Filip Rejczyk

Filip Rejczyk zadebiutował w Legii

21.07.2023 22:00

(akt. 22.07.2023 06:27)

Filip Rejczyk zadebiutował w Legii Warszawa. Środkowy pomocnik z rocznika 2006 pojawił się na boisku w 82. minucie meczu 1. kolejki PKO Ekstraklasy z ŁKS-em (3:0). Zmienił Bartosza Slisza.

Filip Rejczyk (środkowy pomocnik; rocznik 2006) gra w Legii od 2019 roku, do stołecznego klubu trafił z AP Profi Zielonki, wcześniej reprezentował DAP Lider Trześć i Stal Mielec. Przez prawie cały sezon 2021/2022 występował w U-17, w końcówce (maj-czerwiec) dostał szansę w rezerwach, sięgając z nimi po mazowiecki Puchar Polski.

W rundzie jesiennej (rozgrywki 2022/2023) zagrał 8 razy w III lidze, z czego 6-krotnie w wyjściowym składzie. Do tego wystąpił w 3 meczach Centralnej Ligi Juniorów U-19. Co więcej, był powoływany do reprezentacji Polski U-17 (6 spotkań, 2 bramki, 1 asysta, 1 asysta drugiego stopnia), wcześniej przyplątał mu się też uraz.

Wiosną wystąpił 2-krotnie w CLJ U-19 i raz w "dwójce", a także przyczynił się do awansu kadry Polski U-17 na EURO, strzelając gola przeciwko Słowacji z nieco ponad połowy boiska. Niedawno rywalizował na mistrzostwach Europy do lat 17. Dotarł z biało-czerwonymi do półfinału, pokazał się z bardzo dobrej strony, zagrał we wszystkich 5 meczach, strzelił pięknego gola z rzutu wolnego, miał również kluczowe podanie przy bramce, 2 asysty i 3 asysty drugiego stopnia.

Od początku br. trenuje z pierwszym zespołem Legii. Był na zgrupowaniach w Turcji i Austrii, w tzw. międzyczasie przedłużył kontrakt z "Wojskowymi" o 1,5 roku z opcją kolejnej prolongaty. Ostatnio cieszył się z "jedynką" z Superpucharu Polski (oglądał spotkanie z ławki rezerwowych).