Koniec. Legia wygrała 3:0 z GKS-em i awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski!
  • 90+1'
    Nieudane dośrodkowanie Błachewicza z lewej strony boiska
  • 90'
    Strzałek dopadł do piłki, upadł po kontakcie w polu karnym, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego
  • 90'
    Faul Skibickiego na rozpędzonym Elitimie
  • 89'
    Żółta kartka dla Dijakovicia za faul na rozpędzonym Elitimie
  • 88'
    Kapitanem Legii jest teraz Augustyniak
  • 87'
    Strzałek za Slisza
  • 87'
    Pekhart dopadł do górnego podania Augustyniaka za obronę, wbiegł w pole karne, trafił do siatki, ale był na spalonym, dlatego gol nie został uznany
  • 85'
    Legia w posiadaniu na własnej połowie
  • 83'
    Jędrzejczyk pewnie wygrał pojedynek fizyczny ze Skibickim
  • 82'
    Rosołek dopadł do dalekiego przerzutu i wywalczył aut
  • 81'
    Slisz sfaulowany na 30. metrze od bramki Legii
  • 81'
    Przechwyt Slisza na połowie Legii
  • 81'
    GKS w ataku pozycyjnym
  • 79'
    Rosołek za Wszołka, Elitim za Josue
  • 78'
    Kapuadi zablokował dośrodkowanie Mystkowskiego, korner dla GKS-u
  • 78'
    Skibicki ruszył na prostopadłe podanie z głębi pola, wychodził sam na sam, ale Tobiasz wyszedł z bramki i go uprzedził
  • 76'
    Pekhart i Wszołek dobrze popracowali w defensywie, co przełożyło się na aut dla Legii
  • 76'
    Kostrzewski wyłapał dalekie podanie z głębi pola
  • 75'
    Skibicki za Śpiączkę
  • 74'
    Pekhart wywalczył aut, będąc pod presją dwóch rywali
  • 74'
    Slisz wygrał pojedynek z Radeckim, wywalczył aut na własnej połowie
  • 73'
    Muci dopadł do prostopadłego podania Celhaki w pole karne, trafił do siatki z 11. metra, ale gol nie został uznany z powodu spalonego
  • 72'
    Josue prostopadle podał do Wszołka, ten niedokładnie podał do Slisza. Legia szybko odzyskała piłkę
  • 71'
    Muci za Guala, Pekhart za Kramera
  • 70'
    Muci i Pekhart cały czas czekają na wejście na boisko
  • 70'
    Legia spokojnie buduje grę od tyłu
  • 69'
    Kontra Legii. Slisz chciał prostopadle podać do Kramera, ale zagranie zostało przecięte
  • 69'
    Dijakovic dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek, piłka wybita
  • 68'
    Przechwyt Slisza blisko pola karnego Legii, po chwili Josue został zatrzymany przez Nedicia na prawej stronie boiska
  • 68'
    Rajd Diasa, ale Portugalczyk zatrzymany przez Dijakovicia na 20. metrze
  • 67'
    Pekhart i Muci wejdą zaraz na boisko
  • 66'
    Legia w posiadaniu
  • 66'
    Kostrzewski złapał piłkę, uprzedzając Wszołka
  • 65'
    Śpiączka sfaulował Jędrzejczyka na boku boiska. Rzut wolny dla Legii, po prawej stronie
  • 65'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 64'
    Josue do Diasa, ten przegrał pojedynek 1 na 1 z Budnickim
  • 63'
    Pressing Diasa, ale GKS utrzymał się przy piłce
  • 62'
    GKS wymienia się podaniami na własnej połowie
  • 61'
    Legia w posiadaniu, spokojnie buduje grę
  • 60'
    Celhaka sfaulowany na własnej połowie, przy "zastawce"
  • 60'
    Legia buduje grę od tyłu
  • 59'
    Wszołek do Slisza, ten podał do Josue, który został zablokowany na 20. metrze. Legia wciąż przy piłce
  • 59'
    Radecki dośrodkował w pole karne, do Mikity, który niecelnie główkował
  • 58'
    Josue dobrze zagrał z Diasem, ten pierwszy dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek. Wszołek wycofał głową do Gual, ten został zablokowany na 12. metra, po chwili Kramer uderzył z przewrotki, ale nieczysto. Piłkę złapał Kostrzewski
