Elitim dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, piłka wybita
  • 89'
    Rosołek za Muciego, Kramer za Josue
  • 88'
    Dośrodkowanie Douglasa z rzutu wolnego, Marchwiński niecelnie główkował z 6. metra
  • 87'
    Szymczak za Velde
  • 87'
    Żółta kartka dla Kapuadiego za faul na Wilaku w bocznym sektorze
  • 86'
    Gual sfaulował Murawskiego na połowie Lecha
  • 84'
    Faul w ataku Wszołka, na Douglasie
  • 83'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, potem znowu dogrywał z bocznego sektora, ale goście wybijali piłkę
  • 83'
    Korner dla Legii
  • 83'
    Josue dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek, do Wszołka, którego w ostatniej chwili uprzedził Marchwiński
  • 82'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, piłka wybita
  • 81'
  • 81'
    Josue posłał tzw. ciętą piłkę w pole karne, Mrozek złapał futbolówkę
  • 79'
    Wilak za Ba Louę
  • 78'
    Legia w posiadaniu
  • 78'
    29 028 widzów ogląda mecz z trybun
  • 77'
    Dias za Kuna, Gual za Pekharta
  • 76'
    Dias i Gual wejdą zaraz na boisko
  • 75'
    Faul w ataku Pekharta, na Miliciu
  • 73'
    Żółta kartka dla Ishaka za faul na rozpędzonym Wszołku, który zabierał się do kontry
  • 72'
    Faul w ataku Kuna
  • 71'
    Wszołek dośrodkował z prawej flanki w pole karne, zamieszanie, ostatecznie Pekhart nie zdołał oddać strzału
  • 70'
    Faul w ataku Josue
  • 69'
    Jędrzejczyk dośrodkował z prawej strony w pole karne, piłka znowu wybita
  • 69'
    Jędrzejczyk wyrzucił piłkę z autu w pole karne, Lech wybił piłkę
  • 68'
    Kontra Legii, ostatecznie Josue został zatrzymany na 25. metrze, przez Ishaka
  • 67'
    Josue krótko zagrał z rożnego do Muciego, po chwili mocno dograł na dalszy słupek, ale nikt nie przeciął dośrodkowania
  • 66'
  • 66'
    Jędrzejczyk wyrzucił z autu w pole karne, po chwili jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Douglasa
  • 64'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek, Jędrzejczyk zgrywał głową, Marchwiński uprzedził Kapuadiego
  • 64'
    Rzut wolny dla Legii, do bramki ok. 40 metrów
  • 64'
    Murawski sfaulował Pekharta w środku pola i obejrzał żółtą kartkę
  • 63'
    Josue sfaulowany przez Douglasa na wysokości koła środkowego
  • 61'
    Faul Kapuadiego w środku pola
  • 61'
    Ba Loua wygrał pojedynek 1 na 1 z Josue na połowie Lecha
  • 60'
    Legia krótko rozegrała rzut wolny, Muci dopadł do piłki po lewej stronie pola karnego, ale jego dogranie wzdłuż bramki zatrzymał Mrozek
  • 59'
    Rzut wolny dla Legii, po lewej stronie boiska
  • 59'
    Elitim sfaulowany przez Karlstroma
  • 59'
    Josue miękko zagrywał do Muciego, ale Blazic dobrze przechwycił piłkę
  • 58'
    Faul Pekharta na Miliciu na połowie Lecha
  • 56'
    Dośrodkowanie Murawskiego wybite przez Slisza
  • 56'
    Velde dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek, Kun dobrze przeciął podanie, uprzedzając Ba Louę
  • 55'
    Karlstrom dośrodkował z rzutu wolnego na 17. metr, Kun wybił piłkę głową
  • 54'
    Rzut wolny dla Lecha
  • 54'
    Faul Slisza na Velde po lewej stronie boiska
  • 54'
    Douglas dośrodkował z rzutu rożnego na 13. metr, Blazic główkował, Tobiasz pewnie złapał piłkę
