Aleksandar Vuković podsumowuje zgrupowanie w Warce

Logo Legia.Net
Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk, Piotr Kamieniecki, Adam Dawidziuk

Źródło: Legia.Net

22-06-2019 / 12:45

(akt. 26-06-2019 / 19:07)

- Nie uważam, że sytuacja jest zła, ale na pewno nie jest doskonała. Chcemy mieć na każdej pozycji przynajmniej dwóch zawodników walczących o podstawowy skład, plus kilku młodych. Potrzebujemy lewego obrońcy i przynajmniej jednego zawodnika na skrzydło. To nie jest dużo, ale nie jest też tak, że musimy ich sprowadzać teraz, za wszelką cenę, narażając klub na wysiłek finansowy. Trzeba być gotowym żeby zainwestować, ale nie przeinwestować - mówi trener Aleksandar Vuković podsumowując zgrupowanie w Warce.

Za nami gra wewnętrzna. Jest trener zadowolony?

To była zwykła jednostka treningowa, gra szkolna, w której piłkarze mieli wykonać pewne zadania. W mijającym tygodniu pracowaliśmy nad grą obronną i rozgrywaniem piłki od tyłu. W grze zawodnicy dostali nakaz takiego wyprowadzania piłki, dalekie zagrania były dzisiaj zabronione. 

Na zgrupowaniu w Warce było dużo młodzieży. Dali radę?

Bardzo zadowolony. Najważniejsze, że większość z nich pokazała taką jakość, że nie było obniżenia poziomu zajęć. Kilku zaprezentowało się lepiej, kilku gorzej, ale generalny obraz jest pozytywny. Do młodych nie zaliczam już Mateusza Zyro i Tomasza Nawotki.

Jakie szanse mają młodzi, aby znaleźć się w kadrze na zgrupowanie w Leogang?

Zaraz będą indywidualne rozmowy z chłopakami, którzy nie pojadą. Większość będzie w kadrze.

Ilu odpadnie?

W Warce było 21 zawodników z pola i 4 bramkarzy, a więc nie pojedzie z nami 3-4. W Austrii chcemy mieć z bramkarzami kadrę 28-30 zawodników.

Z urlopów wracają Gwilia, Vesović, Jędrzejczyk i Nagy.

Gwilia miał już testy przed podpisaniem kontraktu, a pozostała trójka dzisiaj (sobota, 22 czerwca – przyp. red) przechodzi badania. Wiadomo już, że szybko dołączy do nas Sandro Kulenović. Nie tak szybko, mam nadzieję, Mateusz Wieteska. Kante jeszcze później. Bardzo liczę, że do Leogang pojedzie Igor Lewczuk. Nie wyobrażam sobie, aby było inaczej.

Szczególnie, że ostatnio dużo nie grał.

Dlatego to nie tylko potrzeba drużyny, ale także jego samego. Musi jak najszybciej włączyć się w walkę o skład. Pamiętajmy, że Igor jest też opcją na bok obrony. Na dzisiaj Marko Vesović jest bliżej gry na skrzydle, a więc na prawej stronie defensywy zostaje tylko Stolarski. Jedynym minusem zgrupowania była kontuzja Rochy, nominalnie jedynego lewego obrońcy. Mam nadzieję, że to nic poważnego.

Latem doszło do dużej zmiany w szatni. Widzisz w drużynie nowych liderów?

Szatnia się zmieniła, kilka mocnych osobowości odeszło, ale w przeszłości też tak się zdarzało. To naturalna zmiana. Wiemy, kto może przejąć ich rolę, wziąć większą odpowiedzialność za drużynę.

W czasie gry treningowej dużo więcej, niż zwykle, mówił Tomasz Jodłowiec. On?

Komunikacja była jednym z wymogów tej gry. Kilku chłopaków, w zasadzie wszyscy środkowi pomocnicy, Veso, Jędza jako kapitan, jest Igor. Zobaczymy, jak rozwinie się sytuacja Mateusza Wieteski, bo dla mnie to jedna z osób, która ma predyspozycje do bycia jednym z liderów.

Kogo bardziej potrzebujesz. Skrzydłowego czy lewego obrońcę? Czy obu?

Powiem tak: dużych wymagań w tej chwili nie mam. Nie uważam, że sytuacja jest zła, ale na pewno nie jest doskonała. Chcemy mieć na każdej pozycji przynajmniej dwóch zawodników walczących o podstawowy skład, plus kilku młodych. Potrzebujemy lewego obrońcy i przynajmniej jednego zawodnika na skrzydło. To nie jest dużo, ale nie jest też tak, że musimy ich sprowadzać teraz, za wszelką cenę, narażając klub na wysiłek finansowy. Trzeba być gotowym żeby zainwestować, ale nie przeinwestować.

W samolocie do Austrii będzie ktoś nowy?

Zobaczymy. Nie chcę siedzieć ciągle z telefonem i pytać, kiedy ktoś dojdzie. Zajmuję się zawodnikami, których mamy do dyspozycji. Liczę, że będziemy mieć także nowych graczy.

Salvador Agra był wiosną pomijany. Dostanie szansę?

Już ją dostaje. W Austrii rozegramy cztery sparingi, każdy z zawodników dostanie dużą liczbę minut, a potem ocenimy.

Jak trener ocenia losowanie dwóch rund eliminacji Ligi Europy?

Przejście tych rywali jest obowiązkiem, nie ma co udawać, że jest inaczej. Ale nie zrobimy tego bez powagi i należytego podejścia. Poczekajmy kto wygra tamte dwumecze, potem przygotujemy się na rywala. Trzeba pamiętać, że dla nich to będzie wyjątkowe spotkanie. Coś jak dla nas mecze z Realem. Pamiętamy, jak w nich bardzo chcieliśmy. Dlatego musimy być gotowi, że przeciwnik będzie wyjątkowo zmobilizowany.

Niewielu zawodników pamięta ten Real.

To naturalny proces. Gdyby nic się nie zmieniało, to też byłoby źle. Teraz czas na nowe rozdanie.

Komentarze (333)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Kulenović od początku z Anglią.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Vuco, nic nowego nie powiedziałeś, to że brakuje skrzydłowego i lewego obrońcy to wie też moja teściowa.
Podpułkownik
 • 1 / 0
Nie ma kasy, nie będzie transferów! Jak nie będzie transferów, nie będzie gry w rozgrywkach grupowych LE! Jak nie będzie gry w europejskich pucharach, nie będzie kasy! Jak nie będzie kasy ....... to i tak właściciel nie dołoży bo nie ma z czego!
Najbardziej bawi mnie nie tak siatkonoga jak była u Janka Urbana, a obijanie poprzeczek... To co wrzucają woła o pomstę do nieba, jak piłkarz zawodowy, zarabijący niejednokrotnie tyle rocznie co niektórzy przez pół życia trafia 1-3/10?? Najlepszym okazuje się Kwietniewski na ten moment, który UWAGA! TRAFIŁ 5 RAZY!... JAJJJJJJAAAAAAAAAAA!
Kapitan
 • 1 / 1
Wczoraj dla zabawy zrobiłem sobie ten crossbar chalange - trafiłem 6 na 10. Nasi zawodnicy to zawodowi piłkarze? To są grubo przepłacone pokraki.
Dokładnie taki sam wynik wyszedł mi, zarabiając dwa zera mniej od nich rocznie - dla mnie to wstyd, że wrzucają to bo to jest KPINA z klubu, a sztab jeszcze chodzi klepie po pleckach, reszta cieszy ryje...
I jeszcze odnośnie artykułu:
"Niewielu zawodników pamięta ten Real"
A ilu kibiców pamięta atmosferę na trybunach z tego meczu? Smutne? I to też jest odpowiedź,dlaczego jesteśmy tu,gdzie jesteśmy...
Mocne i trafne.
Podporucznik
 • 12 / 0
W punkt. Bo czy ktoś słyszał o karach UEFA dla jakiegoś czeskiego klubu. Bo ja nie przypominam sobie... Jesteśmy krajem czterokrotnie większym a więc i widzów zaangażowanych w ekstraklasę jest średnio cztery razy więcej (nie mówiąc o tym że w Czechach numer 1 jest hokej). Potencjalnie to do nas powinni przychodzić sponsorzy-inwestorzy, a dziwnym trafem są w Slavii i Sparcie! Czeskie kluby już dawno nam odjechał a w latach 90tych nic tego nie zapowiadało. Teraz między nami a nimi jest przepaść!
A to akurat bardzo trafna refleksja. Niestety nikt nigdy glosno i wiarygodnie nie wypowiedział sie o praprzyczynach tego ze wtedy stadion byl pusty. A tez mam wrażenie ze to moze byc bardzo istotna kwestia dla punktu wyjscia dla dalszej historii ktora doprowadziła nas do obecnego stanu. Co nie znaczy ze potem nie bylo kwestii istotniejszych.
Widzisz Wojtunio co jest słabe w Twoich wpisach? Kolega napisał krótko acz mądrze, dotykając sedna sprawy a Ty jak zwykle sprowadzasz wszystko to bezmyślnej rąbanki.
Ale ze co konkretnie? Bo rabac, tak dla zasady zaczynasz jednak Ty.

Napisalem, ze trafna refleksja i ze chetnie poznalbym wiecej szczegolow niz ciche, gdzies zaslyszane glosy. Poznalbym, bo zgadzam sie ze to istotne dla losow klubu, jego najnowszej historii i perspektyw.

Ale Ty oczywiście nie powstrzymasz sie by nie zaatakować personalnie. I to jest naprawdę slabe i chyba juz z tego nie wyrośniesz.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
know(L)edge, ten mecz z Realem boli każdego kibica Legii.
Podporucznik
 • 7 / 2
W sumie jakby na dniach przyszli Novikovas, Kirkesov i Płacheta to nie byłoby już tragedii. Tylko to musi się w końcu dokonać. Mielibyśmy zabezpieczone w miarę wszystkie pozycje i spokojnie mogliybyśmy czekać na okazje na końcu okienka, ewentualnie uzupełnienia składu gdyby na początku sezonu ewidentnie coś nie grało!
Generał brygady
 • 1 / 9
Swoją drogą Javi Hernandez z Craxy pokłócił się z klubem bo chce odejść i go spuścili do rezerw. Szkoda że typ ma już trójkę z przodu, bo to przyzwoita 10, przydałby nam się przynajmniej jako solidne uzupełnienie.
Pułkownik
 • 1 / 1
Sam sobie odpowiedziałeś: 3 z przodu...
Czytam, że koledzy analizują sytuację właścicielską. Z jednej strony chciałoby się bogatego właściciela, trochę wariata, który sypnie kasą, ale z drugiej strony nigdy nie ma pewności, czy komuś takiemu Legia nie znudzi się z dnia na dzień i nie zostawi klubu na lodzie. Oczywiście tak tu sobie teoteryzujemy, bo nie słychać o kolejce inwestorów. Zresztą, przykład Kambodżanki Kraków pokazuje jacy ludzie próbują kręcić lody w polskim futbolu.
Pułkownik
 • 10 / 8
Ludzie ogólnie po tym turnieju we Włoszech to dziękujmy ruskim, że kupili Szymańskiego za te 7 baniek bo więcej to on nie jest wart
Dopiero co pisałeś że Mioduski amator sprzedał Szymańskiego za grosze przed mistrzostwami. Dziwny jest ten świat.
Pułkownik
 • 5 / 6
ja tak pisałem? kup sobie okulary i to z mocnymi szkłami
~Egon.
 • 3 / 2
Nie trzeba było turnieju, żeby wiedzieć, że z takiej oferty nie można było nie skorzystać.
Rosjanie płacili za to, jakim piłkarzem Szymański być może w przyszłości będzie, bo z pewnością nie za jego obecną, realną wartość.
Wystarczy porównać Sebastiana, choćby do Wolskiego, który przed odejściem z Legii prezentował się zdecydowanie ciekawiej i gdyby nie przewlekła kontuzja, z którą wtedy walczył, to kwota jaką Legia otrzymała za transfer mogłaby być dużo wyższa.
Porucznik
 • 20 / 10
Czy się komuś to podoba czy nie Mioduski jest zbawieniem Legii. Lesniodorski robil dużo wiatru a kasy nie mial !! Wzial wyjął 20 mln a włożył milion wzięty z banku kredyt pod hipotekę mieszkania na Mokotowie, do tego ściągnął kumpla z Poznania jako trzeciego wspólnika też bez kasy. Po co to robił?
Nie mieli kasy we dwóch łącznie na spłacenie Mioduskiego. Zostawili dlugi i wariackie kontrakty np. Jedzą 800 tys euro rocznie obrońca w polskiej lidze 31 letni to wariactwo!!
Taki kontrakt to mają we Francji Bundeslidze czy we Wloszech średniacy ligi.
Nie ma zadnego i nie było przejeciem Legii przez poważnego sponsora.
Przyklad Wisla ile tytulow mistrza Polski zdobyla za Cupiala? Ile bylo poważnych ofert kupna po Cupiale? Zero, bankrut.
Polska extraklasa to zaścianek, nikt poważny nie chce wkładać kasy. Trzecioligowi hiszpanscy piłkarze sa gwiazdami a emeryt Angulo krolem strzelcow.
Generał broni
 • 8 / 8
Naprawdę nie powtarzajmy po raz setny tych samy faktów i tej samej argumentacji, bo nieprzekonanych się nie przekona.
Major
 • 9 / 6
Ok, fakty są takie, że Mioduski wykupił wspólników, ale nikt mi nie wmówi, że gdyby to Leśnodorski z Wandzlem nie władali w pojedynkę klubem to nie poszukaliby inwestora. Co do znajomości i wyczucia w futbolu to Leśnodorski bije Mioduskiego na głowę. To mnie najbardziej dziwi. Kolejny sezon, a Mioduski dalej przypomina goryla we mgle kopiując złą decyzję jeszcze gorszą. Ja naprawdę dobrze życzę Vuko, oby to był sezon stabilizacji i odzyskania MP. Niestety scenariusz kolejnej zmiany trenera pod koniec lata jest najbardziej realny...
Kapitan
 • 1 / 5
W Serie A, ogórkowej lidze królem strzelców jest Quagliarella - 36 lat
Generał broni
 • 5 / 6
Wczoraj przez przypadek przeczytałem wywiad dla Forbsa z 17 .05 .17 Prezesa Mioduskiego .Dawał sobie 5 lat na stworzenie budżetu Legii na poziomie 100 min euro .Coś idzie jednak nie tak jak było w planach
Porucznik
 • 8 / 6
Masz rację jeśli chodzi o znajomość pilki nożnej Leśny bije na głowę Mioduskiego, ale klub utrzymuje ten kto ma pieniądze a Leśny ich nie mial.
Poza tym dziala " na wariata" podpisywal kontrakty z zawodnikami takie, jakie oni chcieli , zawodnicy robili , jak im pasowalo, np. obiecal na gębę Nikolicowi i Odidi Ofoe , że odejda kiedy będą chcieli, puścił ich za grosze, bo wiedział, że on tez odejdzie!!! Jak kasa wpłynie do Legii to on też będzie mial udziały a już podjął decyzję o odejsciu. Ściągnął Wandzla faceta bez kasy!!! Po co ? Pustaka.. aby przegłosować Mioduskiego 2 do 1....ale Mioduski się godzil na odejscie...tylko?
Musieli go spłacić ! A to golodu...py ..
Probierz mówi, że po porażce Legii z mistrzem Slowacji i laniu jakie dostał Gornik Zabrze nawet Słowacy zastanawiaja się nad przyjściem do extraklasy....menadżer Medeirosa nie godzil sie na jego grę w Legii, bo przyjscie z ligi wloskiej do extraklasy popsuje mu CV....takie realia.
Zejdź na ziemię...żaden poważny sponsor nie chce wykupić udziałów Legii....jakby był Mioduski natychmiast sprzeda....nie ma i nie było. To mity kibiców.
Porucznik
 • 4 / 2
Zawsze w serie A strzelal wiele bramek.
Zawsze.
A gdzie strzelal poza extraklasa Angulo?
Pytam gdzie? Trzecia czy czwarta hiszpanska liga.
Porucznik
 • 4 / 2
Zero gry w pucharach.
Tam jest kasa.
Generał broni
 • 5 / 3
Wywiad z 24.05 .17 a poza tym wszystko się zgadza .Dziad60 że też masz zaufanie tylko do jednej strony .Dla mnie wart Pac pałaca .Pokazały sie pieniądze z LM panowie wzieli się za bary ,przegrała Legia .
~Egon.
 • 2 / 3
Wtedy kasy nie było, teraz nie ma, więc nie bardzo jest o co się spierać.
Kapitan
 • 7 / 13
Mioduski jest najgorszym prezesem w 100 letniej historii tego Klubu.
Jako samodzielny właściciel 2MP, PP, najgorszy wynik w lidze 2 miejsce. Jako główny udziałowiec MP, PP i LM. Po prostu "tragedia":) Ciebie to chyba kupili w sklepie ze śmiesznymi rzeczami?;)
Sierżant
 • 10 / 13
Zbawieniem Legii będzie w dniu w którym z niej odejdzie.
Nie wiadomo tylko, w jakim stanie ją zostawi, ale po rezultatach jego dwuipółletniej 'zbawiennej' pracy trudno o optymizm.
Dozór finansowy, dziura budżetowa. Zapaść sportowa i organizacyjna, komedia pomyłek personalnych na pozycjach trenerów i dyrektorów sportowych, nieudolność na rynku transferowym.
Na dzień 23 czerwca klub nie rozpoczął nawet sprzedaży karnetów na przyszły sezon. Sytuacja kuriozalna i niespotykana.
Jak chcesz pomówić o długach i popisać się swoją wiedzą, napisz coś o tych aktualnych, powstałych od kwietnia 2017 roku.
Miej odwagę. Ludzie zasługują na poznanie prawdy.
O tych z lat 2013-2017 wiadomo wszystko dzięki sprawozdaniom niezależnego biegłego rewidenta, skonsolidowanemu sprawozdaniu finansowemu oraz sprawozdaniu z działalności Grupy Kapitałowej opublikowanemu rok temu wykonanemu przez PricewaterhouseCoopers.
Nie ma tam żadnych sensacji. Większość spłacono całkowicie przed marcem 2017 (od ITI Media Finance, Legia Media Sp z o o, Skarbiec). Po marcu 2017 w trakcie spłaty były zobowiązania względem Skarbca na kwotę mniejszą niż 10 milionów złotych).
Ile długów powstało od kwietnia 2017 roku? Pierwszy kredyt w wysokości 6 milionów złotych wzięto już w lipcu 2017 co uwzględniono w sprawozdaniu PricewaterhouseCoopers. Co było później? Jak jesteś taki kumaty to może nam napisz? Wszyscy chętnie się dowiemy.
800 tysięcy euro Jędrzejczyka? 600 tysięcy euro rocznie odbijającego się od większości ligowych defensyw Carlitosa, 360 tysięcy euro rocznej emerytury Eduardo. 300 tysięcy euro rocznie trenerowi Sa Pinto w kontrakcie na trzy lata, gdy ten trener w żadnym klubie nie spędził więcej niż 9 miesięcy. Oddanie za bezcen Dąbrowskiego, Czerwińskiego, dziś czołowego stopera w lidze. Utrzymywanie przez kilka miesięcy Mauricio, wymiana Michalaka na bylejakiego drewnianego Stolarskiego. Nawet nie początek.
Zbawicielowi wolno, bo za jego? Ciekawe. Planujecie takie sprawozdanie robione przez PricewaterhouseCoopers jak rok temu czy ta specjalność zarezerwowana była wyłącznie dla poprzedników?
Gdyby rządził Legią tak samo jak łżą i robią z ludzi idiotów jego klakierzy jak ty i jz166 co roku gralibyśmy w fazie grupowej Ligi Mistrzów.
Ile jeszcze pojedziecie na wciskaniu ludziom kitów? Sezon?
Tylko samej Legii w tym wszystkim najbardziej szkoda.
Kapitan
 • 3 / 5
świrek masz bardzo wybiórczą pamięć - to są "sukcesy" Miodka: Astana Sheriff Trnawa Dudelange
Generał
 • 4 / 3
"Jako samodzielny właściciel 2MP, PP, najgorszy wynik w lidze 2 miejsce"

Jarząbki Mioduskiego to już Wiadomości przebijają w propagandzie sukcesu.
Mioduski przejął samodzielnie klub po 26 kolejce sezonu 16/17 wcześniej odcinając się od decyzji zarządu i składu personalnego tymczasem czytam, że on ma 2 MP jako samodzielny właściciel :)
Bilans Mioduskiego jako samodzielnego właściciela to 1 MP, 1 PP, 2 kompromitujące wtopy w pucharach europejskich, 1 stracone MP na rzecz przeciętnego klubu z o wiele niższym budżetem i ciągłe osłabianie sportowego poziomu klubu.
Rasputin28, Cichy : nie przetłumaczycie. Choćby smy w następnym sezonie walczyli o utrzymanie i odpadli z Gibraltarem to nic to nie zmieni. Tutaj dla niektórych role od dawna sa definitywnie przypisane i wiadomo kto byl zly, doprowadził nas do ruiny a przy okazji sie nachapal. No i wyprzedal majatek za bezcen ( ciekawe skad sie wzial ten majatek finansujacy nas do dzis) a sportowo jechal na farcie przez parw sezonów wiec sie nie liczy.
Generał
 • 1 / 2
"Zostawili dlugi....."

I kluczowe kłamstwo propagandzistów Mioduskiego.
Nie zostawili długów. Mioduski otrzymał klub z dodatnim wynikiem finansowym, co było potwierdzone raportami.
A jakie to zbawienie to widzimy wszyscy, choć propaganda użyta już do granic absurdu.
Rasputin, w samo sedno. Wódkę mu dać, dobrze chłop gada!
Pułkownik
 • 1 / 2
Szkoda, że się nie zainteresowali Rafałem Pietrzakiem. Dobry gracz jak za darmo, a odchodzi z Wisły i skorzysta klub zagraniczny.
Porucznik
 • 4 / 0
Marzy wyłącznie o grze na zachodzie Europy.
Zainteresowanie było, odmówił jest nastawiony na wyjazd z Polski
Dlaczego komentarze (nieagresywne i niewulgarne), które obiektywnie opisują rzeczywistość są tak często minusowane? Pytam poważnie,bo nie rozumiem tego.
Do takich sytuacji dochodzi m.in. gdy:

1.Komentarz nie jest absolutnie związany tematycznie z artykułem.

2. Po raz tysięczny walkowane jest jedno i to samo, nic nie wnoszące do sprawy.

3. Komentarz pochodzi od osobników m.in. Miodek out, Legiony22 czy Ramos26.
Kapitan
 • 7 / 5
Minusowane są też komentarze krytyczne w stosunku do działań klubu, wszelkie przejawy samodzielnego myślenia, ironia i sarkazm.
Kapitan
 • 5 / 2
Ja już daje tylko łapki w górę tym którzy napisali coś ciekawego i nawet niekoniecznie się muszę z nimi zgadzać. Nie podoba mi się że tyle ciekawych komentarzy jest piętnowanych i po - 10 są ukrywanie.
Inne minusy i plusy, w tym te dla mnie - mam zwyczajnie gdzieś.
brawo ty
Major
 • 1 / 7
Sa jeszcze wielonikowcy na czele z klakierem TFU81TFU, ktorzy maja mase kont i jesli nie podoba im sie co napisales moga spowodowac, zemomentlanie dostaniesz tyle minusow ze Twoj post zostanie usuniety
Bo widzisz mimo tego szamba jakie tu się zrobiło od kilku lat gdzie wszelakie trolle, gnidy i frustraci są tolerowani przez Redakcję nadal jest to strona gdzie wchodzą kibice Legii. I duża ich część ma już dosyć tego ciągłego plucia i krytykowania Legię za wszystko. Tą stronę odwiedza kilka tysięcy (jak nie więcej) ludzi a komentarze pisze może 200 osób, w tym obecnie 150 to trolle.
Kapitan
 • 10 / 16
Wchodzenie na "wyższy poziom" przez Miodka (po Lidze Mistrzów) - powroty cieniaków z wypożyczeń, przedłużanie kontraktów ze staruchami (Astiz i Cierzniak) i transfery za kasę na poziomie 6 ligi angielskiej. Mioduski grabarzem Legii.
Pułkownik
 • 8 / 9
zasponsoruj miłośniku transferów, idź do Leśnego to ci kupi Masłowskiego na pocieszenie
~Cichy
 • 7 / 9
I Vadisa i Nikolica i Prijovica a Miodek ci kupił Agrę i Rochę i szykuj się na kolejny odcinek europejskiej przygody: Astana Sheriff Trnawa Dudelange i teraz kto?
Może i kupi mu Masłowskiego, przy okazji kupi mu jeszcze Nikolicia, Prijovicia, Pazdana, Guilherme, Odjidję-Ofoe, Moulina, Hlouska, Bereszyńskiego, Bielika, Jodłowca, Brzyskiego, Malarza, Lewczuka, Niezgodę, Dossę, Dąbrowskiego, Czerwińskiego, Orlando Sa, Dudę, Nagya.
Kurrva, takiego Brozia, który i tak był lepszy od 'gwiazd' drewniaka i defensywnego impotenta Stolarskiego czy przereklamowanego gwiazdora Vesovicia.
Nawet, ja piehrrdollę, kuhrwa, Ojama po latach okazał się lepszy od wszystkich skrzydłowych kupionych za czasów Grabarza.
Tak to się wszystko nadaje, widać po grze, wynikach, wszystkim. Grabarze.
Pułkownik
 • 6 / 0
od Grabary to ty się kolego...
Podporucznik
 • 1 / 1
Kuchy King przyjedzie z pasterzami z Turcji.
Generał brygady
 • 8 / 4
Qwa a kogo maja kupić???? Ronaldo, Messiego???? Ludzie kto dla was będzie ok,zróbcie ściepę na zawodnika sami qwa. Ten zły, ten kulawy i tak stękacie ciagle.
Kapitan
 • 4 / 7
jest coś pomiędzy Ronaldo i Messim a ogórami amebo
Generał brygady
 • 3 / 2
Pomiędzy nogami to ty dynadsz, znafffco.
Generał dywizji
 • 5 / 3
Novikowas we wtorek lub w środę zostanie zawodnikiem Legii :) Pozostały szczegóły do ustalenia wróbelki ćwierkają :)
Młodszy chorąży
 • 1 / 3
A transfery z klubu ? Tam paru powinno być na wylocie np. Kopczyński, Żyro czy Praszelik.
Młodszy chorąży
 • 5 / 10
Jeśli nawet nie dojdzie żadne nazwisko to nie znaczy że nie możemy tym razem naprawdę zdominować ligi. Nazwiska nie grają. Mentalność, atmosfera, zespolowosc, radość z gry... Na razie nie do przewidzenia co się wydarzy ale nie plakalbym na zapas nad ewentualnym brakiem transferów. Pamietacie ten słynny słynny sezon gdy grała tylko dwunastka.
Kapitan
 • 11 / 7
ale wiesz ze za chwilę el LE? Jesteś jednym z tych Januszy którego obchodzi tylko kopanie się w eklapie z Miedzią Legnica?
Generał dywizji
 • 2 / 0
Ale szczęśliwi byliby w Legnicy gdyby Twój przykład był trafny...
Chorąży
 • 1 / 1
Pamiętam tamten sezon. Ale było w kadrze 13. Ten trzynasty to Roman Oreszczuk :) Byłem na meczu z Aberdeen, Reszty nie widziałem bo wyjechałem za chlebem.
Podporucznik
 • 0 / 0
Slavo coś ci się pokręciło, ostatni raz Legia grała z Aberdeen w 1990, wtedy Roman mógł grać co najwyżej na podwórku w Noworosyjsku. W 1996 roku bo o tym jak mniemam tu powyżej mowa, jedynym branym po uwagę i żelazny rezerwowym był Solnica. A nawet nie pamiętam co się działo wtedy z Oreszczukiem w tym czasie, pewnie kopał gdzieś w rezerwach...
Chorąży
 • 0 / 0
Samart
Co do Aberdeen to masz rację, ale ten czas leci. A Roman faktycznie "grał" w latach 95/97 . Aż 8 meczy. Pokićkało mi się, sorki.
Kapitan
 • 5 / 14
Szkoda, ze Michalaka tak szybko Legia odpaliła. Co gość ma przyspieszenie, wypuszcza sobie piłe na 20 metrów, dobiega do niej wyprzedzając jeszcze rywala. Wczoraj z hiszpanami ze trzy razy coś takiego zrobił. Pamiętam jak w el LM grał z finami i było podobnie
To jeszcze powiedz nam prosze w ilu meczach Legia broni sie w obrebie wlasnego pola karnego i taki Michalak moze sobie wypuszczac pilke na 20 metrow gdzie nie ma przeciwnika... Bo to w kontekscie Michalaka w Legii bardzo istotny szczegol ;-)
Generał dywizji
 • 4 / 2
Też mi się podobał wymiana dla nas raczej na minus. Inna sprawa że to raczej skrzydłowy nie dla nas do końca bo na kontry (Na puchary super) a nie kreator akcji jak np Gui
Generał dywizji
 • 4 / 2
Choć Stolarski wg mnie potencjał ma ale pokazać go może tylko jak będzie grał non stop PO i być może właśnie dlatego koncepcja z Veso w pomocy
Generał broni
 • 2 / 4
Michalak nie chciał zostać w Legii, poprosił o transfer. A Lechia też szybko go się pozbyła i to za małe pieniądze.
Generał dywizji
 • 2 / 1
Wg transfermarket 1.5 mln eur....zależy jak spojrzeć czy to są stracone nasze pieniądze czy za więcej pójdzie Stolarski ale musi grać inaczej kasy z niego nie będzie
~Xxxxx123
 • 6 / 2
No i Michalak się urwał kilka razy
I co potem zrobił?

Nam nie potrzeba sprinterów, którzy nie potrafią dobrze podać, dośrodkować ani strzelić.

Jego rajdy sa widowiskowe i niestety na tym się wszystko kończy
Kaaris on sobie nie wypuszcza jemu ona po przyjęciu po prostu odskakuje na 20 m.
To jest tzw "przyjęcie kierunkowe z przyspieszeniem" ; - )
Chorąży
 • 3 / 1
Darzę dużą sympatią Vuko; ale czy uda mu się to ogarnąć. Nie wiem. Być może to lepiej że nie zdobył mistrzostwa jak Klaf , będzie chciał coś udowodnić. Kadra się trochę zmieniła, zobaczymy co będzie. Powodzenia .
Pułkownik
 • 4 / 1
Płacheta już leci podobno na poczatku przyszłego tygodnia, następni w kolejce Kirkeskov i Novikovas i jakoś to będzie. Nie narzekałbym zbytnio. Cafu nas sporo kosztował, ale jak zacznie znowu dobrze grać to się znajdzie chętny co da 2 mln euro więc to dobra lokata pieniążków, jak nie to za 800k euro mamy dobrego gracza na lata więc też dobrze. Niech ta 3 już przyjdzie i zgrywać, a potem może jeszcze jakieś wypożyczenie 10 czy skrzydłowego kto wie. Źle by nie było. Zeszliśmy sporo z kosztów. Aż mi się nie chce wierzyć, że za 100 mln złotych nie da się w Polsce zbudować drużyny na mistrza i puchary. Mam nadzieję, że tym razem się wyrobią i nie będzie musiał biedak dopłacać z żony pieniędzy. 100 mln to powinnien być nasz maks. wydatków i wtedy można spać spokojnie nawet kosztem mistrza raz na 4-5 lat:D
Pułkownik
 • 4 / 1
dodam tylko, że wg. twittera Płacheta ma klauzulę poniżej 100k euro. A Novikovas już z Jagą dogadany i ma podpisać kontrakt wtorek //środa
Generał dywizji
 • 3 / 0
Kontrakt z jaga czy kontrakt z nami ?
Pułkownik
 • 1 / 2
lol z nami sorki
Generał dywizji
 • 0 / 1
OK bo zabrzmiało dwuznacznie i chciałem się upewnić. Gdzieś o TUM piszą?
Kapitan
 • 2 / 3
Gdyby te 100 mln było w euro to inaczej. Największym problemem polskich klubów jest to, ze złoty jest strasznie słabą walutą i klub jeśli wydaje 1mln euro to musi wydać około 4mln złotych, dlatego nawet dla średnich klubów na zachodzie wydanie kilku milionów euro na jednego gościa nie jest czymś wielkim. Taki przeciętny niemiec za 2-3 wypłaty moze sobie kupić BMW e60 a przeciętnego polaka nadal nie stać na taki samochód
Generał dywizji
 • 1 / 0
Hmmm

"Najmniej, bo przeciętnie 2183 euro (brutto) miesięcznie zarabiają pełnoetatowi pracownicy w Goerlitz (Saksonia). Najwięcej – 4635 euro – mieszkańcy Ingolstadt w Bawarii"
Pułkownik
 • 2 / 1
Dawidziuk potwierdził na twiterze Novikovasa
Generał dywizji
 • 1 / 1
To super. Wkur.wil mnie jedną sytuacją ale z drugiej strony jest to dobry zawodnik a zachowanie pokazało że zależy mu na wykgrywaniu za wszelką cenę więc mimo wszystko jeśli nie robimy komina i nie przejmuje wysokie pozostawione puste wynagrodzenie to transfer raczej na plus a resztę jak zawsze zweryfikuje boisko. Całowania Lki nie oczekuję
Płacheta,no,no nieźle,tylko my potrzebujemy wzmocnień na już a nie za 2-3lata
Młodszy chorąży
 • 3 / 5
Przejrzałem Przejrzałem ciekawości ruchu kadrowe w ekstraklasie i na chwilę obecną Legia pod względem transferów gotówkowych deklasuje resztę ekip: na Gvile, Cafu Muzyka wydała łącznie 1,15 mln euro.Drugi jest Lech 0,4 mln euro.Generalnie dominują u wszystkich transfery bezgotówkowe. Biorąc pod uwagę ze nasz klub na bank będzie dokonywał jeszcze transferów gotówkowych, pewnie też trafi ktoś z kartą w ręku a i jakiegoś ciekawego wypożyczenia też się można spodziewać oznacza to jedno - jak zwykle Legia będzie miała najlepszą pake w lidze. Tak że Koledzy zwierac poslady i czekać cierpliwie.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Samo wydawanie nie jest wyznacznikiem jeśli nie wydajesz dużych pieniędzy. Zobacz jak lechia buduje. Z roku na rok są lepsi także parametrami fizycznymi zawodników którzy idą do przodu. Wg mnie na ten moment najgroźniejszych nasz rywal choć przy tym co my pokazaliśmy ostatnio i jakby nie patrzeć niewiadomej tego sezonu bo pierwszy sezon i pierwsze przygotowania Vuko (cieszę się że jest Bortnik bo CV ma OK) nie ma co analizowc naszego potencjału oraz rywali zanim nie skończy się choć zima...
Generał broni
 • 7 / 4
Trener, mimo standardowej dyplomacji, którą każdy szkoleniowiec uprawia w trakcie przedsezonowych wywiadów, jasno określił swoje potrzeby: lewy obrońca(w tej chwili jeszcze pilniejsza sprawa) + przynajmniej jeden skrzydłowy. Mógł wprawdzie wystosować rozpaczliwy apel o pomoc, ale odnoszę wrażenie, że niczego by tym nie zmienił. Po za tym nie znamy stosunków wewnątrz Klubu i nie wiemy czy np. lada dzień jednak transfery na te pozycje nie nadejdą. Warto zatem uzbroić się w cierpliwość, wydaje mi się, bo ani trener emocjonalnymi wywiadami, ani tym bardziej my - nie przyspieszymy pewnych spraw.

Odnośnie składu, optymizmem napawa mnie aktywność Jodłowca. Mam nadzieję, że zostanie w Drużynie. Oznaczałoby to, że dwóch najlepszych, w minionym sezonie, piłkarzy w lidze na pozycji 6 i 8, gra w Legii: Jodłowiec i Martins. Cafu, Gwilia(mimo, że może grać na 10, to również na 8 mógłby być wsparciem), Karbownik, Praszelik mogliby zapewnić odpowiednią rywalizację. Wydaje mi się, że biorąc jeszcze pod uwagę stabilny na niezłym poziomie środek obrony(Jędrzejczyk, Wieteska, Remy, Lewczuk) oraz obecność Carlitosa w ataku, kręgosłup zespołu, przynajmniej na papierze, jest zachowany. To moim zdaniem kluczowa sprawa.

