Janusz Gol

Grano dzisiaj, czyli mecze Legii z 3 marca – ŁKS, europejskie puchary, debiut Blanco

03.03.2021 03:00

(akt. 02.03.2021 20:42)

Trzeciego marca legioniści rozegrali sześć spotkań. Tego dnia przegrali w europejskich pucharach, a także wygrali u siebie z ŁKS-em. Poza tym, pierwsze bramki dla stołecznego klubu – dokładnie cztery lata temu - zdobyli Sebastian Szymański i Maciej Dąbrowski.

Minęły cztery lata od wyjazdowej wygranej Legii z Zagłębiem Lubin (3:1). Bramki dla warszawiaków zdobywali: Thibault Moulin, Maciej Dąbrowski oraz Sebastian Szymański. Dla ostatniej dwójki były to pierwsze trafienia dla stołecznego zespołu. "Szymi" stał się jednym z najmłodszych strzelców w historii klubu. Honorowego gola dla gospodarzy strzelił Arkadiusz Woźniak. Co prawda, piłka jeszcze dwa razy lądowała w siatce Arkadiusza Malarza po stałych fragmentach gry "Miedziowych", ale za jednym i drugim razem legioniści złapali rywali na spalonym.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wygraliśmy na trudnym terenie. Wydaje mi się, iż zaprezentowaliśmy dobry futbol. Szczególnie mogę pochwalić swoich graczy za pierwszą połowę, gdy stwarzaliśmy sobie okazje do strzelenia goli. Druga odsłona była trochę inna, ale cieszymy się z końcowego zwycięstwa. Wielkość drużyny polega na tym, że udało się strzelić gola w trudnym momencie i opanować sytuację - powiedział ówczesny trener Legii, Jacek Magiera. Fotoreportaż dostępny jest TUTAJ.

Domowe zwycięstwo

Dziewięć lat temu piłkarze Legii rywalizowali z ŁKS-em przy Łazienkowskiej. Spotkanie to odbyło się w ramach 20. kolejki rozgrywek o mistrzostwo Polski. "Wojskowi" w pierwszej połowie objęli prowadzenie za sprawą trafienia Rafała Wolskiego, natomiast, po zmianie stron, wynik ustalił Michał Kucharczyk. Ostatecznie miejscowi zwyciężyli 2:0. Było to drugie ligowe zwycięstwo podopiecznych trenera Skorży z rzędu. Tego dnia zadebiutował Ismael Blanco. Zdjęcia można pooglądać TUTAJ.

Porażka w europejskich pucharach

W 1/4 finału Pucharu Zdobywców Pucharów, w sezonie 1964/1965, los skojarzył Legię z bardzo silnym TSV 1860 Monachium, czołowym klubem Bundesligi. Aby dobrze przygotować się do rywalizacji z Niemcami, warszawska drużyna wyjechała w czasie przerwy zimowej do NRD. Na niewiele się to zdało, bo szanse na awans pogrzebała już 3 marca na własnym boisku. Przegrała aż 0:4, a winowajcą wysokiej porażki uznano bramkarza Ignacego Penconka, który zastępował leczącego złamaną rękę Stanisława Fołtyna. W rewanżu padł bezbramkowy remis, do kolejnej rundy awansowali rywale.