Henrik Ojamaa: Nie mogę się doczekać meczu z Legią

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

20-07-2021 / 19:16

(akt. 20-07-2021 / 19:43)

- Oczywiście, będzie to dla mnie trochę wyjątkowe spotkanie z jednym z moich byłych klubów na dużej, europejskiej scenie, o sporą stawkę. Mam 30 lat, jestem bardziej doświadczony niż wtedy, gdy grałem przy Łazienkowskiej. Nie mogę się doczekać meczu - mówił przed rywalizacją z Legią Warszawa, w II rundzie el. Ligi Mistrzów, były zawodnik "Wojskowych", który reprezentuje obecnie Florę Tallinn, Henrik Ojamaa.

- Spędziłem część mojej kariery w Polsce, w Legii. Wiem, że warszawiacy mają się całkiem nieźle, nadal śledzę ich wyniki. Ale w odniesieniu do tego konkretnego przeciwnika, myślę, że w tym roku wyglądają trochę inaczej, mieli pewne zmiany personalne. Uważam, że nasz sztab trenerski naprawdę dobrze przygotował nas do tego meczu. Spojrzeliśmy na mocne strony Legii, sposób jej gry, a także na to, jak możemy wdrożyć własne atuty, które pokazywaliśmy do tej pory w lidze oraz I rundzie eliminacji.

- Najlepszy piłkarz Legii, to…? Trudne pytanie. Legia to dobry klub, który może sobie pozwolić na sprowadzanie dobrej jakości zawodników na każdą pozycję. Z mojego osobistego punktu widzenia, ponieważ jestem zawodnikiem ofensywnym, podoba mi się, jak gra Luquinhas. To gracz, którego lubię.

Henrik Ojamaa grał w Legii w latach 2013-2014, potem występował w kilku innych polskich klubach, ostatnio w Widzewie. W zespole Flory jest Konstantin Vassiljev, Sergei Zenjov, Ken Kallaste, którzy też mają za sobą występy w ekstraklasie. - Na ile wiedza, znajomość polskiej ligi może nam pomóc? Myślę, że to trochę pomaga, bo kilku piłkarzy zna stadion i ekstraklasę. Mamy dobry zespół, doświadczonych i młodych zawodników, którzy występowali w reprezentacji i europejskich pucharach. Sądzę, że w środę będzie dla nas dobra okazja, aby pokazać, co potrafimy - dodał Ojamaa, który na to pytanie odpowiedział w języku polskim. 

- Oczywiście, będzie to dla mnie trochę wyjątkowe spotkanie, z jednym z moich byłych klubów na dużej, europejskiej scenie, o sporą stawkę. Mam 30 lat, jestem bardziej doświadczony niż wtedy, gdy grałem przy Łazienkowskiej. Nie mogę się doczekać meczu. Cieszę się, że mam okazję zagrać tutaj ponownie przed wielkim tłumem.

Komentarze (27)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Major
 • 1 / 0
Ojamaa. Pamiętam tego pakerka, który grał jak typowy jeździec bez głowy.
Kapitan
 • 0 / 0
Strzel swojaka i będzie dobrze.
Szczerze mówiąc to już MANU był lepszy.
Starszy kapral
 • 1 / 0
Leszcz, a szczeka jak szczupak!
Podobno w Widzewie się nie wyróżniał.
Ciekawe czy nadal jest takim jeźdźcem bez głowy?!
Już niedługo Heniek będziesz chciał o tym meczu zapomnieć ;-)
Na bylych zawodnikow Legii trzeba uwazac podwojnie. Szczegolnie na drewnianych, cos w nich wtedy wstepuje.
Miales racje Zed.
Jakos lubie cie Henrik, ale życzę ci w tym dwumeczu wszystkiego nieudanego.
Kapitan
 • 1 / 0
Panu Redaktorowi Maciejowi chciałbym zwrócić uwagę, że angielskie "crowd" nie zawsze oznacza tłum. W tym przypadku chodziło po prostu o publikę. :)
to mu trzeba powiedzieć że wygląda tak samo jak 7-8 lat temu
Chorąży
 • 2 / 0
He he. Myślałem że to archiwalne zdjęcia. Herb Legii za plecami, facjata ta sama. Ale koszulki trochę inne i herb na koszulce innego klubu :)
cZas się z nim jakoś łagodnie obchodzi
Podpułkownik
 • 4 / 0
Będzie pewnie ciężko, to Legia. Ale jeśli najlepszy zawodnik Flory to gracz który niedawno odbił sie od Widzewa, to wnioski można wysnuć samemu. Ale i ja dodam, pewnie by nie awansowali z 1 ligi do ekstraklasy gdyby tam grali.
Podporucznik
 • 1 / 1
Jedyne co potrafił to w miarę szybko biegać i robić wiatr. Jak się nic nie zmieniło to nie powinien być groźny, choć nasza obrona ostatnio też nie jest w formie. Powinniśmy mimo wszystko dać radę awansować.
Generał brygady
 • 0 / 0
Zmieniło się, jest starszy, wolniejszy, mniej dynamiczny i zrozumiał że kariery nie zrobi
Nie mogę się doczekać meczu z Legią = chciałbym mieć ten mecz już za sobą :-D
Marszałek Polski
 • 4 / 0
Oby zagrał z Legią tak jak grał w Legii, czyli w najlepszym wypadku kiwka i jazda za linię boiska jak klasyczny jezdziec bez głowy
Starszy szeregowy
 • 1 / 0
Tylko nie jak wtedy gry zrobił 3 asysty do Kuchego ( do dziś nie wiem jak to się stało )
Marszałek Polski
 • 2 / 0
To zdecydowanie może sobie darować
matp12

W całym sezonie uzbierał wtedy 8 asyst a mógł spokojnie mieć drugie tyle (jeśli nie więcej) gdyby w idealnych sytuacjach podawał do kolegów z boiska. On wiele potrafił i miał przy tym świetne warunki motoryczne, ale to idealny przykład zawodnika, któremu głowa nie pozwoliła zrobić większej kariery.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
To prawda, to taki lisek chytrusek
Major
 • 3 / 0
Miał szybsze nogi niż głowę. Zachowując wszelkie proporcje - taki estoński Grosik
Niby odpowiedzial na pytanie, a niczego sie nie dowiedzieliśmy :)
Tylko czego mamy sie wiecej dowiedziec? ;P
"Piłkarze Legii nie chcą grać z Henrikiem Ojamą (22 l.). Po meczu Ligi Europy z Lazio Rzym (0:2), w którym Estończyk znów nikomu nie podawał piłki, w szatni omal nie doszło do bijatyki. Niektórzy legioniści byli tak wściekli na samolubnego skrzydłowego, że ruszyli na niego z pięściami.
(...) Jeszcze bardziej gorąco było w szatni. Kuciak w ostrych słowach zwrócił Ojamie uwagę, że jest egoistą, po czym ruszył do niego. Bramkarza przed rękoczynami powstrzymali dopiero Tomasz Jodłowiec (28 l.) i Radović. - Spokojnie. Nie ma co robić afery. Nikt nikogo nie pobił - powiedział nam serbski lider mistrzów Polski."

ile to lat ? Łezka się w oku kręci ;)