  • 53'
    Velde zbiegł z lewej flanki do środka, prostopadle podał w boczny sektor pola karnego, do Ishaka, którego strzał zablokował Augustyniak. Korner dla Lecha
  • 51'
    Legia krótko rozegrała rzut wolny, ale Lech przechwycił piłkę na 20. metrze od własnej bramki
  • 50'
    Josue sfaulowany przez Velde po prawej stronie boiska. Rzut wolny dla Legii
  • 50'
    Blazic przeciął górne podanie Slisza, wybijając piłkę na aut
  • 49'
    Legia w posiadaniu w środku pola
  • 48'
    Blazic oddał strzał w zamieszaniu, dobrze zatrzymał go Tobiasz
  • 47'
    "August" wstał, może grać dalej
  • 47'
    Ba Loua dopadł do górnego podania z głębi pola, wbiegł w "szesnastkę" z prawej strony, ale świetnie zatrzymał go Augustyniak, który ucierpiał w tej akcji, trzyma się za prawą nogę
  • 46'
  • 45+5'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia remisuje 0:0 z Lechem Poznań
  • 45+4'
    Faul Jędrzejczyka na Murawskim na połowie Lecha
  • 45+3'
    Dośrodkowanie Pereiry z prawej strony na dalszy słupek, ale nie było tam żadnego zawodnika Lecha
  • 45+3'
    Kapuadi uprzedził Ba Louę, wybijając piłkę na aut
  • 45+2'
    Rajd Muciego zatrzymany w środku boiska
  • 45+2'
    Cztery minuty doliczone
  • 45+1'
    Josue leżał na murawie, trzymał się za lewą nogę, ale może grać dalej
  • 45+1'
    Pekhart dobrze wybił piłkę z własnego pola karnego
  • 44'
    Josue prostopadle podał do Wszołka, którego uprzedził Douglas
  • 44'
    Josue dograł z rzutu wolnego na 10. metr, do Jędrzejczyka, z jego strzałem świetnie uporał się Mrozek, po chwili Muci dopadł do piłki, uderzył w lewy dolny róg, ale gol nie uznany z powodu spalonego "jędzy"
  • 42'
    Jednak spalony, gola nie ma
  • 42'
    1:0 dla Legii! Muci!
  • 41'
    Rzut wolny dla Legii
  • 41'
    Jędrzejczyk sfaulowany po prawej stronie boiska, na połowie Lecha
  • 40'
    Douglas wrócił na boisko
  • 40'
    Kun chciał prostopadle podać w pole karne do Pekharta, ale zagranie zostało przecięte
  • 39'
    Wracamy do gry
  • 39'
    Douglas na razie poza boiskiem
  • 37'
    Douglas jest opatrywany
  • 37'
    Josue sfaulował Douglasa na wysokości koła środkowego, na wślizgu
  • 35'
    Faul Augustyniaka na Ishaku na wysokości koła środkowego
  • 35'
    Augustyniak chciał prostopadle podać na lewą stronę pola karnego, ale Pereira przejął piłkę
  • 34'
    Podanie Jędrzejczyka zablokowane, aut dla Legii
  • 33'
    Josue dośrodkował na dalszy słupek, Kun zgrywał głową w kierunku Wszołka, ale podanie zostało przecięte
  • 32'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek, Mrozek piąstkował, Legia ma aut
  • 31'
    Rzut wolny dla Legii, po prawej stronie
  • 31'
    Jędrzejczyk sfaulowany na wysokości koła środkowego, przez Karlstroma
  • 30'
    Josue krótko rozegrał rzut rożny, podając do Muciego, ten chciał dośrodkować, wyszedł z tego centrostrzał, który przeleciał nieco obok bramki
  • 29'
    Wszołek otrzymał prostopadłe podanie na prawą flankę, jego dośrodkowanie zablokował Douglas. Korner dla Legii
  • 28'
    Lech w posiadaniu
  • 27'
    Augustyniak podłączył się do ofensywy, ruszył środkiem, podprowadził piłkę, ale niecelnie uderzył z dystansu
  • 26'
