Żółta kartka dla Sadloka za faul na Rosołku
  • 90+1'
    Tobiasz wyszedł z bramki i uprzedził rywala, kasują akcję Ruchu
  • 90+1'
    Kapustka podprowadził piłkę, prostopadle podał do Kuna, ten wbiegł w pole karne z lewej strony, został zablokowany, "Kapi" uderzył dwa razy, najpierw bramkarz wybronił, potem zawodnik Legii płasko, ale niecelnie uderzył z 14. metra
  • 89'
    Szczepan ograł Pankova i Slisza, po chwili wbiegł w pole karne z lewej strony, uderzył w kierunku prawego okna, ale nieco się pomylił
  • 89'
    Baku prostopadle podał do Josue, ten wycofał do Slisza, który został zablokowany po uderzeniu z 25. metra
  • 88'
    Michalski na spalonym
  • 88'
    Josue mocno dośrodkował z lewej flanki na środek pola karnego, do Rosołka, ale Sadlok wybił piłkę
  • 86'
    Sadlok dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek, Steczyk nie sięgnął piłki
  • 86'
    Rzut wolny dla Ruchu po prawej stronie boiska
  • 85'
    Josue nie zrozumiał się z Mucim. Albańczyk chciał prostopadle podać do Portugalczyka, ale ten nie ruszył do piłki
  • 83'
    Pankov leżał na murawie, trzymał się za lewą stopę, ale wstał z boiska o własnych siłach
  • 82'
    Faul w ataku Muciego na Sadloku
  • 80'
    Sikora uderzył z dystansu, bardzo niecelnie
  • 79'
    Baku niedokładnie uderzył z 10. metra
  • 78'
    Skwierczyński nadepnięty przez Josue, kapitan Legii obejrzał żółtą kartkę
  • 76'
    Bartolewski nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Sadloka z rzutu wolnego na dalszy słupek
  • 76'
    25 247 widzów na trybunach
  • 76'
    Rzut wolny dla Ruchu, z prawej strony boiska.
  • 75'
    Dla Skwierczyńskiego, byłego zawodnika Legii, to debiut w ekstraklasie
  • 75'
    Sikora za Szymańskiego, Skwierczyński za Wójtowicza
  • 74'
    Rzut wolny dla Legii. Josue dośrodkował na dalszy słupek, ale za mocno
  • 72'
    Josue mocno uderzył z 16. metra, Szur zablokował strzał
  • 72'
    Kapustka za Elitima
  • 70'
    Ribeiro dobrze przeciął dośrodkowanie z lewej flanki w wykonaniu Bartolewskiego
  • 69'
    Slisz prostopadle podał do Rosołka, ten odegrał na bok, do Josue, który celnie uderzył z 16. metra na dalszy słupek. Legia prowadzi 3:0!
  • 68'
    3:0 dla Legii! Josue!
  • 68'
    Muci zablokowany po potężnym strzale
  • 68'
    Rosołek dobrze zagrał do Elitima, ten podał do Josue, który wypatrzył Baku, ten mocno dograł z prawej strony pola karnego na dalszy słupek. Ostatecznie Rosołek został zablokowany przy strzale
  • 67'
    Legioniści spokojnie wymieniają się podaniami w środku pola
  • 65'
    Josue prostopadle podał do Rosołka, do którego doskoczył Bartolewski. "Rosi" musnął piłkę, która odbiła się od rywala i została wyłapana przez Bieleckiego
  • 63'
    Legia w posiadaniu
  • 61'
    Kun za Wszołka, Slisz za Celhakę, Josue za Guala
  • 60'
    Steczyk za Starzyńskiego, Bartolewski za Szywacza
  • 59'
    Elitim sfaulowany w środku pola przez Szywacza, który obejrzał żółtą kartkę
  • 58'
    Elitim krótko rozegrał rzut rożny, po chwili dośrodkował w pole karne. Muci dopadł do odbitki, po czym mocno, ale niecelnie uderzył z woleja, zza pola karnego
  • 57'
    Baku prostopadle podał na lewą stronę pola karnego do Rosołka, ten chciał wycofać, ale został zablokowany przez Sadloka. Legia ma korner
  • 57'