  • 57'
    Tobiasz pewnie wyłapał dośrodkowanie Mystkowskiego z lewej flanki na środek pola karnego
  • 57'
    Nieporozumienie Slisza z Augustyniakiem w środku pola, GKS przejął piłkę
  • 56'
    Mikita wyrzucił piłkę z autu w pole karne, Kramer przeciął zagranie, Błachewicz niecelnie uderzył z dystansu
  • 56'
    Mikita zablokowany przez Kapuadiego po strzale z 18. metra. Aut dla I-ligowca
  • 54'
    Radecki założył siatkę Augustyniakowi, zagrał prostopadle w pole karne, ale Mikita nie miał szans, by dopaść do piłki, którą złapał Tobiasz
  • 53'
    Żółta kartka dla Budnickiego za faul na rozpędzonym Diasie
  • 53'
    GKS wyszedł spod pressingu Legii
  • 52'
    Mystkowski uderzył z 25. metra, piłka przeleciała nieznacznie obok bramki
  • 52'
    Budnicki wygrał pojedynek z Kapuadim w polu karnym Legii, doszło do miękkiego dogrania, ale Legia wyszła z opresji
  • 51'
    Gospodarze wymieniają się podaniami na własnej połowie
  • 50'
    Niedokładne podanie Diasa, GKS przy piłce w środku pola
  • 50'
    Budnicki podłączył się do ofensywy, jego dogranie zostało zablokowane przez Celhakę, który nabił zawodnika GKS-u
  • 49'
    Przechwyt Kramera, napastnik Legii ruszył na bramkę, ale został wytrącony z rytmu przez Nedicia na 18. metrze i stracił piłkę
  • 48'
    Miejscowi w ataku pozycyjnym
  • 47'
    Gual podprowadził piłkę, Dias zbiegł do środka, ale ostatecznie został zatrzymany na 18. metrze
  • 46'
    GKS w posiadaniu
  • 46'
    Trzy zmiany w GKS-ie. Mystkowski za Niewiarowskiego, Mikita za Rumina, Dijakovic za Machowskiego
  • 46'
  • 45+5'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi na wyjeździe 3:0 z GKS-em Tychy po dwóch golach Kramera i bramce Guala
  • 45+4'
  • 45+4'
    Kramer sfaulowany przez Nedicia przy próbie "zastawki"
  • 45+4'
    Wszołek przeciął przerzut w bocznym sektorze boiska, potem Augustyniak dobrze wyjaśnił sytuację we własnym polu karnym
  • 45+3'
    Kramer wycofał na 20. metr, do Slisza, który uderzył mocno, ale nieczysto
  • 45+3'
    Dias i Tecław ucierpieli w pojedynku 1 na 1, ale mogą grać dalej. Faulował zawodnik GKS-u, Legia ma rzut wolny
  • 45+2'
    Błachewicz dośrodkował z rzutu wolnego na prawą stronę pola karnego, Legia wyszła z opresji
  • 45+1'
    Rzut wolny dla GKS-u, bliżej lewej strony, na wysokości koła środkowego
  • 45+1'
    Faul Slisza w środku pola
  • 45+1'
    Cztery minuty doliczone
  • 45'
  • 45'
    Machowski za mocno podał do Śpiączki, Augustyniak kontrolował sytuację
  • 44'
    Miejscowi budują kolejny atak
  • 44'
    Slisz za mocno podał prostopadle do Wszołka. Aut dla GKS-u
  • 44'
    Machowski wywalczył aut w pojedynku z Diasem
  • 43'
    Radecki zablokowany przez Guala przy próbie dośrodkowania. Grę wznowi Tobiasz
  • 42'
    GKS w posiadaniu w środku pola
  • 42'
    Faul Wszołka w ataku
  • 40'
    Radecki za kontuzjowanego Żytka
  • 40'
    Żytek leżał na boisku, będzie zmiana
  • 39'
    Tobiasz piąstkował piłkę po dośrodkowaniu z lewej flanki na 6. metr. Po chwili Dias został sfaulowany blisko własnej "szesnastki"
  • 38'
    Josue ładnie podał miękko do Guala, ten zagrał z kapitanem Legii, a po chwili mocno uderzył z 17. metra. Kostrzewski udanie interweniował
  • 37'
    Niewiarowski zatrzymany na 15. metrze przez Wszołka
  • 37'
    Josue kapitalnie podał prostopadle na prawą stronę pola karnego, do Wszołka, ten dograł na 4. metr, do Kramera, który dostawił nogę i trafił do pustej siatki
  • 35'
    3:0 dla Legii! Kramer!
