Koniec! Legia wygrała 2:1 ze Zrinjskim w Mostarze!
  • 90+8'
    Przechwyt Guala, ale Hiszpan został zatrzymany na 18. metrze
  • 90+8'
    Josue krótko rozegrał rzut rożny, Rosołek dobrze utrzymał się przy piłce pod presją
  • 90+7'
    Wszołek zatrzymany przez Malekinusicia na prawej stronie pola karnego. Korner dla Legii
  • 90+7'
    Żółta kartka dla Kuna za opóźnianie gry
  • 90+7'
    Dalekie wybicie Maricia, Kun wywalczył aut dla Legii
  • 90+5'
    Pankov wrócił do gry
  • 90+5'
    Misić dośrodkował z rzutu rożnego na dalszy słupek, do Radicia, który główkował tuż nad poprzeczką!
  • 90+5'
    Misić zatrzymany przez Ribeiro, korner dla Zrinjskiego
  • 90+4'
    Pankov leży na boisku, jest opatrywany przez lekarzy
  • 90+3'
    Jakovljević na spalonym
  • 90+2'
    Gual wbiegł w pole karne z prawej strony, uderzył zewnętrzną częścią stopy na dalszy słupek. Nieznacznie się pomylił
  • 90+1'
    Siedem minut doliczonych
  • 90'
    Zrinjski w posiadaniu
  • 87'
    Elitim za Celhakę
  • 87'
    Celhaka jest opatrywany przez lekarzy
  • 86'
    Misić dośrodkował z prawej flanki na środek pola karnego, Kis główkował niedokładnie
  • 86'
    Corluka dośrodkował z prawej strony w pole karne, Jędrzejczyk wybił piłkę
  • 85'
    Wszołek do Kuna, ten uderzył mocno (17. metr), ale bardzo niecelnie
  • 85'
    Legia w posiadaniu
  • 84'
    Kun zagrał z autu do Rosołka, ten niedokładnie zgrywał
  • 83'
    Slisz wybił dośrodkowanie z lewej flanki na bliższy słupek
  • 82'
    Żółta kartka dla Bilbiji
  • 82'
    Faul Celhaki na wysokości koła środkowego
  • 81'
    Ajjjjjjj! Josue prostopadle podał do Wszołka, ten dośrodkował na 3. metr, do Rosołka, który miał przed sobą pustą bramkę, ale piłka odbiła się od jego klatki, a gospodarze wybili futbolówkę
  • 79'
    Żółta kartka dla Hładuna za opóźnianie gry
  • 79'
    Bradarić za Canadjiję
  • 79'
    Kis niecelnie główkował po dośrodkowaniu z lewej flanki na bliższy słupek
  • 78'
    Przechwyt Celhaki w środku pola, Gual podał do Rosołka, którego miękkie dogranie zostało przecięte
  • 77'
    Za mocne podanie prostopadłe Kisa
  • 75'
    Niedokładne wycofanie Wszołka do Josue
  • 75'
    Wszołek zagrał z Josue, wahadłowy został zatrzymany w polu karnym Zrinjskiego
  • 73'
    Było groźnie. Ivancić uderzył z 16. metra, piłka minimalnie minęła bramkę. Nawet jeśli byłby gol, to nie zostałby uznany, gdyż wcześniej był spalony
  • 71'
    Rosołek za Kramera
  • 71'
    Kis za Zlomislicia, Memija za Ticinovicia
  • 70'
    Zlomislić prostopadle podał, Pankov i Jędrzejczyk nie przecięli zagrania, Malekinusić dopadł do piłki i trafił do siatki, ale był na spalonym
  • 70'
    Wciąż 2:1 dla Legii! Spalony Zrinjskiego!
  • 68'
    2:2. Malekinusić
  • 67'
  • 66'
    Nieudane dośrodkowanie Ticinovicia z lewej flanki
  • 64'
    Gual za Muciego
  • 64'
    2:1 dla Legii! Gol uznany! Pankov do Ribeiro, ten dośrodkował na 12. metr, za linię obrony, do Kramera, który ładnie główkował w prawą stronę bramki
  • 63'
    Ribeiro dośrodkował z lewej strony boiska na 12. metr, do Kramera, który ładnie główkował w prawą stronę bramki. Sędzia odgwizdał spalonego, ale sytuacja jest jeszcze sprawdzana
