68'
68'
70'
82'
  • Po przerwie na reprezentacje, stołeczny klub zmierzy się za dwa tygodnie z Lechem Poznań przy Łazienkowskiej. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia naszych materiałów pomeczowych. Dobranoc
  • 90+3'
    Koniec meczu. Legia przegrała w Gliwicach z Piastem 0:2. Bramki dla gospodarzy zdobyli Piotr Parzyszek oraz Jorge Felix
  • 90+1'
    Kolejny korner dla warszawiaków. Gwilia płasko dośrodkował, ale Wszołek sfaulował w polu karnym Tuszyńskiego
  • 90'
    Trzy minuty doliczone
  • 90'
    Wszołek miękko dograł do Niezgody, który główkował z bliska, lecz Plach popisał się fantastyczną interwencją na linii bramkowej
  • 90'
    Po dośrodkowaniu z rogu, miejscowi nie dali się zaskoczyć. Legioniści jednak dalej walczą o gola kontaktowego
  • 89'
    Gwilia dograł z rzutu rożnego, ale miejscowi skutecznie wybili piłkę. Po chwili Niezgoda uderzył będąc w polu karnym, lecz jego strzał został zablokowany
  • 88'
    Korner dla gliwiczan. Centra Hateleya, lecz po małym zamieszaniu, wynikającym z uderzenia głową przez Malarczyka, "Wojskowi: wyszli z akcją
  • 86'
    Badia wtargnął w "szesnastkę", starał się znaleźć odpowiedni moment do oddania strzału, a potem próbował uruchomić kolegę z zespołu. Dobrze zachował się jednak Karbownik
  • 85'
    Sędzia tym razem dopatrzył się faulu Wszołka
  • 85'
    Luquinhas sfaulował byłego piłkarza Legii, Sokołowskiego
  • 84'
    Wprowadzony Steczyk mógł podwyższyć prowadzenie, ale warszawiacy poradzili sobie z młodym graczem Piasta
  • 82'
    Milewski schodzi, na boisku pojawił się Steczyk
  • 81'
    Lewczuk zderzył się z Tuszyńskim w środku pola. Napastnik Piasta ucierpiał w tej sytuacji. Zawodnik skorzystał z usług medycznych, ale wrócił już do gry
  • 78'
    Gospodarze starają się kontrolować boiskowe wydarzenia, Legia czeka na swoją szansę
  • 76'
    Felix został nieprzepisowo powstrzymany przez Martinsa na połowie Legii
  • 75'
    Malarczyk główkował po rzucie wolnym z prawej strony, ale Majecki spokojnie złapał jego strzał
  • 74'
    Rymaniak sfaulowany przez Luquinhasa
  • 74'
    Gwilia ruszył do piłki z głębi pola, ale Plach wyszedł z bramki i wygarnął ją spod nóg Gruzina
  • 71'
    Karbownik zastąpił Rochę
  • 71'
    Kante i Novikovas schodzą, wchodzą Niezgoda oraz Wszołek
  • 69'
    Świetne podanie Kirkeskova do Felixa w bocznym sektorze boiska. Hiszpan wbiegł w pole karne i oddał strzał, który zablokował Wieteska. Piłka jednak ponownie trafiła pod nogi gracza Piasta, a ten przelobował Majeckiego. Miejscowi zatem podwyższyli prowadzenie
  • 68'
    0:2... Felix
  • 66'
    Badia uderzył w kierunku dalszego słupka zza pola karnego, po piętce Hateleya, ale futbolówka poszybowała ponad poprzeczką
  • 64'
    Antolić podał do Gwilii, Gruzin szukał momentu do strzału. Piłka trafiła jeszcze pod nogi Jędrzejczyka, który oddał płaskie uderzenie. Plach jednak był na posterunku
  • 63'
    Niedzielne spotkanie ogląda 6813 kibiców, w tym 890 kibiców Legii
  • 62'
    Kilka zdjęć z Gliwic.
  • 61'
    Tuszyński za Parzyszka
  • 60'
    Rocha sfaulowany przez Badię, Portugalczyk upadł na murawę z grymasem bólu. Gracz Legii będzie mógł jednak kontynuować grę
  • 58'
    Milewski otrzymał piłkę, zdecydował się na dogranie z lewej nogi w pole karne w kierunku Parzyszka, a ten huknął nie do obrony. 1:0 dla miejscowych
  • 57'
    Gol dla Piasta. Parzyszek
  • 55'
    Korun oddalił zagrożenie po centrze Antolicia z rogu. Gliwiczanie jednak szybko zabrali się do kontry, zrobiło się spore zamieszanie, spowodowane przez kilku piłkarzy Piasta, ale Luquinhas skutecznie oddalił zagrożenie
  • 54'
    Kante miękko zagrał w pole karne do Antolicia, następnie strzał oddał jeszcze Rocha. Rzut rożny dla Legii