  • 35'
    Goście w ataku pozycyjnym
  • 35'
    Wojtuszek upadł tuż przed polem karnym Legii, po kontakcie, ale sędzia nie dopatrzył się faulu legionisty
  • 34'
    Miejscowi budują atak pozycyjny
  • 34'
    Dias przegrał pojedynek 1 na 1 w defensywie, GKS w posiadaniu
  • 32'
    Josue krótko rozegrał rzut rożny, po chwili dośrodkował na dalszy słupek, do Kapuadiego, który główkował, a Kostrzewski złapał piłkę
  • 31'
    Josue mocno dośrodkował z lewej strony boiska na dalszy słupek, Kostrzewski zbił piłkę na rzut rożny
  • 31'
  • 30'
    Josue miękko podał do Guala, którego uprzedził Nedić, wybijając piłkę na aut
  • 29'
    Josue miękko zagrał do Kramera, ten zastawiał się, a po chwili sfaulował Nedicia na 25. metrze od bramki GKS-u
  • 28'
    Slisz prostopadle podał na prawą stronę boiska, Wszołek dośrodkował na środek pola karnego, Gual dopadł do piłki, ale został zablokowany
  • 28'
    Josue prostopadle podał na bok, do Slisza, który został zatrzymany, ale wywalczył aut
  • 27'
    Kapuadi przeciął miękkie zagranie w pole karne
  • 27'
    Dias odzyskał piłkę na 18. metrze, otrzymał podanie zwrotne, wbiegł w pole karne z lewej strony, ale wyszedł z futbolówką za linię końcową
  • 26'
  • 25'
    GKS wyszedł spod pressingu Legii, po chwili Jędrzejczyk wybił piłkę po dośrodkowaniu z bocznego sektora
  • 24'
    Augustyniak wybijał piłkę, GKS ją zgarnął na własnej połowie
  • 23'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, Kramer niecelnie główkował z 7. metra
  • 23'
    Przechwyt Wszołka na skrzydle, po chwili jego dośrodkowanie zostało zablokowane. Legia ma rzut rożny
  • 22'
    Błachewicz dobrze zatrzymał Wszołka na prawej stronie pola karnego
  • 22'
    Dias miękko zagrał do Guala, ten wycofał do Kramera, który szukał miejsca do oddania strzału, ale został zatrzymany na 17. metrze
  • 20'
    Rajd Niewiarowskiego, który upadł po kontakcie z Jędrzejczykiem na lewej stronie pola karnego, ale sędzia nie dopatrzył się "jedenastki"
  • 20'
    Skuteczny wślizg Jędrzejczyka w środku pola, po chwili Josue miękko zagrał w pole karne, ale piłkę złapał Kostrzewski
  • 20'
    Legia w posiadaniu w środku pola
  • 19'
    Ajjj! Wszołek płasko wycofał z prawej strony pola karnego na 12. metr, do Guala, ten miał miejsce, ale nieczysto uderzył na dalszy słupek
  • 18'
    Josue miękko zagrał do Wszołka, ten wycofał do kapitana Legii
  • 17'
    Machowski nie przyjął podania od Niewiarowskiego na prawą stronę boiska
  • 17'
    Jędrzejczyk zatrzymał Śpiączkę na boku, aut dla Legii
  • 16'
    Josue przerzucił pikę na prawe skrzydło, do Wszołka, ale ten się pośliznął i nie zdołał utrzymać przy futbolówce
  • 15'
    Legia krótko rozegrała rzut wolny, po chwili Josue miękko zagrał na lewą stronę, do Diasa, ten przyjął piłkę, minął dwóch rywali, pojawił się w bocznym sektorze "szesnastki" i ładnie wycofał na 7. metr, do Guala, który skutecznie uderzył na dalszy słupek
  • 13'
    2:0 dla Legii! Gual!