  • 61'
    Misić za Hrvanovicia, Malekinusić za Cuze
  • 60'
    Corluka dośrodkował z prawej flanki na 13. metr, Slisz wybił piłkę głową
  • 59'
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bliższy słupek, Bilbija musnął piłkę głową, ale nikt nie skierował jej do siatki
  • 58'
    Corluka i Cuze zablokowani przed polem karnym Legii, korner dla Zrinjskiego
  • 57'
    Hładun wyszedł z bramki i wybił piłkę na aut, uprzedzając Hrvanovicia
  • 56'
    Josue sprytnie zagrał na lewą stronę pola karnego, do Muciego, ten zmienił kierunek biegu, położył Jakovljevicia. Albańczyk upadł na murawę i... został ukarany żółtą kartką, za symulowanie
  • 54'
    Ivancić dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek, w kierunku Jakovjlevicia. Piłka spadła jeszcze na 18. metr, pod nogi Corluki, ten mocno uderzył, Hładun zbił piłkę do boku, Cuze skutecznie dobijał, ale gol nie został uznany z powodu spalonego
  • 53'
    Rzut wolny dla Zrinjskiego, bliżej lewej strony boiska
  • 53'
    Faul Jędrzejczyka w środku pola, na Bilbiji
  • 52'
    Wszołek ruszył prawą stronę, zagrał prostopadle do Muciego, ten dośrodkował z prawej flanki, Marić złapał piłkę
  • 51'
    Muci ucierpiał w kontakcie z Hrvanoviciem, był opatrywany przez lekarzy, ale wstał z boiska i może grać dalej
  • 51'
    Podanie Josue do Wszołka w pole karne okazało się niedokładne
  • 50'
    Josue do Slisza, ten chciał podać w pole karne, ale zagranie zostało przecięte. Legia jednak wciąż przy piłce
  • 49'
    Ribeiro zablokowany przez Hrvanovicia w bocznym sektorze boiska
  • 49'
    Kolejny faul Celhaki w środku pola, tym razem na Zlomisliciu
  • 48'
    Kun został osaczony przez dwóch rywali i stracił piłkę, po chwili Celhaka sfaulował Bilbiję na wysokości koła środkowego
  • 47'
    Corluka dopadł do górnego podania, ale jego dośrodkowanie z prawej strony okazało się bardzo niedokładne
  • 46'
    Bośniacy w posiadaniu, Legia stara się pressować
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia remisuje 1:1 ze Zrinjskim w Mostarze
  • 45+3'
    Ajjjjjjj! Kramer wygrał pojedynek w środku, Muci podprowadził piłkę, podał na prawą stronę, do Josue, ten sprytnie zagrał na dalszy słupek, do Kramera, który niecelnie uderzył na wślizgu
  • 45+1'
    Cuze miękko zagrał do Bilbiji, ten podbił piłkę głową, a Hładun ją złapał
  • 45+1'
    Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy
  • 45+1'
    Dalekie podanie Zlimislicia na prawą flankę, do Corluki, który nie dopadł do piłki
  • 45'
    Bilbija sfaulowany w środku pola przez Pankova
  • 44'
    Ticinović dośrodkował z lewej flanki na środek pola karnego, Jędrzejczyk wybił piłkę, Corluka oddał jeszcze mocny strzał z prawej strony "szesnastki", Hładun odbił futbolówkę przed siebie, Slisz ją wybił, a przy okazji został sfaulowany
  • 42'
    Wszołek dograł na 18. metr, do Muciego, który nie zdołał utrzymać się przy piłce
  • 41'
    Przechwyt Celhaki na 30. metrze od bramki Legii, po chwili Slisz przerzucił piłkę na prawe skrzydło do Wszołka, który - zdaniem sędziego - popełnił faul w ataku na Ticinoviciu
