Sześć minut doliczonych
  • 90'
    Łukasik za Pokornego, Ince za Leivę
  • 89'
    Dias dośrodkował z lewej flanki na 8. metr, do Wszołka, ten trafił do siatki, ale gol nie został uznany z powodu spalonego
  • 84'
    Żukowski za Samca-Talara, Rzuchowski za Olsena
  • 81'
    Strzał Guala, Leszczyński złapał piłkę
  • 80'
    Kramer za Pekharta, Muci za Rosołka
  • 79'
    Podobna akcja, co przy golu na 2:0. Prostopadłe podanie z głębi pola, Exposito znalazł się sam na sam z Tobiaszem, którego pokonał
  • 77'
    4:0 dla Śląska. Exposito...
  • 75'
    Rosołek uderzył nad poprzeczką
  • 75'
    Leiva wbiegł w pole karne z lewej strony, minął Augustyniaka i zagrał wzdłuż boiska, do Samca-Talara, który trafił do pustej siatki. Legia przegrywa 0:3
  • 73'
    3:0 dla Śląska. Samiec-Talar
  • 72'
    Burch za Pankova, Strzałek za Elitima
  • 70'
    2:0 dla Śląska. Exposito otrzymał prostopadłe podanie za linię obrony, od Samca-Talara, i pewnie wykończył akcję
  • 70'
    Burch i Strzałek szykują się do wejścia na boisko
  • 69'
  • 69'
    Czekamy na wznowienie gry
  • 67'
    Chwila przerwy, gdyż boisko zostało pokryte dymem z rac
  • 66'
    Spore zamieszanie w polu karnym Legii, ostatecznie goście wyszli z opresji
  • 65'
    Kontra Śląska, Leiva zagrał wzdłuż boiska, do Exposito, ten wbiegł w pole karne, ale został uprzedzony przez Ribeiro
  • 65'
    Gual dośrodkował z lewej flanki, piłka wybita, potem Slisz został zablokowany przy strzale z dystansu
  • 64'
    Tobiasz dobrze interweniował po mocnym strzale Exposito z rzutu wolnego
  • 63'
    Exposito miękko zagrał z lewej strony pola karnego, Augustyniak wybił piłkę, potem Leiva został sfaulowany przez Diasa w bocznym sektorze boiska. Rzut wolny dla Śląska, na wysokości 8. metra
  • 61'
    Faul w ataku Wszołka
  • 61'
    Dias sfaulowany przez Olsena po lewej stronie boiska. Legia krótko rozegrała rzut wolny
  • 61'
    Dias dograł z lewej flanki w pole karne, ale nikt nie sięgnął piłki, którą ostatecznie złapał Leszczyński
  • 60'
    Żółta kartka dla jednego z członków sztabu Śląska
  • 60'
    Exposito ucierpiał w kontakcie z Rosołkiem
  • 59'
    Żółta kartka dla Pekharta za faul w środku pola, na Pokornym, w pojedynku powietrznym
  • 58'
    Schwarz dośrodkował z wolnego na 12. metr, Petkow musnął piłkę, która przeleciała nad poprzeczką
  • 58'
    Faul Ribeiro na Exposito w pojedynku powietrznym. Rzut wolny dla Śląska po prawej stronie
  • 56'
    Slisz do Ribeiro, ten dośrodkował na środek pola karnego, do Pekharta, który niecelnie główkował
  • 56'
    Dobra interwencja Augustyniaka w defensywie
  • 54'
    Dias za Kuna
  • 53'
    Elitim dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, do Pekharta, który główkował mocno, ale niecelnie
  • 52'
    Legia w posiadaniu
  • 52'
    Slisz wrócił do gry
  • 51'
    Slisz trzyma się za lewe kolano, na razie opuszcza boisko
  • 50'
    Slisz ucierpiał po kontakcie z Macenką, jest opatrywany
  • 49'
    Kontra Śląska, akcja Samca-Talara z Exposito, ale Legia wyszła z opresji
  • 48'
    Kontra Śląska, ale Leiva zwolnił akcję, gdyż nie miał do kogo podać, był też naciskany
  • 48'
    Samiec-Talar zbiegł z prawej strony do środka boiska i prostopadle podał w pole karne do Schwarza, który skutecznie uderzył na wślizgu, na dalszy słupek. Śląsk prowadzi 1:0
  • 46'
    1:0 dla Śląska... Schwarz
  • 46'
  • 45+4'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia remisuje 0:0 ze Śląskiem we Wrocławiu
  • 45+3'
