Nemanja Nikolić

Grano dzisiaj, czyli mecze Legii z 17 sierpnia – Wygrana z Dundalk

17.08.2020 09:00

(akt. 17.08.2020 01:07)

Siedemnastego sierpnia legioniści rozegrali 18 spotkań. Tego dnia wygrali m.in. z Dundalk FC w pierwszym meczu IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

Równo 4 lata temu legioniści rywalizowali z Dundalk FC w pierwszym meczu IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Warszawiacy wygrali w Dublinie 2:0. Gole dla mistrzów Polski strzelali Nemanja Nikolić i Aleksandar Prijović. Węgier zdobył bramkę po rzucie karnym, a "Prijo" pokonał bramkarza rywali w ostatniej akcji spotkania. Zdjęcia można obejrzeć tutaj. - Jestem bardzo zadowolony z rezultatu, ucieszyła mnie szczególnie druga bramka w końcówce. Byliśmy lepsi i w pełni zasłużyliśmy na wygraną. Stworzyliśmy sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki i dwie z nich udało nam się wykorzystać. Irlandczycy byli w stanie zagrozić nam jedynie strzałami z dystansu i po stałych fragmentach stwierdził  Besnik Hasi, trener Legii Warszawa.

Zmiana trenera

Na pierwszą wygraną w sezonie 1991/1992 kibice "Wojskowych" czekali do czwartej ligowej kolejki i meczu z Zagłębiem Sosnowiec (3:0). W II połowie, z powodu burzy i awarii oświetlenia, mecz został przerwany. Tym spotkaniem trener Władysław Stachurski żegnał się z Legią, bo dostał ofertę pracy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i postanowił z niej skorzystać. Drużynę objął Krzysztof Etmanowicz, były piłkarz Legii, choć nigdy nie udało mu się dostać do kadry pierwszego zespołu. Został najmłodszym trenerem w lidze, mając wtedy zaledwie 32 lata.