Nie oznacza to jednak, że nastąpił koniec budowy Drużyny. Teraz warto zadbać o kreatywność, sprowadzając skrzydłowych z prawdziwego zdarzenia oraz wyłączyć alarm na lewej obronie. Moim zdaniem wypowiedź Vuko jest bardzo rozsądna. Nie wiem co innego mógłby powiedzieć?
Sierżant
 • 4 / 5
Bardzo fajny komentarz. Widać komu zależy na Naszej drużynie a kto tylko ujada krytykując kazdy ruch ze strony czy to klubu czy trenera !
Młodszy chorąży
 • 2 / 3
Podobno jest już dogadany skrzydłowy. Płacheta. Jeszcze tylko lewy obrońca. Ale przeciez mamy lewego obrońcę z repry Jędrzejczyka. Kadra raczej jyz kompletna.
Kapitan
 • 3 / 5
Cytuje "To nie jest dużo, ale nie jest też tak, że musimy ich sprowadzać teraz, za wszelką cenę, narażając klub na wysiłek finansowy. Trzeba być gotowym żeby zainwestować, ale nie przeinwestować " Przeinwestować?????? To są jakieś żarty? Ile w przerwie letniej Legia wyda na inwestycje w dobrych piłkarzy? Jaka kwota nie narazi klub na wysiłek finansowy? Czy w ogóle w tym okienku transferowym Legia pokusi sie na jakiś wysiłek finansowy? Zobaczymy czas pokarze.
Cytat dotyczy zapewne Obradowicza, 29 letni LO, ktory ostatnio leczyl kontuzje. Chcial od Legii minimum 2 letni kontrakt, a Legia oferowala mu 1+1. O tym mowa w cytacie, gdyz Obradowicz zarabialby pewnie w Legii miedzy 400-500k rocznie. W 2 lata to juz milion i jesliby u nas doznal znowu powaznej kontuzji i 2 lata spedzil glownie w klinikach na leczeniu, rehabilitacji i trybunach to bylyby to pieniadze wyrzucone w bloto, wydane ponad rozsadek finansowy klubu. Bo nie przekalkulowano by ryzyka zwiazanego z dobrym ale drogim zawodnikiem, ktory miewal ostatnio kontuzje.
~Bubba
 • 2 / 1
Nie jestem wielkim fanem Vuko jako trenera jest więcej niewiadomych jak tego co można się pisze nim spodziewać ale skoro już jest to dajcie mu spokój chociaż w czasie przygotowań. A co on miał powiedzieć? Że chce pół nowej jedenastki jak w kasie pusto. Robi chłop robotę tym co ma. Przez ostatnie dwa lata mieliśmy wielkich legionistów jak Kuchy Rado Malarz wielki gwiazdy jak Eduardo mieliśmy Hamalainenow i innych sadikow i też niczego nie wygraliśmy. Może właśnie teraz przyszedł czas na zmiany i nowy styl bez przeplaconych gwiazdeczek.
Generał broni
 • 4 / 5
"Chłopaki zebrali doświadczenie,które jest nie do przecenienia."
To jest doświadczenie boksera kilka razy liczonego i nie mogącego otworzyć oczu po walce z powodu opuchlizny. Jakie wnioski może wyciągnąć? Nie wchodzić do ringu z dobrymi zawodnikami. No chyba że kasa jest bardzo potrzebna i dla niej jest gotowy się ośmieszać i cierpieć.
~Egon.
 • 3 / 2
Myślę, że oczekiwania wśród niektórych kibiców były nadmiernie rozbudzone.
W meczu z Włochami, które były od nas piłkarsko o klasę lepsze, wyszła nam obrona Częstochowy i od razu zaczęło się tradycyjne już pompowanie balonika, jaki to my mamy zespół i jakie gwiazdy.
Tymczasem Hiszpanie przed meczem z nami nie wykazywali przesadnych obaw o wynik, bo widzieli jak gramy i zdawali sobie sprawę, że drugi raz, tzw. dzień konia raczej nam się nie trafi.
No i nie trafił się. Ograli nas jak dzieci i pokazali miejsce w szeregu.
Standardowy wywiad trenera. Nie miał co powiedzieć. Smutne, ale taka jest obecna rzeczywistość. Najprawdopodobniej, musimy jako kibice przyzwyczaić (co nie znaczy że to akceptujemy) się do tego, że złote czasy się. Myślę, że czeka Legię mozolna droga na szczyt. Do zajęcia miejsca w górnej połówce tabeli naszej ligi skład wystarczy, ale do zdziałania czegoś więcej w Europie, chyba raczej nie. Chciałbym być bardzo mile zaskoczonym.
~Basialdo
 • 1 / 0
A co innego chciałbyś dziś zobaczyć?? Powiedz mi co miałoby być zawarte w tym wywiadzie?
W poniedziałek podpisujemy umowę z Neymarem, niestety CR7 przychodzi dopiero od sierpnia...
Pułkownik
 • 4 / 9
To co ten gość pier...li to jest jakaś farsa! Środek tabeli w przyszłym sezonie bardzo realny.
Mateusz Borek


@BorekMati
3 godz.3 godziny temu
Więcej
Przemysław Płacheta, reprezentant U21, blisko transferu do Legii Warszawa. Kwota drobna.
Generał broni
 • 2 / 2
I to jest dobre info. Dziwiłem się że biorą Kostorza a nie wzięli Płachety. Szybki, niezły technicznie zawodnik.
Generał broni
 • 3 / 2
Własnie takich piłkarzy powinniśmy kontraktowac zanim ich cena nie pójdzie w górę. Bardzo dobry transfer.
Spokojnie panowie zaraz z rzutu wstaną trolle i napisz ogórk i szrot ;)
Płacheta spoko ruch.
Porucznik
 • 3 / 10
Ogórek ,szrot .Transfer do rezerw.Czym tu się podniecać ?Jaki polski ofensywny piłkarz w tym wieku może zrobić różnicę na boisku?Ogrywanie dzieciaków na sprzedaż i coraz mniejsze ambicje właścicieli.Idziemy drogą Amiki
Taki wyszkolony hiszpański 21-latek musi dużo kosztować,a niewyszkolony i nieutalentowany szrot europejski lub afrykański lub latynoski jest tani i nigdy tego nie zmienimy. Grając szrotem na dłuższą metę nie da się rywalizować z prawdziwymi Piłkarzami. Jedyna drogą to szkolić,szkolić i jeszcze raz szkolić. Żeby to było możliwe,to trzeba mieć kasę na kadrę szkoląca i porządnie ją opłacać. Przy takim rządzeniu PZPN to się nigdy nie zmieni i to nie jest kwestia tylko prezesa. Tu trzeba reformy systemu,a nie tylko zmieniania liczby zespołów w ekstraklapie. Kiedy ostatnio (nawet fuksem) jakiś polski klub był w ćwierćfinale jakichkolwiek rozgrywek europejskich? Chyba my w LM połowie lat 90.z Grekami z Warzychą. Polska piłka klubowa stoczyła się na dno. Kraj ma 38mln ludzi i ma problemy,żeby którakolwiek drużyna weszła do fazy grupowej LE. Taki mecz z Hiszpanią pokazał, jaka jest różnica w szkoleniu młodzieży.
~L
 • 0 / 1
Szkoda że tak wygląda szkolenie w Polsce że nie potrafimy piłki dotknąć z Hiszpanią, a jak jakimś cudem ją mamy to jest panika i nie wiadomo co robić zamiast efektywnie cieszyć się jej posiadaniem. Szkoda też że w klubach gdzie możliwość są nieco szersze nie sprowadza się zawodników zagranicznych podnoszących poziom i to niekoniecznie gwiazd za miliony, ale sprowadza się porównywalne do krajowych, miernoty. Ale co tu się dziwić jak ulubione zwroty trenerów to serducho, siła, niski półpressing, oddanie pola cechy wolicjonalne i takie tam usprawiedliwiające kalectwo piłki bzdety. Zawsze zaczynać trzeba od umiejętności a dopiero potem wszystko inne. Bida z nędzą.
Wstydu U-21 na pewno nie przyniosła. Chłopaki zebrali doświadczenie,które jest nie do przecenienia. Pamiętajmy z kim się mierzyli. Nasza piłka jest w lesie w porównaniu z Europą,a to efekt archaicznego szkolenia. Świat poszedł do przodu,a my wciąż obchodzimy kolejne rocznice finału z Barcelony w 1992r.
Generał broni
 • 1 / 3
"Chłopaki zebrali doświadczenie,które jest nie do przecenienia."
To jest doświadczenie boksera kilka razy liczonego i nie mogącego otworzyć oczu po walce z powodu opuchlizny. Jakie wnioski może wyciągnąć? Nie wchodzić do ringu z dobrymi zawodnikami. No chyba że kasa jest bardzo potrzebna i dla niej jest gotowy się ośmieszać i cierpieć.
Rozumiem,że Ty masz większe doświadczenie,ale takie sprzed TV niestety się nie liczy. Każdy z tych zawodników,którzy biorą udział w takich imprezach na szczeblu międzynarodowym w przyszłości będą lepszymi zawodnikami. Czego może nauczyć lanie San Marino? Chyba jednak warto grać z lepszymi od siebie.
Generał broni
 • 5 / 8
Trener ze śmietnika stwierdził, że jest zadowolony z ilości skrzydłowych. Ciekawe bo ja po obejrzeniu poprzedniego sezonu byłem prawie pewien, że nie mamy żadnego na poziomie ekstraklasy.
Pułkownik
 • 0 / 4
z ilości czy jakości ? jak to rozumieć? jestem zadowolony z ilości skrzydłowych tzn , że nikogo więcej nie będzie ?
Zenek, powstrzymaj czasem jęzor, a właściwie paluchy nad klawiaturą! Trochę szacunku dla Vuko, który zrobił dla Legii więcej niż wszyscy na tym forum razem wzięci.
Chorąży
 • 8 / 5
Już wiecie, dlaczego Vuko pozostał trenerem, choć koncertowo przep... mistrzostwo - bo jest tani w utrzymaniu, nie podskoczy prezesowi Mioduskiemu i nie zażąda transferów.
Generał broni
 • 3 / 11
A ja myślałem, że trener jest w klubie do współpracy, a nie do podskakiwania. A ten ubóstwiany dotąd przez niektórych tutaj Magiera żądał transferów?
A co to za porównanie, jak Magierze po sezonie ubył tylko 1, a teraz odeszło 8...
A ilu z podstawowej ,matematyk z ciebie że ho ho (:
Podpułkownik
 • 1 / 1
pawelk.....Niko,Prio,Gui,Vadis.....to nie jeden
Chorąży
 • 3 / 2
Widzę, że jz166, tuba prezesa M., nie śpi i od razu daje odpór. Zapytaj, proszę, pana prezesa, po co bawi się w zarządzanie Legią, skoro nie ma dość funduszy ani nie umie (nie chce?) pozyskać udziałowców, którzy uzupełniliby braki w kasie i pozwolili drużynie wejść na wyższy poziom - absolutnej dominacji na krajowym podwórku i regularnej gry w fazach grupowych europejskich pucharów. Skoro potrafią to zrobić w Chorwacji, Czechach czy nawet na Białorusi, krajach, które nie są bogatsze od Polski, to dlaczego u nas nie można? Moim zdaniem prezes M. ma głęboki kompleks Bogusława Leśnodorskiego. Chciałby go prześcignąć pod względem sukcesów i mołojeckiej sławy, tyle że nie bardzo zna się na piłkarskim biznesie, miota się od ściany do ściany (choćby z trenerami), słucha podszeptów nieodpowiednich ludzi i jakoś mu nie wychodzi. Efekt taki, że Legia sportowo jest na równi pochyłej. Czekam z niecierpliwością na to, czy Vuko uda się odbudować (zbudować nową) drużynę, ale po końcówce ubiegłego sezonu, którą przegraliśmy m.in. z powodu błędów i niedostatków taktycznych trenera, mam wątpliwości, czy to właściwy człowiek na właściwym miejscu. Niech mnie przekona, że się mylę.
Generał broni
 • 1 / 0
Tuba leśnodorska wyzywa innych od tub prezesa, sam zapytaj. Adres chociaż znasz, atrapo kibicowska???
Generał brygady
 • 8 / 0
Przeciw Włochom Polska miała postawiony autobus w bramce.
Natomiast Hiszpania rozmontowała i przerobiła tak autobus, że Polska miała w bramce fiata 126p.
Hiszpanie też grali 3 mecze w 6 dni, ale u nas już tłumaczenie tym faktem, zmęczeniem i śliską murawą.
Generał brygady
 • 2 / 1
Z tym że polski piłkarz na poziomie u21 gra jeden mecz w tygodniu, najczęściej w ekstraklasie. O grze w europie może pomarzyć. A tutaj miał do rozegrania 3 mecze w 6 dni, gdzie musi przez 90 minut głównie biegać za piłką, pressować i bić własne rekordy biegowe. Niewykonalne i nie dziwię się że w meczu z Hiszpanami stanęliśmy. Już przed meczem były wzmianki o tym że wyniki wydolnościowe naszych zawodników są złe.
Belgowie, Wlosi i Hiszpanie grali pilka, my biegalismy bez pilki, przesuwalismy strefy, walczylismy silowo, pressowaliamy i wyprowadzalismy kontry. To inne granie, bardziej meczace, moze zmeczyc przy 3 meczu. To nie oznacza ze przez to przegralismy, ale oznacza ze nie moglismy zagrac swojej gry na tyle na ile gralismy wczesniej i wiecej poprzeszkadzac Hiszpanom.
Generał broni
 • 3 / 6
I tu wychodzi brak zmienników, którzy mogliby zastąpić zmęczonych kolegów. No dobra, to i tak jest znakomity wynik. A sukcesem był już sam awans do tej imprezy.
Z tym materiałem ludzi kadra uzyskała dobry wynik 6 punktów kto by powiedział przed euro.Liczę że w przyszłości parę osób trafi do kadry pierwszej reprezentacji
Generał broni
 • 1 / 1
Musieliśmy zagrać tzw .autobus ,ale zaparkowaliśmy go od początku w naszym polu karnym .I tak wynik na pewno byłby korzystny dla Hiszpanów ale zmiany w obronie raczej zaszkodziły niż pomogły .Piątka w obronie kosztem jednegoDP nic nie dała niestety .Za dwa mecze podziękowanie , trzeci do wyciągnięcia wniosków na przyszłość .
Kapitan
 • 0 / 0
Wnioski są oczywiście takie że szkolenie w Polsce leży.
Niepotrzebna była do tego taka wysoka porażka z Hiszpanią.
Pułkownik
 • 9 / 3
japrdl dariusz na koniec w tv powiedzial ze "to nie byla deklasacja tylko nasi byli zmeczeni"

