Jacek Magiera
fot. Jan Szurek

Jacek Magiera: Jedziemy do Warszawy po punkty

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: Śląsk Wrocław, slaskwroclaw.pl

15.04.2024 16:00

(akt. 15.04.2024 16:22)

– Cały czas wiemy, o co gramy. Być może dla 90 procent tych zawodników to jedyna szansa na zdobycie mistrzostwa Polski. Trzeba zrobić wszystko, by o to walczyć. Mocny trening, regeneracja i jedziemy do Warszawy po punkty – mówił na konferencji prasowej trener Śląska, Jacek Magiera. Mecz Legii z zespołem z Wrocławia już w najbliższą niedzielę, 21 kwietnia (godz. 17:30).

– Pojedziemy do stolicy, by wygrać, chcemy to zrobić. Nie można powiedzieć, że Legia łatwo nas pokona, albo będzie remis, albo my z łatwością zwyciężymy. Dziś – oprócz tego, że są umiejętności – trzeba poradzić sobie ze sprawami mentalnymi. Każdy posiada marzenia, ale trzeba jeszcze bardziej otworzyć głowę na to, by wpuścić spokój, świeże powietrze i granie. Nie ma się czego bać.

Martin Konczkowski, obrońca Śląska: – Celem są trzy punkty. Jedziemy do Warszawy, ale to nie zmienia naszego nastawienia. Musimy wychodzić na każde spotkanie i grać o pełną pulę.

Peter Pokorny, pomocnik drużyny z Wrocławia: – W czołówce jest bardzo ciasno. Właściwie wszyscy tracą punkty. Zamierzamy mocno walczyć o wygraną w Warszawie.

– Pozostało jeszcze sześć spotkań, jest 18 punktów do zdobycia i musimy walczyć znacznie mocniej niż w ostatnich meczach. Zrobimy wszystko, by wygrać z Legią.

Sprawdź wiedzę o trenerach Legii

Galeria: Puchar Polski: Wręczenie medali
1/20 Na początku istnienia Legii, nie było stanowiska trenera, za skład i taktykę odpowiadał kapitan drużyny. Kto był pierwszym kapitanem Legii?

Polecamy

Komentarze (47)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.