Wypożyczeni: Yaxshiboyev zagrał w Lidze Mistrzów

08.11.2021 12:00

(akt. 08.11.2021 11:45)

W poprzednim tygodniu Jasurbek Yaxshiboyev zagrał przeciwko Interowi Mediolan w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Co więcej, Uzbek miał dwie asysty w sobotnim spotkaniu ligowym. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Jasurbek Yaxshiboyev (Liga mołdawska, Sheriff Tyraspol, prawoskrzydłowy/napastnik, rocznik 1997) – Sheriff rozegrał ostatnio dwa mecze – w środę przegrał 1:3 z Interem Mediolan w Lidze Mistrzów, a w sobotę wygrał 6:0 z Zimbru Kiszyniów w lidze mołdawskiej. Uzbek rozpoczynał obie gry w wyjściowych składach – w pierwszej rywalizował do 81. minuty, a w drugiej – do 59. minuty.

W spotkaniu ligowym miał dwie asysty: przy golach na 2:0 i 5:0. Jeśli chodzi o tę pierwszą, to dopadł do piłki, którą bramkarz rywali zbił na lewą stronę pola karnego. Następnie miękko zacentrował na 5. metr do wbiegającego Sebastiena Thilla, który skutecznie główkował (akcja od 50:13 na poniższym filmie). Z kolei w 57. minucie znalazł się po prawej stronie "szesnastki" i płasko wycofał na 9. metr do Adamy Traore, który oddał strzał z lewej nogi – futbolówka odbiła się od przeciwnika i wpadła do siatki (od 1:21:01)

Maciej Rosołek (I liga, Arka Gdynia, rocznik 2001, napastnik) – Arka zwyciężyła u siebie 1:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała. Rosołek grał do 69. minuty i został zmieniony.

Mateusz Kochalski (Ekstraklasa, Radomiak Radom, rocznik 2000, bramkarz), Mateusz Grudziński (Ekstraklasa, Radomiak Radom, rocznik 2000, stoper/lewy obrońca) – Radomiak wygrał u siebie 1:0 z Górnikiem Zabrze. Kochalski oglądał spotkanie z ławki rezerwowych, z kolei Grudzińskiego zabrakło w kadrze.

"Grudzień" wystąpił w meczu drugiej drużyny (klasa okręgowa), która wygrała 5:0 z SKS-em Potworów. Wypożyczony legionista rywalizował od pierwszej do ostatniej minuty. Co więcej, w 83. minucie strzelił gola, który ustalił wynik gry.

Gabriel Kobylak (I liga, Puszcza Niepołomice, rocznik 2002, bramkarz) – Puszcza przegrała u siebie 1:2 ze Skrą Częstochowa. Kobylak rozegrał cały mecz w bramce klubu z Niepołomic.

Jakub Czajkowski (II liga, Pogoń Grodzisk Mazowiecki, rocznik 2002, lewy obrońca/pomocnik) – Zespół z Grodziska Mazowieckiego przegrał na wyjeździe 0:2 z KKS-em Kalisz. Czajkowski nie został powołany na to spotkanie. Dziewiętnastolatek zagrał w meczu rezerw (klasa okręgowa), które wygrały 2:1 z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki.