Maciej Rosołek radość

Zimowe sparingi - Rosołek najlepszym strzelcem, Josue liderem w kartkach

Redaktor Marcin Szymczyk

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

22.01.2023 22:15

(akt. 23.01.2023 20:28)

Piłkarze Legii Warszawa przez dwa miesiące przygotowywali się do rundy wiosennej Ekstraklasy i rozegrali osiem meczów kontrolnych.

W grudniu legioniści trenowali na obiektach ośrodka treningowego w Książenicach, zaś w styczniu przez dziesięć dni ćwiczyli w tureckim Belek, by ponownie wrócić do Legia Training Center. "Wojskowi" rozegrali w tym czasie osiem sparingów – pięć z nich wygrali i trzy zremisowali. Bilans bramkowy jest korzystny dla Legii - 19:10.

Zimowe sparingi Legii: GKS Tychy 3:1, Motor Lublin 4:0, Ruch Chorzów 2:1, Sabail FK 2:2, Mezokovesd Zsory 0:0, Chemitzer FC 3:2, FK Cukaricki 3:2 i 1. FC Magdeburg 2:2

Legioniści sporo bramek strzelili, ale też sporo tracili. Aż cztery z nich po rzutach karnych! Gracze trenera Kosty Runjacia zwykle mieli jedną dobrą połowę meczu i drugą słabszą. Najlepszym strzelcem zespołu był Maciej Rosołek – zdobywca pięciu goli. Cieszy też fakt, że pod koniec okresu przygotowawczego odblokował się Carlitos i strzelił w sumie trzy gole. Z kolei najwięcej asyst na koncie – tylko po dwie, mieli Patryk Sokołowski i Filip Mladenović.

Warto zwrócić też uwagę na kartki. Mimo, że były to tylko sparingi, to złych emocji oraz ostrych fauli nie brakowało. Liderem wśród kartek został Josue – w ośmiu meczach kontrolnych uzbierał trzy żółte kartki i dwie czerwone.

Bramki: Rosołek IIIII, Carlitos III, Muci II, Johansson II, Pich II, Strzałek II, Sokołowski, Wszołek, Nawrocki

Asysty: Mladenović II, Sokołowski II, Carlitos, Ribeiro, Charatin, Johansson, Slisz, Jędrasik, Muci, Josue, Pich, Rose, Celhaka, Skibicki, Wszołek, Rosołek

Kartki:

Żółte: Josue III, Ribeiro II, Carlitos II, Charatin II, Jędrzejczyk, Ziółkowski, Muci, Nawrocki, Pich

Czerwone: Josue II

Polecamy

Komentarze (24)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.