4 grudnia

Grano dzisiaj (4.12). Puchar Ekstraklasy

04.12.2022 07:30

(akt. 03.12.2022 23:26)

Czwartego grudnia legioniści rozegrali 4 mecze. Tego dnia rywalizowali m.in. w Pucharze Ekstraklasy.

Równo 15 lat temu Legia Warszawa pokonała ŁKS 2:0 w ostatnim meczu fazy grupowej Pucharu Ekstraklasy. Pierwszą bramkę – w 76. minucie, z rzutu karnego – zdobył Marcin Burkhardt. Na 2:0 w doliczonym czasie gry podwyższył Wojciech Trochim. Goście kończyli spotkanie w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartką za faul ukarany został Jacek Dąbrowski. Zdjęcia są dostepne TUTAJ. – Pierwsza połowa była bezbarwna w naszym wykonaniu. Nie graliśmy tego, co zwykle, ale trudno się dziwić, bo było dużo młodzieży w naszej drużynie. W drugiej połowie wyglądało to już inaczej. Często dochodziliśmy do sytuacji bramkowych. Cieszę się, że stworzyliśmy sobie taką komfortową sytuację, że w meczu mogli wystąpić młodzi zawodnicy – mówił na pomeczowej konferencji prasowej trener LegiiJan Urban.