Koniec. Legia zremisowała 1:1 z Puszczą Niepołomice
    Aut dla Puszczy. Hajda zagrał, Slisz wybił piłkę, Mroziński uderzył nad bramką
    Legia miała kolejny rzut rożny, ale Puszcza wyszła z opresji
  • 90+5'
    Elitim dośrodkował na bliższy słupek, Ribeiro nie sięgnął piłki. Gual uderzył z 18. metra na bliższy słupek, Baku ruszył na dobitkę, ale został uprzedzony
  • 90+4'
    Elitim dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, Slisz przedłużył tor lotu piłki, kolejny korner
  • 90+4'
    Gual do Elitima, ten chciał zagrać do Hiszpana, ale podanie zostało przecięte. Korner dla Legii
  • 90+3'
    Ojjj, było blisko gola na 2:1 dla Legii. Komar zatrzymał Guala, potem Kun zagrał do Guala, ten podał wzdłuż, do Pekharta, ale Sołowiej przeciął piłkę
  • 90+1'
    Sześć minut doliczonych
  • 90+1'
    Slisz dośrodkował z prawej flanki na środek pola karnego, Komar wyłapał piłkę
  • 89'
    Majchrzak sfaulował Elitima przed polem karnym Legii
  • 89'
    Majchrzak wygrał pojedynek ze Sliszem w bocznym sektorze, dobrze zgrał, po chwili Hajda został zablokowany
  • 87'
    Pekhart sfaulowany po lewej stronie boiska, żółta kartka dla Craciuna
  • 87'
    Ależ zamieszanie. Mesanović walczył w polu karnym Legii o górną piłkę ze Sliszem i Augustyniakiem, ostatecznie musnął futbolówkę, która przeleciała tuż obok bramki
  • 86'
    Gual zbiegł do środka, ale niedokładnie podał do Augustyniaka, który popełnił faul w ataku, zatrzymując potencjalną kontrę
  • 85'
    Stępień był opatrywany, wrócił na boisko z opatrunkiem
  • 84'
    Spięcie między Pekhartem a Craciunem, który dyskutował też z Ribeiro. Sytuacja załagodzona
  • 80'
    Elitim za Josue
  • 80'
    Strzałek sfaulowany na własnej połowie, żółta kartka dla Hajdy
  • 80'
    Rzut wolny dla Puszczy. Serafin dośrodkował na lewą stronę pola karnego, Baku wybił piłkę głową
  • 79'
    Elitim wejdzie zaraz na boisko
  • 78'
    Hajda za Cholewiaka
  • 78'
    Zamieszanie w polu karnym Legii, ale bez strzału celnego
  • 75'
    Przerwa na uzupełnienie płynów
  • 75'
    Strzałek za Rosołka
  • 74'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego na 15. metr, Pekhart główkował, Komar wyłapał piłkę
  • 74'
    Josue sfaulowany w środku pola, żółta kartka dla Stępnia
  • 73'
    Josue niedokładnie podał, ale skasował kontrę, zatrzymując Siemaszkę w środku pola
  • 73'
    Jakuba sfaulował Guala na wysokości koła środkowego i obejrzał żółtą kartkę
  • 72'
    Żółta kartka dla Rosołka za faul w środku pola, na Stępniu, który zabierał się do kontry
  • 71'
    Baku zablokowany przy dograniu z prawej flanki
  • 70'
    Ajjj! Baku zagrał w pole karne do Guala, ten znalazł się po prawej stronie, uderzył na bliższy słupek, ale Komar dobrze interweniował
  • 70'
    Gual zablokowany po dośrodkowaniu z prawej strony
  • 69'
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego na lewą stronę pola karnego, Slisz wybił piłkę głową. Legia wyszła z kontrą, Baku dobrze podał do Rosołka, zrobiło się zamieszanie, jest tylko aut dla gości
  • 68'
    Rzut wolny dla Puszczy, do bramki ok. 30 metrów
  • 68'