  • 40'
    Pankov wygrał pojedynek główkowy na własnej połowie, ale Bośniacy szybko odzyskali piłkę
  • 39'
    Muci zablokowany na skrzydle
  • 38'
    Nieporozumienie Ticinovicia z Cuze w bocznym sektorze boiska, piłkę przejął Pankov
  • 37'
    Kun chciał prostopadle podać na lewą stronę pola karnego do Slisza, którego uprzedził Zlomislić
  • 37'
    Cuze zatrzymany przez Wszołka i Pankova, gracz gospodarzy i tak był jednak na spalonym
  • 36'
  • 33'
    1:1! Josue dośrodkował z rzutu wolnego na prawą stronę pola karnego, do Muciego, ten mocno dograł wzdłuż boiska, a Jakovljević umieścił piłkę we własnej siatce
  • 32'
    Żółta kartka dla Canadjiji za faul na Sliszu
  • 31'
    1:0 dla Zrinjskiego. Corluka dośrodkował z prawej strony boiska na dalszy słupek, do niepilnowanego Bilbiji, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Hładunem i pewnie główkował z 9. metra, po koźle. Futbolówka wpadła do siatki po rękach "Hładiego". Duży błąd "Wojskowych" w grze defensywnej
  • 30'
    Jędrzejczyk dobrze przeciął podanie Cuze
  • 30'
  • 29'
    Było blisko! Celhaka odebrał piłkę w środku pola i zabrał się do kontry. Podał do Muciego, ten wbiegł w pole karne z lewej strony, a jego uderzenie na bliższy słupek okazało się trochę niecelne
  • 28'
    Miękkie podanie Corluki, do Canadjiji, którego podanie prostopadłe zostało przecięte przez Slisza
  • 28'
    Josue dośrodkował z kornera na 8. metr, do Pankova, który główkował nieco nad poprzeczką!
  • 27'
    Legia dobrze wyszła spod pressingu i zbudowała kolejną akcję. Muci został zablokowany po mocnym strzale z 18. metra. Korner dla wicemistrzów Polski
  • 25'
    Cuze zablokował podanie Pankova, Legia ma aut na własnej połowie
  • 25'
    Trochę za mocny przerzut Jakovljevicia na prawą flankę, do Hrvanovicia. Aut dla Legii
  • 24'
    Slisz zatrzymał Cuze, wybijając piłkę na aut
  • 23'
    Ticinović posłał górne podanie na 16. metr, Hrvanović musnął piłkę głową, a Jędrzejczyk ją wybił
  • 22'
    Gospodarze w ataku pozycyjnym
  • 22'
    Kramer nie zdołał utrzymać piłki w boisku po górnym podaniu Pankova
  • 21'
    Ajjjjj! Josue dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, do Ribeiro, który mocno główkował z 9. metra, po koźle. Marić zbił piłkę przed siebie, a Jakovljević wybił ją na wślizgu poza "szesnastkę"
  • 19'
    Kun zatrzymany przez Corlukę. Korner dla Legii
  • 19'
    Josue sprytnie zagrał do Wszołka, ten dograł wzdłuż pola karnego, Radić wybił piłkę
  • 19'
    Legia buduje atak pozycyjny
  • 18'
    Przechwyt Josue blisko pola karnego Zrinjskiego, ale Legia nie zdołała się dłużej utrzymać przy piłce
  • 18'
    Wszołek nie utrzymał piłki w boisku po podaniu Pankova
  • 18'
    Legioniści w ataku pozycyjnym
  • 17'
    Faul Slisza na Bilbiji, w bocznym sektorze boiska, na wysokości koła środkowego
  • 16'
    Kun dośrodkował z lewej flanki na środek pola karnego, do Kramera, który nie sięgnął piłki głową
  • 15'
    Bośniacy buduję grę od tyłu
  • 15'
