Grano dzisiaj (20.12). Ostatnie mecze w roku

20.12.2023 06:00

(akt. 18.12.2023 20:16)

Dwudziestego grudnia legioniści grali trzykrotnie. Tego dnia dwa razy zwyciężyli.

Ostatni mecz w 2019 roku okazał się dla Legii nieudany. Warszawiacy przegrali na wyjeździe 1:2 z Zagłębiem Lubin. Bramkę w barwach "Wojskowych" (ostatnią w klubie) zdobył Jarosław Niezgoda. Dla rywali trafiali Bartosz Białek i Damjan Bohar. Wyniki innych spotkań sprawiły, że stołeczny zespół spędził zimę na pozycji lidera Ekstraklasy. Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ.

– Nie było energii i iskry w naszych poczynaniach. Rzadko pozwalamy rywalom na stworzenie tylu sytuacji. Nie byliśmy sobą i źle kończymy rok – mówił Aleksandar Vuković, ówczesny trener Legii.

PIĘĆ BRAMEK I POKAZ FAJERWERKÓW

Pięć lat temu Legia wygrała na wyjeździe 3:2 z Zagłębiem Sosnowiec w 20. kolejce Ekstraklasy po bramkach Williama Remy'egoAdama Hlouska i Sandro Kulenovicia. Gola dla gospodarzy strzelił Piotr Polczak, padło również samobójcze trafienie Carlitosa. Na trybunach trwał mecz przyjaźni. Kibice drużyn zaprezentowali m.in. oprawę pod hasłem "Rodzinna atmosfera". Był również pokaz fajerwerków.

WYJAZDOWA WYGRANA

Osiem lat temu Legia wygrała na wyjeździe 3:1 z Koroną Kielce w ostatnim meczu w 2015 roku. Bramki zdobyli GuilhermeMichał Kucharczyk i Nemanja Nikolić. Honorowego gola dla rywali strzelił Łukasz Sierpina. Stołeczny zespół w ówczesnej rundzie jesiennej przegrał tylko jedno wyjazdowe spotkanie w lidze, a przerwę zimową spędził na 2. miejscu w tabeli, tuż za Piastem Gliwice. Zdjęcia można pooglądać TUTAJ.

– Sami sobie skomplikowaliśmy sytuację w pierwszej połowie, na szczęście na czas zdołaliśmy wyrównać i w drugiej połowie było już lepiej. Dzięki temu wygraliśmy. Spotkanie mogło się podobać, oba zespoły chciały wygrać i godnie zakończyć rok. Ale mógł to zrobić tylko jeden klub, udało się nam – podsumował ówczesny trener "Wojskowych"Stanisław Czerczesow.