    Augustyniak sfaulował Majchrzaka, po chwili żółtą kartką został napomniany trener Tułacz
  • 68'
    Josue dośrodkował z rożnego na dalszy słupek, Rosołek niecelnie główkował
  • 67'
    Rosołek zablokowany przez Serafina po dośrodkowaniu z prawej flanki
  • 66'
    Serafin dośrodkował na dalszy słupek, ale do nikogo. Aut dla Legii
  • 66'
    Strata Guala, Cholewiak zablokowany przy strzale, korner dla Puszczy
  • 65'
    Gual za Muciego
  • 65'
    Kun sfaulowany na własnej połowie, przez Mrozińskiego
  • 64'
    Majchrzak naciskał Hładuna, ten wybił piłkę
  • 63'
    Gual wejdzie zaraz na boisko
  • 61'
    Zmiany w Puszczy. Majchrzak za Walskiego, Mesanović za Zapolnika, Siemaszko za Pięczka
  • 60'
    Legia szybko wznowiła grę z autu
  • 59'
    Kun zablokowany przy dośrodkowaniu, będzie aut
  • 59'
    Josue dośrodkował z kornera na bliższy słupek, Cholewiak wybił piłkę głową
  • 58'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na dalszy słupek, na 6. metr, zawodnicy Legii sygnalizowali zagranie ręką, ale gra jest kontynuowana
  • 58'
    Josue prostopadle podał do Muciego, wbiegł w pole karne z lewej strony, miękko dośrodkował, potem Ribeiro dograł wzdłuż, Sołowiej wybijał na rzut rożny
  • 56'
    Walski dobrze poradził sobie z dwoma zawodnikami
  • 55'
    Mroziński został przypadkowo trafiony w głowę przez Josue, leżał na boisku, ale wstał z murawy
  • 55'
    W Puszczy dojdzie do trzech zmian
  • 55'
    Baku przeciął podanie Jakuby
  • 53'
    Baku do Rosołka, ten zagrał na środek pola karnego, do Kuna, który huknął bez przyjęcia, ale wysoko nad bramką
  • 52'
    Muci sfaulowany w środku pola
  • 52'
    Baku gra jako prawy wahadłowy, a Slisz jest półprawym stoperem
  • 51'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego na środek pola karnego, Puszcza wyszła z opresji, po chwili Pięczek się zastawił i został sfaulowany na swojej połowie
  • 51'
    Żółta kartka dla Zapolnika za faul w środku pola, na Josue
  • 50'
    Pięczek wrzucił z autu w pole karne, Legia wyszła z opresji, po chwili Kun odebrał piłkę Serafinowi, zabrał się do kontry, zagrał na prawą stronę, ale trochę niedokładnie, do Baku, którego uprzedził Pięczek
  • 48'
    Baku zbiegł do środka pola karnego, został zablokowany przy strzale, a także był na spalonym
  • 48'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego, piłka wybita. Po chwili Kun i Baku dogrywali z bocznych sektorów, ale Puszcza wychodziła z opresji
  • 46'
    Josue sfaulowany w środku pola
  • 46'
    Dwie zmiany w Legii. Kun za Jędrzejczyka, Pekhart za Wszołka
  • 46'
  • 45+4'
    Koniec pierwszej połowy, Do przerwy Legia remisuje 1:1 w Krakowie z Puszczą Niepołomice
  • 45+3'
    Wszołek płasko dogrywał, ale już zza pola karnego
  • 45+3'
    Josue chciał miękko zagrać za plecy obrońców Puszczy, do Muciego, ale Craciun przeciął dogranie
  • 45+2'
    Celhaka do Wszołka, ten dośrodkował na 11. metr, Muci opanował piłkę, ale chwilowo, gdyż zgarnęli ją rywale
  • 45+1'
    Rzut wolny dla Legii, po lewej stronie boiska. Josue dośrodkował na bliższy słupek, ostatecznie piłka wybita i szybko odzyskana przez "Wojskowych"
  • 45+1'
    Ribeiro próbował prostopadle podać do Baku, ten zrobił ruch do piłki, ale został sfaulowany przez Mrozińskiego
  • 45'
    Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy
  • 45'
    Ribeiro dobrze się zastawił, Walski nie dopadł do piłki
  • 45'
    Celhaka do Muciego, ten mocno uderzył zza pola karnego, został zablokowany, piłkę przejął Komar
  • 44'
    Wszołek miękko dośrodkował z prawej flanki na 11. metr, Muci wyskoczył i chciał główkować, ale został uprzedzony
  • 43'
    Rzut wolny dla Puszczy ze środka boiska. Dośrodkowanie na prawą stronę boiska, do Sołowieja, ale Rosołek wygrał pojedynek. Ostatecznie Legia wywalczyła aut
  • 42'
    Jędrzejczyk sfaulował rozpędzonego Pięczka w środku pola i został napomniany żółtą kartką
  • 42'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 41'
    Sytuacja była sprawdzana, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego
  • 40'
    Cholewiak zagrał w pole karne do Mrozińskiego, ten sygnalizuje, że Celhaka zagrał piłkę ręką
  • 39'
    Faul Celhaki na Serafinie na połowie Puszczy
  • 39'
    Josue sprytnie zagrał do Wszołka, ten dograł wzdłuż boiska, do Rosołka, ale Sołowiej wybił piłkę z 8. metra
  • 38'
    Legia w posiadaniu
  • 36'
    34' 1:1! Josue dośrodkował z rzutu wolnego, ale nikt z Legii nie przeciął centry. Piłka zrobiła kozioł przed Komarem, ten ją musnął, futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki!
  • 34'
    Do bramki ok. 22 metrów
  • 33'
    Wszołek do Josue, ten próbował zbiec z prawej flanki do środka, ale został sfaulowany przez Pięczka. Rzut wolny dla gości
  • 33'
  • 33'
    Wracamy do gry
  • 31'
  • 30'
    Legia miała korner, Puszcza wyszła z opresji
  • 30'
    Jędrzejczyk sfaulowany przez Zapolnika. Rzut wolny dla Legii z prawej strony boiska. Było blisko gola. Josue dośrodkował na 7. metr, wyskoczyli Ribeiro i Sołowiej, ostatecznie piłkę jako ostatni dotknął Komar
  • 29'
  • 27'
    Pięczek wrzucił z autu w pole karne, zrobiło się zamieszanie, Augustyniak podbił piłkę, potem Zapolnik dobrze zgrał głową na 6. metr, do Sołowieja, który trafił do siatki
  • 26'
    1:0 dla Puszczy. Sołowiej
  • 26'
    Pięczek wrzucił z autu w pole karne, ostatecznie piłkę wybił Augustyniak
  • 25'
    Ribeiro uprzedził Mrozińskiego, wybijając piłkę głową na aut dla Puszczy
  • 25'
    Muci zbiegł do środka, podał do Slisza, który niedokładnie uderzył z dystansu, z prawej nogi
  • 24'
    Pięczek wrzucił z autu w pole karne, Serafin dopadł do odbitki, ale jego mocny strzał z 18. metra okazał się bardzo niecelny
  • 23'
    Pięczek dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, Baku przeciął centrę, piłkę ostatecznie wybił Muci
  • 22'
    Mroziński próbował dośrodkować z prawej strony pola karnego, ale zablokował go Ribeiro. Korner dla Puszczy
  • 22'
    Augustyniak prostopadle podał do Baku, ten chciał bez przyjęcia, miękko zagrać do Celhaki, ale podanie zostało przecięte
  • 21'
    Beniaminek chwilowo przejął piłkę, Legia szybko ją odzyskała
  • 21'
  • 21'
    Augustyniak sfaulowany na własnej połowie. Legia wznowiła grę, buduje kolejny atak od tyłu
