Jarosław Jankowski: Sport musi nauczyć się żyć z koronawirusem

Logo Legia.Net

Redakcja Legia.Net

Źródło: sportowefakty.wp.pl

15-08-2020 / 12:29

(akt. 15-08-2020 / 12:36)

- Nie może być tak, że jeden gracz jest chory i cała drużyna trafia na kwarantannę. Nie można odwoływać i przekładać meczów z powodu jednego zakażenia, bo trudno będzie rozegrać jedną kolejkę, a co dopiero sezon - mówi w rozmowie ze Sportowymi Faktami szef koszykarskiej Legii i członek zarządu piłkarskiej, Jarosław Jankowski.

Jak Legia Warszawa zareagowała na koronawirusa w piłkarskim zespole? Jak w ogóle do tego doszło?

Tak jak pisaliśmy w oświadczeniu - został popełniony błąd ludzki, do którego się przyznaliśmy. Zareagowaliśmy przez to z opóźnieniem, ale ostatecznie działania, które przeprowadziliśmy, w pełni wyczerpały procedurę i zabezpieczyły pozostałych zawodników i sztab. Zrobiliśmy dwie serie testów. Ostatnie wyniki przyszły w czwartek. Wszystkie ujemne.

W mediach trochę wam się dostało. Zbigniew Boniek użył mocnych słów: Legia chciała ukryć chorego.

Powiem tylko tyle, że prowadziliśmy polemikę z prezesem PZPN, bo nie jest dobrze, kiedy osoba na takim stanowisku formułuje publicznie nieprawdziwe oskarżenia. W naszym oświadczeniu jasno daliśmy do zrozumienia, w których miejscach Zbigniew Boniek mijał się z prawdą. Nie chciałbym się już do tego odnosić, bo dzisiaj trzeba wspólnie znaleźć najlepszy sposób na działanie polskiego sportu. Wirus szybko nie zniknie i trzeba nauczyć się z nim żyć.

W Ekstraklasie już po rozmowach z Głównym Inspektorem Sanitarnym. Z naszych informacji wynika, że izolowane będą tylko osoby chore. Piłkarze lub członkowie sztabu nie zostaną poddani kwarantannie, jeżeli mieli styczność z zarażonymi, ale mieli negatywny wynik testu. Popiera pan takie rozwiązanie?

Jak najbardziej. Nie może być tak, że jeden gracz jest chory i cała drużyna automatycznie jest zamykana na kwarantannę na dwa tygodnie.

Czy taki plan działania należy zastosować w PLK?

Tak. Wiem, że są takie rozmowy, trwają ustalenia, co zrobić, gdy jeden czy dwóch zawodników w zespole będzie miało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Istotne jest wypracowanie regulacji na poziomie PLK-Sanepid-Ministerstwo Sportu.

Cała rozmowa na portalu WP Sportowe Fakty.

Komentarze (17)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Kasa wygra więc rozgrywki będą
No i dobrze. A Boniek dalej siedzi cicho. Nawet sie nie broni po ataku ze strony Legii, gdzie mu jawnie wykazano klamstwo.
Major
 • 0 / 2
Nie ma żadnego koronawirusa. Ludzie nie dajcie się nabierać. Czy ktoś z was zna kogoś kto umarł Stricte na covid-19? Wiecie, że idąc do szpitala z czymkolwiek trzeba wypisywać formę potwierdzającą potencjalnie zarażonego na koronawirusa. Stąd te statystyki. Cierpi tylko europejska gospodarka.
Podpułkownik
 • 2 / 0
Olo , koronawitusy zostały opisane po raz pierwszy 60 lat temu.
Z całą pewnością.
SARS CoV 2 to odmiana tego wirusa. Objawy chorobowe związane z powyższym patogenem nazywamy Covid 19.
Oczywiscie widzialem ludzi umierajacych na tę dolegliwość.

Tobie proponuję zająć się piłką nożną na tym portalu.
Na tym znamy się mniej więcej jednakowo. Choroby zakaźne pozostaw profesjonalistom.
Odpowiadam na takie wpisy tylko dlatego by nieco wyjaśnić problem pandemii sympatykom Legii.
Pozdrawiam
Generał broni
 • 0 / 0
Brawo, Darky. Ale niektórym nie przetłumaczysz...
Major
 • 0 / 0
Oki doki. Szanuję Twoją wypowiedź. Ale gdyby koronawirus byłby tak groźny jak nam to przedstawiają w mediach to bylibyśmy naocznymi świadkami zgonów na mieście. 6 lat temu w lato miałem grypę no wiesz ból miesni wysoka temperatura zapchane zatoki itd. Dziś to by mnie izolowali.
Dokładnie wirus nie zniknie , jak grypa czy inne badziewie z tym trzeba żyć ! i zacząć żyć normalnie zachowując podstawowe reguły .
Zdecydowanie zakażonych na L-4 , dla pozostałości badania i gramy . a nie grac koronawirusem jak UEFA z mistrzem Armenii Ditra . Grasz cały sezon i przegrywasz z..
Covtd-19 .Musza być jasne zasady dla całej wspólnoty UEFA , a nie każdy ujna swój strój
Czytaj poszczególne zwiazki krajowe grają na zasadzie widzimisię ( Boniek) .
Pozdrawiam cała rodzinkę Legionistów
Mistrzem Armenii to oni raczej nie są :)
Z mistrzem Armenii to zagramy w 2 rundzie
~mietek
 • 0 / 0
@Viktoria54: Grypa nie znika. To jest choroba sezonowa, dlatego nie słychać o niej latem. I mimo szczepionki jest z ludźmi od ponad 100 lat i wciąż zabija. A ten nowy wirus (o ile faktycznie istnieje) może faktycznie zostać szczepionką zredukowany do rzadkiej choroby.
Też nie, bo oni nie awansują.
Generał broni
 • 0 / 0
Panie Jarosławie, Vlade Divac bez pracy, może byśmy coś dla niego znaleźli? ;)
Generał dywizji
 • 0 / 0
Jest wakat na stanowisku prezesa Zrzeszenia Starców? :-)))
Generał broni
 • 0 / 0
Przez ostatnie 5 lat był GM w Sacramento Kings, więc nie musi już grać, zna się na czymś trochę innym.
Generał broni
 • 0 / 0
Wszędzie ten sam tekst. To oczywiście też czytałem wczoraj :)
Major
 • 0 / 0
To poco czytasz dzisiaj?
Generał broni
 • 0 / 0
Żeby porównać i zobaczyć, czy wrzucają informacje z opóźnieniem :)