Występ Novikovasa, porażka Litwinów

Redaktor Piotr Kamieniecki

11.10.2019 22:53

(akt. 11.10.2019 23:03)

Arvydas Novikovas rozegrał pełne spotkanie w barwach litewskiej kadry. Drużyna narodowa skrzydłowego Legii przegrała 0:2 z Ukrainą.

Ukraina podejmowała Litwę w ramach spotkania eliminacji mistrzostwo Europy w 2020 roku. Spotkanie w wyjściowym składzie rozpoczął Arvydas Novikovas, lecz najlepszy strzelec swojej ekipy w trwających kwalifikacjach (2 gole), nie zdołał wspomóc kolegów. Ukraińcy objęli prowadzenie w 29. minucie za sprawą Rusłana Malinowskiego. Ten sam gracz strzelił gola na 2:0 w drugiej połowie, w 58. minucie. Kibice Legii mogą pamiętać ofensywnie usposobionego gracza z dwumeczu z Zorią Ługańsk w el. Ligi Europy.

Gracz Legii przebywał na boisku przez całe spotkanie, a także został ukarany żółtą kartką. Warto także odnotować, że w meczu Portugalii z Luksemburgiem (3:0), na ławce zasiadł Chris Philipps, który jest graczem rezerw "Wojskowych". Piłkarz przebywający na zesłaniu w trzecioligowej ekipie, nie wszedł na boisko.

Litwinów czeka jeszcze drugi mecz eliminacji Euro 2020. W poniedziałek ekipa Novikovasa zmierzy się w Wilnie z Serbią.

Ukraina - Litwa 2:0 (1:0)