PKO Ekstraklasa

XIV kolejka PKO Ekstraklasy - Legia przez zimę będzie liderem!

20.12.2020 19:25

(akt. 20.12.2020 19:28)

Zakończyła się 14. kolejka PKO Ekstraklasy - ostatnia rozgrywana w 2020 roku. Liderem na całą przerwę zimową pozostała Legia Warszawa.

Na początek, w czwartek Śląsk Wrocław wygrał 2:1 z Wartą Poznań. W piątek Wisła Płock zwyciężyła u siebie 4:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała, zaś wieczorem Legia Warszawa przegrała 2:3 ze Stalą Mielec.

W sobotę odbyły się trzy spotkania. Najpierw Pogoń Szczecin wygrała u siebie 1:0 z Zagłębiem Lubin. Potem Cracovia przegrała u siebie 0:3 z Lechią Gdańsk. Wieczorem natomiast Wisła Kraków wygrała na wyjeździe 1:0 z Lechem Poznań.

Ostatnią kolejkę, przed przerwą zimową, zakończyły niedzielne mecze Piasta Gliwice z Rakowem Częstochowa 0:0 oraz Jagiellonii Białystok z Górnikiem Zabrze 1:0. Remis Rakowa oznacza, że Legia zimę spędzi na pierwszym miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy.

Legia w 2020 roku

1/20 Pierwszym sparingowym rywalem Legii w 2020 roku było FC Botosani. Drużyna Aleksandara Vukovicia wygrała 2:1. Kto strzelił gole?