Wojciech Muzyk

23. urodziny Wojciecha Muzyka

07.11.2021 00:00

(akt. 06.11.2021 21:27)

W niedzielę, 7 listopada, 23. urodziny obchodzi bramkarz Legii Warszawa, Wojciech Muzyk. Golkiper trafił na Łazienkowską w czerwcu 2019 roku.

Wojciech Muzyk urodził się 7 listopada 1998 roku w Suwałkach, a przygodę z piłką stawiał w Czarnych Olecko. Grał w tym klubie przez parę sezonów, a potem związał się z III-ligowym MKS-em Ełk. Wówczas regularnie występował w pierwszym zespole i ekipie do lat 19 w Centralnej Lidze Juniorów. Co ciekawe, Muzyk dwukrotnie rywalizował z "Wojskowymi" w obu tych drużynach. Broniąc barw MKS-u, przegrał z juniorami starszymi Legii 1:2 oraz zremisował 2:2 z "dwójką" prowadzoną wówczas przez Krzysztofa Dębka

W lutym 2017 roku Olimpia Grudziądz pozyskała utalentowanego bramkarza, który miał okazję zadebiutować w pierwszym zespole przeciwko Odrze Opole (0:1) w ostatnim meczu rozgrywek 2017/2018. Biało-zieloni spadli wtedy do II ligi, a Muzyk otrzymał szansę i ją wykorzystał. Zagrał w 29 spotkaniach, w trakcie których spędził na murawie 2610 minut. Poza tym, 9 razy zachował czyste konto i obronił 3 rzuty karne. Dołożył cegiełkę do awansu Olimpii na zaplecze ekstraklasy.

Na początku czerwca 2019 roku został nowym golkiperem Legii Warszawa. Udał się z legionistami na dwa zgrupowania: do Warki i austriackiego Leogang. Zadebiutował w pierwszej drużynie 26 maja 2020 roku. Wówczas stołeczna ekipa wygrała na wyjeździe 2:1 z Miedzią Legnica w 1/4 finału Pucharu Polski. Później zawodnik bronił przeciwko Lechowi Poznań (1:2, w ekstraklasie) i Cracovii (0:3, w 1/2 finału PP). We wrześniu ubiegłego roku doznał kontuzji pleców, przeszedł zabieg oraz rehabilitację, wrócił nawet na chwilę na boisko, ale kłopoty powróciły. Trudno powiedzieć jak długo potrwa jeszcze jego przerwa.

Redakcja serwisu Legia.Net składa bramkarzowi najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, szczęścia oraz sukcesów sportowych i prywatnych. Sto lat!