Koniec! Legia wygrała 1:0 z Piastem w Gliwicach po trafieniu Lopesa
    Żółta kartka dla Milewskiego za faul na Kostorzu
  • 90+3'
    Kontra Legii. Luquinhas ruszył środkiem, ale został zastopowany przez Milewskiego
  • 90+2'
    Badia dośrodkował z rzutu rożnego na 9. metr. O piłkę walczył m.in. Malarczyk. Ostatecznie, legioniści wyszli z opresji
  • 90+2'
    Rzut rożny dla Piasta
  • 90+1'
    Wieteska ucierpiał po kontakcie z Żyrą, w bocznym sektorze boiska. Obrońca Legii może kontynuować grę
  • 90+1'
    Trzy minuty doliczone
  • 90'
    Badia miękko dośrodkował na lewą stronę "szesnastki", ale ani Jodłowiec, ani Holubek nie byli w stanie dopaść do futbolówki
  • 89'
    Krótkie rozegranie stałego fragmentu gry. Po dośrodkowaniu w pole karne przeciwnicy wybili futbolówkę
  • 88'
    Mladenović pojawił się po lewej stronie pola karnego, lecz jego mocne uderzenie zostało przyblokowane. Rzut rożny
  • 88'
    Krótkie rozegranie rzutu rożnego. Martins zacentrował w "szesnastkę", ale rywale wybili piłkę
  • 87'
    Korner dla Legii
  • 87'
    Mladenović dośrodkował z lewej flanki w pole karne. Kostorz oddał strzał z głowy, piłka wpadła w kozioł i przeleciała nad bramką
  • 86'
    Jędrzejczyk sfaulowany na własnej połowie
  • 85'
    Badia dośrodkował z rzutu wolnego, z lewej strony, na bliższy słupek, ale Wieteska oddalił zagrożenie
  • 84'
    Legia mogła podwyższyć prowadzenie! Kostorz dopadł do piłki w polu karnym Piasta, ale został zatrzymany na 8. metrze przez Placha. Bramkarz Piasta obronił płaskie uderzenie młodzieżowca
  • 82'
    Kostorz zmienił Lopesa
  • 82'
    Milewski za Chrapka
  • 81'
    Gliwiczanie próbują się przedrzeć prawą stroną boiska
  • 80'
    Konczkowski dośrodkował na prawą stronę pola karnego. Zrobiło się zamieszanie, ale piłkę złapał Boruc
  • 77'
    Badia i Żyro za Alvesa oraz Świerczoka
  • 77'
    Jak padła bramka? Slisz podał do Juranovicia, który dośrodkował z prawego skrzydła na 9. metr - do piłki dopadł Lopes, który skutecznie główkował! Legia prowadzi 1:0!
  • 75'
    Gooooool! Lopes! 1:0 dla Legii!
  • 74'
    Konczkowski zacentrował z prawej flanki w pole karne. Slisz przeciął zagranie, ale do piłki dopadł Świerczok. Napastnik Piasta jednak nieczysto trafił w futbolówkę
  • 73'
    Dwie zmiany w Piaście. Pyrka i Jodłowiec za Steczyka i Sokołowskiego
  • 73'
    Ales dośrodkował zrzutu wolnego na dalszy słupek. Do piłki dopadł jeszcze Holubek, lecz jego płaskie uderzenie zza pola karnego przeleciało obok bramki
  • 71'
    Żółta kartka dla Lopesa za faul na Konczkowskim. Rzut wolny dla Piasta, z prawej strony boiska
  • 70'
    To mogło być 1:0 dla Legii! Slisz świetnie przerzucił piłkę do Juranovicia, który z powietrza zagrał na dalszy słupek. Tam pojawił się Pekhart, ale jego strzał został obroniony przez Placha
  • 68'
    Pekhart sfaulowany w bocznym sektorze boiska. Legia szybko wznowiła grę
  • 68'
    Pekhart niedokładnie podał na prawą stronę boiska do Luquinhasa. Piłkę przechwycili miejscowi
  • 67'
    Luquinhas ruszył środkiem boiska, lecz został powstrzymany na 25. metrze
  • 67'
    Jędrzejczyk zagrał na prawą stronę pola karnego w kierunku Pekharta. Zagranie okazało się trochę za mocne, Czech nie zdążył dobiec do futbolówki. Grę wznowi Plach
  • 65'
    Juranović zacentrował na bliższy słupek, ale rywale wyszli z opresji i oddalili zagrożenie
  • 65'
    Pekhart podał piłkę do Luquinhasa, który zbiegł do środka i płasko uderzył zza pola karnego, w kierunku dalszego słupka. Futbolówka odbiła się od Huka. Legia ma rzut rożny
