Jacek Magiera Dariusz Rolak CLJ U17: Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 2:4
fot. Marcin Szymczyk

Dariusz Rolak opuszcza Legię

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

19.06.2024 18:41

(akt. 19.06.2024 19:03)

Dariusz Rolak – dotychczasowy trener Legii U-17, z którą zdobył ostatnio drugi srebrny medal z rzędu – opuszcza stołeczny klub po 10 latach. – Wierzę, że kończąca się przygoda będzie początkiem nowej. Drogę, którą przeszedłem, zapamiętam na całe życie – napisał szkoleniowiec na X.

Dariusz Rolak to doświadczony trener, który od 14 lat zajmuje się szkoleniem piłkarskim, a przez ostatnie 10 czynił to w akademii Legii Warszawa. W tym czasie systematyczne przechodził od najmłodszych do najstarszych kategorii wiekowych. Po dwa razy wygrywał grupy CLJ do lat 15 i 17, co przełożyło się na to, że dwukrotnie dotarł z zespołem U-15 do półfinałów mistrzostw Polski, a w dwóch poprzednich sezonach zdobył srebrne medale MP z juniorami młodszymi.

Niedawno podstawowy skład reprezentacji Polski U-17 na grupowy mecz mistrzostw Europy opierał się na jego pięciu wychowankach. Chodzi o Jakuba Adkonisa, Jana Leszczyńskiego, Mateusza Szczepaniaka, Stanisława Gierobę i Kacpra Potulskiego, który rok temu przeszedł z Legii do Mainz.

Rolak pracował też z Szymonem Włodarczykiem (mistrz i zdobywca Pucharu Austrii), Filipem Rejczykiem, Kacprem Skwierczyńskim (mają po parę meczów w "jedynce" Legii), a także Aleksandrem Iwańczykiem czy Alexem Cetnarem, którzy zadebiutowali w Ekstraklasie w końcówce sezonu 2023/2024, odpowiednio w barwach ŁKS-u i Stali Mielec. Szkoleniowiec miał również kilka zajęć indywidualnych z Łukaszem Łakomym (mistrz Szwajcarii z Young Boys Berno), który ostatnio odwiedził akademię Legii i przypomniał 37-latkowi o wspólnej pracy nad rzutami wolnymi.

Był na stażach m.in. w portugalskim Sportingu CP oraz holenderskim AZ Alkmaar, w trakcie których mógł dzielić się tym, jaka praca jest wykonywana w Legii. Co ciekawe, zaprojektował i wykonał dedykowaną "Wojskowym" opaskę kapitańską, którą noszą gracze akademii czy do niedawna Josue.

Zgodnie z decyzją dyrektora akademii, Marka Śledzia, a także wicedyrektora Rafała Matusiaka, z końcem czerwca Rolak opuszcza Legię, w której spędził ostatnie 10 lat.

Polecamy

Komentarze (14)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.