    Josue sprytnie dośrodkował z prawego skrzydła na bliższy słupek, do Muciego, który główkował mocno, ale bardzo niecelnie
  • 15'
    Górne podanie Jędrzejczyka, Wszołek zgrał do Kramera. Legia w posiadaniu
  • 13'
    Dalsze podanie Pankova na prawą flankę, Wszołek ruszył do piłki, ale faulował Ticinovicia na wysokości 18. metra
  • 12'
    Kramer dobrze powalczył w kontakcie, po chwili stracił piłkę, ale szybko ją odzyskał
  • 12'
    Celhaka przeciął podanie na wysokości koła środkowego
  • 11'
    Ribeiro posłał górne podanie w kierunku Kramera, ale Zrinjski uporał się z tym zagraniem. Piłkę złapał Marić
  • 11'
    Niecelne podanie prostopadłe Corluki, Legia buduje grę od tyłu
  • 10'
    Przerzut Josue, Wszołek dograł z prawej flanki na dalszy słupek, do Kuna, który nie zdołał opanować piłki
  • 9'
    Niedokładne prostopadłe podanie Corluki, piłkę przejął Ribeiro
  • 8'
    Dośrodkowanie Slisza z prawej strony w pole karne, piłka wybita
  • 8'
    Ticinović dośrodkował z lewej strony boiska na 9. metr, Ribeiro wybił piłkę głową, po chwili Canadjija sfaulował Celhakę blisko pola karnego Legii
  • 7'
    Pankov przeciął podanie na połowie Legii, gospodarze wciąż przy piłce
  • 6'
    Teraz Zrinjski utrzymuje się przy piłce na własnej połowie
  • 5'
    Legioniści spokojnie wymieniają się podaniami
  • 5'
    Goście w ataku pozycyjnym
  • 4'
    Legia przy piłce
  • 3'
    Wracamy do gry
  • 3'
    Pirotechnika na murawie, spotkanie przerwane
  • 2'
    Canadjija dośrodkował na środek pola karnego, Jędrzejczyk wybił piłkę głową
  • 1'
    Dalekie podanie Pankova, Kramer nie zdołał utrzymać piłki w boisku
  • 1'
  • 1'
  • Ławka: Tobiasz, Kapuadi, Burch, Augustyniak, Dias, Sokołowski, Elitim, Gual, Baku, Rosołek, Strzałek
  • Skład Legii na mecz ze Zrinjskim: Hładun – Pankov, Jędrzejczyk, Ribeiro – Wszołek, Slisz, Celhaka, Kun – Josue, Kramer, Muci
  • – Cztery porażki Legii z rzędu? To zdarza się lepszym zespołom. Polska liga jest niezwykle wymagająca fizycznie i warszawiacy nie byli gorsi od przeciwników. Czasem nie wszystko idzie tak, jak byś chciał, zbiega się wiele negatywnych rzeczy, przez co rezultat może nie odzwierciedlać przebiegu gier – mówił trener Zrinjskiego
  • Legia ma dobre wspomnienia ze Zrinjskim, gdyż w 2016 roku wygrała z nim w 2. rundzie el. Ligi Mistrzów. Zremisowała 1:1 w Mostarze, w rewanżu przy Łazienkowskiej zwyciężyła 2:0. Wszystkie trzy gole w barwach "Wojskowych" strzelił Nemanja Nikolić. W dwumeczu wystąpił obecny trener bramkarzy wicemistrzów Polski, Arkadiusz Malarz, a także aktualni piłkarze HSK, czyli Bilbija oraz Slobodan Jakovljević. Potem zespół z Warszawy pokonał AS Trencin (1:0, 0:0) i Dundalk FC (2:0, 1:1), i awansował do upragnionej Champions League
  • – Wiemy, jakim zespołem jest Zrinjski, analizowaliśmy go. Nie będzie to łatwa rywalizacja. Spotkania w Lidze Konferencji Europy są dla Bośniaków meczami o wszystko, oknem wystawowym, ale jesteśmy profesjonalistami. Przyjechaliśmy tu po zwycięstwo, a nie na wycieczkę, aczkolwiek to urokliwe miejsce. Jak ktoś będzie miał ochotę, to może pozwiedzać sobie po sezonie – opowiadał Wszołek