    Ribeiro wybił piłkę po dośrodkowaniu Starzyńskiego z kornera. Swędrowski miał stratę, Muci odebrał piłkę, napędził kontrę, podprowadził futbolówkę, lecz jego techniczny strzał z 18. metra okazał się nieco niedokładny
  • 56'
    Legia zaczęła na krótko, Ruch założył pressing, Pankov zagrał niedokładnie, Szymański technicznie uderzył z 17. metra na dalszy słupek, ale Tobiasz udanie interweniował
  • 55'
    Rzut rożny dla Ruchu, Starzyński dośrodkował na bliższy słupek, Gual wybijał piłkę, która odbiła się od przeciwnika. Tobiasz wznowi grę
  • 54'
    Kapitalna interwencja Ribeiro, który zablokował Michalskiego po mocnym strzale z prawej strony pola karnego
  • 53'
    Rosołek zgrywał do Guala, który dopadł do piłki po odbitce, ale ostatecznie ją stracił
  • 52'
    Pankov miękko zagrał na prawą stronę pola karnego, do Guala, ten próbował przyjąć piłkę, ale wyszło z tego podbicie i futbolówka wyszła poza boisko
  • 51'
    Ribeiro wrócił na boisko
  • 51'
    Ruch krótko rozegrał korner, Starzyński został zablokowany przez Guala po dośrodkowaniu
  • 49'
    Ribeiro leży na murawie, trzyma się za lewą nogę, został nadepnięty przez Szczepana w kontakcie. Portugalczyk jest opatrywany
  • 47'
    Rosołek główkował z 8. metra w poprzeczkę po dośrodkowaniu Ribeiro!
  • 46'
    Muci za Pekharta od początku drugiej połowy
  • 46'
  • 45+5'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi 2:0 z Ruchem po golach Guala i Pekharta!
  • 45+5'
    Mocny, ale niecelny strzał Rosołka z 25. metra
  • 45+4'
    Legia w posiadaniu piłki na połowie gości
  • 45+3'
    Gual stracił piłkę na rzecz Starzyńskiego, na połowie Ruchu
  • 45+3'
    Starzyński niedokładnie zagrał na lewą stronę, do Wójtowicza, którego uprzedził Wszołek
  • 45+2'
    Gual dobrze założył pressing, który dał Legii aut
  • 45+2'
    Żółta kartka dla Jędrzejczyka za faul na Szczepanie na połowie Ruchu
  • 45+1'
    Cztery minuty doliczone do pierwszej połowy
  • 45+1'
    Celhaka płasko uderzył z 18. metra, Bielecki wypluł przed siebie piłkę, dopadł do niej Pekhart, który skutecznie dobijał z bliska. 2:0 dla Legii!
  • 44'
    2:0 dla Legii! Pekhart wykorzystał błąd Bieleckiego i dobił uderzenie Celhaki!
  • 43'
    Gual miękko dograł z lewej flanki na środek pola karnego, piłka wybita
  • 43'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 42'
    Pankov dobrze przeciął prostopadłe podanie
  • 40'
    Elitim krótko zagrał z kornera do Celhaki, ten dośrodkował w pole karne, ale Ruch wybił piłkę, którą Legia szybko odzyskała
  • 40'
    Gual ładnie, płasko podał w pole karne do Rosołka, ten został zablokowany przez Sadloka przy strzale z lewej nogi
  • 38'
    Sadlok dośrodkował z rzutu rożnego, Tobiasz piąstkował, doszło do odbijanki, zamieszania, Szczepan ruszył do futbolówki, ale zawahał się. Piłkę złapał ostatecznie "Tobi"
  • 37'
    Korner dla Ruchu
  • 36'
    Dalekie zagranie do Michalskiego, ten wbiegł w pole karne z prawej strony, był naciskany przez Ribeiro, dograł wzdłuż, Jędrzejczyk wybił piłkę
  • 36'
    Gual znalazł się na 25. metrze, dośrodkował na dalszy słupek, do Pekharta, ale Czech nie miał szans, by sięgnąć piłkę
  • 35'
    Baku dośrodkował z lewej flanki w pole karne, Rosołek czyhał na piłkę, która została podbita przez piłkarza Ruchu. Goście wyszli z opresji
  • 34'
    Rosołek chciał miękko zagrać do Wszołka, podanie zostało przecięte, ale Legia szybko odzyskała piłkę
  • 34'
  • 31'