wynik 5:0
posiadanie pilki 67% - 33%
sytuacje bramkowe 32 - 4
rzuty rozne 10 - 1

no serio prawie to wygralismy :)
Kapitan
 • 6 / 5
ja pitole nawet oczywiste fakty te lizod**y i pantofle minusują XD
Dupa boli, bo jak wiadomo nie można Polski krytykować i pokazywać prawdę.
Już dawno stwierdziłem że na tym forum jest plaga „minusowców”, którzy robią to albo po złości albo jakiś debil posiada multi konto
nie jeden kolego , a bardzo wielu
Redakcjo, Konrad Paśniewski ma dziś urodziny, wypadałoby o tym wspomnieć...
Wszystkiego najlepszego dla Niego:-)
Pozdrawiam
Tak sobie myślę po co wy się podniecacie wartością naszych piłkarzy.Nawet gdyby Wieteska poszedł za 20 mln to co wy z tego będziecie mieli? Prezes i tak powie że nas nie stać na graczy za milion euro.
Generał broni
 • 2 / 6
Stać, ale doświadczenie pokazuje, że ci za 1 mln euro nie dawali tyle, ile się od nich oczekiwało.
Kardynal

A jeśli Legia wygrywa mecz, to co ty z tego masz?
no nie wiesz , przej ...ne bo nie może trolować (:
Strategia Michniewicza na ten mecz "grać z kontry bez względu na wynik"
Generał brygady
 • 3 / 0
Jakby nasi poszli na wymianę ciosów z Hiszpanami to by się to skończyło dwucyfrówką.
My pojechaliśmy na te MME walczyć o przetrwanie, czy grać w piłkę?
masz plusa
W sumie to Miodek źle nie zrobił ze sprzedał Szymańskiego przed ME. Zabezpieczył się przed ew sukcesem Wieteską. A na dziś Szymi, mimo że bsrdzo to lubię jako piłkarza, to na ME zwyczajnie nie błysnął. Ma to coś czego brskuje Polakom czyli odwagę w gdzie 1 na 1 tylko brakuje mu trochę techniki, no ale nasza szkółka jaka jest każdy widzi. Wychodzą ambitni ludzie, nauczeni walki, ale technicznie nawet przy predyspozycjach wlasnych jak Szymi, to coz szału nie ma :) liczę że coś ruszy w nowej akademii. No a na dziś U21 i tak ugrali więcej niż się spodziewalismy:)
Przepraszam za błędy autokorekty, zapomniałem sprawdzić przed wysłaniem postu.
Generał broni
 • 1 / 9
Piszesz i tak lepiej niż niektórzy po autokorekcie :)
Kapitan
 • 4 / 0
kierownik,
Wygrywając z Portugalia, wyjeżdżając na turniej i zdobywając tam 6 pkt i tak zrobili 200% normy.
Szkoda tylko że przykryli tym poziom PMS i Boniek będzie się teraz pławił sukcesami Czesia Michniewicza i kadry u21
Generał broni
 • 2 / 11
Grunt, że Michniewicz został już przed tym meczem obwołany następcą Brzęczka i genialnym strategiem.
~L
 • 0 / 1
Trzeba sie cieszyc ze pognili Szymanskiego przed turniejem i to jeszcze za taka kase
Tylko sporo wieszalo psy że poszedł za wcześnie, teraz dla odmiany niech odezwą się ci którzy uważają że Wieteske należało sprzedać przed turniejem zawsze jest punkt zaczepienia i krytyka wszystkich ruchów - polska mentalność
Pułkownik
 • 2 / 6
Wlosi juz maja lepszy bilans niz Hiszpanie
Polska juz jest trzecia
jz166

O ja cię!
Ale ciebie dupsko boli!
Generał broni
 • 2 / 9
Dupsko, to ty masz codziennie w lustrze.
No tak Polacy grali pięknie i tylko trochę byli gorsi.

A ta porażka to niefart.
Ajajaj!
Generał broni
 • 2 / 8
Nie wiem, komu te brednie imputujesz, ale chyba prowadzisz dialog sam ze sobą, a to już wymaga wizyty u specjalisty z zakresu zaburzeń.
Kapitan
 • 1 / 1
Jesteście siebie warci w tej dyskusji :)
Trzymajcie równy poziom
Zamknij d...? Naprawdę? Niby dorośli ludzie a takimi słowami się wyzywają... Żenujące.
~Czesiu miszcz
 • 1 / 0
Ale nas klepią jak Najman mate.. masakra..
Pułkownik
 • 2 / 6
Wlosi juz maja lepszy bilans bramek i tyle samo punktow
Dlaczego sa nadal na 3 miejscu?
Polska powinna byc trzecia
Porucznik
 • 4 / 0
A potem zdziwienie,że polskie kluby ściągają zawodników z 3ligi hiszpańskiej.Nic dziwnego jak oni w dużej większości są lepiej wyszkoleni nawet od piłkarzy naszej reprezentacji.Za 2,3lata w polskiej lidze w podstawowych składach będzie grało więcej hiszpanów niż polaków do tego to zmierza patrząc po ostatnich i tym okienku w szczególności.
Pułkownik
 • 5 / 5
Wszystkie mecze byly bardzo slabe
Poprostu fura szczescia
Brawo slupki
Słaby to ty jesteś i świadcza i tym twoje brednie które wypisujesz skończ z dopalaczami
Oho p0lakom pupa boli jak ktoś prawdę powie......

Fart i tyle w temacie.
Jakoś w 2 poprzednich meczach pilkarze byli cacy, choc już po losowaniu byli skazani na 4 miejsce w grupie. "Brawo Panowie, super pokolenie", niektórzy myśleli jak wyciągnąć Pestke z Cracovii . Dziś grają bardzo słabo , widocznie 2 poprzednie mecze dały sie mocno we znaki. A byc może gramy z Mistrzem Europy.
Generał broni
 • 1 / 1
Tak, ale ci sami Hiszpanie gładko ulegli Włochom. Może choćby z tego względu były jakieś podstawy do oczekiwania lepszej gry Polaków?
Mecz meczowi nigdy nie jest równy a patrząc na całe MME Polacy zrobili wiecej niż oczekiwano.
Generał broni
 • 1 / 0
Oczywiście, że wykonali 200% normy. Sam awans do Euro U-21 był niespodzianką i sukcesem.
Chłopaki po prostu nie doczytali "Narodowego Modelu Gry".
Marszałek Polski
 • 1 / 0
A na pewnym portalu:
Fatalnie ułożyła się pierwsza połowa tego meczu dla Polaków...
Generał brygady
 • 3 / 1
Tymczasem przed meczem telewizja i dziennikarze już zaczęli pompować balon. I wówczas reprezentacja wróciła do swojej standardowej gry, gdy jest pompowany balon. Jak się nas skazuje na porażkę przed meczem, tylko wtedy umiemy wygrać ;-)
Ale serio, Hiszpanie 10 klas lepsza gra od Włochów. Nasi grają dokładnie to samo co z Włochami, co wystarczyło na nich, na Hiszpanów już nie wystarczyło. Wystarczy umieć rozklepać naszych drewnianych piłkarzy szybką wymianą podań, a nie pałować górne piłki na wysokich stoperów z bocznych stref.
Inna sprawa że nasi nie mają już siły na pressing przez 90 minut. Zapewne w dwóch poprzednich meczach przez 6 dni pobili swoje rekordy przebiegniętych kilometrów i teraz nie ma już pary
Trening Hiszpanów, w tle dzieci we mgle.
Generał broni
 • 1 / 6
Niestety to już są absolutne szczyty polskiej piłki. Zespół Michniewicza wyszedł na 3 mecz po prostu zupełnie zużyty fizycznie. Chłopaki nie mają siły, by rozegrać 3 mecze, bo nie są w stanie odpocząć po takim zaiwanianiu. Przez to popełniają kardynalne błędy, a z braku sił dopuszczają przeciwnika aż niemal do wjazdu z piłką do bramki.
Porucznik
 • 4 / 2
Patrząc po ilości minusów pod moim przed meczowym wpisem to forumowi eksperci naprawde uwierzyli,że ogramy Hiszpanie.Dwa mega szczęśliwe zwycięstwa zamazały rzeczywistość.Pierwsza połowa wyglądała tak jakby Hiszpanie grali sparing z San Marino.Ogromna przepaść.
Generał broni
 • 0 / 0
Bo "znafcą "się jest jak się zna wynik , nie wiedziałeś.
Pułkownik
 • 3 / 1
ogólnie to ten mecz wygląda jakbyśmy grali z hiszpanami w siatkówkę tylko, że odwrotnie.
nie wiem czy hiszpania ma w ogóle reprezentację w siatkówce, ale wygląda jak my byśmy nie mieli reprezentacji w nogę :)
jakby musieli wygrać z nami 8:0 to by wygrywali do przerwy już 8:0.
W siatę to w 2007 Hiszpania była Mistrzem Europy :)
Patrząc na to na jakim poziomie gra Hiszpania, to w sumie nie wiem czy się cieszyć, czy wkur****, że gramy z nimi na końcu...
Czesiu taktyka przykryl nasze braki, solidna, dobrze zbudowana obrona wystarczyla na Belgow i Wlochow, ale jak trener przeciwnika obejrzal mecz z Wlochami, odrobil lekcje z rozpracowywania przeciwnika i nakazal zawodnikom grac maksymalnie szeroko przy linii zeby rozrywac strefy, dosrodkowywac do drugiej linii, gdzie nie ma obroncow i strzelac duzo z dystansu to juz nasz autobus na niewoele sie zdaje. Tak ze brawa dla pilkarzy, brawa dla Czesia, ale pilkarzy mamy w wiekszosci ograniczonych technicznie i tego nie przeskoczymy. Szkolenie lezy i kwiczy, Hiszpanie o 2 klasy lepsi.
Kapitan
 • 1 / 1
Trzeba przyznać że trener Hiszpanów odrobił zadanie z analizy przeciwnika. Hiszpanie wchodzą skrzydłami, potem się cofaja, rozciągają, zamieniaja się pozycjami, dużo pracują bez piłki, a nasz autobus coraz bardziej dziurawy
Marszałek Polski
 • 3 / 1
Dzisiaj dla odmiany przegląd dna i wodorostów. Tak jak każdy sposób grania w piłke ma swoje zalety i słabe strony, to dzisiaj widać tylko to drugie. Sześciu w linii broni, przed nimi trójka i Buksawood z przodu. Drepczą małymi kroczkami patrząc jak hiszpanie sobie podają, poprawiając piłeczke na 16-20 m przed bramka żeby se ulżyć. Dwie poprzeczki i bramka z tego tytułu. Zero presingu, który dzisiaj na wodnistej murawie może byc skuteczna bronią.
Niestety żenada,
Marszałek Polski
 • 2 / 1
W ogóle to jest jakies tchórzliwe i bez żadnej wiary w cokolwiek. Ciekawe czy Czesiu podejmie jakąś próbę zmiany po przerwie. Już uj z wynikiem ale więcej prawdziwej walki i próby strzelenia bramki.
Generał brygady
 • 3 / 0
Alaryk
Z całym szacunkiem dla Ciebie kolego- żeby nawiązać walkę, trzeba wymienić parę podań by była czy to akcja, kontra i to musi bazować na precyzji zagrania.
Dziś Hiszpania często naszym nie dawała wymienić nawet 3 podań. Więc co po lepszej walce jak nasi po prostu nie mieli za bardzo piłki przy nodze. Jak mieli to zaraz tracili. Kontry przecinane, dużo strat itd.
Tu pewien użytkownik miał rację, że niestety będzie deklasacja i nie pomylił się nawet co do wyniku. Szkoda, że takowy osobnik ma radochę z tego faktu i nie rozumiem tego, bo to chyba nasz rodak.
Mimo wszystko ta kadra wypadła na pewno lepiej niż U20. Wiem, marne pocieszenie.
Kapitan
 • 2 / 0
Dzięki PICCO za głos rozsądku
Marszałek Polski
 • 1 / 1
PICCO - - dzisiaj niec nie było. Z Włochami Ibelgami był nieustanny presing i odbiór. Dzisiaj była kupa. Zero ruchu. Ja nie mówie o finezji z przodu. Ja mówię o graniu tego co zwykle, tyle że na odpowiednim poziomie. Dziś tego nie było.nawet poziomu nie było. Niczego nie było, jak mawia mój idol Krzys K.
Generał brygady
 • 2 / 0
Przemix nie ma za co, chociaż wolałbym stosować głos rozsądku po wygranym meczu Polski, czy Legii.