  • 63'
    Mogło być 1:0 dla Piasta. Świerczok dopadł do piłki po prawej stronie pola karnego i sprytnie podał wzdłuż "szesnastki" do nadbiegającego Alvesa, który nie trafił w bramkę
  • 62'
    Żółta kartka dla Chrapka za faul w środku pola
  • 62'
    Luquinhas pojawił się po prawej stronie pola karnego i zagrał wzdłuż "szesnastki". Malarczyk przeciął zagranie, choć legioniści sygnalizowali, że zagrał piłkę ręką. Nie ma rzutu karnego, gra jest kontynuowana
  • 59'
    Lopes! Napastnik Legii dopadł do centry Mladenovicia z lewej flanki na bliższy słupek i uderzył z lewej nogi ponad bramką
  • 57'
    Dwie zmiany w Legii. Luquinhas i Martins za Kapustkę oraz Gwilię
  • 57'
    Huk wybił piłkę głową po centrze z prawego skrzydła
  • 56'
    "Mladen" chciał dośrodkować na lewą stronę pole karnego. Centra okazała się za mocna i Pekhart nie zdołał do niej dobiec
  • 55'
    Mladenović dośrodkował na bliższy słupek. Piłka spadła pod nogi Kapustki, którego strzał z 16. metra został zablokowany. Kolejny róg
  • 55'
    Mladenović zagrał do Gwilii, który zbiegł do środka boiska i uderzył z prawej nogi, zza pola karnego. Piłka odbiła się od rywala i przeleciała trochę obok bramki. Korner
  • 54'
    Faul Jędrzejczyka na połowie Piasta. Nieprzepisowo powstrzymał Alvesa
  • 53'
    Ależ było blisko! Juranović kapitalnie dośrodkował z prawej flanki na dalszy słupek, na 8. metr. Tam pojawił się niepilnowany Pekhart, który główkował minimalnie ponad poprzeczką
  • 52'
    Konczkowski dośrodkował z prawej strony na dalszy słupek. Holubek zgrał piłkę głową w kierunku Świerczoka, ale futbolówkę przechwycił Boruc
  • 51'
    Kapustka zbiegł do środka boiska i uderzył z lewej nogi, z 20. metra - piłka poszybowała nieco obok bramki
  • 50'
    Alves sprytnie minął dwóch legionistów i podał na lewą stronę pola karnego. Zrobiło się spore zamieszanie. Ostatecznie, Sokołowski oddał strzał z 16. metra, z prawej nogi, który został zablokowany przez Wieteskę
  • 48'
    Hołownia próbował płasko zagrać na lewe skrzydło, ale zagranie zostało przecięte
  • 48'
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na dalszy słupek, Plach wypiąstkował piłkę, do której dopadł Gwilia. Strzał Gruzina - który był pilnowany przez rywali - z pola karnego okazał się bardzo niecelny
  • 47'
    Gwilia otrzymał podanie na lewą stronę pola karnego. Gruzin podał na 17. metr do Lopesa, którego strzał został zablokowany. Po chwili Mladenović chciał dośrodkować, ale został zablokowany. Korner
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+1'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia bezbramkowo remisuje z Piastem w Gliwicach. Wracamy za 15 minut
  • 45+1'
    Juranović zbiegł do środka i oddał strzał z lewej nogi w kierunku dalszego słupka. Uderzenie okazało się nieco niecelne
  • 44'
    Juranović dośrodkował na bliższy słupek, na 8. metr, ale gospodarze wybili piłkę poza pole karne
  • 44'
    Mladenović dośrodkował z rzutu rożnego, a Plach wybił futbolówkę na kolejny korner
  • 43'
    Juranović prostopadle podał do Lopesa, który dośrodkował w pole karne z prawej strony. Na bliższym słupku pojawił się Pekhart, ale Malarczyk wybił piłkę na rzut rożny
  • 42'
    Chrapek zagrał na 17. metr do Konczkowskiego, który był na spalonym
  • 42'
    Rywale wyszli spod pressingu. Po chwili Alves zdecydował się na oddanie strzału z 20. metra, ale został zablokowany przez Wieteskę
