85'
89'
90'
90'
  • Sytuacja legionistów nieco się skomplikowała zatem mecz w Gdańsku będzie niezwykle kluczowy. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na nasze materiały pomeczowe. Dobranoc!
  • 90+9'
    Koniec. Legia przegrała 0:1 w Poznaniu z Lechem. Jedynego gola w meczu strzelił Marchwiński. W sobotę mistrzowie Polski zagrają na wyjeździe z Lechią
  • 90+9'
    Jóźwiak ukarany żółtą kartką
  • 90+8'
    Vernon De Marco za Janickiego
  • 90+7'
    Ależ blisko! Cafu uderzył dwukrotnie, ale Burić świetnie ratuje Lecha
  • 90+6'
    Próbował Szymański, ale uderzył zbyt lekko, aby zaskoczyć Buricia
  • 90+4'
    Tym razem Kulenović był bardzo blisko! Chorwat minimalnie przestrzelił!
  • 90+2'
    Kostewycz uderzył obok słupka!
  • 90+1'
    Jóźwiak zszedł do środka i upadł na murawę po faulu Vesovicia. Żółty kartonik ogląda piłkarz Legii, który również nie zagra z Lechią
  • 90'
    Siedem minut doliczonych
  • 90'
    Aleksandar Vuković odesłany na trybuny za pretensje do arbitra
  • 89'
    Żółta kartka dla Cafu, przez co Portugalczyk nie zagra z Lechią w Gdańsku
  • 89'
    Tiba z problemami, na boisku pojawiają się nosze
  • 88'
  • 87'
    Centra Szymańskiego i piąstkowanie Buricia, Hlousek przejął piłkę, lecz wycofał ją
  • 86'
    Nerwowa końcówka, legioniści muszą podjąć ryzyko, nie mają już nic do stracenia
  • 85'
    Radović za Nagya
  • 85'
    Klupś pobiegł prawą flanką i zdecydował się na uderzenie, które broni Cierzniak
  • 83'
    Żółta kartka dla Malarza siedzącego na ławce
  • 82'
    Strata futbolówki przez Antolicia, Marchwiński zgarnął ją w środku, uderzył zza pola karnego i strzelił gola
  • 81'
    Gol dla Lecha... Marchwiński
  • 79'
    Kupś zastępuje Makuszewskiego
  • 78'
    Korner dla Legii, centra spokojnie złapana przez Buricia
  • 78'
    Szymański płasko do Carlitosa, a strzał Hiszpana został zablokowany! Snajper Legii dopatrzył się ręki Kostewycza, ale nic z tych rzeczy
  • 77'
    Lechici próbowali ukąsić z rożnego, ale Cierzniak po raz kolejny wyszedł z opresji
  • 76'
    Kwadrans do zakończenia meczu, zobaczymy jak potoczą się losy meczu w kluczowych fragmentach spotkania
  • 74'
  • 73'
    Nieczyste uderzenie głową Gumnego z paru metrów. Tempo spotkania stopniowo rośnie, obie drużyny kreują sobie więcej ciekawszych okazji. Brakuje wykończenia i trochę chłodnej głowy
  • 72'
    Amaral schodzi, Marchwiński wchodzi
  • 72'
    Gajos dośrodkował z rogu, a Cierzniak jedną ręką oddalił zagrożenie
  • 72'
    Amaral! Rzut rożny, Remy zablokował centrę Portugalczyka
  • 71'
    Szymański szukał podaniem Kulenovicia, ale Chorwat nie dopadł do tego zagrania
  • 71'
    "Żółtko" dla Tiby
  • 71'
    Szymański przegrał starcie z Jóźwiakiem, lechici pobiegli z kontrą, ale bez efektów
  • 70'
    Dośrodkowanie Szymańskiego zdjęta Carlitosowi przez Tibę
  • 69'
    Vesović zablokowany! Tylko boczna siatka po rykoszecie i akcji prawego obrońcy Legii
  • 68'
    Za mocne podanie Nagya do Hlouska na skrzydle
  • 68'
    Wygląda na to, że Legia będzie grać dwoma napastnikami, przez co ustawienie zmieni się na 4-4-2. Szkoleniowiec "Wojskowych" pokazał tym ruchem, że będzie walczył o pełną pulę
  • 66'
    Kulenović za Kucharczyka
  • 66'
    Centra Szymańskiego z rożnego, piłka odchodziła od bramki Lecha, ale poznaniacy dali sobie radę
  • 65'
    Kucharczyk dośrodkował w pole karne, piłka do niego wróciła, ale nic z tego nie wyszło. Antolić zgarnął jeszcze futbolówkę przed "szesnastką, jednak przyjezdni bili głową w mur
  • 64'
    Około trzydziestu minut do końca, Legia musi zwiększyć obroty. Teraz Szymański został sfaulowany przez Janickiego
