90'
  • 90+5'
    Koniec. Legia przegrała u siebie 1:3 ze Stalą Mielec
  • 90+5'
    Strzałek zablokowany w polu karnym, potem Gual główkował, ale Kochalski złapał piłkę
  • 90+1'
    Kochalski wyłapał dośrodkowanie Josue
  • 90+1'
    Cztery minuty doliczone
  • 90+1'
    Meriluoto za Szkurina
  • 90'
    Gual do Wszołka, ten zagrał na dalszy słupek, do Kramera, który trafił na wślizgu
  • 89'
    1:3. Gol Kramera
  • 88'
    Prostopadłe podanie Guala do Wszołka, Kochalski wybił piłkę
  • 87'
    Dośrodkowanie Elitima do Wszołka, Kochalski złapał piłkę
  • 86'
    Szkurin leżał na boisku, ale wstał z murawy
  • 84'
    Kochalski spokojnie główkował po strzale Wszołka
  • 83'
    Strata Strzałka w środku pola, Stal wyszła z kontrą, Szkurin wycofał do Hinokio, który skutecznie uderzył pod poprzeczkę z 17. metra
  • 82'
    3:0 dla Stali. Hinokio
  • 81'
    Josue nie opanował piłki po podaniu Elitima
  • 79'
    Niecelne uderzenie Strzałka z 18. metra na dalszy słupek
  • 79'
    Strzałek płasko wycofał z lewej strony pola karnego, Gual przepuścił piłkę, którą zgarnęła Stal
  • 77'
    Kramer uderzył z 14. metra obok bramki, obok dalszego słupka
  • 75'
    Hinokio za Wołkowicza
  • 75'
    Matras wybił piłkę po dośrodkowaniu Diasa
  • 73'
    Strzałek za Slisza
  • 73'
    Kochalski kapitalnie interweniował na linii po główkowaniu Kramera!
  • 72'
    Kontra Stali, Szkurin ruszył środkiem, ale sfaulował Elitima, trafiając go w twarz
  • 71'
    Slisz zablokowany po strzale z dystansu
  • 69'
    Josue dośrodkował w pole karne, Gual nie sięgnął piłki, którą złapał Kochalski
  • 68'
    Josue miękko zagrał do Kramera, ten wygrał walkę o pozycję, pojawił się po lewej stronie pola karnego, ale nieczysto strzelił, mógł wycofać do Guala
  • 67'
    Faul Burcha po lewej stronie boiska, na połowie Legii
  • 66'
    Kramer za Pekharta, Gual za Muciego
  • 65'
    Muci wycofał miękko z lewej strony pola karnego, Stal wyszła z opresji
  • 64'
    Gual i Kramer szykują się do wejścia na boisko
  • 64'
    Josue zagrywał do Wszołka, którego zatrzymał Getinger
  • 63'
    Muci dobrze przejął piłkę na 20. metrze od bramki Legii, potem został sfaulowany
  • 62'
    Mocny strzał Slisza z 20. metra, Kochalski pewnie złapał piłkę
  • 61'
    Wołkowicz pojawił się po lewej stronie pola karnego po kontrze Stali, mógł trafić do siatki, ale był na spalonym, poza tym Tobiasz udanie interweniował
  • 60'
    Wszołek dośrodkował na dalszy słupek, piłka wybita
  • 60'
    Josue zablokowany przy próbie dośrodkowania z prawej flanki
  • 59'
    Domański na spalonym
  • 58'
    Żółta kartka dla Jędrzejczyka za faul na Wołkowiczu na połowie Stali
  • 58'
    Wszołek dośrodkował z prawej flanki na dalszy słupek, Stal wybiła piłkę na raty
  • 57'
    Legia krótko rozegrała rzut rożny, strzał Ellitima z 17. metra okazał się mocny, ale trochę niecelny
  • 56'
    Muci upadł w polu karnym Stali po kontakcie z Esselinkiem, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego
  • 55'
    Kochalski na raty wyłapał dośrodkowanie Josue z prawej flanki na dalszy słupek
  • 54'
    Josue krótko rozegrał korner, potem dośrodkował w pole karne, Kochalski nie zachował się najlepiej, gdyż wypuścił piłkę z rąk blisko linii bramkowej, ale Legia tego nie wykorzystała. Potem bramkarz Stali świetnie wybronił uderzenie na bliższym słupku
  • 52'
    Muci uderzył z 16. metra, był rykoszet od Esselinka, Legia ma korner
  • 51'
    Legia mogła wyrównać, a przegrywa 0:2. Stal wyszła z kontrą, Szkurin podał prostopadle na prawą stronę pola karnego, do Wołkowicza, który trafił w lewe okno