  • Latem do Zrinjskiego dołączyli m.in. Mato Stanić (HNK Rijeka), Andrija Balić (DAC Dunajska Streda), Stipe Radić (Fortuna Sittard) oraz Filip Bradarić, były reprezentant Chorwacji i srebrny medalista mistrzostw świata w Rosji (2018), z występami w Serie A (Cagliari Calcio) czy LaLidze (Celta Vigo). Mostar tymczasowo opuścił Marsel Ismajlgeci, który dwa lata temu był łączony z Legią. Albańczyk został wypożyczony do mistrza Kosowa, FC Ballkani, w barwach którego miał okazję zagrać w Lidze Konferencji Europy z Dinamem Zagrzeb (2:0). Z klubem pożegnał się Dragan Juranović, starszy brat byłego piłkarza "Wojskowych", Josipa, który przeszedł do NK Dubrava
  • W kadrze HSK są zawodnicy z przeszłością w ekstraklasie. Chodzi o Ivana Jukicia (skrzydłowy; kiedyś Korona Kielce), Marko Maricia (bramkarz; kiedyś Lechia Gdańsk) oraz Zvonimira Kozulja (środkowy pomocnik), który przez cały pobyt w Pogoni Szczecin (2018-2020) pracował z Runjaiciem, zagrał też 5 razy z "Wojskowymi", zdobywając 3 bramki i 1 asystę. Jukić także strzelił gola w meczu z aktualnym wicemistrzem Polski
  • Najważniejszym piłkarzem Zrinjskiego jest kapitan, Nemanja Bilbija. To 32-letni napastnik, 5-krotny reprezentant Bośni i Hercegowiny, zdobywca 10 bramek oraz 4 asyst w trwającym sezonie, który grał w przeszłości m.in. w FK Sarajevo, Boracu Banja Luka i Vojvodinie Nowy Sad. Przebywa w klubie z Mostaru od prawie 8 lat, a w tzw. międzyczasie (1.2019 – 1.2020) występował w Gangwon FC (Korea Południowa)
  • – Pokonaliśmy AZ w nierealnym stylu, odwracając losy meczu z 0:3 na 4:3, co okazało się fenomenalne, a z Aston Villą przegraliśmy 0:1 w ostatnich sekundach. Musieliśmy zmienić system, graliśmy piątką w obronie, doszliśmy do wniosku, że Anglicy mają z tym problem. Zdecydowaliśmy się na ustawienie 5-4-1 i sprawdziło się to wyjątkowo dobrze. W pierwszej połowie byliśmy idealni. Mieliśmy 100-procentową szansę, której nie wykorzystaliśmy. Posunięcie trenera Emery'ego, który w przerwie wprowadził zawodników wartych 100 mln euro, wiele mówi o naszej grze. To był największy komplement – wyjaśniał Rendulić
  • Zrinjski, plasujący się obecnie na 3. pozycji w tabeli ligowej z dorobkiem 22 punktów (7 zwycięstw, 1 remis, 2 porażki) i stratą 4 "oczek" do liderującego FK Borac Banja Luka (jedno spotkanie więcej), zaczął grę w pucharach od 1. rundy el. Champions League, w której pokonał armeński Urartu Erewan (1:0, 2:3pd. 4:3pk.). Później przegrał ze Slovanem Bratysława (0:1, 2:2), co sprawiło, że znalazł się w 3. fazie kwalifikacji do Ligi Europy i na tym etapie zwyciężył Breidablik (6:2, 0:1). Dotarł do play-offów, uległ austriackiemu LASK (1:2, 1:1), wylądował w LKE i stał się pierwszym klubem z Bośni i Hercegowiny, który uczestniczy w grupie europejskich rozgrywek
  • Poprzedni sezon (2022/23) okazał się bardzo udany dla HSK Zrinjski, który sięgnął po dublet i miał serię 16 wygranych z rzędu. Zespół obronił mistrzostwo kraju (78 punktów; 25 zwycięstw, 3 remisy, 5 porażek), zdobył Puchar Bośni i Hercegowiny, aczkolwiek nie wystąpił w fazie grupowej rozgrywek europejskich. Odpadł w 1. rundzie el. Champions League (0:0, 0:1 z Sheriffem Tyraspol), potem został ograny przez Slovana Bratysława w play-offach do Ligi Konferencji (1:0, 1:2pd. 6:8pk.)