  • 26'
    Kun raz jeszcze dogrywał z lewej strony, Lech wyszedł z opresji
  • 25'
    Kun dośrodkował w pole karne, Pekhart nie sięgnął futbolówki, a Wszołek nieczysto trafił w piłkę
  • 25'
    Dobry odbiór Jędrzejczyka w środku pola
  • 24'
    Muci mocno uderzył z 20. metra na dalszy słupek, trochę zabrakło
  • 24'
    Trochę chaosu na połowie Legii, ale ostatecznie Jędrzejczyk przeciął górne podanie
  • 23'
    Slisz dobrze wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Ba Louy
  • 22'
    Faul Kuna w środku pola, na Murawskim
  • 22'
    Wszołek do Josue, któremu piłka odskoczyła na 25. metrze od bramki Lecha
  • 21'
    Ba Louy wyłuskał piłkę spod nóg Kapuadiego i wywalczył aut mimo nacisków Kuna
  • 20'
    Periera wraca do gry
  • 20'
    Pereira jest opatrywany przez lekarzy
  • 19'
    Legia miała kolejny rzut rożny. Dośrodkowanie Josue wybite, była szansa z tzw. ponowienia. Slisz miękko dograł sprzed linii końcowej, do Kapuadiego, ale ten sfaulował Pereirę w pojedynku powietrznym
  • 18'
    Korner dla Legii, dośrodkowanie, Kun mocno uderzył z 8. metra, ale Mrozek świetnie interweniował
  • 18'
    Josue miękko zagrał do Wszołka, ten mocno uderzył z 17. metra, Mrozek zbił piłkę do boku, Pereira nieczysto trafił w futbolówkę, ale w ostatniej chwili "Kolejorz" ją wybił, uprzedzając Pekharta
  • 16'
    Augustyniak dobrze przeciął podanie Ba Louy do Ishaka przed pole karne
  • 15'
    Slisz i Augustyniak przecięli dośrodkowania Lecha w pole karne, po chwili Murawski potężnie, ale niecelnie uderzył z 17. metra
  • 14'
    Żółta kartka dla Pekharta za faul na Murawskim na połowie Lecha
  • 14'
    Wszołek dośrodkował z prawej strony na dalszy słupek, ale Pereira celnie zgrał głową do Mrozka, uprzedzając Kuna
  • 13'
    Wysoki pressing Elitima, który był blisko przechwytu w polu karnym Lecha. Ostatecznie gości wyszli z opresji
  • 13'
    Muci zablokował podanie Pereiry w bocznym sektorze
  • 12'
    Lechici w posiadaniu w środku pola
  • 12'
    Jędrzejczyk przeciął podanie w kierunku pola karnego
  • 11'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, piłka wybita
  • 11'
    Aut dla Legii, Jędrzejczyk znowu dogrywał w pole karne, zrobiło się zamieszanie, po chwili "jędza" przypressował Velde, który wyszedł z piłką poza boisko. Korner dla miejscowych
  • 9'
    Jędrzejczyk wyrzucił piłkę z autu w pole karne Lecha, gdzie Pekhart popełnił faul w ataku
  • 9'
    Muci podwojony na boku, ostatecznie wywalczył aut
  • 8'
    Faul Slisza na wysokości koła środkowego
  • 7'
    Pereira przeciął górne podanie Josue do Kuna, na lewe skrzydło
  • 7'
    Augustyniak przeciął dalsze podanie Mrozka, Legia przy piłce
  • 5'
    Faul Slisza na Douglasie na połowie Lecha
  • 4'
  • 2'
    Pojedynek Josue z Douglasem blisko chorągiewki. Ostatecznie kapitan Legii faulował rywala, który się zastawiał
  • 2'
    Augustyniak przeciął podanie, ryzykownie wycofał do Tobiasza, wydawało się, że trochę zbyt lekko, ale bramkarz Legii dopadł do piłki i wybił ją na aut
  • 1'
    Kun zablokowany przez Pereirę, aut dla Legii na jej połowie
  • 1'
  • Orkiestra, hymn Polski... Mazurek Dąbrowskiego pięknie odśpiewany na stadionie, zaraz początek meczu!
