Paweł Wszołek

Grano dzisiaj (24.02). Remis z Widzewem, wygrana w Pucharze Ekstraklasy

24.02.2024 05:00

(akt. 23.02.2024 20:09)

Dwudziestego czwartego lutego legioniści grali 3-krotnie. Tego dnia wygrali z ŁKS-em w 3. kolejce Pucharu Ekstraklasy, a także zremisowali z Widzewem Łódź i Cracovią.

Ostatni raz Legia grała 24 lutego rok temu. Wówczas zremisowała u siebie 2:2 z Widzewem w 22. kolejce Ekstraklasy. Ciekawy klasyk, rozegrany przy prawie pełnym stadionie, dostarczył sporo emocji. Warszawiacy dwukrotnie wychodzili na prowadzenie po golu Pawła Wszołka i samobójczej bramce Marka Hanouska, ale łodzianie byli w stanie dwa razy wyrównać po trafieniach Kristoffera Hansena oraz Bartłomieja Pawłowskiego.

ŁKS POKONANY

Równo 17 lat temu Legia udanie zainaugurowała piłkarską wiosnę meczem Pucharu Ekstraklasy przeciwko Łódzkiemu Klubowi Sportowemu. Zespół trenera Dariusza Wdowczyka w pełni zasłużenie pokonał rywali 2:0. Oba gole w barwach "Wojskowych" strzelił Dawid Janczyk. Już w 4. minucie napastnik wykończył akcję Rogera Guerreiro i stołeczna drużyna objęła prowadzenie. Drugie trafienie padło w 59. minucie, po asyście Miroslava Radovicia. Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ.