Jerzy Munik

CLJ: Remis z Drukarzem

06.02.2021 13:10

(akt. 06.02.2021 14:41)

Juniorzy starsi Legii Warszawa zremisowali 1:1 w LTC z IV-ligowym Drukarzem Warszawa w sparingu przygotowującym do rundy wiosennej. Jedyną bramkę dla "Wojskowych" zdobył Jordan Majchrzak, który wykorzystał rzut karny.

Juniorów starszych Legii wsparł Maciej Kikolski, który na co dzień trenuje z III-ligowymi rezerwami. Kilkanaście minut po rozpoczęciu sparingu, legioniści wyszli na prowadzenie. Rzut karny wykorzystał Jordan Majchrzak, który w rundzie jesiennej rywalizował w Centralnej Lidze Juniorów do lat 17. Parę chwil później IV-ligowiec zdołał doprowadzić do wyrównania - po dośrodkowaniu nastąpiło małe zamieszanie w "szesnastce". Rywal oddał strzał, który został obroiony, lecz dobitka okazała się skuteczna. W trakcie pierwszej części gry "Wojskowi" prezentowali się solidnie i stworzyli sobie kilka niezłych sytuacji, ale nie udało się ich zamienić na bramki.

Tuż po przerwie legioniści przeprowadzili trzy zmiany: na murawie pojawili się Jerzy Munik, Łukasz Rytelewski i Hubert Derlatka (ostatnio opublikowaliśmy rozmowę z "Derlim", którą można przeczytać TUTAJ). Po godzinie rywalizacji na boisko wszedł Bartosz Wicenciak - skrzydłowy wrócił do zdrowia po urazie, którego nabawił się na początku sierpnia, w sparingu ze Śląskiem Wrocław. W drugiej połowie legioniści wykreowali sobie parę dogodnych akcji w ofensywie. Po jednej z nich Jakub Czajkowski groźnie uderzył z woleja, a piłka odbiła się od poprzeczki i słupka, lecz do siatki nie wpadła. W innej sytuacji Czajkowski dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek, Majchrzak wyprzedził obrońcę, ale futbolówka minęła się z bramką. Warto wspomnieć też o sytuacji Wicenciaka, który wykonał drybling i strzelił ponad poprzeczką. Ostatecznie mecz towarzyski zakończył się wynikiem 1:1.

Kolejnym sparingpartnerem Legii będzie IV-ligowa Stal Głowno. Gra kontrolna odbędzie się w sobotę, 13 lutego.

Legia Warszawa U-18 – Drukarz Warszawa 1:1 (1:1)

Majchrzak (18. min. – k.) – (25. min.)

Legia: Kikolski - Pacek, Myszka, Bednarz, Czajkowski - Ślendak (46' Munik), Dawid (46' Rytelewski), Kochanowski (46' Derlatka) - Staniszewski (75' Kiedrowicz), Majchrzak, Vidosević (65' Wicenciak)