  • 20'
    Cholewiak prostopadle do Zapolnika, którego uprzedził Augustyniak. Aut dla Puszczy na wysokości koła środkowego
  • 20'
    Ojjjjj, ależ było blisko gola na 1:0 dla Legii! Jakuba wycofał do Komara, którego naciskał Rosołek. Golkiper Puszczy chciał wybić piłkę, ale trafił w napastnika Legii, a piłka przeleciała tuż obok bramki
  • 17'
    Pięczek wrzucił piłkę z autu na prawą stronę pola karnego, "Wojskowi" wybili futbolówkę, po chwili Walski przerwał kontrę Legii
  • 17'
    Puszcza przechwyciła futbolówkę na własnej połowie, potem Serafin posłał dalsze podanie do Zapolnika, którego uprzedził Augustyniak, wybijając piłkę na aut
  • 15'
    Legioniści budują atak pozycyjny
  • 15'
    Augustyniak do Baku, ten ładnie minął Mrozińskiego, wycofał do Muciego, który dobrze zwiódł przeciwnika, ale z jego dośrodkowaniem uporał się beniaminek
  • 14'
    Augustyniak płasko podał do Muciego, ten chciał się obrócić i minąć rywala, ale został sfaulowany przez Craciuna
  • 13'
    Przechwyt Serafina na 20. metrze od bramki Puszczy, po chwili Walski został sfaulowany przez Celhakę na połowie gospodarzy
  • 12'
    Legioniści zbliżyli się do pola karnego Puszczy, próbują się przedrzeć prawą stroną
  • 11'
  • 11'
    Ribeiro chciał miękko zagrać do Muciego na lewą flankę, ale doszło do przecięcia podania
  • 11'
    Legia spokojnie buduje następny atak
  • 11'
    Serafin dośrodkował z rzutu rożnego na 16. metr, były dwie główki, po czym Wszołek zgarnął piłkę. Muci zabrał się do kontry, zagrał do Josue, który został zablokowany przed "szesnastką"
  • 10'
    Kolejny rzut rożny dla Puszczy
  • 9'
    Pięczek dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, Hładun piąstkował, Josue wybił piłkę
  • 8'
    Jędrzejczyk zatrzymał Pięczka w polu karnym Legii, ale Puszcza ma jeszcze rzut rożny
  • 8'
    Baku przeciął podanie Mrozińskiego na wysokości koła środkowego
  • 7'
    Miękkie, ale za mocne zagranie Slisza do Wszołka, na prawe skrzydło
  • 7'
    Legia w posiadaniu, w ataku pozycyjnym
  • 6'
    Celhaka podprowadził piłkę, chciał prostopadle podać do Baku, ale Albańczyk zagrał za mocno
  • 5'
    Jędrzejczyk wycofał do Josue, ten chciał dograć na lewą flankę, do Baku, ale Cholewiak przeciął zagranie
  • 5'
  • 4'
    Cholewiak wbiegł w pole karne z prawej strony, ale Celhaka dobrze wskoczył przed niego, udanie się zostawił i wywalczył piłkę dla Legii
  • 3'
    Faul w ataku Rosołka na Pięczku
  • 3'
    Muci sfaulowany na połowie Legii, w bocznym sektorze
  • 3'
    Chwilę wcześniej Josue został zablokowany przy strzale z 18. metra
  • 2'
    Rosołek do Muciego, ten upadł na murawę po kontakcie, ale sędzia nie dopatrzył się faulu. Po chwili Zapolnik został sfaulowany na 18. metrze od bramki Puszczy
  • 1'
  • 0
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Tobiasz, Pekhart, Sokołowski, Elitim, Gual, Kun, Kapustka, Strzałek, Rose
  • Skład Legii na mecz z Puszczą: Hładun – Jędrzejczyk, Augustyniak, Ribeiro – Wszołek, Slisz, Celhaka, Baku – Josue, Rosołek, Muci
