Grano dzisiaj (12.02). Remisy z Cracovią i Śląskiem, debiut Masłowskiego

12.02.2024 06:00

(akt. 11.02.2024 14:32)

Do tej pory Legia tylko dwa razy grała 12 lutego. Tego dnia zremisowała ze Śląskiem Wrocław i Cracovią, a debiut miał Michał Masłowski.

Ostatni raz Legia grała 12 lutego w 2023 roku. Wówczas zremisowała u siebie 2:2 z Cracovią w 20. kolejce Ekstraklasy, mimo że dwukrotnie przegrywała po golach Michała Rakoczego i Jakuba Jugasa. Bramki w barwach "Wojskowych", obie dające wyrównanie, zdobyli Maik Nawrocki i Tomas Pekhart. W 54. minucie, przy stanie 0:1, do siatki mógł też trafić Josue, ale nie wykorzystał rzutu karnego, z jego strzałem uporał się Karol Niemczycki (FOTOREPORTAŻE).

REMIS WE WROCŁAWIU

Dziewięć lat temu Legia zremisowała 1:1 ze Śląskiem we Wrocławiu w 1/4 finału Pucharu Polski. Tuż przed przerwą gola strzelił Michał Żyro, a w końcówce do wyrównania doprowadził Marco Paixao. W drugiej połowie z boiska przedwcześnie zeszli Tomasz Hołota Ivica Vrdoljak, którzy obejrzeli po czerwonej kartce. Dla Michała Masłowskiego był to debiut w Legii.

– Nie jestem zbyt zadowolony z remisu, mieliśmy szanse na więcej bramek, prowadziliśmy, ale nie potrafiliśmy wykorzystać okazji. Gol strzelony na wyjeździe liczy się podwójnie, jest ważny. Mimo to jestem zawiedziony, bo graliśmy przez jakiś czas w przewadze, lecz nic z tego nie wynikło. Bramka stracona to coś, co nie powinno mieć miejsca – ocenił ówczesny trener stołecznego zespołuHenning Berg. Fotoreportaż jest dostępny TUTAJ.

Po 90 minutach rewanżu również było 1:1. Do półfinału awansowali warszawiacy, którzy okazali się lepsi w serii rzutów karnych.