Zmiany w zarządzie Legii

Logo Legia.Net

Redakcja Legia.Net

Źródło: Legia.Net

25-06-2019 / 16:30

(akt. 25-06-2019 / 17:12)

W najbliższych dniach dojdzie do zmian w zarządzie Legii. Po dwóch latach odejdzie z niego Łukasz Sekuła, który zostanie w klubie i zajmie się innymi istotnymi projektami, które niebawem zostaną uruchomione. Od lipca do zarządu dołączą: Jarosław Jurczak, Szymon Milczanowski i Tomasz Zahorski.

Sekuła został powołany do zarządu w 2017 roku, sprawował nadzór nad obszarami finansowymi i administracyjnymi, a także wspierał działalność komercyjną klubu w zakresie współpracy z partnerami biznesowymi, później zasiadł radzie nadzorczej Sekcji Koszykówki.

Jurczak był dotychczas przewodniczącym rady nadzorczej, jego miejsce zajmie Anna Mioduska. Teraz zajmie się działalnością operacyjną klubu, będzie nadzorował projekty inwestycyjne. 

Z kolei Zahorski, jako członek zarządu, będzie odpowiedzialny za projekt Legia Training Center, nadzorował prace nad Legia Lab i koordynował współpracę Legii z międzynarodowymi organizacjami, jak ECA czy UEFA. 

Milczanowski, który od początku roku pracuje przy Łazienkowskiej, nadal będzie nadzorował obszar komercyjny Legii, merchandising, sponsoring, marketing i media.

Zarząd więc zwiększy się z trzech do pięciu osób. Oprócz wymienionych, od początku zmian właścicielskich zasiadają w nim Dariusz Mioduski jako prezes zarządu i Jarosław Jankowski, odpowiadający za obszar bezpieczeństwa, relacje z miastem, kibicami i futbolową centralą.

 

 

Komentarze (56)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Nadzieja na lepsze:)
Nadzieja na lepsze:)
~Lukasz
 • 0 / 0
No pan wiceprezes był odpowiedzialny za nowy system biletowy. To chyba już wiadomo dlaczego zdegradowany został.
~bojmar
 • 0 / 0
czesc! robi się ITI bis. ech
Major
 • 2 / 1
Panie prezesie, wybrał pan bardzo niestosowny moment na rozbudowę zarządu i pionu finansowego. Wydatki na zawodników każdy rozumie ale na biurokrację? Gdybym miał do wyboru kupić karnet czy nie, po tej decyzji nie mam żadnych wątpliwości. Za wcześnie chce pan konsumować zyski, za wcześnie tworzy pan strukturę administracyjną której może nie utrzymać pierwsza drużyna. Zakupy w Biedronce a jednak synekury najważniejsze!
Pułkownik
 • 6 / 0
Miałem nadzieję, że zatrudniliśmy prezesa z prawdziwego zdarzenia.
A Dario to co?:)
Nie marudzmy, jest tez ten trasfer: Richard Grootscholten dyrektorem wykonawczym Akademii, wiec spokojnie do przodu, tylko żeby Vuco odpalił. Za to trzymajmy kciuki.
Pułkownik
 • 8 / 2
To kiedy nowy Prezes ?
Ze przy tej okazji po raz kolejny spytam..
Kapitan
 • 2 / 1
Pani Anna jest szykowana do tej roli ;) Także zamienił stryjek...
Plutonowy
 • 5 / 3
Mogli by podac ile ten zarzad zarabia i co takiego do tej pory zrobil dla Legii. Jeszcze zona loczka he he kedy ktos ala Sarapata ?
Facet we własnym klubie zatrudnił swoją żonę. No wał jak ch..j!
Niestety kobiety przynosiły nie wiele dobrego do klubów jak można zauważyć na różnych przykładach... niestety i na Ł3 mamy nie miłe wspomnienia...
Major
 • 1 / 0
Invictus
Jeżeli zatrudnił żone we własnym klubie to jaki to wał a na dodatek jak ch..j?Masz blade pojecie a sie udzielasz.
Porządków ciąg dalszy. Kto jest właścicielem? Komu zależy,żeby projekt Wielka Legia wypalił? Kto w takim razie powinien dobierać sobie współpracowników,którzy zwiększą szansę osiągnięcia sukcesu? Ludzie może i Mioduski się dopiero uczy zarządzania w świecie piłki,ale widać,że wyciąga wnioski. Nie wierzę, że jego celem jest zaoranie Legii,a wręcz przeciwnie. Wykonuje kolejne kroki,ale nie na wariata,nie liczy na fuksy,tylko systematycznie buduje fundamenty. Efekty będą. Za 3 sezony powinniśmy być w lidze takim Rosenborgiem ligi norweskiej z lat 90 albo Celtic ze szkockiej. Zdrowe fundamenty plus wizja jeśli chodzi o szkolenie MUSZĄ dać pozytywne efekty. I to powtarzalne! Wtedy zapomnimy o MP zdobytym w ostatniej kolejce i to dlatego,że Jaga nie pokonała u siebie Lecha. Ja tam doceniam ostatnie sukcesy,ale daleko nam jeszcze do wygrywania ligi w stylu Wisły Cupiała.
~Micha(L)dr
 • 2 / 2
I to jest smutne mega ze napisałeś coś rozsądnego , jednocześnie własne zdanie które jak najbardziej może być ozwierciedleniem teraźniejszości i przyszłości a ktoś daje minusy. Co do samej końcówki tak pamietam również Wisle z Zyrawskim , Uche czy Szymkowiakiem i faktycznie mieli przewagę nad reszta stawki nie tylko w punktach na koniec sezonu. Cieszę się ze są kibicie którzy myślą rozsądnie a nie doszukują się teorii spiskowych. Ale cóż taki mamy klimat
Szeregowy
 • 0 / 0
Komentarz jak najbardziej Ok, wyważony. Oczywiste jest, ze właściciel chce dobrze. Oczywiste jest, ze ma prawo podejmować decyzje które uważa za słuszne i dobierać sobie ludzi. Uważam jednak, ze wizja prowadzenia klubu jest trochę niespójna. Mam wątpliwości co do długofalowej wizji, a właściwie do jej braku. Pozdrawiam.
~Hillman
 • 5 / 1
krewni - Irka Sekuły i Andrzeja Milczanowskiego
Tylko zmiana prezesa może coś wnieść pozytywnego. A propos, jakoś mało pana prezesa ostatnio w mediach i o transfery nie pyta.
Generał broni
 • 9 / 8
W Zarządzie sami fachowcy a trenerem Wukowicz.
~Pozdro (L)
 • 5 / 7
Już przestań, trolu, bo przynudzasz.
~dobry towar
 • 6 / 3
A już myślałem, że nasz wizjoner w końcu prezesa powołał, a tu nic. Jakieś mało istotne korekty.
~Lesny Dziadek
 • 2 / 1
To zes pan zmienil...
Mioduski chyba w końcu zaczyna rozumieć zasady działania klubu piłkarskiego. Z taktyki korpo przechodzi na taktykę rodzinną ( żona przewodniczaca RN ) . Z taktyki sprowadzania szrotu ( jak trener przykazał!!! ) sprowadza sprawdzonych zawodników w extraklapie. Budowa struktur Akademii też na + . No no no uczenie się Legii i zadłużenie jej na grubo ponad 40 baniek przynosi w końcu jakieś zmiany, a jakie będa tego efekty ? ... najbliższy sezon pokaże .
