Gole po stałych fragmentach, zwycięstwo w ostatnim sparingu

Redaktor Krzysztof Muszyński

Krzysztof Muszyński

02.02.2024 13:13

(akt. 04.02.2024 08:52)

Legia wygrała u siebie 3:1 z I-ligową Stalą Rzeszów w ostatnim sparingu przed startem drugiej części sezonu 2023/2024. Goście objęli prowadzenie po bramce Adriana Bukowskiego, a wicemistrzowie Polski odwrócili losy meczu w LTC po golach Ernesta Muciego, Tomasa Pekharta i Yuriego Ribeiro.
Sparingi zimowe 2023/2024 - Przygotowania do rundy wiosennej
3 1

(1:1)

Stal RzeszówStal Rzeszów
02-02-2024 14:00 Książenice
7'
18'
37'
38'
40'
46'
49'
59'
60'
69'
69'
73'
79'
86'
Legia WarszawaStal Rzeszów
  • 44. Jakub Wrąbel

73'
  • 2. Patryk Warczak

• 14. Kamil Kościelny

69'
  • 91. Paweł Oleksy

69'
  • 22. Milan Simcak

69'
  • 41. Karol Łysiak

37'
  • 31. Sebastien Thill

69'
  • 33. Adrian Bukowski

• 9. Wiktor Kłos

79'
  • 47. Szymon Salamon

86'
  • 28. Jesus Diaz

86'

• 42. Szymon Kądziołka

37'
  • 7. Krzysztof Danielewicz

69'
  • 18. Krystian Wachowiak

69'
  • 45. Kacper Paśko

69'
  • 26. Łukasz Góra

69'
  • 12. Jakub Raciniewski

73'
  • 95. Michał Synoś

79'
  • 96. Arsen Hrosu

86'
  • 97. Błażej Langer

86'
  • 98. Illa Postupalśkyj

Jak wyglądał podstawowy skład Legii na piątkowy sparing w LTC? W bramce stanął Kacper Tobiasz. Trójosobowy blok defensywny stworzyli Radovan PankovArtur Jędrzejczyk i Steve Kapuadi. Na prawym wahadle pojawił się Paweł Wszołek, na lewym Gil Dias. Środek pola zajęli Juergen Elitim oraz Rafał Augustyniak, na "dziesiątkach" znaleźli się Josue oraz Ernest Muci, a w ataku zagrał Blaz Kramer.

Już od pierwszych minut spotkania I-ligowiec chciał zaskoczyć miejscowych wysokim doskokiem. Warszawiacy wymieniali między sobą podania ze stoickim spokojem, lecz problem pojawiał się po przekroczeniu połowy boiska. Wówczas Stal skutecznie blokowała dostęp do pola karnego, przez co stołeczna drużyna nie oddawała wielu strzałów, nawet z dystansu. Wicemistrzowie Polski byli cofnięci, a goście mieli więcej z gry na początku meczu i w 7. minucie objęli prowadzenie po bardzo składnej akcji. Piłkę otrzymał Adrian Bukowski, który pokonał Tobiasza płaskim uderzeniem zza "szesnastki". Młodzieżowiec Legii wyciągnął się do futbolówki, lecz nie zdołał jej wybronić.

Po bramce gości, obraz gry nie uległ drastycznej zmianie – z czasem mecz się wyrównał, miejscowi utrzymywali się przy piłce, lecz to wciąż było za mało. Dopiero w 24. minucie gospodarze poważnie zagrozili Stali. Po efektownej wymianie podań między Josue a Mucim, futbolówka po zamieszaniu trafiła do Augustyniaka, który uderzył w słupek. Stal z kolei mocno się schowała, jedynie czasami któryś z przyjezdnych próbował szczęścia z dystansu, aczkolwiek kompletnie nie przynosiło to efektu.

W końcówce pierwszej połowy Legia doprowadziła do remisu. Josue świetnie dograł z rzutu wolnego, a kapitalnym wyczuciem czasu wykazał się Muci, który umieścił piłkę w siatce. To właśnie Albańczyk był najjaśniejszym punktem w Legii, bowiem to on napędzał jej ataki z lewej strony, nie bojąc się przy tym od czasu do czasu indywidualnego zejścia do środka.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy Ryoya Morishita wywalczył rzut karny, który wykorzystał Tomas Pekhart, pewnie trafiając do siatki, kierując futbolówkę w sam środek bramki. W 59. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i lekkim zamieszaniu, gola strzelił Yuri Ribeiro. Co prawda przyjezdni całkowicie się nie rozsypali, ale legioniści z dużo większą łatwością dochodzili do sytuacji i praktycznie do końca mieli wyraźną kontrolę nad spotkaniem. Wicemistrzowie Polski zwyciężyli 3:1 w ostatnim sparingu przed wznowieniem sezonu.

Po raz kolejny świetnie zaprezentował się Morishita, który przez całą drugą połowę był bardzo aktywny, niejednokrotnie zaskakując rywali sztuczkami technicznymi.

SPARING: LEGIA WARSZAWA – STAL RZESZÓW 3:1 (1:1)
Muci (38. min.), Pekhart (49. min. – k.), Ribeiro (59. min.) – Bukowski (7. min.)

Żółte kartki: Bukowski, Warczak

Legia: Tobiasz (46' Hładun) – Pankov, Jędrzejczyk (69' Ziółkowski), Kapuadi (46' Ribeiro) – Wszołek (46' Morishita), Augustyniak (46' Kapustka), Elitim (60' Rejczyk), Dias (46' Kun) – Josue (46' Rosołek), Kramer (46' Pekhart), Muci (46' Gual)