  • 13'
    Rumin zagrał piłkę ręką na połowie GKS-u, rzut wolny dla Legii z lewej strony boiska, do bramki ok. 40 metrów
  • 12'
    Jak padł gol? Slisz odebrał piłkę w środku pola, podprowadził ją, by potem prostopadle podać do Kramera, ten miał trochę miejsca, ładne obrócił się w polu karnym i mocno uderzył z 12. metra. Legia prowadzi 1:0
  • 10'
    1:0 dla Legii! Gol Kramera!
  • 10'
    Kapuadi miękko zagrywał do Diasa, ale piłka wyszła na aut
  • 9'
    Kramer chciał prostopadle podać do Diasa, ale zagranie przeciął Machowski
  • 9'
    Kramer dobrze się zastawił i wycofał do Josue. Legia buduje grę od tyłu
  • 8'
    Nie ma rzutu karnego dla Legii
  • 7'
    Mamy VAR
  • 7'
    Jędrzejczyk wyrzucił piłkę z autu, Kramer zgrywał do Slisza, ten został sfaulowany przez Kostrzewskiego. Czekamy jeszcze na ostateczną decyzję
  • 6'
    Rzut karny dla Legii. Kostrzewski sfaulował Slisza na 5. metrze
  • 5'
    Josue zagrywał na skrzydło do Wszołka, podanie przeciął Budnicki
  • 5'
    Slisz dośrodkował z prawej strony pola karnego na środek "szesnastki", bramkarz GKS-u udanie interweniował
  • 4'
    Tobiasz wyszedł z bramki i uprzedził Błachewicza, który ruszył na miękkie podanie z głębi pola za linię obrony
  • 4'
    Dalekie podanie do Kramera, ale GKS szybko przejął piłkę w środku pola
  • 3'
    Tecław dośrodkował z rzutu wolnego na lewą stronę pola karnego, Slisz wybił piłkę
  • 3'
    Rzut wolny dla GKS-u, bliżej prawej strony boiska, do bramki ok. 40 metrów
  • 2'
    Faul Kapuadiego na Niewiarowskim na wysokości koła środkowego
  • 2'
  • 2'
    Kramer na spalonym
  • 1'
  • 1'
  • Obie drużyny już na boisku, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Hładun, Pekhart, Pankov, Sokołowski, Muci, Elitim, Kun, Rosołek, Strzałek
  • Skład Legii na mecz z GKS-em: Tobiasz – Jędrzejczyk, Augustyniak, Kapuadi – Wszołek, Slisz, Celhaka, Dias – Josue, Kramer, Gual
  • Obecny I-ligowiec zagrał 2 mecze z Legią w Pucharze Polski i poniósł 2 porażki. W 1977 roku "Wojskowi" wygrali u siebie 2:1 w ćwierćfinale rozgrywek (2 gole Tadeusza Nowaka), a 5 lat później zwyciężyli w Tychach aż 4:0 (2 bramki Krzysztofa Adamczyka, trafienia Janusza Turowskiego i Henryka Miłoszewicza) w 1/16 finału
  • Tyszanie są w dobrej formie, o czym świadczy 2. miejsce w I lidze (25 "oczek"; 8 zwycięstw, 1 remis, 4 porażki) i raptem 2-punktowa strata do liderującej Odry Opole. Przed nimi walka o 1/8 finału PP z "Wojskowymi". – Na co dzień mieszkam w Warszawie, pracowałem 12 lat w Legii, przeżyłem bardzo dużo wspaniałych chwil i to dla mnie niezwykle ważny mecz, lecz myślę, że trzeba podejść do niego tak, jak do każdego innego. Mam nadzieję, że wreszcie wypełnimy stadion w całości i będzie to piłkarskie święto – opowiadał trener GKS-u
