Maciej Rosołek

Feio, II liga, Puchar Polski. Sylwetka Motoru, sparingpartnera Legii

10.12.2022 09:00

(akt. 10.12.2022 01:52)

Legioniści wrócili do treningów 1 grudnia, w ostatni poniedziałek wygrali sparing z I-ligowym GKS-em Tychy (3:1), a w sobotę (10.12, godz. 13:00) zmierzą się kontrolnie z Motorem Lublin. Spotkanie towarzyskie odbędzie się w LTC. Transmisja na kanale "Wojskowych" w serwisie YouTube. Redakcja Legia.Net przeprowadzi relację tekstową na żywo. Poniżej sylwetka II-ligowca.

Motor zajmuje 11. miejsce w II lidze, ma na koncie 22 punkty (5 zwycięstw, 7 remisów, 7 porażek) i 2 spotkania bez porażki na koniec rundy jesiennej. To trzeci zespół w tabeli (ex aequo z rezerwami Śląska Wrocław) pod względem najmniejszej liczby zdobytych bramek (22).

Lublinianie, którym do baraży (pozycje 3-6.) brakuje 10 "oczek", są cały czas w grze o Puchar Polski. Jak na razie wyeliminowali Śląsk II, Polonię Środa Wielkopolska, Zagłębie Lubin i Wisłę Kraków. W ćwierćfinale zagrają z obrońcą trofeum, Rakowem. To spotkanie będzie szczególne m.in. dla Goncalo Feio, szkoleniowca II-ligowca (od września br.), który w lipcu odszedł z klubu z Częstochowy, będąc tam asystentem Marka Papszuna. Co ciekawe, wcześniej pracował też przy Łazienkowskiej jako trener akademii czy analityk pierwszego zespołu "Wojskowych".

Barwy Motoru reprezentuje aktualnie aż 8 piłkarzy z przeszłością w Legii. To Arkadiusz Najemski, Kamil Rozmus, Damian Sędzikowski, Kamil Wojtkowski, Łukasz Budziłek, Marcel Gąsior, Michał Król i Piotr Kusiński.

Drużyna z Lublina rozpoczęła przygotowania do drugiej części sezonu pod koniec listopada. Pierwszy etap jej pracy nad formą potrwa do 16 grudnia. Sześć dni wcześniej II-ligowiec zagra sparing z Legią. Ostatni raz oba zespoły mierzyły się ze sobą (również kontrolnie) w lipcu 2022 roku. Wówczas lepszy okazał się Motor, który zwyciężył 3:2. Do przerwy "Wojskowi" prowadzili 2:1 po golach Lirima Kastratiego i Maika Nawrockiego, ale w drugiej połowie rywale zdobyli 2 bramki w 4 minuty i ostatecznie wygrali.

Do tej pory odbyło się 21 oficjalnych spotkań pomiędzy Legią a Motorem. Znacznie lepsze statystyki mają "Wojskowi", którzy wygrali 14-krotnie, 3 razy przegrali, a 4 mecze kończyły się remisami. W poprzednim sezonie drużyna z Warszawy ograła II-ligowca w Lublinie (2:1) po golach LuquinhasaSzymona Włodarczyka, dzięki czemu awansowała do 1/4 finału Pucharu Polski.

Spotkanie towarzyskie pomiędzy Legią a Motorem już w sobotę, 10 grudnia (godz. 13:00), w LTC. Transmisja na kanale Legii w serwisie YouTube, a redakcja Legia.Net przeprowadzi relację tekstową na żywo. W składzie stołecznej ekipy zabraknie m.in. Blaza Kramera (problemy z przywodzicielem, prawdopodobnie 3-4 miesiące przerwy; SZCZEGÓŁY), a także kadrowiczów, czyli Kacpra TobiaszaArtura Jędrzejczyka i Filipa Mladenovicia, których reprezentacje (Polska i Serbia) w poprzednim tygodniu odpadły z mundialu w Katarze.