Redaktor Marek Majewski

Marek Majewski

13.06.2021 20:51

(akt. 17.09.2021 22:55)

Kolejne zwycięstwo zanotowały legionistki walczące w mazowieckiej IV lidze. Tym razem Legia Ladies pokonały stołecznego rywala, KS Wilanów 2:0 (0:0). Na uwagę zasługuję pierwsza bramką, którą Olga Miszczak zdobyła po strzale głową szczupakiem.

Meczem KS Wilanów - Legia Ladies, w dniu 6 września 2020, w pierwszej kolejce IV ligi kobiet oba zespoły rozpoczęły swoją przygodę w piłce seniorskiej. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Legii 1:0 po strzale z rzutu karnego Pauliny Zatorskiej, o czym szerzej pisaliśmy tutaj.

W tamtym momencie nie było jeszcze wiadomo jaka jest siła i na co stać poszczególne zespoły, które przystąpiły do rozgrywek na najniższym poziomie seniorskiej piłki kobiet. Później okazało się, że Legia Ladies są czołowym zespołem ligi, będącym praktycznie przez cały sezon w czołówce tabeli i walczącym o awans do III ligi. Piłkarkom z Wilanowa poszło gorzej i na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zajmowały przedostatnie miejsce z dorobkiem 12 pkt (4 wygrane i 13 porażek).

Ta różnica stawiała Legionistki w roli faworytek, ale jak to w meczu derbowym łatwo nie było. Nasze dziewczyny przeważały i gra toczyła się głównie na połowie Wilanowa. W pierwszej połowie nie przełożyło się to jednak na zdobycze bramkowe. Było kilka znakomitych sytuacji Amelii Przybylskiej, po strzale z rzutu wolnego w 20 minucie, Julii Biesiady w 30, czy trzech akcjach Marty Syta. W najgroźniejszej, w 38 minucie, odbita od ręki obrończyni Wilanowa piłka (sędzia nie odgwizdał przewinienia stosując przywilej korzyści), trafiła pod nogi Marty w okolicach 16 metra, która uderzyła mocno ale niestety strzał został zablokowany przez bramkarkę Wilanowa.

Bramkę Legia Ladies udało się zdobyć 5 minut po przerwie, kiedy to pięknym szczupakiem piłkę do siatki posłała wracająca po kontuzji Olga Miszczak. Potem kilka groźnych sytuacji miały zawodniczki Wilanowa, ale na posterunku była nasza bramkarka Klaudia Kowalska.

Do końca meczu obie strony miały liczne sytuacje bramkowe, a skuteczna była tylko Marta Syta, która podwyższyła wynik na 2:0.

Mecz mimo konkurencji z meczem na Euro oglądała spora grupka kibiców w tym bardzo głośna grupa "ultras" z Wilanowa, która przez cały mecz wspomagała dopingiem swoje zawodniczki.

Dzisiejsza wygrana nie zmienia sytuacji w tabeli. LSS Legia Ladies mają 37 punktów i nadal tracą 5 punktów do liderującego Jantara Ostrołęka. Jantarki w sobotę wysoko 7:0 pokonały na wyjeździe KS Raszyn II i potrzebują tylko jednego punktu w dwóch ostatnich meczach, żeby awansować do III ligi.

Legia Soccer Schools - KS Wilanów 2:0 (0:0)

Bramki: Miszczak (48 min.), Syta (77 min.)

Skład Legii: Kowalska - Bodecka (62 min. Bloch), Połosa, Marciniak, Chmielewska - Biesiada, Koza (62 min Staszewska) , Hajkiewicz, Miszczak (54 min. Szczypka) - Syta, Przybylska (74 min Komala).

żółta kartka: Hajkiewicz (87 min.)