Redaktor Adam Dawidziuk

Adam Dawidziuk

12.12.2021 14:20

(akt. 13.12.2021 10:40)

Tomas Pekhart znalazł się w podstawowym składzie na mecz Legii z Wisłą w Płocku. Tym samym 23-krotny reprezentant Czech rozegra 50. ligowe spotkanie dla stołecznej drużyny.

Tomas Pekhart trafił do Legii w połowie sezonu 2019/2020. Debiutował w spotkaniu 23. kolejki ekstraklasy z Jagiellonią Białystok (4:0). Pojawił się na boisku w 72. minucie, zmieniając Jose Kante, zdobył bramkę na 4:0.

W 50 spotkaniach ekstraklasy, Pekhart strzelił 29 goli, przy 2 asystował. Został królem strzelców sezonu 2020/2021, zdobył 22 bramki. Ogółem dla Legii zagrał 70 razy (32 gole, 3 asysty).

Sylwetkę zawodnika znajdziecie w dziale Historia.