Wypożyczeni: Uraz Majchrzaka

21.11.2023 09:00

(akt. 21.11.2023 16:26)

Oskar Lachowicz (Spezia Calcio U-19) trenuje z pierwszym zespołem, Marcel Krajewski (Znicz Pruszków) zadebiutował w reprezentacji Polski U-20, Jordan Majchrzak (Puszcza Niepołomice) doznał urazu. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi wypożyczonych zawodników Legii.

Oskar Lachowicz (środkowy pomocnik; rocznik 2005; Spezia Calcio U-19, Primavera 2) – Spezia U-19 wygrała 2:1 w sparingu z Albinoleffe. Lachowicz, który ćwiczył z "jedynką" w minionym tygodniu (środa, czwartek, piątek) i trenował z nią też w poniedziałek (20 listopada), dostał trochę wolnego i wszedł na boisko na minutę.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; Puszcza Niepołomice, Ekstraklasa) – Puszcza przegrała kontrolnie aż 0:3 z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza w meczu towarzyskim. Majchrzak nie wystąpił we wspomnianym sparingu, gdyż uczestniczył w zgrupowaniu reprezentacji Polski U-20. Napastnik zakończył spotkanie z Czechami (1:0) już w 18. minucie, z powodu kontuzji (złamanie obojczyka).

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; GKS Tychy; I liga) – W najbliższy poniedziałek, 27 listopada (godz. 18:00), czyli po przerwie reprezentacyjnej, w trakcie której Kikolski przebywał na obozie kadry U-20, GKS zagra w lidze z Bruk-Betem.

Marcel Krajewski (prawy wahadłowy; rocznik 2004; Znicz Pruszków; I liga) – W nadchodzącą niedzielę, 26 listopada (godz. 15:00), Znicz zmierzy się w rozgrywkach I ligi z Wisłą Płock. Krajewski przystąpi do wspomnianego spotkania po debiucie w reprezentacji Polski do lat 20 (45 minut z Czechami).

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik/napastnik; rocznik 2001; Resovia; I liga) – W najbliższą sobotę (25.11, godz. 19:15) Resovia zagra na wyjeździe z Motorem Lublin w I lidze.

Jakub Kisiel (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Podbeskidzie Bielsko-Biała; I liga) – Podbeskidzie przegrało 0:1 z Cracovią w sparingu podczas przerwy reprezentacyjnej. Kisiel wystąpił w drugiej połowie spotkania.

Jakub Okusami (stoper; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń pokonała na wyjeździe 2:1 ŁKS II. Okusami nie znalazł się w kadrze na to spotkanie, ale zagrał cały mecz w rezerwach (liga okręgowa), które wygrały z Promnikiem Gończyce aż 8:0.

Jakub Murawski (bramkarz; rocznik 2005; Wieczysta Kraków; III liga) – Wieczysta wygrała aż 5:1 ze Starem Starachowice w III lidze (grupa IV). Murawskiego zabrakło w kadrze na sobotnie spotkanie. Tego dnia 18-latek pojawił się w LTC, gdzie oglądał mecz rezerw Legii Warszawa.

Maddox Sobociński (skrzydłowy; rocznik 2004; GKS Wikielec; III liga) – GKS zremisował na wyjeździe 1:1 z Concordią Elbląg w III lidze (grupa I). Sobociński zaprezentował się solidnie, miał kilka kluczowych podań, został zmieniony w 82. minucie.

Kacper Knera (środkowy pomocnik; rocznik 2004; Elana Toruń; III liga) – Elana pokonała 3:0 Stolem Gniewino w rozgrywkach III ligi (grupa II). Knera zagrał cały mecz.

Szymon Siodłowski (napastnik; rocznik 2005; MKS Piaseczno; IV liga) – Mecz MKS-u z rezerwami Wisły Płock, który miał się odbyć 18 listopada, został przełożony z powodu warunków pogodowych.

Aleksander Iwańczyk (środkowy pomocnik; rocznik 2007; ŁKS III; IV liga) – Trzeci zespół ŁKS-u przegrał na wyjeździe aż 0:4 z RKS-em Radomsko. Iwańczyk znalazł się w wyjściowym składzie i został zmieniony w 86. minucie.

Młodzieżowiec pomagał w pressingu, naciskał przeciwników, podawał prostopadle, miał kilka odbiorów i parę akcji kombinacyjnych, oddał strzał z 18. metra (zablokowany). Od 20. minuty grał z bólem, gdyż przeciwnik władował mu się w kostkę, którą lekko podkręcił.