  • Czas na hymn Polski!
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Na stadionie odbył się wyjątkowy pokaz świateł z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
  • Ławka: Hładun, Ribeiro, Kramer, Pankov, Dias, Celhaka, Gual, Rosołek, Strzałek
  • Skład Legii na mecz z Lechem: Tobiasz – Jędrzejczyk, Augustyniak, Kapuadi – Wszołek, Slisz, Elitim, Kun – Josue, Pekhart, Muci
  • Do tej pory odbyło się 127 meczów ligowych Lecha z "Wojskowymi". Wicemistrzowie Polski zwyciężyli 55 razy, 34 spotkania zremisowali, a 38 przegrali. Aż 4 z 5 poprzednich gier pomiędzy wspomnianymi zespołami kończyło się remisami. – Pamiętam występ z poprzedniego sezonu w Warszawie, gdzie było trudno. Wówczas uczestniczyliśmy w rozgrywkach europejskich, przeciwnicy nie – teraz sytuacja jest trochę odwrotna. Stołeczna drużyna rywalizuje w Lidze Konferencji, dokonuje pewnej rotacji – opowiadał szkoleniowiec "Kolejorza"
  • – Spodziewam się ciekawego meczu. To topowe spotkania, w których piłkarze chcą grać co tydzień. Z niecierpliwością czekam na niedzielę. Dobra wiadomość jest taka, że nie zmagamy się z większymi kontuzjami. Poza Filipem Dagerstalem i Dino Hoticiem, mamy do dyspozycji wszystkich zawodników – mówił przed rywalizacją w Warszawie trener van den Brom
  • Lech jest po dwóch zwycięstwach z rzędu. Ostatniego dnia października wygrał na wyjeździe aż 4:0 z III-ligowym Zawiszą Bydgoszcz i awansował do 1/8 finału Pucharu Polski, w której zmierzy się z Arką Gdynia (zaplecze Ekstraklasy). W miniony weekend pokonał u siebie 2:0 Ruch Chorzów w 14. kolejce ligowej. Najskuteczniejszym zawodnikiem "Kolejorza" w trwającym sezonie jest 24-letni Norweg, Kristoffer Velde (9 trafień). Siedem goli strzelił Filip Marchwiński, który niedawno zadebiutował w reprezentacji Polski. Sześć bramek (wszystkie w Ekstraklasie) zdobył kapitan zespołu z Poznania, Mikael Ishak
  • Drużyna van den Broma jest na 3. miejscu w PKO Ekstraklasie z dorobkiem 28 punktów (8 zwycięstw, 4 remisy, 2 porażki) i stratą 5 "oczek" do liderującego Śląska (jeden mecz więcej), który wygrał 3:1 z Lechem w końcówce sierpnia. Oprócz porażki we Wrocławiu, "Kolejorz" został jeszcze rozbity w Szczecinie przez Pogoń (0:5), ale potrafił np. pewnie pokonać Raków Częstochowa (4:1)
  • Początek sezonu 2023/2024 przyniósł spore rozczarowanie w Poznaniu. Lechici zaczęli rywalizację w el. Ligi Konferencji Europy od 2. rundy, w której ograli Kauno Żalgiris (3:1, 2:1), ale w kolejnej fazie kwalifikacji pokonał ich Spartak Trnava. O ile "Kolejorz" wygrał 2:1 w Wielkopolsce, to w rewanżu na Słowacji zaskakująco przegrał 1:3 i odpadł z rozgrywek
  • W minionym oknie do Lecha dołączyli m.in. Elias Andersson (Djurgardens IF), Miha Blazic (Angers SCO), Dino Hotić (Cercle Brugge KSV) i Ali Gholizadeh (RSC Charleroi), który zadebiutował w barwach "Kolejorza" dopiero 31 października, gdyż wcześniej był kontuzjowany. Co ciekawe Hotić mógł trafić do Legii, był latem razem z menedżerem w Warszawie, zjedli kolacje z ludźmi odpowiadającymi za transfery przy Łazienkowskiej. Ale wobec dość wysokich wymagań finansowych władze "Wojskowych" nie zdecydowały się na pozyskanie 4-krotnego reprezentanta Bośni i Hercegowiny. Do klubu, po wypożyczeniach, wrócili Bartosz Mrozek (Stal Mielec) oraz Maksymilian Pingot (Odra Opole). Poznań opuścili Michał Skóraś (Club Brugge), Pedro Rebocho (Khaleej FC), Mateusz Żukowski (Śląsk Wrocław) czy Joao Amaral (Kocaelispor Kulubu)