    Mocny strzał Exposito z dystansu, Tobiasz złapał piłkę
  • 45+3'
    Pekhart zgrał głową do Guala po wcześniejszym dośrodkowaniu, Hiszpan potężnie obił poprzeczkę
  • 45+2'
    Slisz zablokowany po strzale z dystansu przez Schwarza
  • 45+1'
    Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy
  • 44'
    Gual zablokowany przez Janasika na 18. metrze, wcześniej w polu karnym zablokowano Wszołka, który próbował dogrywać
  • 43'
    Ribeiro miękko zagrał w pole karne, ale Pekhart nie sięgnął piłki
  • 43'
  • 42'
    Kontra Legii, ale Kun został osaczony przez trzech rywali i stracił piłkę
  • 42'
    Zamieszanie w polu karnym Śląska, ostatecznie miejscowi oddalili zagrożenie
  • 40'
    Rosołek zatrzymany przez Pokornego, który wywalczył jeszcze aut
  • 38'
    Kun dośrodkował z lewej flanki w pole karne, do Rosołka, który nieczysto uderzył
  • 38'
    Macenko wraca do gry
  • 35'
    Macenko leży w polu karnym Legii, ucierpiał po kontakcie z Augustyniakiem, trzyma się za twarz, jest opatrywany
  • 35'
    Śląsk krótko rozegrał rzut wolny, Augustyniak dobrze interweniował we własnym polu karnym
  • 35'
    Faul Pankova na lewej stronie boiska, rzut wolny dla Śląska
  • 32'
    Żółta kartka dla Pokornego za faul na Sliszu w środku pola
  • 31'
    Elitim dogrywał z rzutu rożnego na bliższy słupek, piłka wybita
  • 30'
    Elitim dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek, Petkow musnął piłkę. Legia ma rzut rożny
  • 29'
    Exposiro sfaulował Elitima, rzut wolny dla Legii na 25. metrze
  • 28'
    Dośrodkowanie Elitima z rzutu wolnego, Pankov musnął piłkę, Augustyniak nie zdołał oddać strzału, Śląsk wyszedł z opresji
  • 27'
    Wszołek sfaulowany przez Petkowa, rzut wolny dla Legii po prawej stronie boiska
  • 27'
    Pankov na wślizgu przeciął podanie na lewą flankę, ważna interwencja
  • 26'
    Gual wbiegł w pole karne z lewej strony, minął Bejgera, ale piłkę przejął obrońca Śląska
  • 25'
    Gual upadł w polu karnym Śląska, sygnalizuje, że był faulowany przez Janasika, ale nie ma rzutu karnego
  • 25'
    Kontra Śląska. Błąd Pankova, który nie przeciął górnego podania. Leiva podprowadził piłkę i zagrał wzdłuż boiska, na 17. metr, do Samca-Talara, który uderzył trochę niecelnie na dalszy słupek
  • 23'
    Kun chciał prostopadle podawać do Guala, ten upadł po kontakcie z Bejgerem, ale sędzia nie dopatrzył się faulu
  • 23'
  • 22'
    Schwarz dośrodkował z lewej strony boiska na dalszy słupek, do Samca-Talara, który główkował nieco niedokładnie
  • 21'
    Janasik dobrze zatrzymany na boku przez Kuna
  • 21'
    Śląsk w posiadaniu
  • 20'
    Pankov dobrze zatrzymał Macenkę w bocznym sektorze
  • 20'
    Akcja Śląska przerwana na 20. metrze przez Slisza
  • 18'
    Leszczyński wyłapał górne podanie z głębi pola
  • 18'
    Dobra interwencji Macenki w bocznym sektorze boiska
  • 17'
    Wszołek dośrodkował z prawej flanki w pole karne, doszło do odbitki, Gual mocno uderzył z 17. metra, ale bramkarz Śląska wyłapał piłkę
  • 15'
    Rosołek sfaulowany przez Petkowa po prawej stronie boiska. Rzut wolny dla Legii
  • 15'
    Za mocne dośrodkowanie Schwarza z rzutu wolnego na prawą stronę pola karnego. Nikt nie sięgnął piłki
  • 14'
    Schwarz sfaulowany na lewej flance przez Slisza. Rzut wolny dla Śląska
  • 14'
    Wszołek wrócił do gry
  • 12'
    Wszołek leży na murawie, trzyma się za głowę. Wahadłowy ucierpiał w pojedynku powietrznym z Macenką, jest opatrywany przez lekarzy
  • 11'
    Kun zbiegł do środka, celnie odegrał do Slisza
