wyjeździe aż 5:1 z Napoli. Majchrzak oglądał spotkanie z ławki rezerwowych.

Joel Abu Hanna (stoper/lewy obrońca; rocznik 1998; Lechia Gdańsk; Ekstraklasa) – Lechia przegrała we Wrocławiu 1:2 ze Śląskiem. Abu Hanna przesiedział mecz na ławce.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik; rocznik 2001; Stal Mielec; Ekstraklasa) – Stal uległa na wyjeździe aż 0:4 Jagiellonii Białystok. Ciepiela znalazł się poza kadrą meczową, ponieważ w trakcie spotkania z Lechem Poznań (1. kolejka) złamał piątą kość śródstopia. Zawodnik stopniowo wraca do zdrowia.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak zwyciężył u siebie 2:0 Wisłę Płock (lider). Kobylak zagrał cały mecz i zachował pierwsze czyste konto w ekstraklasie.

W 55. minucie 20-latek popisał się fantastyczną interwencją – sparował piłkę na poprzeczkę po potężnym uderzeniu Kristiana Vallo z 18. metra. Bramkarz dał o sobie znać również w doliczonym czasie gry, gdy zbił do boku strzał Damiana Rasaka z ok. 24. metra (po koźle; na dalszy słupek).

Ramil Mustafajew (skrzydłowy; rocznik 2003; Stal Rzeszów; I liga) – Rzeszowianie pokonali u siebie 2:1 Wisłę Kraków, a Mustafajew oglądał spotkanie z ławki rezerwowych.

Patryk Pierzak (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Górnik Łęczna, I liga) – Górnik zremisował w Łęcznej 2:2 z GKS-em Katowice. Pierzak wszedł na boisko w 75. minucie, zastąpił Dawida Tkacza. Kilkadziesiąt sekund po wejściu na boisko dobrze zachował się w defensywie – uprzedził Grzegorza Rogalę w bocznym sektorze pola karnego gospodarzy, wybił piłkę na aut i uniemożliwił rywalowi próbę sfinalizowania akcji.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń przegrała na wyjeździe 0:1 z rezerwami Śląska Wrocław. Kikolski obserwował mecz z ławki rezerwowych, w bramce gości stanął były golkiper Legii, Jakub Kowynia.

Kacper Imiołek (lewy wahadłowy; rocznik 2003; Pogoń Grodzisk Mazowiecki; III liga) – Pogoń zwyciężyła na wyjeździe 1:0 Unię Skierniewice. Imiołek wystąpił od początku do końca rywalizacji i został ukarany żółtą kartką.

Wypożyczony legionista zagrał bardzo dobry mecz, szczególnie pierwszą połowę, w której solidnie spisywał się w defensywie, a jeszcze lepiej w ataku. Często ruszał na prostopadłe podania od Jakuba Kołaczka za plecy bocznego obrońcy, co kończyło się dwoma dobrymi dośrodkowaniami i dwoma niezłymi wycofaniami między 11. a 16. metr, po których szanse na bramki mieli Jean Franco Sarmiento i Michał Wrzesiński.

W drugiej połowie "Imioł" pograł więcej w obronie, ale akcji z przodu też nie brakowało. Raz dostał fajne, prostopadłe zagranie od Sarmiento, lecz przyjął sobie za daleko i piłkę złapał bramkarz. Warto wspomnieć o jeszcze jednej sytuacji w ofensywie, gdy wślizgiem odebrał futbolówkę w bocznym sektorze, po czym też wycofał między 11. a 16. metr.