  • 40'
    Mladenović nieźle dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne - Jędrzejczyk wygrał walkę o pozycję i uderzył z głowy tuż obok bramki!
  • 39'
    Mladenović dośrodkował na 7. metr - centra okazała się mocna, zrobiło się zamieszanie. Ostatecznie, Malarczyk musnął piłkę, która opuściła boisko. Korner dla gości
  • 38'
    Czerwiński sfaulował Kapustkę, który próbował zbiec do środka pola. Rzut wolny dla Legii, z prawej strony boiska.
  • 37'
    Kapustka zdecydował się na strzał z 25. metra, z prawej nogi. Piłka przeleciała nieco obok bramki
  • 37'
    Juranović mocno dośrodkował w pole karne, na 10. metr. Do piłki ruszył Mladenović, który był pilnowany przez rywala. Serb zdołał musnąć piłkę głową, ale futbolówka została przechwycona przez bramkarza Piasta
  • 35'
    Rzut wolny dla Piasta. Chrapek dośrodkował z prawej strony na dalszy słupek. Malarczyk zgrał piłkę głową, ale futbolówkę przechwycili warszawiacy
  • 34'
    Gwilia dokładnie, prostopadle podał do Mladenovicia, który został zatrzymany przez Huka na lewej stronie "szesnastki"
  • 32'
    Chrapek podał do Świerczoka, który był ustawiony tyłem do bramki. Napastnik Piasta został zatrzymany przez legionistów
  • 31'
    Slisz przechwycił piłkę w środku pola. Po chwili Gwilia zagrał do Mladenovicia, który miękko dośrodkował zza pola karnego. Ostatecznie, przeciwnicy zdołali zażegnać niebezpieczeństwo
  • 29'
    Mladenović wbiegł w pole karne z lewej strony i mocno uderzył, ale Plach skutecznie interweniował. Niezła akcja Legii, dobry strzał Serba
  • 28'
    Gospodarze wymieniają się podaniami w środku pola
  • 28'
    Chrapek dośrodkował z rzutu wolnego, z lewej strony. Ostatecznie, piłkę pewnie złapał Boruc
  • 27'
    Juranović oddał strzał z prawej nogi, z dalszej odległości, ale Plach spokojnie złapał piłkę
  • 26'
    Juranović dośrodkował z rzutu wolnego na bliższy słupek. Tam pojawił się Hołownia, który główkował z 7. metra ponad bramką
  • 25'
    Holubek dośrodkował na prawą stronę pola karnego. Gospodarze dopadli do piłki i zbudowali akcję na prawej stronie boiska - Chrapek zacentrował w "szesnastkę", ale Boruc spokojnie złapał futbolówkę
  • 24'
    Rzut wolny dla Piasta, z lewej strony boiska. Jędrzejczyk sfaulował Świerczoka
  • 23'
    Lopes do Gwilii, ten chciał zagrać do Mladenovicia. Podanie zostało jednak przecięte na 25. metrze przez rywala
  • 22'
    Alves wbiegł w pole karne Legii, zbiegł na lewą stronę, ale jego mocny strzał z lewej nogi okazał się niecelny
  • 20'
    Nieudany przerzut Mladenovicia w kierunku Juranovicia. Piłkę przechwycił Holubek
  • 20'
    Slisz sfaulowany w środku pola, w pojedynku główkowym
  • 18'
    Juranović zacentrował z prawego skrzydła na bliższy słupek, ale Czerwiński ponownie przeciął centrę. Chwilę później Gwilia miękko dośrodkował w "szesnastkę", lecz Pekhart został złapany na spalonym
  • 16'
    Mladenović wbiegł w "szesnastkę" z lewej strony, płasko dośrodkował na bliższy słupek w kierunku Lopesa, ale rywal zdołał przeciąć zagranie
  • 15'
    Piłkarz Piasta chciał przerzucić piłkę na lewą stronę pola karnego Legii. Juranović był czujny i zagrał głową do Boruca
  • 15'
    Huk zbiegł do środka i chciał podać prostopadle w pole karne, ale "Wojskowi" oddalili zagrożenie
  • 13'
    Legioniści przechwycili futbolówkę na własnej połowie. Kapustka próbował się przedrzeć prawą stroną boiska, ale został zatrzymany przez gliwiczan
  • 13'
