Wypożyczeni: Yaxshiboyev z asystą drugiego stopnia, debiut Grudzińskiego

27.09.2021 08:15

(akt. 27.09.2021 00:05)

W poprzednim tygodniu Jasurbek Yaxshiboyev (Sheriff Tyraspol) wywalczył asystę drugiego stopnia w meczu ligowym. W barwach Radomiaka Radom zadebiutował Mateusz Grudziński. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Jasurbek Yaxshiboyev (Liga mołdawska, Sheriff Tyraspol, prawoskrzydłowy/napastnik, rocznik 1997) - Sheriff rozgromił na wyjeździe 7:0 FC Dinamo-Auto Tyraspol. Yaxshiboyev grał od 67. minuty i miał asystę przy ostatnim trafieniu dla gości. Uzbek zagrał bez przyjęcia, na prawą stronę pola karnego, do Nadrey’a Dago, który płasko podał na dalszy słupek do Franka Castanedy, a ten strzelił gola (akcję można obejrzeć od 1:46:10 na poniższym wideo).

Maciej Rosołek (I liga, Arka Gdynia, rocznik 2001, napastnik) - Arka przegrała 1:2 ze Skrą Częstochowa i wygrała 2:0 z Puszczą Niepołomice. W pierwszym spotkaniu "Rosi" grał do 65. minuty, a w drugim rywalizował od początku do końca.

Mateusz Kochalski (Ekstraklasa, Radomiak Radom, rocznik 2000, bramkarz), Mateusz Grudziński (Ekstraklasa, Radomiak Radom, rocznik 2000, stoper/lewy obrońca) – Zespół z Radomia przegrał 0:2 z Górnikiem w Zabrzu w 1/32 finału Pucharu Polski. Kochalski i Grudziński wystąpili od pierwszej do ostatniej minuty – dla tego drugiego był to debiut.

W sobotę, 25 września, Radomiak przegrał na wyjeździe 0:1 ze Stalą Mielec. "Kochal" oglądał mecz z ławki rezerwowych, a "Grudnia" zabrakło w "dwudziestce".

Gabriel Kobylak (I liga, Puszcza Niepołomice, rocznik 2002, bramkarz) – Puszcza przegrała na wyjeździe 0:2 z Arką Gdynia. Kobylak rozegrał całe spotkanie.

Jakub Czajkowski (II liga, Pogoń Grodzisk Mazowiecki, rocznik 2002, lewy obrońca/pomocnik) – Klub z Grodziska Mazowieckiego zremisował u siebie 1:1 z Motorem Lublin. Czajkowskiego zabrakło w kadrze na mecz.