  • – Legia zdobyła najwięcej trofeów w Polsce, jest faworytem, ale już udowodniliśmy, że potrafimy sobie radzić i wiemy, jak mierzyć się z takimi przeciwnikami. Będziemy szukać zwycięstwa poprzez mądrą grę. Rewelacją byłoby, gdybyśmy przystępowali do 4. kolejki fazy grupowej z 1. miejsca. Oznaczałoby to, że pokrzyżowaliśmy wszystkim plany i że będzie bardzo duża walka o awans – opowiadał Krunoslav Rendulić, który prowadzi zespół z Mostaru od końcówki 2022 roku. Wcześniej był szkoleniowcem klubów z Chorwacji – HNK Gorica, NK Istra i HNK Sibenik, z którym awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej. Zanim został trenerem Zrinjskiego, pełnił rolę asystenta Dragana Skocicia w reprezentacji Iranu. Pod jego wodzą obecny mistrz Bośni i Hercegowiny odniósł 29 zwycięstw, 4-krotnie zremisował oraz poniósł 8 porażek
  • – Zdajemy sobie sprawę, że czeka nas trudny mecz. Będziemy mogli wywalczyć korzystny wynik tylko poprzez odpowiednie nastawienie i reakcję na ostatnie rezultaty. Czołowe drużyny i mężczyzn poznaje się po tym, jak kończą. Liczy się charakter, zaangażowanie, walka do końca, o każdy metr boiska. Wierzę w naszą ekipę. Mamy szeroką kadrę i ogromny potencjał, który pokazaliśmy wiele razy w trwającym sezonie. Jestem pewny, że po spotkaniu będziemy w dobrych humorach, tylko musimy być razem – mówił Wszołek
  • Do Bośni i Hercegowiny poleciało 22 zawodników, m.in. Josue. Portugalczyk nie zagrał ze Śląskiem we Wrocławiu z powodu nadmiaru żółtych kartek. Do kadry wrócił również Patryk Sokołowski, który był poobijany. W Mostarze brakuje Tomasa Pekharta (zabieg stomatologiczny polegający na usunięciu ósemki) i Gabriela Kobylaka (zatrucie pokarmowe), którzy wypadli w ostatniej chwili. Nie ma także Ramila Mustafajewa (zerwanie więzadła krzyżowego przedniego i uszkodzenie dwóch łąkotek), Bartosza Kapustki (praca nad optymalną dyspozycją po rehabilitacji kolana), Filipa Rejczyka (przeciążenie ścięgna Achillesa; zajęcia indywidualne), Lindsay’a Rose’a, Roberta Picha, Jana Ziółkowskiego (niezgłoszeni do fazy grupowej LKE), Cezarego Miszty (leczenie), Ihora Charatina oraz Jakuba Jędrasika
  • – W czwartek czeka nas sprawdzian, wymagany jest odpowiedni charakter w zespole. Chcemy wnieść odpowiednią energię i jakość. Jesteśmy świadomi naszych błędów, które robiliśmy na poziomie podstawowym. Zrinjski to trudny rywal, aktualny mistrz kraju. W mojej opinii to najlepszy klub z Bośni i Hercegowiny, dla którego Liga Konferencji jest priorytetowa. To niebezpieczna drużyna, szczególnie przy stałych fragmentach. Może się zemścić, jeśli podejdzie się do spotkania z niewłaściwą koncentracją. Tego rodzaju mecze stwarzają okazje do zarabiania pieniędzy, poprawy sytuacji budżetowej, są oknem wystawowym dla wielu piłkarzy – analizował Runjaić