Alaryk
Nasi byli za wolni nawet na pressing. Oni chcieli walczyć, zgoda, w pierwszym kwadransie meczu zwyczajnie strasznie się cofnęliśmy. Z jednej strony to rozumiemy, z drugiej nie.
Jak oglądałeś mecz Włochy - Hiszpania z tego turnieju, to sądzę, że byłeś tak jak i ja w szoku, że daliśmy radę Włochom. Wiem, że grając brzydko, przeszkadzając itd. Tamten mecz był na jeszcze większej intensywności, szybkości niż w dzisiejszym Hiszpanii przeciw nam.
Wracając do tematu Hiszpan- oni zwyczajnie byli za szybcy w każdym elemencie. Od podejmowania decyzji, myślenia na boisku, po zagrania, które widać nie sprawiały im problemu, widać, że mieli to wszystko wytrenowane, wypracowane bez przypadku + bazując na odpowiednim przeglądzie pola. Oni naszym nie dawali nawet niekiedy dotknąć piłki a nawet samych siebie bo byli zwyczajnie bardzo szybcy, więc i o pressing w takich sytuacjach jest bardzo ciężko. Oni potrafili zarówno skrócić pole gry, jak i rozciągnąć i potrafili to tak robić szybko, że nasi nawet bez piłki byli wolniejsi od nich z piłką.
Takie jest moje zdanie.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Fakt, byłem w szoku że dalismy radę Włochom i z rosnącym zdumieniem patrzyłem jak ich ogarnia coraz wieksza frustracja, niemoc i złość, które odbierały rozum. Myślałem, że to moze byc metoda również na Hiszpanie, choć znam wartość przeciwnika. W tym sensie metoda, ze oni mieli dwóch bardzo elektrycznych stoperów i kazde dośrodkowanie to były syreny alarmowe. Pomyślałem sobie, ze przy presingu i paru drągalach z przodu ( w tym osławione stałe fragmenty) cos dźwigniemy. Ale kolesie dzisiaj stali. STALI. I to ich zgubiło.
Pułkownik
 • 1 / 4
No to wartość Wieteski właśnie gwałtownie spadła. A już niektórzy liczyli wyimaginowane miliony. A ja bym się cieszył, gdyby u nas jeszcze został. Brakuje nam w szatni liderów, a Wieteski podobno ma na to zadatki.
Tak jak od jednego meczu nie wzrosla, tak samo od jednego meczu nie spadla. Analizowales za ktore bramki odpowiada czy po prostu uznajesz ze jak jest 0:3 do przerwy to na pewno winny Wieteska?
Pułkownik
 • 2 / 2
HB, właśnie się z Tobą zgadzam. Niektórzy myśleli, że wartość Wieteski poszybowała w kosmos od jednego meczu z Włochami. Dla mnie były to nierealne historię, bo nikt poważny nie wydaje milionow euro po jednym meczu. Moim zdaniem Wieteski nie jest gotowy do podboju zachodu. Ale może za 2-3 lata być z niego reprezentacyjny gracz.
Ale zainteresowanie nim bylo juz przed MME, wiec to nie tak, ze nie jest gotowy. Jest inwestycja jak kazdy inny mlody obronca, gdzie by nie poszedl nikt go nie kupi od razu do pierwszego skladu, ale do dalszego rozwoju.
Pewnie nadal się krecimy wokół kwoty 4 max 5 mln
Pułkownik
 • 0 / 3
Dajcie spokój u hiszpanów większość to dorosła repra, taka prawda
Pułkownik
 • 3 / 7
Wlosi tez prowadza
Mam nadzieje ze nasi odpadna bo nie zasluguja by grac dalej
Poprostu nie umieja i tyle
Generał brygady
 • 3 / 0
Narodowy Model Gry ?! Panie Boniek... kończ waść, wstydu oszczędź !!!
Szybko poszło z tą olimpiadą.
Pułkownik
 • 4 / 8
Chcialbys ich jeszcze na olimpiadzie ogladac?
O nie dziekuje.wstyd w skali europejskiej mi wystarczy
Generał broni
 • 3 / 6
Każdy normalny by chciał, bo to daje duże szanse na wzrost wartości tych zawodników, choćby Wieteski, ale co taki muł jak ty może o tym wiedzieć?
Kapitan
 • 2 / 3
Tellkin, wstyd mi za takich kibiców jak Ty, zakomeksiony dupku
Pułkownik
 • 1 / 1
Zaproponuj swojej mamie cos podobnego.
Pułkownik
 • 1 / 5
Moze ogladasz inny mecz nie dupku
Mi jest poprostu wstyd ze mamy w polsce taki futbol
Co to ma do kibicowania?
Kapitan
 • 0 / 1
Walczymy z dużo lepszym przeciwnikiem i tyle. Na ten moment na tyle nas stać. Jak Ci wstyd i życzysz im żeby odpadli to przerzuć się na siatkówkę albo żużel. Albo kibicuj Barcelonie jak zakompleksiony Stanowski. Wtedy będziesz rzadko czuł wstyd.
Nie rozumiem jak można życzyć tym chłopakom żeby odpadli.
Pułkownik
 • 2 / 7
Mysle ze porownujac naszych do skupkow to wlasnie te slupki obrazamy
Poprostu wstyd na to patrzec i tyle
Czy można wygrać wyłącznie żelazną, jak widać można... raz ;)
Grecy mowia ze mozna nawet ME zostac.
Fakt.
I jeszcze jedno. Z naszym szkoleniem w Polsce wciąż musimy używać słów: walka, gryźć trawę, nieustępliwość, gra bark w bark, gra z kontry, siła, gra ciałem, przewaga wzrostu itp.itd. A w Europie po prostu gra się w piłkę. I to się ogląda z przyjemnością.
Generał brygady
 • 1 / 2
Panowie piłkarze Hiszpanie, pokazują miejsce w szeregu naszej drewnianej młodzieży. Przykro się na to patrzy. Dwa pierwsze mecze przyslonily, to jacy jesteśmy słabi.
A z Michalakiem to jednak daliśmy ciała...
Generał broni
 • 1 / 7
Sto pięćdziesiąty raz powtarzam, że to Michalak bardzo chciał odejść z Legii i naciskał na transfer.
Pułkownik
 • 2 / 5
Wlasnie slysze ze jeden z Hiszpanow U-21
Gra w Dinamo Zagreb i wlasnie ktos go kupil za 25.000.000€
A u nas sprzedaje sie za czapeczke skiweczek bo jestesmy frajerami i kazdy w europie to wie
Mów za siebie.
Ty na serio to piszesz? Czy kiedykolwiek jakiś zawodnik z polskiego klubu dostał ofertę powyżej 10 milionów? Nie mamy takiej renomy jak kluby z byłej Jugosławii. Nawet Jozak powtarzał, że gdyby Szymański był Chorwatem, to byłby wart kilka razy więcej.
Pułkownik
 • 2 / 4
Obstawiam wynik 20:0 dla ESP
To chyba najoptymistyczniejsza wersja. Hiszpanow przyjemnie sie oglada, tylko szkoda ze ich rywalami sa Polacy.
Umknęło mi jedno 0, myslalem ze piszesz o wyniku 2:0.
Druzyna sie zgrywa a wzmocnien brak. Znowu przyjda przypadkowi gracze za piec dwunasta. I nie ci ktorych chcialby trener. Niektorzy beda potrzebowali kilku miesiecy zeby dojsc do formy. Tak to niestety wyglada przez ostatnie dwa lata. W ten sposob awansu do LE sie nie wywalczy. Ale cisnienia na gorze chyba nie ma. Sprzedali Szymanskiego, lada chwila pojdzie Wieteska i budzet bedzie sie zgadzal. Typowe myslenie korporacyjne.
Pułkownik
 • 1 / 3
Dziwie sie ze naszych wogole chce ktos kupowac
Chorąży
 • 0 / 0
Chodzi ci o piłkarzy Legii czy Polaków ?
Pułkownik
 • 1 / 4
Ogladam wlasnie necz U-21
Dramat jacy nasi sa drewniani w porownaniu do Hiszpanow
To mecz Hiszpania - 11 slupkow
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Ameryki nie odkryłeś
Belgia - słupki 2:3
Włochy - słupki 0:1
Generał brygady
 • 1 / 3
W tych dwuch meczach mieliśmy więcej szczęścia niż rozumu. Dzisiaj ten fart się skończy i może być bardzo przykry wynik.
Generał brygady
 • 1 / 3
Miało być dwóch
Generał brygady
 • 2 / 0
Na TT da się znaleźć info że temat Obradovicia umarł bo serb chciał za dużo kasy i 3 lata. Podobno złożyliśmy 250k euro oferty za Kirkeskova
Marszałek Polski
 • 0 / 0
W zimie kupiliśmy 2 mlodych i wypożyczyliśmy
Kostorz był na zgrupowaniu
A gdzie jest Skibicki
Generał broni
 • 0 / 0
Za chwilę mecz z Hiszpanią , Michniewicz zmienił trochę skład linii obrony i pomocy .Jak nie trafił ze składem i przegra to dopiero będzie jazda po nim .Ryzykant , ponoć zwycieskiego składu się nie zmienia .Jak wygra to okaże się trenerem przez duże T.
Porucznik
 • 0 / 5
Niestety fatalna decyzja.Jagiełlo powinien grać za Gumnego a Fila powrót na prawą obrone.Przegramy niestety,ale nie tylko przez tą decyzje.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Panowie Czesiu zmienia bo chłopak8 oddychają rękawami
Już po meczu z Belgami pierwsze pytanie było czy damy radę się zregenerować
Z Włochami też grał inny skład niż z Belgią.
Generał broni
 • 4 / 1
Robbson domaga się prawa do krytyki. Krytyka jest ważna i potrzebna, ale tym rózni się od krytykanctwa albo wręcz trollowania, że krytykujący musi argumentować. Bez argumentów to jest zwykła sr.aczka umysłowa. Tak samo jest z wychwalaniem.
ARGUMENTACJA PANOWIE!!!!
Generał broni
 • 3 / 2
Hm, jakiej argumentacji oczekujesz od trolli? Z natury rzeczy troll nie ma argumentacji, inaczej by nie był trollem.
Najlepsze są odpowiedzi. Było sobie kupić klub.
Nikogo nie krytykujmy.
Nie podoba się trener :było sobie zostać trenerem. Rób papiery i zaap..... j na trening.

