03.03.2022 09:00

(akt. 03.03.2022 17:37)

Henning Berg został zwolniony z Omonii Nikozja, Sebastian Szymański miał świetny występ w barwach Dinama Moskwa, a Domagoj Antolić obejrzał czerwoną kartkę. Co słychać u byłych legionistów?

Berg zwolniony z Omonii

Henning Berg nie jest już trenerem Omonii Nikozja. Zespół spisuje się w tym sezonie zdecydowanie poniżej oczekiwań (9. miejsce i 15 punktów straty do lidera) i władze "Koniczyny" zdecydowały się rozwiązać umowę z 52-latkiem. Norweg pracował w Omonii przez dwa i pół roku. Pod jego wodzą stołeczna drużyna wygrała 58 spotkań, 29 zremisowała, 26 przegrała, a także zdobyła mistrzostwo i superpuchar Cypru.

Świetny występ Szymańskiego

Sebastian Szymański zagrał bardzo dobry mecz przeciwko FK Chimki. Pod koniec pierwszej połowy asystował przy golu Fiodora Smołowa, a w drugiej części sam wpisał się na listę strzelców. Konstantin Tiukawin podał na 6. metr do niepilnowanego Szymańskiego, który przyjął sobie piłkę i trafił w prawy, dolny róg bramki. Po strzelonym golu złożył ręcę w geście modlitwy. "Szymi" zagrał w tym sezonie w 19 meczach, strzelił 6 goli i miał 7 asyst.

Czerwona kartka Antolicia

W 22. kolejce Saudi Professional League Damac  FC wygrał z Al-Raed 3:2. W pierwszym składzie "Rycerzy Południa" znalazł się Domagoj Antolić, jednak musiał opuścić boisko już w 30. minucie. Chorwat brutalnie sfaulował rywala, za co obejrzał czerwoną kartkę. W tym sezonie zagrał w sześciu spotkanaich, nie strzelił gola ani nie miał asysty.

Awans Bragi

Sporting Braga wygrał w rzutach karnych 3:2 z Sheriffem Tyraspol i awansował do 1/8 finału Ligi Europy. Duży udział w awansie miał Iuri Medeiros. W 17. minucie Portugalczyk otworzył wynik spotkania, a w końcówce pierwszej połowy asystował przy trafieniu Ricardo Horty, dzięki czemu "Arcybiskupi" odrobili straty z pierwszego meczu. W następnej rundzie Braga zagra z AS Monaco, w którym występuje Radosław Majecki.

Gol i asysta Vadisa

W 28. kolejce ligi belgijskiej KAA Gent wygrało z RFC Seraing 4:0. Wynik spotkania ustalił Matisse Samoise, a asystę przy tym trafieniu miał Vadis Odjidja-Ofoe. Belg powalczył o piłkę przed polem karnym, a następnie podał do 20-latka, który z zimną krwią wykończył akcję.

Tydzień później "De Buffalo" wygrali z Club Brugge 3:0 w Pucharze Belgii. Vadis trafił do siatki już w 2. minucie. 33-latek uderzył ze skraju pola karnego, piłka odbiła się jeszcze rykoszetem od jednego z zawodników i zaskoczyła Simona Mignoleta.

7. gol Kulenovicia

Lokomotiva Zagrzeb wygrała z HNK Gorica 2:0 w 25. kolejce ligi chorwackiej. Gole dla drużyny z Zagrzebia strzelali Marko Dabro i Sandro Kulenović. Były piłkarz Legii wygrał pojedynek w polu karnym i skierował piłkę do siatki po uderzeniu głową. W tym sezonie zagrał w 23 meczach, w których zdobył 7 bramek i miał jedną asystę.