  • "Wojskowi" tylko raz mierzyli się z Puszczą. We wrześniu 2019 roku wygrali 2:0 w Niepołomicach z ówczesnym I-ligowcem w 1/32 finału Pucharu Polski. Bramki zdobyli Mateusz Wieteska oraz Jose Kante. – Emocje przed meczem z Legią są bardzo pozytywne i – mam nadzieję – mocno mobilizujące. Wręcz bym sobie życzył, by zafunkcjonował stres pozytywny, nie paraliżujący. Pojawi się sporo kibiców, którzy będą nas wspierali. Faworyt jest jasny i oczywisty, ale piłka nożna to taka dyscyplina, w której niekoniecznie najmocniejszy może się przeciwstawić silniejszemu. Nie położymy się – dodał Tułacz
  • – Zdajemy sobie sprawę, jak trudne zadanie nas czeka, ale widzę w chłopakach ogromny entuzjazm i chęć zmierzenia się z jednym z głównych faworytów ligi. Legia jest marką, zespołem grającym w eliminacjach Ligi Konferencji Europy, któremu – oprócz innych pucharowiczów – też kibicujemy, by doszedł jak najwyżej w tych rozgrywkach – opowiadał Tułacz
  • Puszcza sprowadziła także Artura Craciuna (Hapoel Kfar Saba), Murisa Mesanovicia (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Kacpra Piechotę (Sokół Kolbuszowa Dolna) i Walskiego (Sandecja Nowy Sącz). Z beniaminkiem pożegnali się Rafał Boguski (koniec kontraktu – Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska), Thiago (Cracovia – powrót z wypożyczenia), Szymon Jopek (Polonia Bytom – roczne wypożyczenie), Eryk Grabowski (Dalin Myślenice), Piotr Gruszecki (Watra Białka Tatrzańska), Filip Uryga (Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska) i Jakub Wójcik (Czarni Połaniec – transfer czasowy)
  • Do Niepołomic wrócił ostatnio Mateusz Cholewiak (Górnik Zabrze), mający za sobą grę przy Łazienkowskiej w latach 2020-2021. Beniaminek pozyskał też m.in. Jordana Majchrzaka na zasadzie rocznego wypożyczenia z Legii. Niedawno 18-latek przedłużył umowę z "Wojskowymi", a poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w AS Roma (za ok. 100 tys. euro; Włosi nie wykupili go za 700 tys. euro). W minionych rozgrywkach zagrał 21 razy w Primaverze, strzelił 3 gole, miał 2 asysty drugiego stopnia, wywalczył 2 rzuty karne oraz Puchar Włoch. W końcówce 2022 roku zaczął trenować z pierwszym zespołem "Giallorossich", a 12 marca zadebiutował w Serie A, wchodząc na boisko w 77. minucie domowego meczu z Sassuolo (3:4). Dostawał również powołania do reprezentacji Polski do lat 19, awansował z nią na EURO, na którym wystąpił we wszystkich spotkaniach. Jak na razie zagrał trzykrotnie w ekstraklasie, dawał dobre zmiany, był aktywny
  • – Od dłuższego czasu pracujemy nad zmianą sposobu funkcjonowania. Weszliśmy w ligę pełni aspektów ofensywnych, lecz zostaliśmy szybciutko zweryfikowani, co nie oznacza, że teraz myślimy tylko o obronie. Mamy własny pomysł na wykorzystanie potencjału piłkarzy zarówno w ataku, jak i w defensywie. Zbilansowanie gry jest dla nas szalenie istotne. Chodzi o to, by nie skupiać się jedynie na dobrej pracy z tyłu, ale też umieć odpowiedzieć na akcje przeciwnika. Ten tydzień poświęciliśmy na błyskawiczną regenerację, gdyż graliśmy w poniedziałek, a potem na przygotowanie planu – wyjaśniał Tułacz