Nie podoba się piłkarz. Sam za niego zagraj.

Niestety coraz glupsze są posty szczególnie jarzabka
powoli dobijają do poziomu doświadczonych właścicieli drużyn piłkarskich z FMa...
Krytyka byla, jest i bedzie. Jeśli ktos krytykuje, w sensowny sposób przedstawi swój sposób widzenia wtedy ok ale jeśli garstka 20-30 osób dosłownie żyga tym samym codziennie pod większością artykułów to jest to juz poprostu żenujące.
Zobaczymy. Nie chcę siedzieć ciągle z telefonem i pytać, kiedy ktoś dojdzie

Vuko między wierszami daje nami info, że naciska, ale transferow brak...
Kapitan
 • 4 / 1
Potrzebujemy lewego obrońcy i przynajmniej jednego zawodnika na skrzydło. To nie jest dużo, ale nie jest też tak, że musimy ich sprowadzać teraz, za wszelką cenę, narażając klub na wysiłek finansowy.

Za to zdanie temu zaprzecza.Dopracuj swoje teorie bo marny z ciebie telepata.
Marszałek Polski
 • 4 / 0
Czytam kolejny wywiad z naszym trenerem i dobrze gada
Jak jeszcze będzie umiał teorię przełożyć w praktykę byłoby super
Wiem zaraz co niektórzy wyciągną ciężkie działa ale dajmy facetowi szansę
Ja też nie skakałem pod sufit z radości jak go wybrali
Generał brygady
 • 3 / 5
Ja pier..ę !!!
===========
Do tej pory byłem optymistą ale po przegranym w sposób frajerski MP przez LEGIĘ zostanę chyba pesymistą !!!
======================================================================================
Jak można było przegrać MP mając 3 albo 4 szansę na zdobycie MP !!!
Widocznie prezes Mioduski wolał nie wypłacać premii za zdobycie MP - chyba 3 mln zł. bo chyba zalegał z wypłaceniem premii za poprzedni sezon. Zwolnił lub sprzedał najbardziej doświadczonych i najlepszych piłkarzy. Dopóki nie zdobędzie 15 MP będę bardzo krytycznie podchodził do jego osoby. Niech udowodni, że przegranie MP to tylko wypadek przy pracy. Gdzie ku....a te wspaniałe transfery - na razie cisza. Prezes Leśnodorski w tej chwilo to przy prezesie Mioduskim MISTRZ !!!
Jeżeli w następnym sezonie zdobędzie MP to go przeproszę ale na razie to jest dla mnie amator. Nie uczy się na błędach. Czy Vuco da radę ?
Nie wiem ale jak nie wygra MP to żadne tłumaczenia nie pomogą niech spier....la z LEGII - nie ma miejsca dla nieudaczników w LEGII !!!
Boli mnie bardzo przegrane MP. Pewnie jeszcze potrzebuję trochę czadu ale z każdym rokiem widzę LEGIĘ coraz słabszą.
A niech tylko nie awansuje LEGIA do fazy grupowej LE - to będzie KATASTROFA i i wielki wstyd. Kibice regionalnych klubików wpadły w euforie bo LEGIA nie zdobyła MP ale za to udało się zdobyć w drużynach juniorskich U-17 i U-15 co jest małym pocieszeniem dla kibiców LEGII a wielką tragedią dla zakompleksionych kibiców regionalnych klubików,
Pierwszy sprawdzian LEGII to awans do fazy grupowej LE - musimy przejść 4 rundy - będzie ciężko. Czuję, że w 1 rundzie z wyjątkiem LEGII odpadną pozostałe polskie drużyny - strach się bać !!!

Tylko LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał broni
 • 1 / 4
Ja niestety jestem pesymistą od początku ,niestety wszystkie moje obawy się spełniają Jedynie akademia idzie dobrym torem no ale to oddzielny podmiot ,niekoniecznie w przyszłości musi być w Holding Legia .DM otoczył się bardzo słabym sztabem współpracowników .Dlaczego nie zatrudnił prezesa ,samemu pozostając w cieniu tylko on wie .DM całe zawodowe życie działał w innych dziedzinach ,możliwe że mecze oglądał okazionalnie .Miałem małą nadzieję że znajdzie zasobnego inwestora ,niestety na to się nie zanosi .Żeby też nie przesadzać że tylko DM jest wizionerem ,bo buduje akademię ,Jagielonia właśnie oddała do uzytku ośrodek treningowy z miejscem na akademię ,bez pieniędzy z budżetu państwa .
~dekiel
 • 0 / 0
10/10
Pułkownik
 • 0 / 1
Bądźcie optymistami, na bycie pesymistą jeszcze będzie czas. Zamykamy poprzedni sezon, kończymy opowieści o wietrzeniu szatni, Miodku itd. Od wyjazdu do Austrii zacznie się poważna zabawa. Chciałbym, żeby do piątku w Legii pojawił się konkretny grajek jak nie to trudno czekamy na sparingi, w szczególności ten z Pilznem i gry eliminacyjne.
Podporucznik
 • 4 / 5
Supertrener... Super przygotowania... Strach się bać...
Starszy kapral
 • 3 / 10
Rzezniczak dwa babole w dzisiejszym sparingu.Upiekło się Mioduskiemu,że mu Rzeznik odmówił.
Za to tobie psychiatra napewno nie odmówi.
~skauting
 • 0 / 1
Jarząbki, czy Miodek już dzwonił do Bawarii?
Chorąży
 • 1 / 0
tak, zamówił cysternę piwa.
~Bubba
 • 2 / 8
A tak z innej beczki a sądował ktoś temat Nikolicia czy w ogóle jest szansa go ściągnąć i czy jesteśmy tym zainteresowani
Po co nam taki stary zawodnik?
Zresztą nie dość, że mało nie będzie chciał, to jeszcze powiedział, że chce skończyć karierę w Videotonie.
~skauting
 • 0 / 2
Nie jarząbku, Lewandowski przyjdzie.
Porucznik
 • 5 / 4
Wczoraj oglądałem drugą połowe Chorwacja u21-Francja i zaimponował mi wchodzący z ławki Kulenovic.Wygrał pojedynek siłowy ze stoperem wycenianym na 40mln euro potem zwiódł go balansem ciała i szkoda tylko,że trafił w słupek.Może być z tego chłopaka duży pożyek w niedalekiej przyszłości.To będzie napastnik kalibru Lewandowskiego a może nawet lepszy i oby klub dał mu szanse a nie puścił za grosze przy pierwszej lepszej okazji.
Porucznik
 • 6 / 13
Kulenovic, Sanogo, Niezgoda to piłkarzy których ściągnął Leśnodorski. Ciekawe, czy uda się ściągnąć kiedykolwiek jeszcze najlepszego strzelca rezerw Dinama Zagrzeb...
Kapitan
 • 3 / 1
Też uważam że Kulenovic się bardzo rozwinął...
Moim zdaniem spokojnie może walczyć z Songo o miejsce w składzie...
~skauting
 • 0 / 2
Tak jarząbku, kaliber Lewandowskiego. A może i ogra Obamę w kosza?
Chorąży
 • 0 / 0
skauting
Jakiego Obamę ? Bin Ladema ? Podobno nie żyje. A może chodzi o Baraka ?
Chorąży
 • 0 / 0
Sorki trochę się podpaliłem i nie doczytałem o koszu :)
Analogia z Realem to trochę na wyrost,ale oddaje sens. Vuko obserwował(i nie tylko) od lat kolejne obozy przygotowawcze u kolejnych trenerów lub ludzi zajmujących stanowisko trenera. Jeśli nie tracił czasu,to może wreszcie coś z tego wyjść. Rozpoczął z rozmachem od wietrzenia szatni. Pożegnał piłkarzy,których bali się ruszyć trenerzy z większym nazwiskiem. Jeśli dotrze do głów zawodników,to może tu zbudować zgrany gang,który swoją wolą walki będzie odbierał chęci do gry przeciwnikom. Czasu ma więcej niż każdy o tej porze roku w ostatnich latach. Zawsze musieliśmy przecież zaczynać od kwasów po Superpucharze Polski.
Walczyć, trenować...
Porucznik
 • 6 / 9
Kogo bardziej potrzebujesz. Skrzydłowego czy lewego obrońcę? Czy obu?
"Powiem tak: dużych wymagań w tej chwili nie mam."

Dlatego Vukovic jest trenerem Legii. Zauważcie, że Pan Prezes nawet 1 wywiadu nie udzielił dla kibiców od czasy utraty MP. Ignoruje nas, jest niedostępny dla kibiców i mediów. Nie wiadomo na czym stoi w ogóle klub
Już tu jeden był,który nie ignorował mediów i jeszcze sprzątamy po tych kontraktach.
Po sezonie:
"Mioduski powinien usunąć się w cień, najlepiej niech przestanie udzielać wywiadów. W każdym z nich opowiada brednie." (nie jest to cytat, tylko ogólny pogląd na Legia.net)

W trakcie przygotowań:
"Prezes nawet 1 wywiadu nie udzielił dla kibiców od czasy utraty MP. Ignoruje nas, jest niedostępny dla kibiców i mediów. Nie wiadomo na czym stoi w ogóle klub"

Logika:
"Umarła"
Porucznik
 • 1 / 8
japier3dolejcie

ja tego nie pisałem :)