  • Sytuacja w grupie E w LKE wygląda bardzo ciekawie, gdyż wszystkie zespoły mają po trzy punkty. Legia powalczy o kolejne "oczka" w Mostarze, gdzie nie będzie łatwo o korzystny wynik. Drużyna Runjaicia zmierzy się z mistrzem Bośni i Hercegowiny, Zrinjskim, który na inaugurację wspomnianych rozgrywek pokonał u siebie 4:3 AZ, mimo że przegrywał 0:3, a potem uległ na wyjeździe 0:1 Aston Villi, tracąc gola dopiero w doliczonym czasie drugiej połowy
  • Najbliższa okazja na przełamanie pojawi się w Lidze Konferencji Europy. Legia zaczęła rywalizację w fazie grupowej w kapitalny sposób, od domowej wygranej z Aston Villą (3:2) po dwóch bramkach Ernesta Muciego i golu Pawła Wszołka. Na początku października "Wojskowi" przegrali 0:1 z AZ w Alkmaar, ale tematy piłkarskie szybko zeszły na dalszy plan, gdyż po meczu doszło do zamieszek pod stadionem, prezes Dariusz Mioduski był popychany i uderzany przez policję, a Josue oraz Radovan Pankov spędzili noc w areszcie
  • Warszawiacy słabo radzą sobie w defensywie od początku sezonu, ale wcześniej było to tuszowane faktem, że zdobywali więcej bramek niż rywale. Obecnie wygląda to inaczej, gdyż ofensywa się zacięła, a gra obronna dalej pozostawia wiele do życzenia. Legioniści, zajmujący 5. miejsce w PKO Ekstraklasie z dorobkiem 20 punktów (6 zwycięstw, 2 remisy, 3 porażki) i stratą 6 "oczek" do liderującej Jagiellonii Białystok (jeden mecz więcej), nie uczą się na błędach, wciąż mylą się w tyłach i tracą proste gole
  • Wicemistrzowie kraju mają gorszy moment, co dało się doskonale zauważyć w minioną sobotę, gdy ulegli na wyjeździe Śląskowi aż 0:4, tracąc wszystkie gole podczas fatalnej drugiej połowy. Sytuacja zaczyna powoli niepokoić wiele osób, tym bardziej, że stołeczna drużyna przystępowała do wspomnianej rywalizacji po przerwie reprezentacyjnej, którą poświęciła m.in. na regenerację psychiczną i fizyczną, odpoczynek oraz przygotowania do występu we Wrocławiu. – Czasem trzeba wykonać krok w tył, by zrobić trzy do przodu – ocenił Runjaić
  • Legioniści udanie zaczęli sezon 2023/2024, gdyż sięgnęli po Superpuchar Polski, nieźle radzili sobie w PKO Ekstraklasie, awansowali do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy, grając szalone spotkania, zdobywając sporo bramek, odwracając losy rywalizacji, ale obecnie są w dołku, doświadczają pierwszego kryzysu za 16-miesięcznej kadencji Kosty Runjaicia. Październik układa im się – jak na razie – dramatycznie, o czym świadczy seria czterech porażek z rzędu. – Nie martwię się ani tymi występami, ani dziewięcioma straconymi golami i tylko jednym strzelonym. Mogę się obawiać wybuchu trzeciej wojny światowej. Nie jesteśmy zadowoleni z tej passy, lecz atmosfera jest dobra. Kontynuujemy pracę, każdy najbliższy mecz jest dla nas najważniejszy – tłumaczył trener "Wojskowych"
  • Witamy! O godz. 21:00 rozpocznie się mecz 3. kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji Europy pomiędzy Zrinjskim a Legią Warszawa!
Zrinjski MostarLegia Warszawa

30' Nemanja Bilbija

30'

32' Dario Canadjija

32'

32' Slobodan Jakovljević

55'

61' Petar Misić za Aldin Hrvanović

61' Matija Malekinusić za Mario Cuze

61'
62'

70' Tomislav Kis za Damir Zlomislić

70' Kerim Memija za Mario Ticinović

70'

79' Filip Bradarić za Dario Canadjija