  • Zespół Banasika zaczął sezon 2023/2024 od kompletu punktów w pierwszych czterech spotkaniach – trzech wyjazdowych (3:2 z Polonią Warszawa, 2:1 ze Stalą Rzeszów, 2:0 z Odrą Opole) i jednym domowym (1:0 z Wisłą Kraków). Później miał serię trzech meczów bez zwycięstwa, następnie przeplatał porażki z wygranymi, a obecnie jest po pokonaniu Podbeskidzia Bielsko-Biała (3:0) i Zagłębia Sosnowiec (1:0). W tzw. międzyczasie awansował do 1/16 finału Pucharu Polski po wyeliminowaniu Wisły Płock (3:1)
  • Od początku minionego sezonu piłkarzem GKS-u jest były zawodnik stołecznego klubu, Patryk Mikita. Napastnik zaczął przygodę w Legii w Młodej Ekstraklasie, jeszcze u trenera Banasika. Po roku trafił do "jedynki". Zdobył mistrzostwo Polski (2014), zagrał 15 razy w pierwszym zespole. Strzelił gola w debiucie z Widzewem Łódź (5:1), w którym miał też 2 asysty (jedną wywalczył również w el. Champions League ze Steauą). Potem reprezentował m.in. Chojniczankę, Radomiaka oraz Stomil Olsztyn
  • Pozyskano także Macieja Kikolskiego na zasadzie wypożyczenia z Legii. W 2022 roku popracował z "jedynką" na obozie w Dubaju, wystąpił w sparingu z Dynamem Kijów, załapał się do kadry na kilka gier w PKO Ekstraklasie. Potem przeszedł do II-ligowej Pogoni Siedlce (transfer czasowy), a teraz ma za sobą obiecujący start w GKS-ie. Wystąpił we wszystkich dotychczasowych spotkaniach I ligi, zachował 6 czystych kont i wiele razy świetnie interweniował. – W Siedlcach miałem utrzymaną wysoką jakość treningu bramkarskiego i zrozumiałem, czym jest gra w seniorskiej piłce. Przekonałem się, jak to jest zawalić mecz i wracać później 5 godzin autokarem, tak samo jak odczułem, jak fajnie jest czasem drużynie pomóc. Kończyłem miniony sezon w poczuciu lekkiego niedosytu, bo wymagam od siebie dużo. Zależało mi, by – będąc bogatszym o poprzedni rok – mocno zacząć w Tychach – mówił nam 19-latek. Młodzieżowiec nie zagra z "Wojskowymi" z powodu zapisu w umowie, który wyklucza jego udział w czwartkowej rywalizacji
  • Tyszanie wykupili Kacpra Skibickiego, który dołączył do Legii w styczniu 2019 roku, z Olimpii Grudziądz. Prawie 2 lata później zadebiutował w pierwszym zespole, zdobywając bramkę w rywalizacji z Lechem Poznań. W "jedynce" zagrał łącznie 31 razy, został mistrzem Polski (2021). W pierwszej części sezonu 2022/2023 występował jedynie w rezerwach, a na początku br. przeszedł na wypożyczenie do GKS-u, w którym pozostał na dłużej
  • Latem doszło do dużych zmian w kadrze I-ligowca. Tychy opuścili m.in. Mateusz Czyżycki (Korona Kielce), Antonio Dominguez (RC Recreativo de Huelva), Marcin Kozina (Chojniczanka Chojnice), Maciej Mańka (Rekord Bielsko-Biała), a także Konrad Jałocha (były bramkarz Legii) i Wołkowicz, którzy dołączyli do Stali Mielec. GKS sprowadził Jakuba Bierońskiego (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Jakuba Budnickiego (Raków II Częstochowa), Marko Dijakovicia (Rapid Wiedeń II), Bartosza Śpiączkę (Wisła Płock), Norberta Wojtuszka (Górnik Zabrze) czy byłego zawodnika "Wojskowych", Marcela Błachewicza (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