  • 11'
    Wszołek dośrodkował z prawego skrzydła na 14. metr, do Guala, który został zablokowany
  • 10'
    Miejscowi poradzili sobie z dośrodkowaniem Kuna, ale Legia szybko odzyskała piłkę
  • 9'
    Strata Exposito w środku pola, Legia przy piłce
  • 9'
    Korner dla Legii. Elitim dograł na bliższy słupek, Ribeiro główkował nad poprzeczką
  • 9'
    Wszołek otrzymał prostopadłe podanie na prawą stronę i mocno dograł wzdłuż boiska, na bliższy słupek, w kierunku Pekharta, ale podanie przeciął Macenko
  • 8'
    Przechwyt Elitma w środku pola
  • 8'
    Gual popisał się przechwytem, zatrzymując Janasika. Potem Hiszpan niedokładnie podał wzdłuż boiska
  • 7'
    Przerzut Augustyniaka do Kuna, ale Janasik dobrze przeciął górne podanie
  • 6'
    Wszołek zatrzymany na prawej flance przez Leivę. Aut dla gości
  • 6'
    Legia w posiadaniu, w ataku pozycyjnym
  • 5'
    Za mocne dogranie Leszczyńskiego do Leivy
  • 5'
    Ribeiro dograł z lewej flanki w pole karne, piłka odbiła się od Guala, miejscowi wyszli z opresji
  • 4'
    Żółta kartka dla Olsena za faul na Ribeiro
  • 3'
    Ribeiro sfaulowany w środku pola przez Olsena
  • 2'
    Exposito dobrze utrzymał się przy piłce, potem dograł z prawej flanki w pole karne, ale Slisz przeciął centrę
  • 2'
    Przerzut Ribeiro do Guala, Macenko przeciął podanie
  • 1'
    Kun chciał zbiec do środka, stracił piłkę, ale Legia szybko ją odzyskała
  • 1'
    Goście posiadają piłkę w środku pola
  • 1'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 0
  • Kapitanem Legii, pod nieobecność Josue, jest Paweł Wszołek
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Hładun, Kapuadi, Burch, Kramer, Dias, Muci, Celhaka, Jędrzejczyk, Strzałek
  • Skład Legii na mecz ze Śląskiem: Tobiasz – Pankov, Augustyniak, Ribeiro – Wszołek, Slisz, Elitim, Kun – Rosołek, Pekhart, Gual
  • – Oglądaliśmy ostatnie spotkania Legii, np. w Szczecinie. Widać dobrą pracę trenera Runjaicia, który jest drugi sezon przy Łazienkowskiej. My również mamy swoje atuty, skupiamy się nad poprawą danych rzeczy. Koncentrujemy się na sobie. Zapowiada się świetny mecz. Uważam, że o tym, jak będzie wyglądać rywalizacja, zdecyduje dyspozycja dnia. Ważne będzie podejście, granie w piłkę, utrzymanie jej – dodał Magiera
  • Wicemistrzowie Polski grali w lidze ze Śląskiem 90 razy. Wygrali 49-krotnie, 23 mecze zremisowali, 18 przegrali. Jak będzie teraz? Przekonamy się niebawem. Hit 12. kolejki PKO Ekstraklasy, na który wyprzedały się wszystkie bilety, poprowadzi Piotr Lasyk. – Legia wypełnia stadiony. Chcemy godnie zaprezentować się przed własnymi kibicami, zagrać ładnie dla oka, skutecznie i uzyskać wynik, który nas usatysfakcjonuje – opowiadał Runjaić
  • Śląsk radzi sobie bardzo dobrze, mimo że latem rozstał się z kluczowym zawodnikiem, Johnem Yeboahem, który dołączył do Rakowa Częstochowa. W kapitalnej formie znajduje się kapitan zespołu Magiery, czyli Erik Exposito, zdobywca 9 bramek (najwięcej w PKO Ekstraklasie) i 3 asyst. Dość szybko podstawowym piłkarzem stał się Peter Pokorny, który latem przeniósł się do Wrocławia. Dwa lata temu Słowak mógł trafić do Legii, ale wtedy zdecydował się ostatecznie na hiszpański Real Sociedad
  • – W sobotnim meczu zagramy o zwycięstwo, bo jesteśmy ambitni. Legia to faworyt ligi, co nie podlega żadnej dyskusji, ma świetnych piłkarzy, może sobie pozwolić na dużo więcej niż Śląsk. Stołeczny klub posiada szerszą kadrę, większe możliwości pod kątem transferów, ale my patrzymy na siebie. Chcemy, poprzez dobrą mentalność i organizację gry, pokrzyżować plany, nie tylko warszawiakom, lecz i wielu innym drużynom – tłumaczył Magiera, który został wybrany trenerem września w PKO Ekstraklasie