  • 52'
    Felix wpadł w pole karne, lecz jego uderzenie obronił Majecki
  • 52'
    Lewczuk sprytnie podłączył się do ofensywy, ścigał się do piłki z Kirkeskovem na skrzydle i - zdaniem arbitra - sfaulował rywala. Kontrowersyjna decyzja sędziego
  • 50'
    Hateley huknął z dystansu, piłki odbiła się od jednego z legionistów. Korner nie przyniósł jednak gospodarzom pożądanych efektów
  • 49'
    Antolić świetnie przerzucił piłkę do Novikovasa, który minął Kirkeskova i dograł w kierunku Kante. Snajper znalazł się w trudnej sytuacji, przez co oddał strzał... klatką piersiową obok bramki. Dobra, składna i szybka akcja "Wojskowych"
  • 47'
    Krótkie rozegranie stałego fragmentu gry, Gwilia dograł w "szesnastkę", w powietrze wyskoczył Kante, ale nie zdołał sięgnąć piłki głową
  • 47'
    Korner dla Legii wywalczony przez Jędrzejczyka, który próbował dośrodkować w pole karne
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia bezbramkowo remisuje z Piastem w Gliwicach. Wracamy za 15 minut
  • 44'
    Felix chciał ruszyć do przodu, ale Wieteska utrudnił mu zadanie i wybił piłkę poza linię boczną
  • 43'
    Luquinhas wymanewrował przeciwnika, wbiegł w pole karne i uderzył piłkę w kierunku dalszego słupka. Ciekawa akcja Brazylijczyka
  • 42'
    Hateley trafił w mur po strzale z rzutu wolnego, pomocnik rywali dopadł jeszcze do dobitki, ale uderzył obok bramki
  • 40'
    Badia sfaulowany przez Rochę. Piłkarz Legii został ukarany żółtym kartonikiem
  • 39'
    Jędrzejczyk oddał strzał głową po dograniu Gwilii z rzutu wolnego. Grę wznowi golkiper gospodarzy
  • 38'
    Piast stara się spokojnie wymieniać podaniami, Plach wybił piłkę, którą przechwycili legioniści. Luquinhas ruszył do przodu i został nieprzepisowo powstrzymany przez Kirkeskova. Duńczyk obejrzał żółtą kartkę
  • 36'
    Tym razem aktywny Jędrzejczyk sfaulował Kirkeskova
  • 36'
    Kirkeskov sfaulował Luquinhasa w bocznym sektorze boiska
  • 35'
    Badia zagrał prostopadle podanie do Felixa, ale Lewczuk dobrze zaasekurował Majeckiego
  • 34'
    Głębokie dośrodkowanie Rochy, z którym Plach nie miał większych problemów
  • 33'
    Novikovas! Jędrzejczyk został wypuszczony przez Luquinhasa, zagrał wzdłuż do Novikovasa, lecz skrzydłowy nie umieścił piłki w siatce. Szkoda
  • 32'
    Luquinhas założył "siatkę" Kirkeskovowi, a następnie upadł po kontakcie z rywalem, ale sędzia nakazał kontynuować grę
  • 31'
    Jędrzejczyk wpadł w "szesnastkę" i nieźle, płasko wycofał wzdłuż bramki, ale żaden z partnerów nie dopadł do futbolówki. Przez chwilę legioniści próbowali przedrzeć się przez mur aktualnego mistrza Polski, lecz miejscowi nie dali się zaskoczyć
  • 29'
    Faul Rochy na Milewskim na połowie Piasta
  • 29'
    Antolić rozciągnął grę do Novikovasa, skrzydłowy chciał podać do Kante, lecz rywale zdołali skasować atak warszawiaków
  • 27'
    Felix niedokładnie zagrał do Parzyszka, kilkadziesiąt sekund później Rymaniak dograł w pole karne, ale jeden z legionistów prawidłowo się ustawił i przechwycił piłkę
  • 26'
    Martins do Rochy, a Portugalczyk zdecydował się na uderzenie z dystansu. Futbolówkę zablokował jednak Milewski
  • 24'
    Kante kapitalnie minął dwóch rywali na prawej stronie, ale nie udało mu się przejść także Sokołowskiego. Były gracz stołecznego klubu dobrze przeczytał grę
  • 23'
    Novikovas! Kąśliwy strzał Litwin z dalszej odległości, lecz Plach zbił piłkę przed siebie i wyszedł z opresji
  • 23'
    Rocha znowu dośrodkował na głowę Kante. Napastnik oddał strzał ponad poprzeczką, po czym upadł na murawę, ponieważ poczuł ból. Legionista jednak szybko wstał i może kontynuować grę
  • 21'