  • 50'
    2:0 dla Stali. Wołkowicz
  • 50'
    Ajjjjj! Josue kapitalnie zagrał z prawej flanki na dalszy słupek, do Diasa, który główkował, ale Kochalski kapitalnie interweniował
  • 48'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, ale nikt nie zdołał zamknąć akcji
  • 48'
    Rzut wolny dla Legii, zamieszanie w polu karnym, miejscowi mają korner
  • 48'
    Dwie zmiany w Legii. Wszołek za Kuna, Burch za Kapuadiego. Dias powędrował na lewe wahadło
  • 46'
  • 45'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia przegrywa 0:1 ze Stalą Mielec
  • 44'
    Ajjj! Josue dośrodkował z prawej strony boiska na dalszy słupek, do Pekharta, który był naciskany przez dwóch rywali i nie zdołał musnąć piłki nogą
  • 42'
    Slisz zablokowany przy próbie dośrodkowania
  • 41'
    Dalekie podanie Ribeiro do Kuna, trochę za mocne. Piłkę złapał Kochalski
  • 40'
    Ribeiro niedokładnie wybijał, trafiając w Domańskiego. Szkurin zgrał do Trąbki, ten dobrze podał w pole karne do napastnika Stali, który skutecznie uderzył na dalszy słupek, w sytuacji sam na sam z Tobiaszem. Drużyna z Mielca prowadzi 1:0
  • 38'
    1:0 dla Stali. Szkurin
  • 37'
    Ajj! Elitim podał w pole karne do Josue, ten chciał sprytnie uderzyć na dalszy słupek z tzw. pierwszej piłki, ale nieczysto trafił, nad poprzeczką
  • 34'
    Dias mocno uderzył z 20. metra, z lewej nogi, ale nad bramką
  • 33'
    Szkurin stracił piłkę w środku pola
  • 33'
    Slisz dośrodkował z prawej flanki na bliższy słupek, piłka wybita
  • 33'
    Kun dośrodkował z lewej flanki na 8. metr, Matras wybił piłkę
  • 32'
    Tobiasz wyszedł z własnego pola karnego i zdołał przeciąć dalsze podanie
  • 31'
    Matras przerzucił na lewą stronę, do Getingera, ten za mocno wypuścił piłkę przed siebie i dośrodkowywał już zza linii końcowej
  • 30'
    Legioniści w posiadaniu
  • 28'
    Faul Kapuadiego w ataku
  • 28'
    Josue krótko rozegrał korner, potem jego dośrodkowanie na 9. metr zostało wybite przez Leandro
  • 28'
    Muci zabrał się do kontry, potem wycofał do Elitima, ten niedokładnie dośrodkował, ale Getinger nie zachował się najlepiej w grze obronnej. Legia ma korner
  • 27'
    Josue chciał sprytnie zagrać zewnętrzną częścią stopy na prawą stronę pola karnego, do Diasa, ale nie dość, że podanie przeciął Getinger, to wahadłowy Legii był na spalonym
  • 26'
    Legia buduje atak pozycyjny
  • 24'
    Żółta kartka dla Slisza za faul na Szkurinie w środku pola
  • 23'
    Pekhart główkował po dośrodkowaniu Slisza z prawej flanki na dalszy słupek, ale był naciskany przez Esselinka i niedokładnie główkował
  • 22'
    Dias dośrodkował z prawej strony boiska na środek pola karnego, doszło do zamieszana, Muci i Pekhart nie zdołali oddać strzału
  • 21'
    Legia w posiadaniu
  • 19'
    Josue dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne, do Pekharta, który niecelnie główkował, przy okazji sfaulował Matrasa
  • 18'
    Josue naciskał Kochalskiego, ten zdołał wybić piłkę
  • 17'
    Ribeiro dośrodkował z lewej flanki na bliższy słupek, do Pekharta, który główkował trochę niecelnie
  • 17'
    Dogranie Josue ze skrzydła na dalszy słupek, Kapuadi zgrał głową, Jędrzejczyk uderzał tyłem do bramki, z trudnej pozycji, ale Stal wyszła z opresji
  • 16'
    Josue krótko rozegrał rzut rożny, potem Elitim prostopadle podał na prawą stronę pola karnego, do Diasa, ale jego dogranie wzdłuż boiska zostało zablokowane
  • 15'
    Ajjj. Jędrzejczyk do Slisza, ten płasko dograł z prawej flanki na 16. metr, do Mucuego, który oddał mocny strzał, piłka odbiła się od Matrasa i wyszła na rzut rożny
