Wypożyczeni: Yaxshiboyev poza kadrą

20.04.2022 11:00

(akt. 20.04.2022 11:59)

W ostatnich dniach porażki poniosły drużyny Kacpra Tobiasza, Jakuba Kisiela (Stomil Olsztyn) oraz Gabriela Kobylaka (Puszcza Niepołomice), którzy mają za sobą kolejne spotkania w I lidze. Z kolei Jasurbek Yaxshiboyev znowu nie znalazł się w kadrze meczowej Sheriffa Tyraspol. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Jasurbek Yaxshiboyev (Liga mołdawska, Sheriff Tyraspol, rocznik 1997, prawoskrzydłowy/napastnik) – Sheriff zremisował na wyjeździe 1:1 z Zimbru Kiszyniów. Uzbeka ponownie zabrakło w kadrze na mecz.

Mateusz Kochalski (Ekstraklasa, Radomiak Radom, rocznik 2000, bramkarz) – Radomiak przegrał 0:1 z Górnikiem w Łęcznej. Kochalski oglądał spotkanie z ławki rezerwowych.

Kacper Tobiasz (I liga, Stomil Olsztyn, rocznik 2002, bramkarz) – Stomil przegrał u siebie 0:1 z GKS-em Katowice. Tobiasz rozegrał cały mecz i popisał się kilkoma udanymi interwencjami. W 21. minucie Danian Pavlas znalazł się po lewej stronie pola karnego i płasko wycofał na 9. metr do Marko Roginicia, który uderzył bez przyjęcia na bliższy słupek, ale wypożyczony legionista zbił piłkę do boku. Kilkadziesiąt sekund później wybiegł z bramki, uprzedził (na 10. metrze) wychodzącego do sytuacji sam na sam Filipa Szymczaka i odbił przed siebie futbolówkę, którą przejął Jakub Tecław.

Parę chwil po przerwie młodzieżowiec pokazał klasę przy stałym fragmencie dla rywali (dośrodkowanie z rzutu rożnego na lewą stronę pola karnego). Wojciech Reiman główkował z 5. metra na bliższy słupek, lecz Tobiasz wybronił uderzenie, a po sekundzie skrócił kąt, wykonując pajacyka, dzięki czemu zablokował dobitkę tego samego zawodnika. Był za to bezradny przy trafieniu dla przyjezdnych. Arkadiusz Woźniak pojawił się w bocznym sektorze "szesnastki" i płasko, mocno podał w pole bramkowe. Akcję zamknął Szymczak, który dopełnił formalności z bliskiej odległości i skierował piłkę do pustej bramki. Tobiasz pilnował bliższego słupka, nie miał szans na ewentualne przecięcie zagrania do strzelca gola.

Wyrównane spotkanie. Brakowało może konkretnych, groźniejszych strzałów, ale oba zespoły wykreowały sporo akcji. Mieliśmy swoją szansę – wiadomo, rzut karny to jeszcze nie gol. Nie można liczyć, że każda "jedenastka" zostanie wykorzystana, dlatego nie wieszajmy psów na Patryku Mikicie (jego uderzenie z 11. metra wybronił Dawid Kudła – red.). Szkoda, że nie daliśmy rady zagrać chociaż na zero z tyłu, aby utrzymać punkt – mówił 19-latek w rozmowie z Polsatem Sport.

Dla klubu z Olsztyna to 12. domowa porażka w tym sezonie. – Nie czuję presji w meczach przed własną publicznością. Można ją czuć na każdym stadionie, ale to nie ma żadnego znaczenia. Punktowanie na wyjazdach, to czysty przypadek, a to, że nie potrafimy zwyciężyć u siebie… Mamy fajną murawę, wszystko jest przygotowane do dobrej gry w piłkę. Musimy nad tym popracować – stwierdził Tobiasz. – Moja postawa w rywalizacji z GKS-em? Czułem się OK. To praca, którą wykonuję od lat. We wtorek to wyszło, co jest miłym akcentem, ale trzeba to podtrzymać. Dla nas najważniejsze są punkty, a nie to, że ktoś zagra dobrze albo słabo – dodał bramkarz.

Jakub Kisiel (I liga, Stomil Olsztyn, rocznik 2003, środkowy pomocnik) – Kisiel również znalazł się w podstawowym składzie na mecz z klubem z Katowic. Zawodnik grał w pierwszej połowie i został zmieniony w przerwie.

Gabriel Kobylak (I liga, Puszcza Niepołomice, rocznik 2002, bramkarz) – Puszcza przegrała na wyjeździe 0:1 z Widzewem Łódź. Kobylak rywalizował od początku do końca spotkania. Już w 6. minucie wykazał się czujnością przy potężnym strzale z prawej strony pola karnego – zbił piłkę poza "szesnastkę". Potem pewnie wyłapał 2 dość podobne, mocne uderzenia (z 20. i 17. metra), lecz nie miał nic do powiedzenia przy trafieniu dla miejscowych (stały fragment). Centra z kornera dotarła na 8. metr, był tam niepilnowany Dani Villa, który główkował precyzyjnie, w kierunku dalszego słupka.