  • 63'
    Jóźwiak mocno uderzył, ale próba była bardzo niedokładna
  • 63'
    Jóźwiak uruchomił Amarala, ale ten został zablokowany przez warszawiaków. "Kolejorz" przycisnął, włączył gaz, a Legia rozpaczliwie, aczkolwiek skutecznie się broni
  • 62'
    Ważny powrót Szymańskiego, który oddalił zagrożenie po dobrze zapowiadającej się kontrze Lecha
  • 62'
    Legia początkowo wyglądała solidnie po przerwie, ale teraz nieco lepiej radzą sobie gospodarze
  • 61'
    Makuszewski dograł płasko w "szesnastkę", walczył o pozycję i upadł, lecz sędzia nakazał kontynuować grę
  • 60'
    Centra Gajosa zablokowana przez Carlitosa stojącego w murze. "Kolejorz" zapobiegł jednak kontrze, którą chcieli zapoczątkować legioniści
  • 59'
    Jóźwiak sfaulowany w bocznej strefie boiska
  • 59'
    Żamaledtinow wpadł w pole karne, uderzył, ale Cierzniak broni!
  • 57'
    Wracamy do gry
  • 54'
  • 54'
    Chwila przerwy spowodowanej unoszącym się w powietrzu małym dymem z rac
  • 52'
    Kucharczyk sfaulowany przez rywala. Arbiter spotkania odgwizdał przewinienie
  • 52'
  • 51'
    Żamledtinow wyłożył piłkę Amaralowi, ale Portugalczyk przestrzelił
  • 50'
    Centra Szymańskiego na dalszy słupek, Janicki czujnie główkował. Następnie Szymański musiał uznać wyższość obrońców Lecha, którzy zastopowali jego uderzenie
  • 49'
    Szymański do Nagya, Węgier huknął z ostrego kąta, a piłkę sparował Burić! Legia na fali po zmianie stron
  • 49'
    Skutecznie rozpędzonego Kostewycza powstrzymał Vesović
  • 48'
    Carlitos! Hiszpan został zablokowany przez Rogne, co ułatwiło zadanie Buriciowi.
  • 48'
    Burić wznowi grę po nieudanym strzale gości
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • Piłkarze wracają już na murawę
  • Sebastian Szymański rozpocznie drugą połowę w miejsce Iuriego Medeirosa
  • Po przerwie na boisku zamelduje się Szymański
  • 45+3'
    Koniec pierwszej, bezbarwnej połowy w wykonaniu Legii oraz Lecha. Bezbramkowy remis. Wracamy do Państwa za kwadrans
  • 45+2'
    Kapitalna interwencja Buricia! Carlitos potężnie uderzył na bramkę, ale Bośniak popisał się świetną paradą
  • 44'
    Złe zagranie Gumnego do Amarala w kluczowym momencie akcji
  • 43'
  • 42'
    Grymas bólu Janickiego, stoper "Kolejorza" opatrywany przez medyków klubowych
  • 41'
    Antolić uderzył z dystansu, a Carlitos nie strzelił gola z paru metrów. Hiszpan ma również pretensje, że sędzia nie odgwizdał rzutu rożnego
  • 40'
    Carlitos chciał uwolnić się spod opieki Rogne. Stoper Lecha spisuje się dzisiaj naprawdę solidnie. Po chwili Remy wespół z Vesoviciem zatrzymali akcję ofensywną miejscowych
  • 39'
    Tym razem Żameldtinow walczył o pozycję w polu karnym i popełnił faul w ataku, nieprzepisowo powstrzymał Remy'ego
  • 38'
    Remy sfaulował rywala na połowie Lecha
  • 38'
    Kolejna centra Kostewycza z rogu, znowu z opresji wychodzi Cierzniak
  • 35'
    Poza pojedynczymi zrywami, na boisku dzieje się niewiele. Obie drużyny szarpią co jakiś czas, ale często brakuje im precyzji i dokładności
  • 31'
    Amaral do Gajosa, ten znowu stanął przed sporą szansą. Na boisku tymczasem leży Żameldtinow
  • 31'
    Maciej Gajos! Uff, było groźnie. Cierzniak z problemami, ale złapał strzał oddany przez pomocnika "Kolejorza"
  • 30'
    Amaral ładnie zawiesił futbolówkę, Joźwiak dogonił piłkę. Ostatecznie akcja stracił niezłą okazję do poważniejszego zagrożenia bramki Cierzniaka
  • 29'
    Tiba sfaulowany przez Nagya na połowie Lecha
  • 27'
    Tina zacentrował płasko w pole karne, jednak Cierzniak po raz kolejny na posterunku
  • 26'