  • 14'
    Josue wycofał z rzutu rożnego, potem dośrodkowanie Muciego na 7. metr zostało wybite
  • 14'
    Josue miękko zagrywał na lewą stronę, do Kuna, który był pilnowany przez dwóch rywali. Legia ma rzut rożny
  • 13'
    Szkurin sfaulowany w środku pola przez Kapuadiego, który został napomniany żółtą kartką
  • 13'
    Kun do Pekharta, ten zablokowany na 17. metrze przez Matrasa
  • 12'
    Josue sfaulowany po lewej stronie boiska. Portugalczyk zagrywał na 16. metr, piłka wybita przez Stal
  • 11'
    Legia w posiadaniu w środku pola
  • 10'
    Kun był naciskany przez Domańskiego, Stal wznowiła grę z autu
  • 10'
    Żółta kartka dla Wołkowicza za faul w środku pola, na Sliszu
  • 9'
    Teraz Stal utrzymuje się przy piłce na własnej połowie
  • 8'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 7'
    Josue krótko rozegrał rzut rożny, ostatecznie troszkę za mocno podał w boczny sektor "szesnastki", do Muciego
  • 7'
    Josue sprytnie zagrał na prawą stronę pola karnego, do Diasa, ten został zablokowany przy próbie dogrania. Legia ma korner
  • 6'
    Legioniści w posiadaniu, w ataku pozycyjnym
  • 5'
    Trochę za mocne dogranie Josue do Muciego w pole karne
  • 4'
    Josue miękko zagrał z rzutu wolnego na prawą stronę pola karnego, do Muciego, który nie dość, że niedokładnie wycofywał, to był na spalonym
  • 4'
    Przechwyt Elitima, po chwili Josue sfaulowany przez Leandro. Rut wolny dla Stali, do bramki ok. 30 metrów
  • 3'
    Korner dla Legii, krótko rozegrany przez Josue. Portugalczyk zagrał z prawej flanki na bliższy słupek, po chwili Muci próbował miękko dograć, ale piłka wyszła poza linię końcową
  • 2'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego na bliższy słupek, doszło do odbitki, po chwili strzał Muciego został zablokowany
  • 1'
    Josue sfaulowany po prawej stronie boiska, przez Trąbkę. Rzut wolny dla Legii
  • 1'
    Legioniści budują atak pozycyjny
  • 0
  • 0
  • Ławka: Hładun, Pankov, Burch, Wszołek, Celhaka, Rosołek, Strzałek, Gual, Kramer
  • Skład Legii na mecz ze Stalą: Tobiasz – Jędrzejczyk, Kapuadi, Ribeiro – Dias, Slisz, Elitim, Kun – Josue, Pekhart, Muci
  • – To, że Legia wcześniej wygrywała, punktowała, osiągała wyniki w Europie i lidze, wiązało się też z tym, że potrafiła nawiązywać do faz obronnych, co ostatnio nie było jej dobrym elementem. Mimo że stołeczny zespół zwyciężył w Mostarze, to w paru sytuacjach można było zauważyć symptomy z poprzednich spotkań – ocenił Kiereś, który w najbliższym meczu nie skorzysta z Kamila Pajnowskiego (w trakcie powrotu do optymalnej dyspozycji). Żaden zawodnik Stali nie pauzuje za nadmiar żółtych kartek
  • Legioniści grali w lidze ze Stalą 54 razy. Zwyciężyli 21-krotnie, 14 spotkań zremisowali, 19 przegrali. O ile w minionym sezonie dwa razy ograli drużynę z Mielca (1:0 na wyjeździe, 2:0 u siebie), to nie wygrali z nią żadnego z pierwszych czterech meczów po jej powrocie do ekstraklasy. Na ówczesną, złą passę "Wojskowych" złożył się remis i trzy porażki, w tym dwie przy Łazienkowskiej, gdzie zostali pogrążeni m.in. przez ich byłych piłkarzy. W grudniu 2020 roku ulegli 2:3 po trzech rzutach karnych (wszystkie wywalczył Łukasz Zjawiński, jednego wykorzystał Grzegorz Tomasiewicz). Rywalizacja w Warszawie sprzed dwóch lat zakończyła się wynikiem 3:1 dla klubu z województwa podkarpackiego (Mateusz Żyro z udziałem przy golu na 1:1 i bramką ustalającą rezultat, Maksymilian Sitek z trafieniem na 1:1 i asystą na 2:1)