    Novikovas chciał zaskoczyć rywali na lewej flance, lecz Piast wyszedł z opresji. Przeciwnicy od razu chcieli zagrać piłkę do wychodzącego Parzyszka, lecz snajper został powstrzymany przez blok obronny Legii
  • 20'
    Gwilia dograł z rzutu wolnego z lewej strony, ale Rymianiak zażegnał niebezpieczeństwo
  • 20'
    Luquinhas pokazywał się do gry, Kante przejął piłkę i chciał zaadresować ją na skrzydło do Brazylijczyka, jednak został sfaulowany. Stały fragment dla "Wojskowych"
  • 19'
    Milewski wpadł w pole karne, szukał strzału, lecz został osaczony przez kilku legionistów. Uderzenie pomocnika Piasta zostało jednak skutecznie zablokowane
  • 17'
    Faul Jędrzejczyka na Felixie. Środkowy obrońca Legii został ukarany przez arbitra żółtą kartką, przez co nie zagra w kolejnym spotkaniu ligowym z Lechem, tuż po przerwie reprezentacyjnej
  • 16'
    Jędrzejczyk prostopadle zagrał do nadbiegającego Gwilii. Gruzin minął Kirkeskova, ale jego wycofujące podanie zostało zablokowane
  • 15'
    Gwilia dograł z rogu, ale Felix spokojnie ją wyekspediował
  • 14'
    Rzut rożny dla Legii
  • 14'
    Rymaniak dośrodkował po zejściu do środka, tor lotu piłki delikatnie zmienił Wieteska, a czyhający Parzyszek nie zdołał oddać strzału. Gdyby "Wietes" nie musnął futbolówki, gracz gospodarzy mógłby oddać groźny strzał
  • 11'
    Gwilia miękko zagrał do wychodzącego Jędrzejczyka, stoper oddał strzał, lecz był na spalonym
  • 10'
    Luquinhas ruszył do ataku, lecz Sokołowski wygarnął piłkę spod nóg Brazylijczyka. Gliwiczanie pobiegli w kierunku bramki Majeckiego, zrobiło się zamieszanie, ale ostatecznie defensorzy Legii wybili futbolówkę
  • 9'
    Rocha podłączył się do przodu, dograł w "szesnastkę" do Kante, który uderzył z głowy ponad poprzeczką
  • 8'
    Novikovas próbował zejść ze skrzydła do środka, ale za mocno wypuścił sobie piłkę, a moment później nieprzepisowo powstrzymał Felixa
  • 7'
    Kirkeskov dośrodkował w pole karne, ale Lewczuk przeciął jego centrę. Następnie Parzyszek sfaulował Wieteskę. Legia przy piłce
  • 6'
    Novikovas! Litwin uderzył z lewej nogi obok bliższego słupka. Do celu trochę zabrakło
  • 5'
    Jędrzejczyk włączył się do ofensywy, ale Novikovas źle zaadresował do niego podanie. Po chwili, Antolić wywalczył rzut wolny na wysokości narożnika pola karnego
  • 4'
    Centra Hateleya z rogu, Malarczyk dopadł do piłki główkował, ale Majecki spokojnie interweniował
  • 3'
    Korner dla gliwiczan
  • 3'
    Gospodarze przez dłuższy czas utrzymują się przy piłce, wymieniają podaniami. Goście chcą odebrać futbolówkę
  • 1'
    Warszawiacy próbowali stworzyć atak, lecz w środku pola Piast zdołał oddalić zagrożenie
  • 0
  • Obie ekipy już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Trwa rozgrzewka zarówno jednych jak i drugich. Pierwszy gwizdek już za kwadrans
  • Przeczytajcie także wypowiedź Marko Vesovicia na temat jego sytuacji zdrowotnej. Link dostępny jest tutaj
  • Zerknijcie, który z piłkarzy stołecznego klubu jest zagrożony z Piastem z powodu nadmiaru żółtych kartek. Więcej w tym miejscu
  • Skład Legii na mecz z Piastem: Majecki - Jędrzejczyk, Wieteska, Lewczuk, Rocha - Novikovas, Martins, Antolić, Luquinhas - Gwilia - Kante. Ławka: Cierzniak, Obradović, Stolarski, Praszelik, Karbownik, Nagy, Wszołek Kostorz, Niezgoda.
  • Witamy! O godzinie 17:30 rozpocznie się mecz jedenastej kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Piastem a Legią. Rywale zdobyli do tej pory piętnaście punktów w lidze, z kolei "Wojskowi" mają na koncie o dwa "oczka" więcej
Piast GliwiceLegia Warszawa

38' Mikkel Kirkeskov

38'
40'

57' Piotr Parzyszek

57'

62' Patryk Tuszyński za Piotr Parzyszek

62'

82' Dominik Steczyk za Sebastian Milewski