  • Lech miał trudną pierwszą część minionego sezonu Ekstraklasy, zwłaszcza początek, ale przykrył problemy we wspomnianych rozgrywkach poprzez bardzo dobrą postawę w Lidze Konferencji Europy. Poznaniacy wywalczyli 2. miejsce w grupie z Villarreal CF (3:4, 3:0), Austrią Wiedeń (4:1, 1:1) oraz Hapoelem Beer Szewa (0:0, 1:1), awansowali do 1/16 finału, w której wyeliminowali Bodo/Glimt (0:0, 1:0), a potem ograli Djurgardens IF (2:0, 3:0). Odpadli dopiero w ćwierćfinale, w którym zatrzymał ich późniejszy finalista, Fiorentina. Zespół Johna van den Broma przegrał 1:4 w Wielkopolsce, choć do 78. minuty rewanżu prowadził 3:0 i był blisko dogrywki. Włosi zdołali zmniejszyć straty, ostatecznie ulegli 2:3 i weszli do dalszej fazy, lecz "Kolejorz" i tak osiągnął duży sukces w LKE, a także poprawił się w polskiej lidze, zdobywając brązowy medal (2023).
  • – W niedzielę czeka nas kolejny bardzo ważny i trudny mecz. Znamy naszego najbliższego przeciwnika. Zagramy u siebie, chcemy zwyciężyć. Lech to dobry zespół, który ma jakość. Spodziewamy się wyczerpującej gry, otwartego spotkania w wykonaniu obu drużyn. Damy z siebie wszystko – opowiadał szkoleniowiec Legii
  • Legioniści, zajmujący 6. pozycję w Ekstraklasie z dorobkiem 23 punktów (7 zwycięstw, 2 remisy, 4 porażki) i stratą 10 "oczek" do liderującego Śląska Wrocław (dwa mecze więcej), spróbują utrzymać pozytywne nastroje, ale tuż przed przerwą reprezentacyjną czeka ich spore wyzwanie, zapewne największe w dotychczasowym miesiącu. Stołeczna drużyna podejmie Lecha Poznań, który wypracował serię sześciu gier bez porażki, jest po dwóch wygranych z rzędu i – ze względu na brak awansu do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy – będzie świeższy od "Wojskowych", mających w nogach już 25 spotkań w trwającym sezonie
  • Domowa wygrana ze Zrinjskim Mostar (2:0; gole Rafała Augustyniaka i Josue) znacznie pomogła Legii w wykonaniu kolejnego kroku w kierunku wyjścia z kryzysu. Nie dość, że wicemistrzowie Polski utrzymali się na 1. miejscu w grupie E Ligi Konferencji Europy, to zarobili 500 tys. euro za zwycięstwo i są coraz bliżej awansu do fazy pucharowej, co – przy pomyślnych rozstrzygnięciach – przełoży się na większy zastrzyk finansowy, plus kolejne cenne doświadczenie pod kątem piłkarskim
  • Trzy listopadowe mecze, trzy zwycięstwa. Legia zaczyna uspokajać ludzi, którzy trzymają za nią kciuki, gdyż w ostatnim czasie, po fatalnym październiku (5 porażek w 6 spotkaniach), wprowadziła trochę optymizmu. Mimo że nie gra aż tak dobrze, jak na początku sezonu, to przestała tracić bramki i – co najważniejsze – wróciła do osiągania korzystnych wyników
  • Witamy! O godz. 17:30 rozpocznie się hit 15. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Lechem Poznań!
Legia WarszawaLech Poznań
64'

64' Radosław Murawski

73'

73' Mikael Ishak

80'

80' Filip Wilak za Adriel Ba Loua

87'

87' Filip Szymczak za Kristoffer Velde

90'

90' Artur Sobiech za Filip Marchwiński