    Kostewycz pobiegł lewą flanką, ostatecznie Amaral nieczysto trafił w piłkę. Portugalczykowi przy oddaniu strzału przeszkodził nieco Żamaledtinow
  • 25'
    Dośrodkowanie Medeirosa na dalszy słupek, Carlitos nie zdołał dogonić futbolówki. Legioniści w ostatnich minutach starają się szarpać, zwiększać obroty
  • 24'
    Carlitos próbował zaskoczyć Buricia uderzeniem z dystansu. Bośniak spokojnie wznowił grę i rozpoczął budowanie ataku przez lechitów
  • 21'
    Rzut rożny dla Lecha. Dośrodkowanie Kostewycza w pole karne, ale Cafu zażegnał niebezpieczeństwo
  • 21'
    Amaral próbował lobować wysuniętego Cierzniaka, jednak bramkarz przyjezdnych zdołał przerzucić piłkę ponad poprzeczkę
  • 20'
    Makuszewski ponownie zablokowany przez blok defensywny gości. Następnie Legia ruszyła do kontrataku. Kucharczyk podał do Nagya, a ten przestrzelił! Ależ było blisko!
  • 19'
    Cafu do Carlitosa, a ten został zatrzymany przez Rogne
  • 18'
    Rzut wolny dla Lecha. Dośrodkowanie Gajosa w "szesnastkę", główkował Kostewycz, ale Cierzniak pewnie złapał futbolówkę
  • 16'
    Warszawiacy odważnie pobiegli do kontry, zrobiło się ciekawie, jednak Medeiros nieco zwolnił tempo i akcja spaliła na panewce
  • 15'
    Zablokowana centra Kostewycza z flanki. Po chwili boczny defensor chciał uruchomić Jóźwiaka, ale legioniści zachowali czujność
  • 15'
    Kucharczyk zszedł do środka, ale szybko jego zapędy w zarodku skasował wracający Jóźwiak
  • 14'
    Nagy wycofał piłkę do Kucharczyka, ale poznaniacy ją wybili. Legia jednak stara się dyktować warunki, mieć własny styl
  • 13'
    Nagy stracił równowagę przez Maksuzewskiego, ale sędzia nie widział przewinienia byłego reprezentanta Polski
  • 11'
    Cafu szukał dalekim podaniem Nagya, ale próba defensywnego pomocnika okazał się zbyt mocna
  • 11'
    Środkowy obrońca wrócił już na boisku, będzie w stanie kontynuować grę
  • 9'
    Makuszewski dośrodkował ze skrzydła, ale Astiz głową oddalił zagrożenie. Hiszpan potrzebuje pomocy medyków klubowych. Najprawdopodobniej stoper Legii źle stanął
  • 8'
    Kucharczyk chciał uruchomić Carlitosa, ale bośniacki golkiper Lecha spokojnie chwycił futbolówkę
  • 8'
    Medeiros mógł strzelić gola po wejściu w pole karne. Górą był jednak Burić
  • 6'
    Rogne do Amarala, lecz pomocnik stracił futbolówkę. Po chwili Hlousek popędził lewą flanką, jednak rywale zdołali go powstrzymać
  • 5'
    Jóźwiak do Tiby, lecz piłka po strzale Portugalczyka poszybowała bardzo niecelnie
  • 4'
    Medeiros zatrzymany przez Janickiego. Szkoda, ponieważ warszawiacy ruszali z kontrą
  • 3'
    Dośrodkowanie Kostewycza i zarazem pewny chwyt Cierzniaka
  • 2'
    Hlousek zablokował centrę lechitów, będzie korner dla miejscowych
  • 2'
    Amaral sfaulowany przez jednego z legionistów, wcześniej Rogne popisał się ważną interwencją
  • 1'
  • Piłkarze wychodzą już na boisko
  • Drobna aktualizacja: 46 minut do rozpoczęcia spotkania
  • Skład Legii wygląda nastepująco: Cierzniak - Vesović, Astiz, Remy, Hlousek - Antolić, Cafu - Kucharczyk, Medeiros, Nagy - Carlitos! Ławka: Malarz, Rocha, Stolarski, Agra, Szymański, Radović, Kulenović
  • Witamy! Już o godzinie 20:30 rozpocznie się mecz 32. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Lechem a Legią! Stołeczny klub zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w tabeli z kolei poznaniacy zamykają w tym momencie grupę mistrzowską.
Lech PoznańLegia Warszawa

71' Pedro Tiba

71'

73' Filip Marchwiński za Joao Amaral

73'

79' Tymoteusz Klupś za Maciej Makuszewski

79'

81' Filip Marchwiński

81'
89'

89' Cafu

90' Vernon de Marco za Rafał Janicki