Borussia rozgromiła VfL Wolfsburg. Gol Piszczka

Łukasz Pazuła

21.09.2016 10:28

(akt. 21.12.2018 22:32)

Borussia Dortmund rozgromiła we wtorek VfL Wolfsburg na wyjeździe 5:1. Żółto czarni do przerwy prowadzili 2:0, ale na początku drugiej połowy to gospodarze przejęli inicjatywę. „Wilki” zdołali strzelić gola kontaktowego, ale później zostali skontrowani przez zawodników BVB i finalnie to goście triumfowali. Bramkę w tym spotkaniu zdobył Łukasz Piszczek. Piłkarze Thomasa Tuchela po czterech meczach mają dziewięć punkt i przynajmniej do środowych pojedynków zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

Wolfsburg – Borussia 1:5
Divadi (53. min.) – Guerreiro (4. min.), Aubameyang (16. min.,62. min.), Dembele (58. min.), Piszczek (73. min.)

Żółte kartki: Arnold, Błaszczykowski

Wolfsburg: Casteels – Vieirinha (63’ Caligiuri), Bruma, Wollscheid, Rodriguez – Arnold (46’ Seguin), Gerhardt – Błaszczykowski, Draxler, Henrique (46’ Divadi) – Gomez

Borrusia: Burki – Piszczek, Sokratis, Bartra (12’ Ginter), Schmelzer – Pulisić (46’ Castro), Goetze (69’ Rode), Weigl, Guerreiro, Dembele – Aubameyang