Podpułkownik
 • 2 / 1
spodziewałem się niestety bardzo mylnie, że DM przejdzie na prezesa rady nadzorczej jak wielu właścicieli spólek. Jak widać legijność i DNA nie pozwala na takie rozwiazanie
Generał
 • 2 / 3
Póki co, wzmocnił się Zarząd, co do kadry, ubytki w części uzupełnione. Zobaczymy czy tak kadra zrównoważy wzrost kosztów obsługi zarządu klubu. Z drugiej strony pan DM nie obiecywał, ze wygra LM! A w rozgrywkach pucharowym Legia może ale nie musi wygrywać.
Mówił, że chce by Legia była w top 30 Europy. Jak to zrobić bez zwycięśtw w europucharach?
Generał
 • 0 / 0
To już z pewnością wie rada nadzorcza. W końcu jedna osoba to sowity kontrakt wyróżniającego się piłkarza.
Czy któryś z wyżej wymienionych Panów zna się na futbolu?
Kapitan
 • 11 / 11
Liczyłem na news że kudlaty sprzedał Legie komuś kto się na tym zna.
Major
 • 0 / 0
chciał sprzedac ale wycofałeś sie z powodu braku kasy-nawet brakowało Ci do najtańszego karnetu.
~wojtas
 • 2 / 1
Lepiej prezesiku szukaj nowego trenera,bo z Vuko daleko nie zajedziemy
Marszałek Polski
 • 3 / 2
Pan Milczanowski to chyba w swojej materii za dużo sukcesów nie ma
Major
 • 11 / 15
Nowe gęby przy korycie a transfery z Biedronki!
Porucznik
 • 6 / 6
Pan Tomasz doskonale zna ITI :)
~mkl
 • 0 / 0
Czyżby przedstawiciel nowego/starego wierzyciela?
Uuuuu zwiekszenie biurokracji z 3 do 5 osob, kibice takich rzeczy nie lubia :-) Dobrze ze przykrywa to wszystko transfer Novikowasa i Holendra do akademii, bo bez tych transferow bylby hejt na te roszady, a tak to jakos to wszyscy przelkna bo i tak nikt z nas sie na tym nie zna :-)
Racja:)
Generał
 • 3 / 0
Jesteśmy tuż przed sprzedażą karnetów. To nie jest dobra pora na takie roszady personalne. Zespół Legii uzupełnił Lewczuk i Gwilia, przymierzany jest Novikovas, Zarząd co prawda tylko powiększył o 2 osoby ale jest nowy dyrektor ds dywersyfikacji przychodów, czyli remis. Pion finansowy rośnie jak na drożdżach! Szkoda tylko, że nie ma pieniędzy na młodych perspektywicznych.
No Zbylu, kiedy to tylu młodych perspektywicznych w szerokim składzie mieliśmy i kiedy wykupywaliśmy takich z I ligi jak Kostorz, z II Skibicki, teraz podobno już dogadany jest Płacheta też z Podbeskidzia, mieliśmy ochotę na Zyllę i Hyjka z zachodu, nie wyszło, ale z innych powodów. Do tego Muzyk, też przez rok jeszcze młodzieżowiec, jak na bramkarza bardzo młody.
Generał
 • 1 / 2
Henning, w drużynie mieliśmy jednego zdolnego, już go nie ma. Być może ci którzy są, wejdą do kadry pierwszego zespołu ale to tylko być może. Ja rozumiałem zatrudnienie RSP, jako nowe otwarcie w polityce transferowej Legii. widać pomyliłem się. A przecież tacy piłkarze jak Kądzior byli w zasięgu Legii. Wracamy na stare ścieżki, czyli eksperyment trenerski i bierzemy z e-klapy a potem się zobaczy. Jak na klub który dysponuje 100 milionowym budżetem, to musisz przyznać, że mało ambitne.
Ze transfery bez wielkiej podniety, tylko solidni ligowcy po taniosci z konczacymi sie kontraktami to sie zgodze. Tyle ze z tej podniety jakimis zagranicznymi pilkarzami potem nie wiele wychodzilo. Mielimsy pilkarza wartego 6 mln, pare razy zszedl na lewa noge i strzelil, a pare razy olal obrone i wracanie sie po akcji. Roznie z nimi bywa i nie wiadomo czy solidny ligowiec nie da wiecej niz wywolujacy podniecenie transfer pilkarza ktory gral w silniejszych ligach ale cos z nim aktualnie nie tak. Natomiast ja sie nie zgadzalem z ostatnim zdaniem ze brakuje kasy na mlodziez, bo mlodziezy mamy wiecej niz wczesniej i mysle ze wiecej jej juz na dzis nie potrzeba. Pewnie czesc i tak pojdzie na wypozyczenia.
100% racji.
~sen o
 • 1 / 0
a strona sportowa gdzie ? Jakość piłkarska najważniejsza a nie synekury prezesów.
~dekiel
 • 7 / 3
czy od mieszania w kotle przybędzie zupy...?
~Kamil_Lwo
 • 0 / 1
Nie, nie przybędzie, ale może zmieni się jej smak :-)
Podpułkownik
 • 0 / 0
Zawsze można czymś zagęścić...
Pułkownik
 • 0 / 0
Smak sie nie zmieni, od mieszania herbata nie bedzie slodsza (;.