Burmistrz Śródmieścia oskarżony o działanie na szkodę Legii

Piotr Kamieniecki

Źródło: PAP

20-03-2019 / 15:38

(akt. 20-03-2019 / 15:44)

Krzysztof Czubaszek, burmistrz dzielnicy Śródmieście został oskarżony przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie o przekroczenie uprawnień i działanie na szkodę Legii Warszawa. Chodzi o sprawę podatku od nieruchomości przy Łazienkowskiej za 2012 rok.

Jak wyjaśnia rzecznik oskarżyciela publicznego, prok. Łukasz Łapczyński, burmistrz "bez podstawy faktycznej wydał postanowienie o nadaniu rygoru natychmiastowej wykonalności nieostatecznej decyzji podatkowej z grudnia 2017 roku, która określała wysokość podatku od nieruchomości należącej do spółki Legia Warszawa za 2012 rok na ponad 4,5 mln zł". Burmistrz, wydając to postanowienie, miał "poświadczyć nieprawdę co do okoliczności mającej znaczenie prawne", a tym samym działać na szkodę Legii - informuje Polska Agencja Prasowa. - Uzasadniał, że uprawnienie nadania decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności mu przysługuje, bo okres przedawnienia zobowiązania podatkowego określonego w decyzji nieostatecznej jest krótszy niż 3 miesiące - dodał Łapczyński.

Według prokuratury, urzędnicy nie mogli działać w taki sposób, a burmistrz miał wiedzieć od 05.12 2017 roku, że Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy wszczął postępowanie skarbowe, które "przerwało bieg przedawnienia". Śledztwo zostało wszczęte na skutek zawiadomienia złożonego przez pełnomicnika mistrzów Polski. Czubaszek nie przyznał się do popełnienia przestępstwa, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Burmistrz złożył już wyjaśnienia w prokuraturze, a przedstawiciele dzielnicy złożyli wniosek o umorzenie postępowania.

Komentarze (26)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Major
 • 1 / 0
Brawo! Urzędasy w Polsce czują siębezkarne. Niech zobaczą, że nie do końca!
Generał broni
 • 1 / 0
"Z konta stołecznego klubu ściągnięto wraz z odsetkami blisko 5 milionów złotych." Ciekawe, czy będzie zwrot?
Pułkownik
 • 0 / 0
Polityka polityka tutaj zawsze gra muzyka....
Nikt nie wspomina o pieniądzach,powinni chyba nam je zwrócić,nie?Poza tym w ramach odszkodowania urząd dzielnicy Śródmieście powinien opłacić koszty jednego transferu do Legii
~lob
 • 1 / 1
do Astera..........jest z Łukowa...
za wikipedią...jest min. " Badacz i popularyzator historii społeczności żydowskiej w Łukowie, inicjator wielu upamiętnień żydowskiej przeszłości tego miasta. "
Podporucznik
 • 0 / 0
Jeśli winny winien ponieść karę.
Ale Ty... jakieś uprzedzenia do Żydów, że z jego życiorysu akurat to zacytowałeś...?
No to chyba jasne, że uprzedzenia do Żydów. Ostatnie działania Żydów generują w Polsce falę antysemityzmu co mnie wcale nie dziwi. jak by Francuzi robili to samo, to by powstała fala antyfrancuzów i tak dalej. Sam mam w związku z polityką tego narodu w stosunku do Polski podświadomie coraz gorsze nastawienie do Żydów, na szczęście nadal potrafię rozróżnić nieliczne grono decydentów od niewinnego narodu, który od wieków tylko dostaje po łbie za tych swoich "przedstawicieli" a z tego miliona złotych zobaczył by nic poza tym, że poszło by to również z jego podatków.
Chorąży
 • 4 / 1
A burmistrz jest słojem z Poznania czy z Białegostoku? To by dużo tłumaczyło.
Major
 • 5 / 0
Ukarać, a później to rozgłosic może cała reszta zacznie się chociaż trochę zastanawiać zanim zaczną jechać po Legii
Starszy kapral
 • 3 / 0
dobrze, że staramy się mu dorwać do du.py, tym bardziej, że to nie był jego pierwszy raz... kiedyś razem ze swoją niuniom starali się dać nam wysoki podatek, wtedy im się nie udało, bo zabrali im uprawnienia i orzekali urzędnicy z innej dzielnicy (chyba Bemowa)... nie wiem jakim cudem oni jeszcze tam pracują... mam nadzieje, że sąd skarzę go na więzienie, a w celi hmmm sympatycy Legii, którzy będą wiedzieli za co siedzi :)... każdy jego dzień byłby "wyjątkowy"... niestety znając realia kanalia się wyliżę i nic z tego nie będzie, gdyby chociaż go z roboty wywalili, ehhh...
Generał
 • 2 / 0
Max go wywala z roboty jak będzie wyrok, że on zawalił. I zawiasy.
Typowa POwska gnida działajaca, jak tradycja nakazuje na szkodę Polski i Polaków.
~kibic zwykły
 • 1 / 0
Chciałbym bardzo, aby poniósł karę w takim wymiarze, w jakim chciał zaszkodzić Legii.
Dawno powinien siedzieć...
Pułkownik
 • 8 / 0
W tym kraju urzędnik czuje się bezkarnie. Zawiasy i kara finansowa to się jeden z drugim zastanowi.
Kara finansowa za którą zapłacą podatnicy.
Pułkownik
 • 0 / 0
Wszystko co na państwowym jest bez odpowiedzialności. Tak samo jest z nauczycielami, którzy rok w rok powtarzają, że młodzież jest tępa a oni... żadnej odpowiedzialności za wyniki swojej ciężkiej harówki.
Mnie to już dawno zastanawiało jakim cudem Czubaszek zadeklarowany kibic widzewa jest burmistrzem tej dzielnicy.Kto go wybrał?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Bo kibice stanowią 3 % elektoratu w związku z czym guano mają do powiedzenia. To tylko naiwnym się wydaje że moc jest z nimi, bo ulegaja magii 20 tysięcy ludzi przez dwie godziny. T inne światy i rządzą nimi inne liczby.
~jo
 • 2 / 0
To z innej beczki - jeśli Legia musiała zapłacić to teraz będzie zwrot z ustawowymi odsetkami ??? Jeśli tak to lepszej lokaty prezes nie znalazłby w żadnym banku...
"przedstawiciele dzielnicy złożyli wniosek o umorzenie postępowania."- urwa urwie łba nie urwie.
Marszałek Polski
 • 9 / 0
Jeszcze Weszło i jego szefunio
O, to to.
Pułkownik
 • 5 / 0
Szefunio s8edzi cicho bo jest afera z Wisełką o przyśpiewkę o żydach :) Czeka pewnie na decyzję komisji ligi co z Cafu zaraz wyskoczy z tłitem, że za mało dostał hihihi
W końcu.
Choć znając życie to pewnie wyląduje gdzieś na czterech łapach...
Porucznik
 • 2 / 0
Normalne... Jeszcze na dodatek złoży pozew do sądu przeciwko Legii za znieslawienie... :D