  • – W czwartek obejrzałem siedem spotkań Legii. Prześledziłem jej występy w ekstraklasie i pucharach. Obserwowałem wcześniejsze zwycięstwa w eliminacjach Ligi Konferencji Europy, w których zdobywała sporo bramek z silnymi rywalami. Pokonanie Aston Villi też wiele mówi. Wydaje mi się, że wicemistrzowie Polski mają duży potencjał z przodu, ale skuteczność w punktowaniu zatracili poprzez to, że zbyt mocno przetransportowali akcenty ofensywne, całkowicie zapominając o grze w fazie obronnej, być może i przejściowej – analizował trener Stali
  • Po niezłym starcie, przyszedł słabszy moment. Stal jest po czterech ligowych porażkach z rzędu (1:2 z Lechem Poznań, 2:3 z Koroną Kielce, po 0:1 z Widzewem Łódź i Wartą Poznań), znajduje się tuż nad strefą spadkową (15. miejsce), ma na koncie 12 punktów (3 zwycięstwa, 3 remisy, 6 porażek), a na wyjazdach zdobyła raptem "oczko" (1 remis, 4 porażki). – To mój siódmy miesiąc pracy w Mielcu i pierwszy dołek, który wiąże się ze słabszymi wynikami. Staram się korzystać z doświadczenia, udowodniłem to już wiosną – opowiadał Kiereś
  • Stal całkiem przyzwoicie zaczęła sezon 2023/2024, gdyż pokonała u siebie Śląsk (3:1), Radomiak Radom (2:0) i Zagłębie Lubin, a 18 września, po 8 meczach, zajmowała 6. miejsce w PKO Ekstraklasie z 4-punktową stratą do 1. pozycji. Co więcej, wygrała w 1. rundzie Pucharu Polski z Odrą Opole (2:1) i awansowała do 1/16 finału, w której zmierzy się z Garbarnią Kraków
  • Latem doszło do rewolucji kadrowej w Mielcu. Z klubem pożegnali się m.in. Marcin Flis (ŁKS), Mateusz Mak (GKS Katowice), Fabian Hiszpański (Wisła Płock), Mikołaj Lebedyński (Chrobry Głogów), Bartosz Mrozek (Lech Poznań – koniec transferu czasowego) i Bartłomiej Ciepiela, który wybrał się na kolejne wypożyczenie z Legii, tym razem do Resovii. Sprowadzono wielu nowych piłkarzy, choćby reprezentanta Malty (Matthew Guillaumier; poprzednio Hamrun Spartans FC), Łotwy (Alvis Jaunzems; wcześniej Valmiera FC) czy Finlandii U-21 (Kai Meriluoto; wypożyczenie z HJK). Zakontraktowano także zawodników z przeszłością przy Łazienkowskiej, czyli Konrada Jałochę (GKS Tychy) i Michała Trąbkę, który w poprzednim sezonie awansował z ŁKS-em do ekstraklasy. Od ponad roku graczem Stali jest były golkiper "Wojskowych", Mateusz Kochalski, który od początku trwającego sezonu pełni rolę podstawowego bramkarza biało-niebieskich
  • – Jestem takim trenerem, który w kilkunastoletniej pracy, zwłaszcza w ekstraklasie, często dostawał bardzo trudne zadania – można powiedzieć, że karkołomne – i nagminnie wychodził z takich sytuacji z drużynami. Gdy dołączałem do Stali, to wchodziłem do zespołu, który nie wygrał 9 meczów z rzędu, strzelił w nich raptem 3 gole, a wszyscy mówili: "Kto ma zdobywać bramki, jak brakuje Hamulicia?". Miałem zarządzać niełatwą sytuacją, obudzić w innych piłkarzach to, że każdy może trafiać do siatki – tłumaczył Kiereś
  • Kiereś przejmował Stal, gdy ta była na 11. miejscu, z raptem 3-punktową przewagą nad strefą spadkową. Reszta ówczesnej rundy wyglądała tak, że zespół z Mielca pokonał Widzew Łódź, Koronę Kielce oraz Wartę Poznań, a w tzw. międzyczasie 4 razy zremisował i poniósł 2 porażki. Biało-niebiescy utrzymali się w PKO Ekstraklasie, zajmując 11. pozycję. Mieli 43 "oczka", o 6 więcej niż Wisła Płock (16.), która wylądowała w I lidze, tak jak Lechia Gdańsk (17.) i Miedź Legnica (18.)