  • Wrocławianie świetnie zaczęli obecny sezon, są wiceliderem ligi z dorobkiem 23 punktów (7 wygranych, 2 remisy, 2 porażki), niedawno zakończyli imponującą serię (7 zwycięstw z rzędu), której nie mieli nigdy w historii. W środku poprzedniego tygodnia pokonali 5:1 GKS Jastrzębie (II liga) w sparingu w trakcie przerwy reprezentacyjnej
  • Śląsk od początku minionego sezonu grał w kratkę, miał gorsze i lepsze momenty, kończył rok 2022 na 11. miejscu. Poważne problemy pojawiły się w trakcie poprzedniej rundy, gdyż stopniowo zbliżał się do strefy spadkowej, a gdy do niej trafił, to zmienił trenera. Ivana Djurdjevicia zastąpił Magiera, były trener oraz piłkarz Legii (spędził przy Łazienkowskiej aż 23 lata), który wrócił do klubu z Wrocławia po nieco ponad roku (został zwolniony 8 marca ub.r., po porażce w Warszawie) i utrzymał zespół w PKO Ekstraklasie
  • – To dla mnie mecz, jak każdy inny. Trzy punkty z Legią są tak samo ważne, jak z innymi zespołami, ale to spotkanie z dodatkowymi smaczkami. Po raz pierwszy od 10 lat pojawi się komplet publiczności. Na trybunach znajdzie się ok. 37-38 tys. kibiców Śląska, przyjedzie ponad 3 tys. fanów z Warszawy. W środę mieliśmy trening na Tarczyński Arenie i już dało się odczuć to, że zbliża się coś innego, wyjątkowego, na stadionie były też przygotowania do oprawy. Będzie znakomita atmosfera, święto. Tak powinna wyglądać ekstraklasa, piłka nożna. Sam fakt, że bilety zostały wykupione tydzień przed rywalizacją, świadczy o tym, jak "duża" jest to gra – wyjaśniał trener klubu z Wrocławia, Jacek Magiera
  • – Trzymając się terminologii kolarskiej, jesteśmy przed królewskim etapem. Za nami dwa takie odcinki – pierwszy był bardzo udany, drugi z ciut gorszymi wynikami, a teraz czekają nas spotkania z ważnymi rywalami w ekstraklasie i europejskich pucharach. Każdy mecz będzie kierunkowskazem, który wskaże nam, w jaką stronę podążamy. Jeśli chcemy być mistrzem Polski, nie możemy stracić kontaktu z czołówką. We Wrocławiu zmierzymy się z zespołem dobrym, posiadającym znakomitą passę, świetnie broniącym, mającym znakomitego Exposito. Czas, by nasze zamiary i założenia przekuć w czyn – tłumaczył szkoleniowiec Legii. Nikt tego głośno nie powie, ale ewentualne niepowodzenie we Wrocławiu spowodowałby pewną nerwowość przy Łazienkowskiej i wzmożyło presję wyników, a tego wszyscy woleliby uniknąć
  • Niemiec nie będzie mógł skorzystać z kapitana drużyny, Josue, który pauzuje za nadmiar żółtych kartek. W kadrze na mecz ze Śląskiem zabraknie także Ramila Mustafajewa (zerwanie więzadła krzyżowego przedniego i uszkodzenie dwóch łąkotek), Filipa Rejczyka (przeciążenie ścięgna Achillesa; praca indywidualna), Patryka Sokołowskiego oraz Cezarego Miszty, którzy się leczą. Coraz bliżej powrotu do gry jest Kapustka. Środkowy pomocnik wrócił do treningów z zespołem w minionym tygodniu, ćwiczy z pełnymi obciążeniami, nie unika gry w kontakcie, czuje się dobrze, na nic nie narzeka, ale też nie chce za wiele mówić, by nie zapeszać. – Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku zobaczymy go na boisku w spotkaniu o stawkę – opowiadał Runjaić. Plusem jest również to, że do dyspozycji sztabu wrócił Artur Jędrzejczyk. Stoper odcierpiał karę za czerwoną kartkę przeciwko Pogoni w Szczecinie, przez którą ominął rywalizacje z Jagiellonią i Rakowem
