9 grudnia

Grano dzisiaj (9.12). Legia odpadła z Ligi Europy

09.12.2022 07:00

(akt. 07.12.2022 19:41)

Dziewiątego grudnia legioniści rozegrali 4 mecze. Tego dnia pewnie wygrali na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola, a także odpadli z Ligi Europy.

Ostatni raz Legia grała 9 grudnia rok temu. Wówczas przegrała u siebie 0:1 ze Spartakiem Moskwa w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Europy 0:1. Taki rezultat oznaczał dla "Wojskowych" 4. miejsce w grupie i odpadnięcie z europejskich pucharów. Jedyną bramkę zdobył Zielimchan Bakajew, który wykorzystał niefortunne zagranie Maika Nawrockiego. W doliczonym czasie gry warszawiacy mieli znakomitą okazję do wyrównania, ale Tomas Pekhart nie wykorzystał rzutu karnego (SZCZEGÓŁY).

Awans do 1/8 finału Pucharu Polski

Dokładnie 60 lat temu Legia rywalizowała na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola w 1/16 finału Pucharu Polski. Prowadzenie w meczu jako pierwsi objęli rywale. Już kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu spotkania bramkę dla Stali zdobył Julian Dymowski. Kilkanaście minut później "Wojskowi" doprowadzili do wyrównania za sprawą Tadeusza Błażejewskiego. Klub z Warszawy rozkręcał się z każdą akcją. W 35. i 36. minucie gole strzelał Lucjan Brychczy. Po chwili było już 4:1 dla Legii – piłkę w siatce umieścił Jan Boguszewski.

Niecały kwadrans po przerwie drugą bramkę zdobył Błażejewski. Wynik rywalizacji ustalił Joachim Krajczy. Ostatecznie warszawiacy wygrali 6:1 i awansowali do 1/8 finału PP.