    Wszołek dośrodkował z prawej flanki na dalszy słupek, Pekhart główkował, piłka odbiła się od rywala, ale nie ma rzutu rożnego dla Legii
  • 30'
    Zmiana taktyczna w Ruchu. Szur za Letniowskiego
  • 29'
    Ajjj, było blisko gola na 2:0! Elitim dośrodkował z rzutu wolnego na środek pola karnego, Pankov główkował, piłka wpadła w kozioł, Bielecki odbił futbolówkę, która trafiła w poprzeczkę i słupek, i została wyłapana przez bramkarza Ruchu
  • 27'
    Michalski sfaulował Ribeiro po lewej stronie boiska. Żółta kartka dla byłego piłkarza Legii
  • 26'
    Elitim trafił z wolnego w mur, po chwili Kolumbijczyk dośrodkował z prawej flanki na dalszy słupek, ale Ruch wyszedł z opresji
  • 25'
    Rzut wolny dla Legii, do bramki 20 metrów. Przy piłce Elitim
  • 24'
    Czerwona kartka dla Kasolika, który sfaulował Guala, wychodzącego sam na sam
  • 23'
    Szczepan dograł na dalszy słupek, nikt nie zamknął akcji
  • 20'
    Gol uznany, 1:0 dla Legii po golu Guala!
  • 20'
    Sytuacja jest jeszcze sprawdzana
  • 20'
    Pankov prostopadle podał do Wszołka, ten wbiegł w pole karne z prawej strony, płasko dośrodkował na 8. metr, Rosołek lekko musnął piłkę, Gual (dalszy słupek) umieścił ją w siatce. Gol nie został uznany z powodu spalonego
  • 18'
    Miękkie, ale niecelne dogranie Kasolika na prawą stronę boiska. Aut dla Legii, na jej połowie
  • 18'
    Rosołek dobrze utrzymał się przy piłce pod presją i miękko, ale nieco za mocno zagrał do Wszołka, który i tak był na niewielkim spalonym
  • 16'
  • 16'
    Gual ładnie minął Kasolika, wbiegł w pole karne z lewej strony, ale wycofał tak, że piłka trafiła do Starzyńskiego
  • 15'
    Rzut wolny dla Ruchu, do bramki ok. 40 metrów. Sadlok dośrodkował na prawą stronę pola karnego, do Kasolika, ale ostatecznie Rosołek dobrze się zastawił i skutecznie nabił obrońcę "Niebieskich"
  • 14'
    Wójtowicz znowu sfaulowany przez Rosołka, tym razem w środku pola
  • 13'
    Starzyński bezpośrednio, mocno uderzył z rzutu wolnego, z lewej strony boiska. Trafił w poprzeczkę!
  • 13'
    Wójtowicz minął Wszołka, chciał wbiec w pole karne z lewej strony, ale został sfaulowany przez Rosołka. Rzut wolny dla Ruchu
  • 12'
    Miękkie podanie do Wszołka, ten pojawił się po prawej stronie pola karnego, wycofał na 11. metr, do Guala, ten w drugim kontakcie został zablokowany przy mocnym uderzeniu. Gra została przerwana, "Wszołi" był na spalonym
  • 11'
    Elitim dośrodkował na bliższy słupek, piłka wybita, ale szybko przechwycona przez Legię
  • 10'
    Kasolik zablokował dośrodkowanie Baku z lewej flanki. Korner dla Legii wykona Elitim
  • 10'
    Pekhart naciskał Bieleckiego, ten wybił piłkę na aut
  • 9'
    Niedokładne dośrodkowanie Wójtowicza w pole karne Legii
  • 8'
    Żółta kartka dla Celhaki
  • 7'
    Przerzut Jędrzejczyka na lewe skrzydło, Michalski wybił piłkę na aut
  • 7'
    Legia przy piłce, na własnej połowie
  • 6'
    Gual próbował podać wzdłuż boiska, do Pekharta, Szymański przeciął zagranie, ale Legia szybko odzyskała piłkę
  • 6'
    Legia buduje akcję, wymienia się podaniami w środku pola
  • 5'
    Letniowski pojawił się po prawej stronie boiska, ale z jego dośrodkowaniem spokojnie uporał się Tobiasz
  • 5'
    Michalski popędził prawym skrzydłem, ale przegrał pojedynek z Baku, który wywalczył aut na własnej połowie
  • 4'
    Gual! Hiszpan mocno uderzył z 14. metra na bliższy słupek, niewiele się pomylił