  • Zespół z Niepołomic miał niełatwe wejście do ekstraklasy, gdyż na inaugurację przegrał 2:3 z Widzewem w Łodzi, a potem uległ 1:4 Jagiellonii w Białymstoku. Szczęśliwa okazała się 3. kolejka, w której Puszcza odniosła historyczne, pierwsze zwycięstwo, pokonując 1:0 Stal Mielec po bramce Michała Walskiego
  • Puszcza zajęła 5. miejsce w I lidze w poprzednim sezonie (58 punktów; 16 zwycięstw, 10 remisów, 8 porażek) i awansowała do ekstraklasy poprzez baraże. Najpierw wygrała 4:1 z Wisłą Kraków, a w decydującym meczu pokonała po dogrywce Bruk-Bet Termalicę Nieciecza, dzięki czemu pierwszy raz w historii znalazła się w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Wymarzonego sukcesu doczekał się m.in. Tomasz Tułacz, który dokładnie 8 lat temu został trenerem obecnego beniaminka
  • Rewanż w Wiedniu zbliża się wielkimi krokami, ale zanim do niego dojdzie, warszawski zespół spróbuje poprawić nastroje poprzez pokonanie kolejnego beniaminka PKO Ekstraklasy. Ostatnio Legia wygrała w lidze po 3:0 z ŁKS-em i Ruchem Chorzów. Przed nią wyjazdowy mecz z Puszczą Niepołomice, dla której to pierwszy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce
  • W ostatnich tygodniach, począwszy od letniego okresu przygotowawczego, Legia wyglądała obiecująco. Mimo że nie ustrzegła się błędów, to na ogół prezentowała się solidnie. Najpierw ograła niezłych sparingpartnerów, takich jak Red Bull Salzburg czy Karabach FK, potem zdobyła Superpuchar Polski, wygrała dwumecz z Ordabasami Szymkent i dwa razy zwyciężyła w PKO Ekstraklasie po 3:0. Zespół był w dobrych nastrojach, nakręcał się korzystnymi wynikami i imponującą frekwencją przy Łazienkowskiej, ale w miniony czwartek doświadczył pierwszego potknięcia w sezonie. Warszawiacy ulegli u siebie 1:2 Austrii Wiedeń w pierwszym meczu III rundy el. Ligi Konferencji, oddalili się od awansu i jednocześnie ponieśli pierwszą, domową porażkę od… 18 kwietnia 2022 roku. Spotkanie mogło się potoczyć zupełnie inaczej, gdyż "Wojskowi" stworzyli kilka świetnych szans, w dodatku sędzia podjął ważną decyzję na ich niekorzyść (brak ewidentnego rzutu karnego na Pawle Wszołku), co nie zmienia faktu, że przegrali przez własne pomyłki oraz fatalną skuteczność. Miejscowi zagrali przeciętnie, a rywale wykorzystali ich słabości i – biorąc pod uwagę przebieg gry – osiągnęli świetny rezultat. Iskierką nadziei jest bez wątpienia gol Ernesta Muciego, który wykończył dośrodkowanie innego zmiennika, Makany Baku. Wicemistrzowie Polski wciąż mogą pokonać "Fiołki", lecz by tak się stało, w najbliższy czwartek muszą zaprezentować się o wiele lepiej, wystrzec się niepotrzebnych błędów i podszlifować wykończenie
  • Witamy! O godz. 17:30 rozpocznie się mecz 4. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Puszczą Niepołomice a Legią Warszawa. Spotkanie odbędzie się na stadionie Cracovii, gdzize beniaminek jest obecnie gospodarzem
Puszcza NiepołomiceLegia Warszawa

26' Łukasz Sołowiej

26'
34'

34' Josue

50' Kamil Zapolnik

50'

60' Jordan Majchrzak za Michał Walski

60'

61' Artur Siemaszko za Marcel Pięczek

61' Muris Mesanović za Kamil Zapolnik

61'

73' Roman Jakuba

73'

74' Konrad Stępień

74'

78' Wojciech Hajda za Mateusz Cholewiak