    Gwilia podał do Kapustki, który dośrodkował z prawej strony boiska na 7. metr, ale Czerwiński wybił piłkę poza "szesnastkę"
  • 12'
    Holubek sfaulował Kapustkę w bocznym sektorze boiska, na wysokości koła środkowego
  • 11'
    Gwilia zagrał do Mladenovicia, którego centra z lewej flanki okazała się bardzo niedokładna. Grę wznowi Plach
  • 10'
    Kapustka do Gwilii, który chciał od razu odegrać do Lopesa. Zagranie zostało jednak "przeczytane" na 25. metrze przez miejscowych
  • 9'
    Groźna akcja Legii! Kapustka zbiegł do środka i podał do Gwilii. Gruzin płasko zagrał w "szesnastkę" w kierunku Pekharta, lecz Czech nie zdołał sięgnąć piłki
  • 8'
    Gwilia miękko dośrodkował na prawą stronę pole karnego, ale piłkę przechwycił przeciwnik
  • 8'
    Slisz zagrał do Mladenovicia. Po chwili Serb podał na 17. metr do Pekharta, który wbiegł w pole karne z lewej strony, ale jego uderzenie zostało zablokowane
  • 6'
    Piast w ataku pozycyjnym
  • 6'
    Niedokładne zagranie Slisza. Rywale zabrali się do kontry, ale warszawiacy nie dali się zaskoczyć i przechwycili futbolówkę
  • 5'
    Gospodarze przechwycili piłkę na własnej połowie
  • 2'
    Juranović dośrodkował z prawej strony w pole karne. Tam pojawił się Gwilia, który główkował z 9. metra ponad poprzeczką
  • 1'
  • Obie drużyny są już na boisku. Zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Miszta, Vesović, Kisiel, Martins, Cholewiak, Kostorz, Skibicki, Muci, Luquinhas
  • Skład Legii na mecz z Piastem: Boruc - Jędrzejczyk, Wieteska, Hołownia - Juranović, Kapustka, Slisz, Gwilia, Mladenović - Lopes, Pekhart!
  • Czesław Michniewicz został ukarany czerwoną kartką podczas meczu 25. kolejki PKO Ekstraklasy z Cracovią i musiał zasiąść na trybunach. Nie poprowadzi dwóch gier ligowych: z Piastem Gliwice (21.04) i Lechią Gdańsk (25.04). Rolę pierwszego szkoleniowca Legii Warszawa będzie pełnił Przemysław Małecki, asystent trenera Michniewicza
  • - Legia to aktualny mistrz Polski, a fakt, że do obrony tytułu brakuje jej kilku punktów, na pewno bardzo ją mobilizuje. Zawsze podchodzimy z pokorą do tego, co robimy. Wiemy, że tylko drużyną i dużym wysiłkiem możemy osiągać zwycięstwa. To wcale nie przychodzi bez trudu, a poprzednie mecze nie były łatwe, bo w wielu fazach Legia miała przewagę, ale to my byliśmy skuteczniejsi - mówił przed meczem trener Piasta, Waldemar Fornalik. Jego zespół nie przegrał siedmiu ostatnich spotkań w ekstraklasie
  • Piast, przed rozpoczęciem 26. kolejki, plasował się na czwartej pozycji w tabeli (38 punktów w 25 meczach). Zespół słabo rozpoczął rozgrywki, ale w listopadzie się rozpędził. Od tego momentu przegrał tylko jedno z 17 spotkań - z Wartą Poznań
  • Warszawiacy prowadzą w tabeli ligowej, ale ich przewaga nad drugą Pogonią Szczecin nieco zmalała. Przed startem 26. kolejki, klub z Łazienkowskiej miał o sześć punktów więcej od "Portowców", a po wtorkowej wygranej graczy Kosty Runjaicia z Górnikiem Zabrze już tylko trzy
  • Witamy! O godz. 20:30 rozpocznie się mecz 26. kolejki ligowej pomiędzy Piastem Gliwice a Legią Warszawa. Stołeczny klub powalczy o odwrócenie złej serii z gliwiczanami. Zespół ze Śląska nie przegrał ostatnich sześciu spotkań z Legią
Piast GliwiceLegia Warszawa

60' Michał Chrapek

60'
71'

72' Arkadiusz Pyrka za Dominik Steczyk

72' Tomasz Jodłowiec za Patryk Sokołowski

72'
75'

76' Gerard Badia za Tiago Alves

76' Michał Żyro za Jakub Świerczok

76'

82' Sebastian Milewski za Michał Chrapek

82'

90' Sebastian Milewski