News: CLJ U-17: Zwycięska passa legionistów

CLJ U-17: Zwycięska passa legionistów

Dariusz Oleś

22.04.2018 19:14

(akt. 02.12.2018 11:29)

Juniorzy młodsi Legii Warszawa wygrali trzeci mecz z rzędu w Centralnej Lidze Juniorów. Tym razem „Wojskowi” pozostawili w pokonanym polu Znicz Pruszków triumfując 2:0. Bramki dla ekipy Rafała Gębarskiego zdobyli Nikodem Niski i Mateusz Lisowski. Po słabym początku sezonu legioniści powoli odrabiają straty do czołówki.

Fotoreportaż z meczu (fot. Ana Okolus)

W niedzielę drużynę poprowadził nominalny asystent Tomasza Sokołowskiego, Rafał Gębarski. Pierwszy szkoleniowiec, zgodnie z pomysłem akademii, przez kilka tygodni będzie wspomagał sztab zespołu z U-19. W zamian na ławce pojawił się II trener ekipy z CLJ, Robert Picuła.

O pierwszej połowie meczu rozegranego na bocznym boisku przy ulicy Łazienkowskiej można napisać tylko tyle, że się odbyła. Podbramkowych sytuacji było niewiele, a to za sprawą mądrze broniącego się beniaminka z Pruszkowa. Legioniści nie potrafili znaleźć recepty na dojrzałą grę rywali w środku pola. Jedyną godną odnotowania sytuację „Wojskowi” mieli w 33. minucie, ale znakomitego dośrodkowania Kacpra Grzeli nie wykorzystał Wiktor Preuss. Znicz w tej części meczu ograniczył się do sporadycznych ataków, które zakończone były strzałami z dystansu Daniela Boguckiego i Patryka Jakubczyka.

Po zmianie stron pierwsi do ataku ruszyli goście, ale uderzenie Arkadiusz Pyrka zdołał obronić Jakub Ojrzyński. Wkrótce odpowiedzieli gospodarze, jednak strzał Łukasza Łakomego był zbyt słaby, by mógł zaskoczyć Filipa Wysockiego. W 47. minucie bramkarz Znicza był już jednak bezradny. Bardzo dobrze przed polem karnym pruszkowian zachował się Nikodem Niski, który niesygnalizowanym strzałem pokonał Wysockiego. Zdobyta bramka zmusiła rywala do bardziej otwartej gry, co przełożyło się na kolejne dobre sytuacje dla warszawiaków. Bliski szczęścia byli aktywny Łakomy oraz Szymon Włodarczyk. W 70. minucie ataki legionistów w końcu przyniosły pożądany efekt. Przed polem karnym piłkę opanował Łakomy, który następnie zagrał ją do Mateusza Lisowskiego, a ten przepięknym uderzeniem w okienko bramki, ustalił wynik meczu. Po drugiej bramce dla gospodarzy, kibice nie oglądali już więcej groźnych sytuacji i ostatecznie to Legia mogła dopisać sobie kolejne trzy punkty do ligowej tabeli.

Legia Warszawa – Znicz Pruszków 2:0 (0:0)
Niski (47.min), Lisowski (70.min)

Skład: Ojrzyński – Niski, Lorenc, Goliński, Konik – Grzela (62' Leszczuk), Munik, Lisowski, Łakomy, Preuss – Włodarczyk