News: Centrum Sztuk Walki Judo Legia Warszawa

Centrum Sztuk Walki Judo Legia Warszawa

Marcin Szymczyk

Źródło: judo.legia.com

09.02.2017 19:40

(akt. 13.12.2018 01:41)

Sekcja Judo Legii Warszawa zaprezentowała wizualizację projektu Centrum Sztuk Walki – wymarzonego miejsca do trenowania judo. Ośrodek przeznaczony będzie przede wszystkim do prowadzenia treningów i organizacji zawodów oraz innych wydarzeń związanych z promocją i rozwojem dyscypliny. Koncepcja jest bardzo ambitna, a sam projekt wyzwaniem na wiele, wiele lat. Obiekt, kształtem przypominający złożone judogi (bluzę do judo), obejmować będzie część treningową – wielofunkcyjną halę sportową z czterema pełnowymiarowymi polami walki, siłownię i szatnie oraz część konferencyjno-administracyjną z salą konferencyjną i kawiarnią. Wszystko miałoby powstać na granicy Wilanowa.

Celem powstania Centrum jest zapewnienie zawodnikom jak najlepszych warunków do trenowania i realizowania sportowej pasji w wieloletniej perspektywie. Centrum Sztuk Walki z założenia ma stać się centralnym miejscem wspólnych treningów judoków z Warszawy, regionu, a nawet całej Polski.


Duża powierzchnia na stałe wyłożona profesjonalną matą i kompletne zaplecze treningowo-konferencyjne pozwoli na prowadzenie zarówno codziennych treningów dla najmłodszych, jak i konsultacji i zgrupowań sportowych dla kadr narodowych czy seminariów trenerskich, a także na organizację lokalnych i międzynarodowych turniejów. Zgodnie z projektem przygotowanym przez architekta Macieja Noszczaka, współwłaściciela pracowni Archinauci, budynek utrzymany będzie w charakterystycznej dla judo białej kolorystyce. Sufit wykonany z drewna klejonego przecinać będzie świetlik przypominający pas zawiązany na judogi. Taka koncepcja sprawi, że ośrodek stanie się ikoną, a zarazem wizytówką sportu.

Jest dla kogo wybudować taki ośrodek. Tylko w ostatni weekend judocy Legii zdobyli sześć złotych, cztery srebrne i pięć brązowych medali – to dorobek zawodników Judo z I Ligi Warszawskiej Olimpiady Maluchów Funny Judo 2017 w roczniku 2008. Taki wynik pozwolił na zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji punktowej i medalowej turnieju, w którym udział wzięły aż 33 kluby z całego Mazowsza. Turniej rozegrany został 5 lutego 2017 w Mysiadle.


Odbyły się też otwarte Mistrzostwa Mazowsza Juniorów Młodszych oraz XIII Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci i Młodzików o Puchar Wójta Gminy Lesznowola. Spośród naszych reprezentantów najlepiej zaprezentował się Stanisław Kropiewnicki zdobywając srebrny medal w kategorii -81 kg młodzików. Brązowe medale wywalczyli Kalina Zozulińska (U13 -40 kg) i Pola Wojnar (U13 -44 kg) oraz Oskar Rogalski (U15 -60 kg).

Polecamy

Komentarze (11)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.