17 lutego 17.02

Grano dzisiaj (17.02). Oprawa, czerwona kartka

17.02.2024 04:00

(akt. 15.02.2024 16:22)

Jak na razie Legia tylko raz grała 17 lutego, 5 lat temu, gdy przegrała u siebie 0:2 z Cracovią w 22. kolejce ligowej po bramkach Javiego Hernandeza, zdobytych w końcówce pierwszej połowy. Od 76. minuty "Wojskowi" musieli radzić sobie w dziesiątkę, ponieważ William Remy został ukarany czerwoną kartką.

– W pierwszej połowie staraliśmy się być silni w trakcie gry, narzuciliśmy swój styl. Nie mogę zrozumieć co się stało, bo boisko było w złym stanie, a nie trenowaliśmy na nim od dwóch miesięcy. Chcieliśmy dominować, wygrać poprzez szybkość, lepsze kombinacje, ale tak się nie stało. Przeciwnicy dobrze bronili, byli bardzo agresywni w trakcie pojedynków i czekali na nasze pomyłki. Cracovia potrafiła stosować szybki atak, lecz na dobrą sprawę wykreowała przez cały mecz dwie sytuacje – mówił ówczesny szkoleniowiec Legii WarszawaRicardo Sa Pinto. Fotoreportaże są dostępne TUTAJ.