Zimowe sparingi: Piast gorszy od mistrza Węgier

Jakub Waliszewski

Źródło: 90minut.pl

18.01.2024 14:06

(akt. 18.01.2024 14:23)

Piast Gliwice przegrał (1:2) z Ferencvarosem Budapeszt w meczu kontrolnym na zgrupowaniu w Hiszpanii. Jedynego gola dla zespołu Aleksandara Vukovicia strzelił w ostatniej minucie Jorge Felix, z rzutu karnego.

Piast Gliwice - Ferencvaros 1:2 (0:2)
Jorge Felix 90-karny - Stjepan Loncar 4 i 33.

PIAST: (I połowa) Frantisek Plach - Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Tomas Huk, Tomasz Mokwa - Damian Kądzior, Grzegorz Tomasiewicz, Michał Chrapek, Miłosz Szczepański, Michael Ameyaw - Kamil Wilczek.
(II połowa) Karol Szymański - Piotr Liszewski, Miguel Munoz, Jakub Czerwiński, Jakub Holubek - Serhij Krykun, Tom Hateley, Filip Karbowy, Jorge Felix, Tihomir Kostadinov - Piotr Urbański (72 Marcel Bykowski).

W drużynie z Gliwic, oprócz trenera Aleksandara Vukovicia, zagrało kilku byłych legionistów. W pierwszym zespole grywali Jakub Czerwiński, Ariel Mosór i Miłosz Szczepański. W juniorach lub rezerwach występowali: Grzegorz Tomasiewicz, Filip Karbowy i Marcel Bykowski.

Ferencvaros jest mistrzem Węgier z poprzedniego sezonu. W obecnym zajmuje 2. pozycję.