  • Drużyna z Mielca obiecująco wyglądała w pierwszej części minionego sezonu PKO Ekstraklasy (7. miejsce w tabeli), ale bardzo źle weszła w rundę wiosenną. Nie pomógł fakt, że już wtedy musiała sobie radzić bez kluczowego zawodnika na jesieni, czyli Saida Hamulicia, który przeszedł do francuskiego FC Toulouse. Od stycznia do marca 2023 roku miała serię 8 meczów bez zwycięstwa (m.in. 4 porażki z rzędu), która przy uwzględnieniu ostatniego występu w ub.r. (remis), zwiększała niekorzystną passę do 9 spotkań. Słabe wyniki sprawiły, że Adam Majewski, były piłkarz Legii i zarazem obecny selekcjoner reprezentacji Polski U-21, przestał pełnić funkcję trenera Stali. Zastąpił go Kamil Kiereś, prowadzący wcześniej GKS Bełchatów, GKS Tychy, Stomil Olsztyn oraz Górnika Łęczna, którego objął w II lidze, a ponad dwa lata temu wprowadził do najwyższej klasy rozgrywkowej
  • Niemiec nie skorzysta z Ramila Mustafajewa (zerwanie więzadła krzyżowego przedniego i uszkodzenie dwóch łąkotek) i Filipa Rejczyka (przeciążenie ścięgna Achillesa; zajęcia indywidualne). Pod znakiem zapytania jest znalezienie się w kadrze meczowej Bartosza Kapustki (praca nad optymalną formą po rehabilitacji kolana). Sztab ma do dyspozycji m.in. Josue. Portugalczyk nie zmierzył się ze Śląskiem we Wrocławiu z powodu nadmiaru żółtych kartek, ale zagrał cały mecz w Mostarze i znowu potwierdził, że jest nieoceniony dla zespołu
  • Legioniści spróbują pójść za ciosem, tym razem w PKO Ekstraklasie, w której zajmują 6. miejsce z dorobkiem 20 punktów (6 zwycięstw, 2 remisy, 3 porażki) i stratą 7 "oczek" do liderującego Śląska Wrocław (2 mecze więcej). Stołeczna drużyna jest po trzech ligowych porażkach, ale chce wrócić do regularnego wygrywania i dalszej walki o wyczekiwane mistrzostwo kraju. Przed nią domowe spotkanie ze Stalą Mielec, która nie ma najlepszej serii, lecz postara się napsuć krwi "Wojskowym". – Myślę, że z odpowiednią energią, nastawieniem i dopingiem kibiców uda nam się wspólnie osiągnąć korzystny wynik – mówił Runjaić
  • Warszawiacy przeciętnie zaprezentowali się w Mostarze, ale najważniejszy był wynik. Wicemistrzowie Polski przystąpili do rywalizacji po sześciu zmianach w wyjściowym składzie względem meczu ze Śląskiem we Wrocławiu (0:4), grając m.in. bez najskuteczniejszego zawodnika, Tomasa Pekharta, który nie poleciał do Bośni, gdyż był świeżo po usunięciu ósemki. Mimo złej passy, sporych modyfikacji w podstawowej jedenastce, dokonania 2-3 nieoczywistych wyborów, legioniści przepchnęli zwycięstwo, za które otrzymają 500 tys. euro, w dodatku awansowali na 1. miejsce w grupie E
  • Trener Legii, Kosta Runjaić, zaczął konferencję prasową po meczu ze Zrinjskim od tego, że czuje dużą ulgę. Nic dziwnego, skoro stołeczny zespół przełamał się po czterech porażkach z rzędu, wygrywając w Mostarze 2:1 w 3. kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji Europy, mimo że od 30. minuty przegrywał po główkowaniu Nemanji Bilbiji. Warszawiacy szybko wyrównali po samobóju Slobodana Jakovljevicia, a po godzinie gry objęli prowadzenie po bramce Blaza Kramera, który ustalił wynik. Drużyna z Łazienkowskiej, jak powiedział jej szkoleniowiec, przyciągnęła szczęście, o czym świadczyły choćby wszystkie trzy decyzje VAR-u podjęte na korzyść gości. Sędziowie nie uznali dwóch goli mistrza Bośni i Hercegowiny (dwa spalone, jeden kontrowersyjny) i zaliczyli trafienie słoweńskiego napastnika "Wojskowych" (bez ofsajdu)
  • Witamy! O godz. 15:00 rozpocznie się mecz 13. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Legią a Stalą Mielec!
Legia WarszawaStal Mielec
10'

10' Krzysztof Wołkowicz

24'

24' Ilja Szkurin

38'

38' Ilja Szkurin

50'

50' Krzysztof Wołkowicz

76'

76' Koki Hinokio za Krzysztof Wołkowicz

82'

82' Koki Hinokio

89'
90'

90' Kai Meriluoto za Ilja Szkurin

90' Rafael Santos za Michał Trąbka