  • 4'
    Gual został osaczony, stracił piłkę na wysokości koła środkowego, Kasolik prostopadle podał do Szczepana, który znowu był na spalonym
  • 3'
    Gual sfaulowany przez Kasolika na własnej połowie
  • 3'
    Szczepan dopadł do piłki po górnym podaniu na lewe skrzydło, ale był na spalonym
  • 2'
    Wszołek uprzedził Wójtowicza, wybił piłkę, którą przejął Ruch
  • 1'
    Rosołek prostopadle podał do Wszołka, ten popędził prawą stroną boiska, ale jego dośrodkowanie okazało się za mocne
  • 1'
    Ribeiro wybił piłkę głową po dośrodkowaniu z lewej strony boiska
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Ramil Mustafajew w sparingu rezerw z Leicester City U-23 zerwał więzadło krzyżowe przednie i uszkodził dwie łąkotki, a w poniedziałek, 31 lipca, przeszedł operację
  • Ławka: Hładun, Augustyniak, Kun, Sokołowski, Slisz, Kapustka, Josue, Strzałek, Muci
  • Skład Legii na mecz z Ruchem: Tobiasz – Pankov, Jędrzejczyk, Ribeiro – Wszołek, Celhaka, Elitim, Baku – Rosołek, Pekhart, Gual
  • – Legia to zespół, a nie maszyna, której nie zdarzy się żadna awaria. Na pewno w meczu zrobi kilka błędów. Ważne, czy my będziemy potrafili na to zareagować. Takich momentów może nie być za wiele, ale trzeba będzie każdy wykorzystać – dodał trener Ruchu
  • "Wojskowi" mierzyli się w lidze z Ruchem aż 150 razy. Zwyciężyli 61-krotnie, 43 mecze zremisowali, a 46 przegrali. Zdobyli 250 bramek, stracili 185. – Śmieję się, że najprostsza recepta to zagrać tak, jak Ordabasy – strzelić dwa gole, tyle że nie tracąc przy tym żadnego. Widać, że Legia czuje się bardzo pewna siebie w rozegraniu. Kilka błędów w czwartek popełniła. ŁKS też miał w Warszawie sytuację na 1:1, tamto spotkanie mogło potoczyć się inaczej – mówił Skrobacz
  • Chorzów opuścili m.in. byli piłkarze Legii, czyli Mikołaj Kwietniewski (ofensywny pomocnik; Sandecja Nowy Sącz) oraz Jakub Piątek (defensywny pomocnik; Polonia Warszawa). Z Ruchu odeszli także Łukasz Janoszka (ofensywny pomocnik; AKS Mikołów), Filip Nawrocki (stoper; Skra Częstochowa), Szymon Kobusiński (napastnik; Polonia Warszawa), Bartosz Musiolik (defensywny pomocnik; Gwarek Tarnowskie Góry), Przemysław Maj (skrzydłowy), Jakub Osobiński (bramkarz; Podhale Nowy Targ), Jakub Witek (defensywny pomocnik; Wisła Płock) i Bartłomiej Lenert (obrońca; Legion Bydlin)
  • Do beniaminka wrócił Filip Starzyński (ofensywny pomocnik), który opuścił Zagłębie Lubin z powodu wygaśnięcia kontraktu, tak jak zresztą Mateusz Bartolewski (lewy obrońca; 25 lat). Do Ruchu dołączyli też Michał Buchalik (bramkarz; Lechia Gdańsk), Szymon Szymański (stoper; Skra Częstochowa), Maciej Firlej (napastnik; Znicz Pruszków), Marcel Potoczny (bramkarz; GKS Katowice), Dominik Steczyk (napastnik; Hallescher FC) i Bartłomiej Barański (napastnik), który spędził ostatnią rundę w Odrze Wodzisław Śląski (transfer czasowy). Na wypożyczenia do klubu z Chorzowa udali się Wiktor Długosz (prawy wahadłowy) z Rakowa Częstochowa i Juliusz Letniowski (ofensywny pomocnik) z Widzewa Łódź
  • W kadrze chorzowian jest trzech zawodników z przeszłością w Legii – Kacper Skwierczyński (skrzydłowy; rocznik 2003), Kacper Michalski (prawy wahadłowy; rocznik 2000) i Dawid Barnowski (prawy wahadłowy; rocznik 2002), który dołączył do Ruchu ze Znicza Pruszków w obecnym oknie transferowym
