Zawodnicy Cracovii o meczu z Legią

Maciej Ziółkowski

Źródło: cracovia.pl, Polsat Sport, polsatsport.pl

10-10-2020 / 13:15

(akt. 10-10-2020 / 13:35)

- Podeszliśmy do rywalizacji z Legią w 100 procentach skoncentrowani i skupieni. Był to dla nas ważny mecz. Chcieliśmy wygrać i zdobyć Superpuchar. No i udało się – powiedział w rozmowie z oficjalnym serwisem Cracovii, Milan Dimun.

- Jestem dumny, że mogłem być kapitanem Cracovii w tym spotkaniu. Sięgnęliśmy po Superpuchar i bardzo się z tego cieszę. Pokazaliśmy charakter. Mam nadzieję, że zwycięstwo z Legią doda nam sił na kolejne tygodnie i że zaczniemy zdobywać więcej punktów w ekstraklasie. I będziemy piąć się w górę tabeli.

- Co było w mojej głowie, kiedy podchodziłem do decydującego rzutu karnego? Nic sobie nie wmawiałem. Byłem w 100 procentach skoncentrowany. Wiedziałem, gdzie chcę uderzyć piłkę i tam ją posłałem. Super, że tak wyszło. Strzeliłem gola, zwyciężyliśmy i cieszymy się z tego.

Lukas Hrosso, bramkarz Cracovii: - Koncentrowaliśmy się na tym, aby zagrać na „zero” z tyłu. Ostatnio nam tego brakowało. Udało się tego dokonać w meczu z Legią – to coś fantastycznego. Wierzyłem w to, że dam radę w serii rzutów karnych i że cała drużyna wykorzysta wszystkie „jedenastki”.

- To był ważny mecz. Dla nas było to pierwsze spotkanie o Superpuchar i jesteśmy szczęśliwi z tego, że udało nam się go zdobyć. Dla Cracovii to pierwsze takie trofeum w historii. Zawodnicy, którzy nie mogli być tutaj z nami w piątek, przyczynili się do tego, że mogliśmy zagrać w finale SP z Legią, zdobywając wcześniej Puchar Polski. Jest to trofeum dla całej Cracovii. 

Komentarze (26)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Pułkownik
 • 0 / 1
Cieszmy się ze nie powiedzieli:

- wjeb....limy im jak kozie za obiery.
Chłopak I w końcu coś wygrali to mają swój czas.
Jeżeli w Polsce nadal będzie się chwalić metody takich trenerów jak Probierz, to w naszej lidze nigdy nie zagrają dobrzy zawodnicy. Z naszej ligi będą uciekać jak najmłodsi chłopcy, a zastąpią ich rzeźnicy w stylu Dimuna, Rodina, Fiolicia. Jak to zmienić? Szczególna jest rola dziennikarzy sportowych. Powinni na każdym kroku potępiać antyfutbol i bandyckie metody dążenia do celu.
Zupełnie inna sprawa to postawa graczy Legii. Po raz kolejny nie potrafiliśmy przeciwstawić się brutalnej sile i chamstwu. Jesteśmy w słabej formie, dopadają nas kontuzje, a nasz Czesio 711 siedzi na zgrupowaniu U-21.
Okej obecna Legia to dziady , prócz Luqinhasa
, ale probierzowe chamy umieją tylko kopać i tym bardziej boli kolejna porażka . Na poziomie Europejskim dwóch co najmniej wypad to co wyprawiali z Luqim do wolalo o pomstę do nieba . Poważny sędzia powiedziałby koniec chamskich zagrań , nastepna taka akcja i wypad z boiska .
Luqinhas uciekaj z tej durnej ligi bo marnie skończysz . Pamiętamy Vadisa i tego z Jagi rzeźnika a te idioty z Canal+ zamiast piętnować taką grę piali z zachwytu na kosiarzem . Polska piłka klubowa jest chora i to dosłownie !
Chorąży
 • 0 / 0
Niestety to prawda, a dodał bym jeszcze że nasi piłkarze też przechodzą nad tym do porządku dziennego nie wywierając presji na sędziego..tak jak by im totalnie wszystko zwisało..zero ambicji w walce o wynik..kasa się zgadza i wywalone na resztę..
Podporucznik
 • 2 / 2
Oni chyba tylko z litości nie wypowiedzieli się o jakości frajersów z którymi się mierzyli. Pewnie dopiero w szatni boki zrywali z takich wirtuozów jak Valencia czy Pekhart o tym zawodniku widmo Lopesie nawet nie wspominając bo szkoda miejsce marnować na takie dno.
Pułkownik
 • 1 / 1
Аster wracaj na swoje forum
Boki to zrywaja wszyscy po meczach Kolejkorza
Przyszli, zlali leszczy jak należy, świętowali trofeum na stadionie leszczy i wrócili. Nic nowego.
Marszałek Polski
 • 6 / 0
Jak każdy w tym sezonie
Marszałek Polski
 • 1 / 3
Pierdu, pierdu... śmieszne jest to e wam do gry - oppardą - do walki w piłkę nożną sama piłka nie jest w ogóle potrzebna.
I Myć wam w rzyć.
W piłce chodzi o zdobywanie goli, a nie o walory artystyczne. Grają antyfutbol, to fakt, ale nasze łamagi nie są w stanie zaoferować niczego przeciwko tak przeciętnej ekipie.
Graliscie totalna padake tyle ze wygraliscie w karnych. Obecnie rownie slabi co Legia.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Co prawda to prawda
Pozytywe - na zero do tylu nawet jezeli Craxa sie zbytnio nie wysilala.
To była gra dwóch tragicznie słabych przeciwników.
"Koncentrowaliśmy się na tym, aby zagrać na „zero” z tyłu" - tzn anytfutbol. O grze Legii nie wspomne...
Marszałek Polski
 • 0 / 2
"zagrać" - chyba raczej napdalać
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Jak zawsze. Probierzowa taktyka od lat taka jest
Pułkownik
 • 0 / 1
ciekawe jak zawodnicy z Krakowa oceniają pracę sędziego w tym spotkaniu ?
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Bardzo dobrze. Dał im faulowac
Major
 • 1 / 0
Wszyscy winni tylko nie piłkarze. Panowie to piłkarze zarabiaja wielkie pieniądze i powinni brać odpowiedzialność za osiągane wyniki.

Osobiście nie mam wrażenia, że przegraliśmy przez sędziego.
To był idealny mecz sędziego. Oczywiście to jest zdanie zawodników Craxy.
Kapral
 • 0 / 0
Podzielam twoje zdanie .Nikt poza pracownikami nie jest w stanie unikać odpowiedzialności za wykonaną pracę .A takową jest wyjście na boisko i wykonanie pracy rzetelnie .
Kapral
 • 0 / 0
To do kpadde