Michał Karbownik

Debiut Michała Karbownika w Brighton (akt.)

10.02.2021 20:30

(akt. 10.02.2021 22:38)

Michał Karbownik zadebiutował w barwach Brighton w meczu 1/8 finału Pucharu Anglii z Leicester City. "Karbo" był na boisku od pierwszej do ostatniej minuty.

Na początku października 2020 roku Michał Karbownik został zawodnikiem piłkarzem Brighton, ale od razu został wypożyczony do Legii, a kilka dni później zadebiutował w reprezentacji Polski. Młodzieżowiec przygotowywał się do drugiej części sezonu 2020/21 na zgrupowaniu "Wojskowych" w Dubaju. Był spokojnie wprowadzany, ze względu na kontuzję, której nabawił się w grudniu. W połowie stycznia okazało się, że… Brighton skróciło jego wypożyczenie.

Michał Karbownik: Dziękuję Legii za szansę i kibicom za wsparcie (rozmowa)

Karbownik rozegrał w pierwszym zespole Legii 47 oficjalnych meczów. Gola nie strzelił, lecz przy 8 asystował. - W Legii jest spora grupa jakościowych piłkarzy – nie tylko w środku pola. Będzie miał mnie kto zastąpić. Trener będzie miał więc jakiś wybór, nie będzie tak, że zostanie po mnie dziura. Choć na pewno wolałby gdybym został, bo miałby większy wybór - to normalne. Ale czasem tak się dzieje, wszyscy musimy żyć dalej. Ja osobiście najbardziej żałuję tego, że przez te półtora roku w pierwszym zespole Legii nie udało mi się zdobyć bramki przy ulicy Łazienkowskiej. Ale myślę, że jeszcze kiedyś na to przyjdzie czas i spełnię również to marzenie - mówił "Karbo" w rozmowie z nami

W środę, 3 lutego br., 19-latek po raz pierwszy znalazł się w kadrze Brighton, na mecz z Liverpoolem. Wówczas na boisko nie wszedł, lecz zadebiutował już tydzień później (10.02). Pojawił się w wyjściowym składzie na spotkanie 1/8 finału FA Cup, przeciwko Leicester City. Karbownik wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty. Grał na prawej stronie boiska, biegał od pola karnego do pola karnego, choć schodził też do środka. Kilka razy potrafił przechwycić piłkę i ruszyć z nią do przodu. Zwykle jednak zatrzymywał się w pobliżu pola karnego, nie wdawał się w ofensywne pojedynki jeden na jednego, podawał do lepiej ustawionego kolegi. Brighton przegrało z Leicester 0:1 tracąc bramkę w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. „Lisy” zaskoczyły zespół Modera i Karbownika szybkim wykonaniem rzutu rożnego, zaś fatalny błąd w kryciu popełnił Dan Burn.

Leicester City FC - Brighton & Hove Albion FC 1:0