  • Zespół z Chorzowa zajął 2. miejsce w I lidze w poprzednim sezonie (62 punkty; 17 zwycięstw, 11 remisów, 6 porażek) i bezpośrednio awansował do PKO Ekstraklasy, do której wrócił po 6 latach. Na inaugurację rozgrywek przegrał 1:2 z Zagłębiem w Lubinie, mimo że do 71. minuty prowadził 1:0. Tydzień temu "Niebiescy" wygrali mecz beniaminków z ŁKS-em, którego pokonali 2:0
  • – Nawet jeśli ktoś w tygodniu tego nie okazuje i nie za bardzo można to po danym zawodniku poznać, to jestem nie tyle przekonany, co wiem, że dla wielu będzie to ogromne przeżycie. Większa część naszej kadry będzie tam pierwszy raz w życiu. Sam przyjazd, wyjście na stadion, otoczka meczowa, zainteresowanie medialne, które – nie ma co ukrywać – Warszawy jako środowiska w porównaniu do innych klubów w Polsce jest dużo większe... To olbrzymie wyzwanie i coś, co może być jakimś czynnikiem decydującym o postawie chłopaków na boisku. Sami nieraz mówimy, że bardzo dobrze gra nam się w roli gospodarza, gdy na trybunach jest prawie 10 tys. kibiców. W niedzielę może być ich trzy razy więcej, atmosfera może być kapitalna i ponieść. Z jednej strony to element sprzyjający miejscowym, ale niekiedy działa to też w drugą stronę – wyjaśniał trener Ruchu, Jarosław Skrobacz, przed rywalizacją przy Łazienkowskiej
  • Trener Legii, Kosta Runjaić, nie skorzysta w niedzielę z Ramila Mustafajewa, który w sparingu rezerw z Leicester City U-23 zerwał więzadło krzyżowe przednie i uszkodził dwie łąkotki, a w poniedziałek, 31 lipca, przeszedł operację
  • Ostatni, oficjalny mecz między stołecznym zespołem a Ruchem odbył się w lutym 2017 roku (22. kolejka ekstraklasy). Chorzowianie wygrali przy Łazienkowskiej 3:1 po golach Patryka Lipskiego, Macieja Urbańczyka i... Jarosława Niezgody, który przebywał wtedy na wypożyczeniu z Legii. Jedyną bramkę w barwach "Wojskowych" zdobył Miroslav Radović
  • Zanim Legia zacznie koncentrować się na klubie z Austrii, czeka ją spotkanie z Ruchem Chorzów, beniaminkiem PKO Ekstraklasy, który kończył trzy ostatnie sezony z awansami do wyższych lig. Obie drużyny mają na koncie łącznie 30 mistrzostw Polski – "Wojskowi" wywalczyli ich 16 (razem z 1993 rokiem), a "Niebiescy" 14. Po latach wraca zatem emocjonująca rywalizacja zarówno na boisku, jak i na trybunach. W niedzielę można się spodziewać prawie pełnego stadionu
  • Dominacja w pierwszej połowie i prowadzenie 2:0, niepotrzebne problemy po przerwie, stracone łatwe gole po stałych fragmentach, nerwówka w końcówce. Tak w skrócie można opisać czwartkowy rewanż Legii z Ordabasami Szymkent. Warszawiacy wygrali u siebie 3:2 (w pierwszym meczu było 2:2) i awansowali do 3. rundy eliminacji Ligi Konferencji, w której zmierzą się z Austrią Wiedeń. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Paweł Wszołek, Yuri Ribeiro oraz Tomas Pekhart. Kazachowie dwa razy łapali kontakt (Wsiewołod Sadowskij, Serhij Małyj), ale ostatecznie przegrali i odpadli z walki o fazę grupową
  • Witamy! O godz. 20:00 rozpocznie się mecz 3. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Ruchem Chorzów (beniaminek)
Legia WarszawaRuch Chorzów
19'
23'

23' Konrad Kasolik

27'

27' Kacper Michalski

29'

29' Przemysław Szur za Juliusz Letniowski

59'

59' Remigiusz Szywacz

59' Dominik Steczyk za Filip Starzyński

59' Mateusz Bartolewski za Remigiusz Szywacz

68' Josue

68'
74'

74' Patryk Sikora za Szymon Szymański

75'

75' Kacper Skwierczyński za Tomasz Wójtowicz