  • Asystentem Banasika jest Bernard Kapuściński, który spędził sporo czasu w stołecznej akademii. Był trenerem w Legii, mocno angażował się z Radosławem Kucharskim w skauting dedykowany pierwszej drużynie, monitorował oraz opiekował się wypożyczonymi zawodnikami. Prowadził warszawski Legion w lidze okręgowej, pracował w Rakowie Częstochowa, a z obecnym szkoleniowcem GKS-u współpracował już w Zniczu i przy Łazienkowskiej
  • Na początku kwietnia br. nowym szkoleniowcem tyszan został Dariusz Banasik, który pracował w Legii przez 12 lat. Dwa razy zdobył mistrzostwo Młodej Ekstraklasy, awansował do ćwierćfinału Centralnej Ligi Juniorów, zostawił rezerwy na 1. miejscu w III lidze. Potem był trenerem Znicza Pruszków, Pogoni Siedlce, Zagłębia Sosnowiec i Radomiaka Radom, z którym przeszedł od II ligi do Ekstraklasy. Do końca minionego sezonu poprowadził GKS w 9 meczach, wywalczył 9 "oczek" (2 zwycięstwa, 3 remisy, 4 porażki) i ostatecznie uplasował się na 13. miejscu (39 punktów)
  • GKS Tychy zakończył pierwszą część minionego sezonu na 11. miejscu w tabeli I ligi, ale mizernie zaczął rundę wiosenną, zdobywając raptem cztery "oczka" w pierwszych sześciu meczach 2023 roku (1 zwycięstwo, 1 remis, 4 porażki). Gdy uległ 2:3 Sandecji Nowy Sącz i zajmował 13. pozycję z 5-punktową przewagą nad strefą spadkową, to rozstał się z 51-letnim trenerem, Dominikiem Nowakiem, którego chwilowo zastąpił dotychczasowy asystent, Przemysław Pitry. Były piłkarz m.in. Lecha Poznań poprowadził zespół w wygranym spotkaniu z Resovią (1:0)
  • Sztab szkoleniowy nie skorzysta z podstawowego stopera, czyli Ribeiro, który w maju br. został zawieszony przez Komisję Dyscyplinarną PZPN na cztery mecze w rozgrywkach PP. Na tę karę złożyła się bezpośrednia czerwona kartka w finale Pucharu Polski z Rakowem i zachowanie Portugalczyka po wspomnianym spotkaniu. W Tychach zabraknie też m.in. Lindsay’a Rose’a, Ihora Charatina, Roberta Picha, Jana Ziółkowskiego (udział w rywalizacji Legii II z Koroną Kielce) oraz Ramila Mustafajewa (zerwanie więzadła krzyżowego przedniego i uszkodzenie dwóch łąkotek). Nie będzie również Filipa Rejczyka, który wraca do formy po przeciążeniu ścięgna Achillesa, a w niedzielę wystąpił w Centralnej Lidze Juniorów U-19
  • Jeśli chodzi o obecną edycję PP, to w każdej drużynie w trakcie meczu musi grać przynajmniej jeden młodzieżowiec, tj. piłkarz poniżej 22. roku życia. W sezonie 2023/2024 jest to zawodnik urodzony w 2002 roku lub młodszy, posiadający obywatelstwo polskie
  • Warszawiacy postarają się o napisanie kolejnej pięknej historii w rozgrywkach PP, ale – podobnie, jak w minionym sezonie – nie będzie o to łatwo. Legia zacznie walkę o 21. Puchar Polski w Tychach, gdzie zagra w 1/16 finału z dobrze dysponowanym GKS-em, aktualnym wiceliderem I ligi, który jest po dwóch zwycięstwach z rzędu
