News: Hokej: Podsumowanie weekendu

Hokej: Podsumowanie weekendu

15.10.2012 12:22

(akt. 10.12.2018 15:50)

Wiele działo się w hokejowej pierwszej lidze. Legia wygrała dwa mecze z Naprzodem i jest trzecia w tabeli. Liderem pozostało pauzujące w ten weekend Podhale Nowy Targ. Dwie wygrane nad SMS-em Sosnowiec zanotowali poloniści z Bytomia. Orlik podzielił się z kolei punktami z KH Gdańsk. Poniżej szczegóły.

Hokeiści Legii zanotowali dwa zwycięstwa nad Naprzodem Janów. W sobotę podopieczni Lubomira Witoszka pokonali rywali po rzutach karnych o czym pisaliśmy tutaj. Dzień później, spotkanie było równie zacięte, ale rozstrzygnięte w trzech tercjach. Legioniści wygrali w niedzielę 5:4, a mecz opisywaliśmy w tym miejscu.

W piątej i szóstej kolejce rozgrywek, nie wystąpił pauzujący lider i główny faworyt do awansu, Podhale Nowy Targ. Szarotki zmierzą się za tydzień z Legią Warszawa i będzie to dla stołecznej ekipy bardzo ważny sprawdzian, który pokaże, w którym miejscu jest obecnie ekipa rozgrywająca swoje mecze na Torwarze.

Dwa mecze z SMS-em Sosnowiec wygrali zawodnicy Polonii Bytom, która ma kłopoty kadrowe. W sobotę gospodarze pokonali młodych zawodników ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego, aż 8:0. Bramki zdobywali Kukulski (trzy), Kłaczynski (trzy) oraz Puzio(dwie). Dzień później goście sprawili większe kłopoty bytomianom. Pierwsza bramka padła w połowie pierwszej tercji, a jej autorem był Banaszczak. Na kolejne trafienie, kibice w musieli czekać do ostatnich sekund spotkania, a stan potyczki na 2:0 ustalił Puzio.

Punktami podzieliły się ekipy Orlika Opole i KH Gdańsk. Pierwszy mecz z dużą przewagą wygrali gospodarze, który w Toropolu pokonali rywali z nad morza 7:3. Opolanie od początku kontrolowali mecz, a bramki strzelali Korzeniowski (trzy), Stopiński, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka i Bernacki. rafienia dla rywali zanotowali Pesta (dwie) i Kasat.

Niedzielny mecz był już zupełnie inny. Orlik przegrał na własne życzenie, grając słabiutko w ostatniej części gry, kiedy to stracił trzy bramki, a nie zdobył nawet jednej. Gole dla gospodarzy strzelili Wacławczyk i Szczurek. Dla zwycięzców trafiali z kolei Stasiewicz, Wrycza, Mroziński, a także Ziółkowski.

Liderem pozostało pauzujące Podhale mające na koncie komplet punktów. 12 oczek ma również Orlik Opole, który rozegrał jednak dwa spotkania więcej. Na trzeciej pozycji znajdują się legioniści z dorobkiem 11 punktów. Czwarte miejsce przypada Polonii Bytom z 8 punkcikami. Piąty jest KH Gdańsk, a przedostatni Naprzód Janów. Ostatnią lokatę zajmują uczniowie SMS-u Sosnowiec, którzy nie zdobyli punktu, a dodatkowo legitymują się bilansem bramkowym 4:29...

Wszystkiego o hokeju dowiecie się w tym miejscu.