News: Koszykówka: Mecz Legii z Anwilem wydarzeniem kolejki

12 zwycięstwo z rzędu i pozycja lidera!

Michał Grzegorczyk

04.02.2017 22:13

(akt. 21.12.2018 22:31)

W meczu 21. kolejki I ligi koszykówki Legia Warszawa wygrała na wyjeździe ze Spójnią Stargard 101:89. Było to 12. zwycięstwo z rzędu podopiecznych Piotra Bakuna, którzy awansowali na pozycję lidera!

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla stołecznego zespołu. Po niespełna 3 minutach gry "Wojskowi" prowadzili 10:3, a po kolejnych 2 minutach Legia prowadziła 21:12. Jednak z każdą kolejną akcją gra gospodarzy wyglądała coraz lepiej, a przewaga legionistów zaczęła maleć. Na 2 minuty przed końcem gospodarze po raz pierwszy wyszli na prowadzenie 28:26. Ostatecznie równo z syreną kończącą pierwszą kwartę za 3 punkty trafił Łukasz Pacocha wyprowadzając gości na prowadzenie 31:30.

W 6. minucie II kwarty przy stanie 44:40 dla Spójni trener Bakun poprosił o przerwę na żądanie, po której gospodarze odskoczyli o kolejne 2 punkty. Wtedy dwukrotnie zza łuku trafił doskonale dysponowany rzutowo Pacocha (5/8 za 3 pkt.). Jego trafienia poderwały kolegów do walki. W Kolejnych minutach legioniści wyszli na prowadzenie 53:48. Ostatecznie na przerwę „Zieloni kanonierzy” schodzili prowadząc trzema punktami.

W trzeciej kwarcie legioniści podtrzymali wysoką intensywność gry. Dzięki lepszej dyspozycji podkoszowych, prowadzenie Legii w 28. minucie urosło do 11 punktów. Przed ostatnią częścią spotkania „Wojskowi” prowadzili 74:66. Jednak po dwóch minutach czwartej kwarty przewaga zmalała do 4 punktów, ale skutecznymi rzutami odpowiedzieli Pacocha oraz Piotr Robak powiększając prowadzenie Legii do 9 „oczek”. Dwie minuty przed końcem meczu na tablicy wyników widniał wynik 93:83 dla koszykarzy z Warszawy wtedy gospodarze poprosili o przerwę na żądanie. Po niej Spójnia faulowała zawodników Legii, chcąc zyskać na czasie. Ta taktyka okazała się nieskuteczna, bo cztery razy celnie rzuty osobiste wykonał Piotr Robak i ostatecznie celną trójką wynik spotkania na 101 do 89 ustalił Pacocha.

Na szczególne pochwały za zwycięstwo z trzecią drużyną I ligi, zasługuje trójka graczy obwodowych Legii: Łukasz Pacocha, Grzegorz Kukiełka i Piotr Robak, którzy na znakomitej 70% skuteczności z gry zdobyli razem 55 punktów. Podopieczni trenera Bakuna zaliczają znakomitą serię 12 zwycięstw z rzędu. Ponadto dzięki porażce Sokoła Łańcut z Biofarmem Basket Poznań „Wojskowi” objęli prowadzenie w tabeli I ligi. Kolejne spotkanie legioniści rozegrają w najbliższy piątek, 10 lutego o 19:30 z Kotwicą Kołobrzeg w hali na Bemowie.

Spójnia Stargard – Legia Warszaw 89:101 (30:31, 20:22, 16:21, 23:27)

Spójnia Stargard: Maciej Raczyński 15 pkt. 4 zb. 3 as., Marcin Dymała 15 pkt. 3 zb. 3 as., Damian Janiak,13 pkt. 4 zb. 11 as.,  Karol Pytyś 12 pkt. 10 zb., Paweł Śpica 10 pkt., Hubert Pabian 9 pkt. 3 zb. 3 as., Paweł Lewandowski 8 pkt. 2 as., Wojciech Fraś 5 pkt. 7 zb. 1 as. 3 bl., Paweł Bodych 0 pkt. 2 zb. 1 as., Bartłomiej Berdzik-, Jacek Stefanowicz

Legia Warszawa: Łukasz Pacocha 20 pkt. 1 as., Grzegorz Kukiełka 18 pkt. 1 zb. 3 as., Piotr Robak 17 pkt. 4 zb. 2 as., Marcel Wilczek 11 pkt. 2 zb. 2 as.,  Michał Aleksandrowicz 8 pkt. 2 zb., Łukasz Wilczek 7 pkt. 6 zb. 11 as.,  Adam Linowski 7 pkt. 4 zb. 1 as., Tomasz Andrzejewski 5 pkt. 6 zb.