Paweł Wszołek Filip Mladenović

Grano dzisiaj (13.03). Debiut Praszelika, dogrywka w Pucharze Polski

13.03.2023 07:00

(akt. 13.03.2023 02:38)

Trzynastego marca legioniści grali 13-krotnie. Tego dnia m.in. przegrali z Rakowem Częstochowa w Pucharze Polski.

Dwa lata temu Legia rywalizowała z Wartą Poznań (3:2) na stadionie przy Łazienkowskiej. Miejscowi rozpoczęli mecz perfekcyjnie, bo od trafienia Filipa Mladenovicia w 3. minucie. Goście wyrównali za sprawą byłego gracza "Wojskowych", Jana Grzesika, który popisał się kapitalnym centrostrzałem. Po chwili stołeczna drużyna wyższy bieg wrzuciła. Dośrodkowanie "Mladena" powędrowało w pole karne do Wszołka, ten świetnie uderzył z powietrza i wpakował piłkę do siatki. Ostatni akord miał miejsce po godzinie rywalizacji. Zaczęło się od dogrania Bartosza Kapustki, do którego dobiegł Paweł WszołekLuquinhas oddał strzał, lecz Adrian Lis był na posterunku. Przy dobitce Mladenovicia nie miał jednak większych szans.

Porażka w Pucharze Polski

Cztery lata temu Legia mierzyła się na wyjeździe z Rakowem Częstochowa w 1/4 finału Pucharu Polski. Jako pierwsi prowadzenie objęli rywale, ale w 30. minucie warszawiacy doprowadzili do remisu za sprawą Michała Kucharczyka. Wynik nie zmienił się do końca drugiej połowy i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W niej padł jeden gol, autorstwa Andrzeja Niewulisa, który zapewnił Rakowowi awans do półfinału krajowego pucharu. W tym meczu zadebiutował zawodnik z rocznika 2000 – Mateusz Praszelik. Zdjęcia można pooglądać TUTAJ.