know(l)edge
Tylko, że to zatrudnianie trenerów ze skrajności w skrajność. Albo taki grzeczny co nic nie powie jak Klaf czy Vuko, albo tacy którzy chcą swojego zaciągu jak Hasi, czy Pinto. Brakuje trenera zrównoważonego
Albo taki grzeczny jak Magiera któremu wystarczył Mączyński? A moze furiat Hasi którego doskonale znał zatrudniony przez Leśnego dyrektor sportowy z doswiadczeniem Żewlakow? Czy moze Stanisław Czerczesow który doskonale sie odnalazł w Legii i chcial zostać ale Leśny postanowił mu podziękować?
~brednie
 • 1 / 3
Co ma powiedzieć jarząbku? Że osłabił drużynę i dzięki temu awansujemy do fazy grupowej Ligi Europy? Nie bój się, Mioduski ma parcie na szkło, jeszcze usłyszysz mądrości prezesa.
Vuko tylko nie zepsuj tego!
~Mg-42
 • 0 / 1
Oj bida w Legii a jeszcze chcą sprowadzać byle kogo zamiast grać swoimi młodymi chłopakami którzy na pewno rwą się do gry
Chorąży
 • 4 / 3
Po trzech latach udało mi się zalogować. Zawsze robiłem błąd. Ale jestem.
Jak coś to prawie co dzień tu wchodzę i czytam. Jednych lubię bardziej drugich mniej. Życie :)
Generał broni
 • 2 / 4
Jakie cele stawia sobie Legia i kibice jako klub ?Jeżeli myślimy o LE .to niestety trzeba się liczyć z inwestycjami .Jak nie będzie LM to kolejna obsuwa finansowa i jeszcze mniej albo wcale środków na inwestycje .Kwadratura koła . Na dzisiaj działalność DM to jeden pozytyw ,rozpoczęcie budowy akademii .To co się dzieje w klubie to jedna wielka porażka .W pucharach europejskich przez dwa lata porażka .MP porażka ,PP porażka .Drużyna jest najsłabsza od wielu lat .Widzów na stadionie coraz mniej ,brak nazwy stadionu ,wpływy z cateringu i sklepu mniejsze .Legia popada w przeciętność czego wielu udaje że nie widzi .Legia potrzebuje inwestora ale i prezesa do zarządzania klubem .
Chorąży
 • 1 / 1
na dzień dzisiejszy to powalczmy o LE a nie LM .
Generał broni
 • 0 / 1
Tak miało być LE a nie LM
~DamianL
 • 1 / 2
Drużyna najsłabsza od lat a najbardziej krytykowany zawodnik obok Kucharczyka odchodzi za 5,5mln euro a kolejni najsłabsi od lat w kolejce jeśli nie w tym sezonie to w następnym.
~Borys
 • 2 / 1
Zamiast pisać jakieś bzdury o kocurach zobaczcie sobie jak ŁKS gra w piłke.Dzisiaj rozjechali 4-0 Płock mają swój styl,pomysł na gre i go realizują.My przy tym składzie któy mamy przy odpowiednim pomyśle na gre moglibyśmy dominować w lidze.Jak oglądałem dziś ŁKS to my w tym sezonie ani razu tak nie zagraliśmy.
~Zielony
 • 1 / 5
To leć do łodzi i kibicuj ŁKSowi.
~Lesny Dziadek
 • 1 / 3
Zeby nie przeinwestowac....Trzeba najpierw miec co inwestowac...
Jeden skrzydłowy i LO to absolutne minimum. Ja do tego zdecydowanie dodałbym dobrego ofensywnego pomocnika. Drugiego skrzydłowego też.
Młodszy chorąży
 • 0 / 1
Mateusz Żyro, Michał Kopczyński - ciekawe jak przez rok się rozwinęli...
Starszy sierżant
 • 1 / 2
tych dwóch to w trybie natychmiastowym powinno być wysłanych do Żyrardowianki Żyrardów , dopłacić nawet Żyrardowiance jakby ich za darmo nie chcieli
Cienizna, na przyszły sezon zapowiada się przeciętność i co najwyżej środek tabeli...
Kapitan
 • 9 / 1
To napisz jeszcze kto będzie mistrzem i jak będzie wyglądać pierwsza 5-tka nostradamusie(czyt.głąbie kapuściany)
To postaw u bukmachera swój dom a wybudujesz sobie wille kurs pewnie ciekawy na taką opcję
a piast pewnie sie bal spadku rok temu...
Starszy kapral
 • 3 / 3
Uważam że Legia obecnie ma słabszą kadrę niż w zeszłym sezonie i tak naprawdę nic nie wiadomo co można się spodziewać w przyszłym sezonie jedno jest pewne skończy z innym trenerem
Narazie odeszlo sporo dojnych krów i Szymański z kuchym co grali także tragedii nie ma, jak ogarna skrzydłowego i lewego obrońcę to będzie dobrze
Za te transfery a właściwie ich brak to nie wiadomo kogo winnic. Kucharskiego który nie ma innego pomysłu poza piłkarzami z polskiej ligi albo Mioduskiemu który da 250 tys na obronce i mówi szukaj.
To i tak dobrze Żewłak szukał za tyle ile na r.ucha. Chłopak musiał to lubić :) :)
Gdyby nie wydali 800tys euro na lebiege Cafu to byłaby kasa na ogarniętego skrzydłowego
Dostali 5,5 mln za Szymańskiego. Zawsze jest jakiś powód.
I ile z tych pieniędzy poszło na konto Legii?Górnik dostał 4mln euro za Żurkowskiego a Brosz ciągle nie przedłużył kontraktu bo się osłabili.Gdyby takie Dinamo Zagrzeb wydawało na transfery choć połowe tego co zarobi to byłoby potęgą nie tylko w Chorwacji.
Ty od razu połowę. Czy targowanie się o 150 tys euro z Piastem to połowa?
Pułkownik
 • 15 / 14
nudzą mnie problemy finansowe Mioduskiego, niech sprzeda klub
Komu?Vanna Ly już czeka w progu.
Obcy
To jak kumpel do szefa :Szefie to oddaj mi firmę jak przynosi takie starty. Po co się męczyć.
Myślę za darmo jakby oddał Legię to wielu się znalazło. Tylko długi niech opłaci, które narobił.
Porucznik
 • 3 / 2
Też mnie już to drażni.Pozostało nam podniecać się, czy przyjdzie do nas piłkarz na skrzydło za 300 tys.euro?!Tak!Za 300 tys.euro!!!Normalnie żenada...Legii nie stać na podstawowego piłkarza z połowy klubów ekstraklasy.Chcemy grać w europie,a leje nas prawie każdy.
Dlaczego Mioduski nie wpuści do klubu jakiegoś inwestora?Wydaje mi się,że taki klub jakim jest Legia powinien sobie brać z naszej ekstraklasy kogo by tylko chciał.
A kiedy nas było stać?Jak my tylko raz wydaliśmy 1mln euro na jednego zawodnika.
Gdybyś kupił bylibyśmy spokojni o dalsze losy klubu widać że masz pojęcie o tym biznesie
Generał broni
 • 3 / 5
Nudzą mnie leśnodorskie trolle, niech kupią klub i nim zarządzają a od Legii wara!
Plutonowy
 • 4 / 1
jz166 Ty też jesteś nudny i nic z tym zrobić się nie da niestety
Generał broni
 • 1 / 4
W monotonii i nudzie jeżdżenia po Legii wy trolle jesteście nie do pobicia! Wasze przynudzanie przewyższa częstotliwością Himalaje, non stop bełkot!
~$$$
 • 0 / 0
Już niedługo.
Porucznik
 • 5 / 4
Rok temu pierwszy transfer do klubu był dopiero 1 lipca-Wieteska 5 dni pózniej Carlitos.Potrzebujemy lewego obrońcy do Wtorku a z resztą nie ma co się śpieszyć i przepłacać.Agra,Nagy ,Kostorz,Vesovic muszą spokojnie wystarczyć jako skrzydłowi na 2 rundy el.LE.Z Novikovasem może być podobna sytuacja jak z Lewczukiem babajaga nie pozwoli mu trenować bo formalnie dopiero od 1 lipca będzie zawodnikiem Legii.
No i szybko odpadlismy z pucharow. Im szybciej tym lepiej. Oczywista prawda
Podporucznik
 • 3 / 4
Niech ten Vuko nie udaje kozaka że praktycznie bez skrzydłowych zawojuje ligę, i pokaże sie w Europie....a przy pierwszej wtopie będzie alibi...." no bo praktycznie musiałem grać bez skrzydeł i lewego obrońcy"
Podporucznik
 • 2 / 5
Klub potrzebuje LO(Reca, Mladenovic) i skrzydłowego a nawet 2 (Novikovas, Wszolek} . I to już. Do tego czekać na okazję i może pod koniec okienka ofensywnego pomocnika.

Myślę że odejdzie Jodła, Wieteska, Nagy i napastnik, każda konkretną oferta będzie pozytywnie rozpatrzona. Niewykluczone odejście Carlitosa.

Co z Philipsem?
A co z ofensywymi pomocnikami..w tej chwili w kadrze nie mam żadnego.
Pewnie bedzie gral Carlitos, albo Gwila. Zreszta nie wiadomo czy nie bedziemy grac 442.
Porucznik
 • 6 / 1
Mając 4 dobrych napastników(Carlitos,Niezgoda,Sanogo,Kulenovic) chyba logiczna powinna być gra na dwóch.Tak to też wygląda po treningach.Carlitos jako cofnięty napastnik za Sanogo lub Niezgode.
No tak ale przecież Vuko mówił ,że nie będzie czasu na zmiany i sugerowano gre 4-5-1
Choć też uważam ,że Carlitos nieco niżej z przodu to chyba najlepszy obecnie wybór.
Za Kirkeskova i Novikovasa daliśmy po 250 tys euro.Klauzula Duńczyka to (400tys)

Jagiellonia jeszcze się kłóci o więcej.

Piszą że maksymalnie do 1 lipca wszysto się wyjaśni.
~Xxxxx123
 • 4 / 0
Kirkeskov ma jeszcze 1.5 roku kontraktu. Trochę wątpię, by Piast zszedł poniżej klauzuli.

Novikovas pewnie stanie na 300tys
Oby jak najszybciej
Generał broni
 • 2 / 0
Jeżeli to prawda, to uważam, że przynosisz dobre wiadomości. Nie ma co się oglądać na jakieś gwiazdy z zachodu. Bierzemy dwóch piłkarzy, którzy należeli do najlepszych na swoich pozycjach w poprzednim sezonie. A może pod koniec okienka uda się sprowadzić kogoś, kto będzie tak zwanym kocurem :-)
Piast nie pusci go ponizej klauzuli. Zadne tez fantazje o oddawaniu Jodlowca nie sa mozliwe, bo Jodlowiec nie jest w takiej transakcji wartoacia tylko obciazeniem, bo Piast go chce ale tylko pod warunkiem placenia polowy pensji, calej mu nie beda wyplacac, wiec nawet za darmo by go nie wzieli i dobrze wiedza ze nikt inny tez calej jego pensji nie bedzie placil. Dlatego pewnie Jodlowiec moze zostac u nas, plus cos Vuko powiedzial ze moglby byc jednym... z liderow. Bez 400k Kirkeskow jest raczej nie do wyciagniecia. Juz predzej uwierze w 250k za Nowikowasa, bo on ma tylko pol roku kontraktu.
Dobre by były jakby kupili a narazie się targuja o każdy grosz. A czas działa na naszą niekorzyść
Pułkownik
 • 1 / 1
Taa, targuja sie o kazdy grosz, a w razie wtopy w pucharach znow pojda sie yebac miliony..
Jagiellonia gra nam na nosie a to że może podpisać i przyjść zima za darmo to nam nic nie daje my potrzebujemy piłkarza na już i będzie przeciąganie liny
Generał broni
 • 1 / 2
Ciekawe czy Pestka jest na poziomie pierwszej drużyny Legii .W Cracovi był tylko rezerwowym , inna sprawa że transfer teraz z Cracovi byłby trudny .
Generał broni
 • 1 / 0
Uważam, że na tych z pierwszej kadry, którzy grają na mistrzostwach nie ma co liczyć. Będą sobie za nich słono liczyli tym bardziej dla Legii.
~Xxxxx123
 • 5 / 4
"Marko Vesović jest bliżej gry na skrzydle"

Kiedy w tym kraju przestaniemy robić z dobrych, nowoczesnych, ofensywnych obrońców skrzydłowych?
wymagasz za dużo.
mi wystarczy jak w końcu przestaniemy grać dzidę do najniższego...
Podpułkownik
 • 6 / 12
I cyk, wlasnie Legia zlozyla oferte za Kirkeskova, bo sie tylek pali, teraz mnie minusujcie wy imbecyle co sikaliscie, ze kontrakt na rok dla Obradovicia xDDD
Praca,praca i jeszcze raz praca. Diamentów nie mamy,więc na treningach i maczech musimy gryźć trawę. Tylko tyle i aż tyle.
Czyli srodek bardziej Jedza, Wietes/Remy, a Lewczuk na PO rywalizuje ze Stolarakim, wtedy Veso z Agra i juz skrzydlowego nie potrzeba :-) Pisze to troche ironicznie, a troche rozumiem sytuacje. W sumie biorac pod uwage ofensywne inklinacje Rochy, to szkoda ze nie wzieli tego Obradowicza, a wtedy Rocha zamiast siedziec na lawce by rywalizowal z Nagyem... 1 transfer i wszystko zalatwione ;-) Po taniosci zalatwione wszystkie pozycje.
Myślę podobnie na LO+LP 3 zawodników to optymalnie zresztą z drugiej strony też
Generał broni
 • 5 / 0
Tego Agry bym jeszcze nie skreślał, zrobił kilka kluczowych błędów, ale widać było, że dynamikę i szybkość ma w porządku.
Akurat Rocha by sie calkiem niezle do tego nadawal, gra do przodu duzo lepiej niz Hlouszek, dosrodkowuje lepiej, potrafi zejsc do srodka, a nawet poklepac cos kombinacyjnie. Tyle ze wczesniej nie mial z kim. Teraz jeszcze na 10 wchodzi Carlitos wiec ofensywnego pomocnika tez nie trzeba kupowac, a atak zapelnia Niezgoda/Sonogo/Kante/Kulenowicz/Rosolek. Ktos z nich pewnie odejdzie, obstawiam Kante, moze wypozyczenie Kulenowicza gdzies gdzie by gral regularnie. I wtedy... wystarczylby 1 transfer LO, Mioduski lubi to ;-) Choc pewnie klub predzej kupi Kirkeskowa do rywalizacji z Rocha i skrzydlowego dla Nagya. A wtedy juz to tak nie dziala, plus dzisiejsza kontuzja Rochy i ewentualne problemy Obradowicza pokazuja ze jednak skrzydlowy mimo wszystko tez jest konieczny.