  • Legioniści zagrali już 22 mecze w trwającym sezonie, a teraz zaczynają walkę na trzecim froncie, w rozgrywkach Pucharu Polski, do których przystępują jako obrońca trofeum. Zanim wpadli w szał radości na PGE Narodowym na początku maja br., musieli pokonać wiele wymagających przeszkód. O ile gładko wygrali po 3:0 z Wisłą Płock oraz Lechią Zielona Góra, to występy w Niecieczy (awans po dogrywce), Gdańsku (zwycięstwo po rzutach karnych) i Kaliszu (1:0 z KKS-em) przypominały męczarnie. W emocjonującym finale z Rakowem Częstochowa już od. 6. minuty rywalizowali w osłabieniu. Mimo czerwonej kartki dla Yuriego Ribeiro, "Wojskowi" ambitnie bronili własnej bramki, zaskoczyli przeciwników i dotrwali aż do serii "jedenastek", w której okazali się lepsi (6:5)
  • – Jest jak jest, musimy to zaakceptować, co nie oznacza, że mamy spuścić głowę i się poddać. Mogę dokładnie powiedzieć, jak ponownie wstać. To wymaga czasu, ciężkiej pracy – mówił trener Legii, Kosta Runjaić, który od początku pobytu przy Łazienkowskiej zrobił sporo dobrego, sprawił, że drużyna zapomniała o fatalnym sezonie 2021/2022 i wskoczyła na wyższy poziom, zdobyła Superpuchar oraz Puchar Polski, a obecnie jest liderem grupy E w Lidze Konferencji Europy. – Będę walczył, zachowywał spokój, nie zmienię kierunku – opowiadał Niemiec, którego imię i nazwisko było skandowane przez kibiców po porażce ze Stalą
  • Warszawiacy są w złym momencie i na razie nie znaleźli recepty na to, by wygrzebać się z dołka. Od początku października przegrali aż 5 z 6 spotkań, co martwi wiele osób, które dobrze życzą Legii. Stołeczny zespół wciąż nie może odzyskać skuteczności w ofensywie, w dodatku nadal popełnia proste błędy w obronie, które przekładają się na łatwo tracone bramki i oddalają warszawiaków od ligowego celu. Na tę chwilę walka o tytuł nie układa się po myśli "Wojskowych", którzy zajmują 6. miejsce w PKO Ekstraklasie z dorobkiem 20 punktów (6 zwycięstw, 2 remisy, 4 porażki) i stratą 7 "oczek" do liderującego Śląska (jeden mecz więcej)
  • Wydawało się, że wygrana ze Zrinjskim w Mostarze będzie ważnym momentem w kontekście zażegnania kryzysu i powrotu do niezłych wyników z początku sezonu, ale Legia została szybko sprowadzona na ziemię. Wicemistrzowie Polski otrzymali gongi od Stali Mielec, która przyjechała na Łazienkowską, przetrwała trudniejsze chwile, by ostatecznie zwyciężyć 3:1 w 13. kolejce PKO Ekstraklasy. Bohaterem gości okazał się Ilja Szkurin, który trafił na 1:0 i miał asysty przy bramkach Krzysztofa Wołkowicza oraz Kokiego Hinokio. Jedynego gola w barwach "Wojskowych", którzy ponieśli czwartą ligową porażkę z rzędu, strzelił Blaz Kramer
  • Witamy! O godz. 21:00 rozpocznie się mecz 1/16 finału Pucharu Polski pomiędzy I-ligowym GKS-em Tychy a Legią Warszawa!
GKS TychyLegia Warszawa
10'
13'
35'

40' Mateusz Radecki za Wiktor Żytek

40'

46' Przemysław Mystkowski za Wiktor Niewiarowski

46' Patryk Mikita za Daniel Rumin

46' Marko Dijakovic za Krzysztof Machowski

46'

53' Jakub Budnicki

53'

75' Kacper Skibicki za Bartosz Śpiączka