  • W obecnym sezonie, wliczając wszystkie rozgrywki, Legia grała 9-krotnie na innych stadionach i nie ma z nich wielu dobrych wspomnień. Wygrała z Austrią Wiedeń (5:3) w rewanżu 3. rundy el. Ligi Konferencji Europy i z Pogonią Szczecin (4:3) w PKO Ekstraklasie, a po Superpuchar Polski przeciwko Rakowowi w Częstochowie sięgnęła po serii rzutów karnych (0:0 po 90 minutach). Oprócz wspomnianych występów, stołeczna drużyna zremisowała cztery spotkania i dwa przegrała. – Nie zgodzę się, że pokazujemy inne oblicza na wyjeździe i u siebie. Statystyki każdego meczu, z wyjątkiem liczby goli, były po naszej stronie, a tę najważniejszą chcemy odwrócić na naszą korzyść we Wrocławiu – dodał Runjaić
  • – Za nami dwutygodniowa przerwa. Wykorzystaliśmy to na przepracowanie ostatnich trzech porażek oraz zdarzeń z Alkmaar. Z czystymi głowami patrzymy do przodu, mentalnie piłkarze będą świeżsi. Przegrane bolą, ale nie ma co wpadać w panikę, jest za to wiele powodów, by kontynuować naszą sumienną pracę, nie zmieniać kierunku – wyjaśniał trener Legii, Kosta Runjaić
  • Zespół wrócił do pracy w poniedziałek, 16 października, rozpoczynając przygotowania do wyjazdowego spotkania ze Śląskiem Wrocław, czyli wiceliderem, który jest w świetnej formie, a przed 12. kolejką PKO Ekstraklasy zajmował 1. miejsce w tabeli. Legioniści spróbują się zrehabilitować za słabszą dyspozycję w obecnym miesiącu i jednocześnie przełamać po trzech porażkach z rzędu. Zadanie nie należy do najprostszych, ale wicemistrzowie Polski, zajmujący 4. pozycję w tabeli z dorobkiem 20 punktów (6 zwycięstw, 2 remisy, 2 porażki) i stratą 5 "oczek" do prowadzącej Jagiellonii Białystok (1 mecz więcej), chcą wrócić do wygrywania. Byłby to miły prognostyk przed kolejnym maratonem gier, napiętym terminarzem
  • Wydaje się, że – z perspektywy Legii – przerwa reprezentacyjna nadeszła w odpowiednim momencie, gdyż stołeczna drużyna, po bardzo intensywnym początku sezonu, wielu szalonych meczach, i wydarzeniach w Alkmaar mogła w końcu poświęcić więcej czasu na regenerację fizyczną i mentalną, odpoczynek, którego wcześniej brakowało. Na początku i w środku minionego tygodnia (wtorek, środa, czwartek) trenowała raz dziennie – bez kadrowiczów (Paweł Wszołek, Bartosz Slisz, Ernest Muci, Kacper Tobiasz), ale z zawodnikami rezerw, CLJ oraz Bartoszem Kapustką, za którym rehabilitacja po operowanym wcześniej kolanie – a na zakończenie (piątek, sobota, niedziela) otrzymała trzy dni wolnego
  • Do końca września nie można się było przyczepić do wyników Legii, która grała ofensywnie, walczyła do końca, potrafiła odwracać losy rywalizacji, strzelała sporo goli. Imponująca wygrana z Aston Villą na inaugurację Ligi Konferencji Europy stała się jednak początkiem słabszej dyspozycji w ofensywie, która przełożyła się na trzy porażki z rzędu. W październiku "Wojskowi" ulegli Jagiellonii w Białymstoku (0:2), AZ w Alkmaar (0:1) i Rakowowi Częstochowa przy Łazienkowskiej (1:2), gdzie ponieśli pierwszą ligową porażkę od… 1,5 roku
  • Witamy! O godz. 17:30 rozpocznie się mecz 12. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Śląskiem Wrocław a Legią Warszawa!
Śląsk WrocławLegia Warszawa

4' Patrick Olsen

4'

32' Peter Pokorny

32'

46' Petr Schwarz

46'
54'

71' Erik Exposito

71'

73' Piotr Samiec-Talar

73'

77' Erik Exposito

77'

84' Mateusz Żukowski za Piotr Samiec-Talar

84'

85' Michał Rzuchowski za Patrick Olsen

85'

90' Daniel Łukasik za Peter Pokorny

90' Burak Ince za Nahuel Leiva

90' Kenneth Zohore za Erik Exposito